Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Aaaa, jeszcze jedno:
Paulito napisał(a):
Taką sam poza rzeczową formułą jest to, co napisałeś tutaj:
:autor tekstu.rzucił liczbą której nijak.nie wyliczył, ani nie zmierzył.

Oczywiście niczego takiego nie napisałem. Sugerujesz mi po chamsku, że piszę jak debil, który nie zna zasad ortografii i interpunkcji.


Nie rżnij głupa.
Zacytowałem słowo w słowo Twój cytat
.
Przypomnę jeszcze raz:

Cytuj:
Autor tekstu rzucił liczbą, której nijak nie wyliczył, ani nie zmierzył.


Czyli pierwsze zdanie (oczywiście niczego takiego nie napisałem) jest bezczelnym łgarstwem, a drugie zawiera tylko część prawdy.


Cz lut 08, 2018 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Gdybyś chwacie miał jeszcze jakieś wątpliwości, że Paulito troluje lub jest chory psychicznie
Paulito napisał(a):
Zważywszy na fakt, że moja argumentacja oparta jest głównie na psychologii kwantowej

to teraz już te wątpliwości powinny się rozwiać.


Równie dobrze mógłbym napisać, że Twoja argumentacja osadzona jest na systemie logiki dwuwartościowej, a następnie zaorać cię podobnym komentarzem.Ale Ty nawet tego nie jesteś świadomy :-D

Model świata jest tożsamy z samym światem :)


Cz lut 08, 2018 13:48
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulito napisał(a):
Przypomnę jeszcze raz:
Cytuj:
Autor tekstu rzucił liczbą, której nijak nie wyliczył, ani nie zmierzył.

No. I ten cytat jest autentyczny. Natomiast poprzedni miał sugerować iż jestem upośledzony umysłowo Nie da się bowiem ukryć, że pisanie w taki sposób:
Cytuj:
:autor tekstu.rzucił liczbą której nijak.nie wyliczył, ani nie zmierzył.

świadczy o upośledzeniu umysłowym (zakładając, że mamy do czynienia z dorosłą osobą, dla której język polski jest językiem ojczystym).
Cytuj:
Model świata jest tożsamy z samym światem
Jeszcze niedawno pisałeś, że nie jest. Teraz znowu Ci się filozofia zmieniła.


Cz lut 08, 2018 14:08

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
SweetChild napisał(a):
Paulito napisał(a):
A jeżeli kryteria podane przez zefcia są nieprawdziwe, to Twoja dezinformacja pozostaje moją informacją.

Zgadza się, ale taki skrajny relatywizm uniemożliwia konstruktywną wymianę informacji, która służyłaby ustaleniu stanu faktycznego. Dlatego dla sensownej komunikacji konieczny jest jakiś wspólny protokół, w przypadku tego forum stanowi go język polski ze zdefiniowanym znaczeniem słów. I w oparciu o ten protokół kryteria zefcia są, z dobrym przybliżeniem, prawdziwe.


Co do zasady masz rację.Tylko że nie bardzo rozumiem na czym miałyby polegać te prawdziwe (z dobrym przybliżeniem) kryteria zefcia.Zresztą zasady sensownej komunikacji ze zdefiniowaniem znaczenia słów, to raczej nie jest coś w czym zefciu jest najlepszy ;-)

Cytuj:
.
Tutaj faktycznie byłbym skłonny nieco zmodyfikować kryteria zefcia do autor tekstu rzucił liczbą, dla której nie przedstawił żadnych wyliczeń, ani sposobu jej pomiaru.

Napisał co napisał.

Czy ktoś kto podaje jakieś współrzędne ( tutaj:historyczny tekst) zawsze wszystko kompleksowo omawiać, bo zefciu tak chce?.W takim przypadku należy założyć, że coś do czego się odnosimy nie jest bezczelnym łgarstwem.No chyba że istnieją bezsprzeczne dowody, na to, że jest tak w rzeczywistości.Zefciu jak do tej pory nie przedstawił żadnych argumentów merytorycznych za z rzekomym fałszem tego doświadczenia Zresztą jak ktoś pragnie bardziej szczegółowo dowiedzieć się o co chodzi, to musi zapytać autora.Zawsze może istnieć taka możliwość, że doświadczenie które opisał opiera się na kryteriach do których (ja/ty) nie mamy dostępu.Nie dotyczy to oczywiście ogólnych prawd powszechnie dostępnych.


Cz lut 08, 2018 15:13
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Cytuj:
Zefciu jak do tej pory nie przedstawił żadnych argumentów merytorycznych za z rzekomym fałszem tego doświadczenia
I znowu łgarstwo. Nigdzie nie twierdziłem, ani nie sugerowałem, że doświadczenie owo (obserwacja krótkiego dnia polarnego w okolicy 65 równoleżnika) było fałszywe. Więc nie rozumiem, czemu miałbym przedstawiać argumenty za jego fałszem.


Cz lut 08, 2018 15:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@Paulito.
Dlaczego po kropce nie stawiasz spacji? Czyżbyś oszczędzał wirtualne kartki?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lut 08, 2018 15:25
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
Dlaczego po kropce nie stawiasz spacji?
To pewnie kwantowa interpunkcja i kwantowa ortografia. Skoro istnieje „kwantowa logika” (czyli plecenie absurdów), to pewnie i „kwantowy język polski” (czyli bełkot).


Cz lut 08, 2018 15:34

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulito napisał(a):
Co do zasady masz rację.Tylko że nie bardzo rozumiem na czym miałyby polegać te prawdziwe (z dobrym przybliżeniem) kryteria zefcia.

Jeśli ktoś podaje jakąś liczbę, dla której nie przedstawił żadnych wyliczeń, ani sposobu jej pomiaru, to uzasadnione jest stwierdzenie, że wziął ją z sufitu. Z dobrym przybliżeniem możemy przypuszczać, że skoro ktoś nie przedstawił żadnych wyliczeń, ani sposobu pomiaru, to tych wyliczeń nie wykonał względnie nie dokonał miarodajnego pomiaru.

Paulito napisał(a):
Czy ktoś kto podaje jakieś współrzędne ( tutaj:historyczny tekst) zawsze wszystko kompleksowo omawiać, bo zefciu tak chce?

Nie, ale niezależnie od oczekiwań zefcia, Twoich czy moich, jeśli podaje jakąś liczbę, dla której nie przedstawił żadnych wyliczeń, ani sposobu pomiaru, to powinien liczyć się z zarzutem, że wziął tę liczbę z sufitu.


Cz lut 08, 2018 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
No. I ten cytat jest autentyczny. Natomiast poprzedni miał sugerować iż jestem upośledzony umysłowo.


Nie nie miał.
Nawet do głowy by mi takie bezeceństwo nie przyszło. :D

Cytuj:
Jeszcze niedawno pisałeś, że nie jest. Teraz znowu Ci się filozofia zmieniła.


Nie nie, to do Was się tyczy.

To taki nieuświadomiony determinant, który przyświeca waszej filozofii.

Cytuj:
I znowu łgarstwo. Nigdzie nie twierdziłem, ani nie sugerowałem, że doświadczenie owo (obserwacja krótkiego dnia polarnego w okolicy 65 równoleżnika) było fałszywe. Więc nie rozumiem, czemu miałbym przedstawiać argumenty za jego fałszem


Proponuję w takim razie lobbować u moderacji założenie nowego wątku.Może się uda rozstrzygnąć w końcu kwestie "dnia polarnego"

Cytuj:
. To pewnie kwantowa interpunkcja i kwantowa ortografia. Skoro istnieje „kwantowa logika” (czyli plecenie absurdów), to pewnie i „kwantowy język polski” (czyli bełkot)


Wolę bardziej określenie logika dwuwartościowa czterech alternatyw.Zefciu, zawsze możesz się podszkolić w nieznanym dla siebie temacie.To nic nie boli, a horyzonty myślowe poszerza.Możesz na przykład zacząć swoją edukację od książek Edwarda de Bono oraz koniecznie przeczytać pozycję Roberta Antona Wilsona "psychologia kwantowa" To bardzo skuteczne młoty na paraliżujący umysł dogmatyczny styl myślenia.


Cz lut 08, 2018 16:32
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulito napisał(a):
Nie nie miał.
Zatem co miało na celu owo przerobienie tego cytatu tak, by wyglądał, jak pisany przez osobę upośledzoną?
Cytuj:
To taki nieuświadomiony determinant, który przyświeca waszej filozofii.
Aha. Czyli po prostu straw-man taki.
Cytuj:
Proponuję w takim razie lobbować u moderacji założenie nowego wątku.Może się uda rozstrzygnąć w końcu kwestie "dnia polarnego"
To lobbuj. Dla mnie kwestia jest rozstrzygnięta. Nie zależy mi na użeraniu się z płaszczakami.
Cytuj:
koniecznie przeczytać pozycję Roberta Antona Wilsona "psychologia kwantowa"
Wybacz, ale mnie pseudonauka nie kręci.


Cz lut 08, 2018 16:41

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
SweetChild napisał(a):
Jeśli ktoś podaje jakąś liczbę, dla której nie przedstawił żadnych wyliczeń, ani sposobu jej pomiaru, to uzasadnione jest stwierdzenie, że wziął ją z sufitu. Z dobrym przybliżeniem możemy przypuszczać, że skoro ktoś nie przedstawił żadnych wyliczeń, ani sposobu pomiaru, to tych wyliczeń nie wykonał względnie nie dokonał miarodajnego pomiaru..


Jeżeli napiszę, że posiadam 4 samochody, to muszę przedstawić szczegółowe wyliczenia, tak?

Jeżeli napiszę, że mój długopis ma 15 cm, to muszę przedstawić szczegółowe wyliczenia, tak?

Zauważ, że nie przedstawiam dla tych liczb żadnych wyliczeń :-D


Czyli wziąłem te liczby z sufitu, tak?


Cz lut 08, 2018 17:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Wszystko już zostało rozstrzygnięte.

Obrazek

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 08, 2018 17:08
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulito napisał(a):
Jeżeli napiszę, że mój długopis ma 15 cm, to muszę przedstawić szczegółowe wyliczenia, tak?
Nie. Ale wypada, żebyś zmierzył tę długość np. linijką, a nie po prostu rzucił liczbą.

Natomiast w przypadku owego 89 równoleżnika nie mamy ani pomiaru, ani wyliczenia, ani w ogóle niczego.


Cz lut 08, 2018 17:22

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Zatem co miało na celu owo przerobienie tego cytatu tak, by wyglądał, jak pisany przez osobę upośledzoną?
.


Definicja cytatu:

. Cytat (łac. citatio, niem. Zitat) – dosłowne przytoczenie cudzych słów.

Wiki

Ja przerabiałem cytat?
Konkretnie które słowa?
Ładnie tak łgać?

Cytuj:
. Aha. Czyli po prostu straw-man tak


Kompletnie nie tak.

Cytuj:
. To lobbuj. Dla mnie kwestia jest rozstrzygnięta. Nie zależy mi na użeraniu się z płaszczakami.



A to ciekawe.
Jak do tej pory przewodziłeś w dyskusji, a teraz co, zawijka? Chowasz głowę w piasek, tak?

Cytuj:
. Wybacz, ale mnie pseudonauka nie kręci.


To nauka myślenia.

To teraz już wiesz dlaczego cię nie kręci. :)


Cz lut 08, 2018 17:41
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulinito: to jest ostatnie ostrzeżenie. Jeśli jeszcze raz cytując mnie zasugerujesz, że jestem upoślodzony umysłowo i zaczynam zdanie od kropki czy dwukropka, lub że piszę kropki w osobnej linii – zgłaszam to do moderacji. I mam gdzieś, jakiej Ty definicji cytatu używasz. Nie pozwolę się oczerniać w ten sposób.


Cz lut 08, 2018 17:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL