Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
To skorzystaj teraz i swoje żale wylewaj chwatowi za jego pomocą.


So gru 09, 2017 13:39

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przyznam że nie mogę ścierpieć tutejszej obłudy - na osobę spoza forum (choćby i polityka) można napisać wszystko, odsądzić bohatera walki z komunizmem od czci i wiary, przypisać mu jednoczesną pracę dla Rosjan i Niemców i jeszcze nie wiadomo co - chronieni sa tylko uczestnicy forum, choćby to oni byli tymi oszczercami.
Po prostu mam już dość tej wiecznej, histerycznej, zupełnie absurdalnej nagonki.
Brzydzi mnie to.

Jesli naprawdę mogę w czymś pomóc, zapraszam na priv. Jestem też na innych forach - na katolik.pl i przede wszystkim na zchrystusem.pl oraz katolik.us (oba bardzo dobrze moderowane, nie do pomyślenia takie rzeczy jak tu).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt gru 12, 2017 21:54
Zobacz profil WWW
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Chciałbym skomentować post z uwag do administracji:
viewtopic.php?f=18&t=31825&start=3480
Marek Piotrowski napisał(a):
Przyznam że nie mogę ścierpieć tutejszej obłudy - na osobę spoza forum (choćby i polityka) można napisać wszystko, odsądzić bohatera walki z komunizmem od czci i wiary, przypisać mu jednoczesną pracę dla Rosjan i Niemców i jeszcze nie wiadomo co - chronieni sa tylko uczestnicy forum, choćby to oni byli tymi oszczercami.
Po prostu mam już dość tej wiecznej, histerycznej, zupełnie absurdalnej nagonki.
Brzydzi mnie to.

W moim osobistym odczuciu żadne chamskie teksty Marka o lizaniu, szczekaniu, wyciu itp. nie są tak obraźliwe dla użytkowników forum, jak powyższe krokodyle łzy. Użytkownicy mają uwierzyć, że dla Marka naprawdę fakt bycia „bohaterem walki z komunizmem” jest jakoś istotny. I że naprawdę jego zdaniem „bohaterowie walki z komunizmem” winni być chronieni przed pochopnymi zarzutami nawet w sytuacji, gdy nie kochają pewnego niskiego wzrostu mieszkańca Żoliborza. Jakoś nie widziałem Marka, by stawał w obronie tych dawnych solidarnościowców, którzy obecnie maszerują z KOD-em, czy należą do partii spoza układu PiS-opozycja reglamentowana. Naprawdę Marku – przestań nas obrażać.


Śr gru 13, 2017 8:43

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Cytuj:
Przyznam że nie mogę ścierpieć tutejszej obłudy - na osobę spoza forum (choćby i polityka) można napisać wszystko, odsądzić bohatera walki z komunizmem od czci i wiary, przypisać mu jednoczesną pracę dla Rosjan i Niemców i jeszcze nie wiadomo co - chronieni sa tylko uczestnicy forum, choćby to oni byli tymi oszczercami.
Po prostu mam już dość tej wiecznej, histerycznej, zupełnie absurdalnej nagonki.
Brzydzi mnie to.


Czy twierdzenie, że Macierewicz to agent rosyjski, to plucie, szczekanie, wycie? Jeśli Antoniego szanujesz, to tak to może z Twojej perspektywy wyglądać. Niemniej, AM to postać publiczna, podlega więc publicznej ocenie. W jego agenturalność szczerze wierzy wiele osób. Chciałbyś im wszystkim zakazać mówienia tego, co oni uważają za prawdę? To już byłaby cenzura polityczna. Na podobnej zasadzie zwolennicy PO mogą uważać za szczekanie, wycie i plucie wszelkie oskarżenia polityków PO o złą wolę.

W pewnym sensie rozumiem politykę tolerowania oskrażeń, ale nie dopuszczania do inwektyw.

Skądinąd, dla ludzi pokroju pilastra na przykład moderacja tego forum jest "skrajnie propisowska": http://pilaster.blog.onet.pl/2016/01/21 ... y-babilon/

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr gru 13, 2017 12:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Marek_Piotrowski napisał(a):
Przyznam że nie mogę ścierpieć tutejszej obłudy - na osobę spoza forum (choćby i polityka) można napisać wszystko, odsądzić bohatera walki z komunizmem od czci i wiary, przypisać mu jednoczesną pracę dla Rosjan i Niemców i jeszcze nie wiadomo co - chronieni sa tylko uczestnicy forum, choćby to oni byli tymi oszczercami.

Jesli naprawdę mogę w czymś pomóc, zapraszam na priv. Jestem też na innych forach - na katolik.pl i przede wszystkim na zchrystusem.pl oraz katolik.us (oba bardzo dobrze moderowane, nie do pomyślenia takie rzeczy jak tu).

Ja natomiast uważam, że ostra krytyka polityków jest czymś zwyczajnym i powszechnie akceptowalnym - niedopuszczalne jest wykraczanie poza pewne granice, jak wulgaryzmy, obelgi lub oskarżenia o złamanie prawa bez dowodów lub silnych przesłanek (jeśli coś takiego pominęliśmy, to najwyżej niechcący i przez pomyłkę). Chętnie jednak zobaczyłbym forum o innych standardach oraz zapoznał się z metodami i efektami takiej moderacji.

Podałeś trzy przykłady, wyróżniając dwa. Akurat na katoliku jadą po obecnej opozycji mniej więcej tak, jak u nas po obecnej władzy. Proporcje są tylko odwrócone. Czyli nic niezwykłego.

Zajrzałem więc na te dwa fora, które wyróżniłeś. Najpierw katolik.us. Wpisałem kolejno nazwiska kilku znanych polityków. Wyników brak. Odpowiedniego działu też nie ma. To znaczy, że tam się o polityce nie dyskutuje w ogóle. Tego akurat u nas nie chcemy.

Ale na kolejnym forum, zchrystusem.pl, takie dyskusje są. Tylko jakby nie do końca odpowiadają temu, co twierdzisz. Pierwsze nazwisko, które wyszukałem: "Tusk" i w pierwszym poście, jaki się pojawił, nawet zawierającym Twój cytat, widnieją takie słowa:

"lewactwo nie pozbędzie się opinii, że mógł być to zamach w którym uczestniczyło PO oraz Rosjanie, tym bardziej, że już przed tragedią spiskowali razem - Tusk z Putinem."

Ręce opadają. Tobie nie przeszkadzają żadne oskarżenia ani, jak to nazwałeś, odsądzanie od czci i wiary. Przeszkadza Ci to tylko wtedy, gdy oskarżenia i ostra krytyka spadają na tych, których osobiście popierasz. O reszcie można pisać cokolwiek.

I Ty komuś zarzucasz obłudę? Podczas, gdy my tylko pozwalamy na zwyczajne dyskusje o polityce, ale staramy się trzymać równych zasad wobec obu stron sporu politycznego?

Z przykrością stwierdzam, że wcale nie wygląda na to, aby chodziło Ci o jakieś standardy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr gru 13, 2017 12:23
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
A. Macierewicz podlega publicznej ocenie, ale to nie oznacza, że wolno dowolnie go oskarżać bez podania dowodów. Dlatego autorytatywne stwierdzenie "Macierewicz to agent" podlega ocenie pod kątem zgodności z regulaminem forum w zakresie uwiarygodnienia go dowodami, a "wierzę, że Macierewicz to agent" czy "przypuszczam, że Macierewicz to agent" takiej ocenie nie będzie podlegało.


Śr gru 13, 2017 12:23

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
gaazkamm napisał(a):
Cytuj:
Przyznam że nie mogę ścierpieć tutejszej obłudy - na osobę spoza forum (choćby i polityka) można napisać wszystko, odsądzić bohatera walki z komunizmem od czci i wiary, przypisać mu jednoczesną pracę dla Rosjan i Niemców i jeszcze nie wiadomo co - chronieni sa tylko uczestnicy forum, choćby to oni byli tymi oszczercami.
Po prostu mam już dość tej wiecznej, histerycznej, zupełnie absurdalnej nagonki.
Brzydzi mnie to.


Czy twierdzenie, że Macierewicz to agent rosyjski, to plucie, szczekanie, wycie?
Tak.
Cytuj:
Jeśli Antoniego szanujesz, to tak to może z Twojej perspektywy wyglądać. Niemniej, AM to postać publiczna, podlega więc publicznej ocenie.
Ocenie, a nie zezwolenia na pomówienia.
Cytuj:
W jego agenturalność szczerze wierzy wiele osób. Chciałbyś im wszystkim zakazać mówienia tego, co oni uważają za prawdę?
A co to ma do rzeczy, co im tam wklepano do głowy?
Na takie dictum ja mówię, że ja wierzę, że to co tu się dzieje to szczekanie i warczenie. Że sparafrazuję: Chciałbyś mi zakazać mówienia tego, co uważam za prawdę?
;)
Cytuj:
Skądinąd, dla ludzi pokroju pilastra na przykład moderacja tego forum jest "skrajnie propisowska": http://pilaster.blog.onet.pl/2016/01/21 ... y-babilon/
Pilaster to taki Niesiołowski tego forum. I niestety, na wszystko się mu zezwala.
Swoją drogą przypadek do zbadania, bo ciekawy - poza histerią antypisowską całkiem do rzczy facet.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr gru 13, 2017 12:28
Zobacz profil WWW
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Yarpen_Zirgin napisał(a):
A. Macierewicz podlega publicznej ocenie, ale to nie oznacza, że wolno dowolnie go oskarżać bez podania dowodów. Dlatego autorytatywne stwierdzenie "Macierewicz to agent" podlega ocenie pod kątem zgodności z regulaminem forum w zakresie uwiarygodnienia go dowodami, a "wierzę, że Macierewicz to agent" czy "przypuszczam, że Macierewicz to agent" takiej ocenie nie będzie podlegało.

A na publiczne oskarżanie Prezydenta Komorowskiego, że nie pochodzi od polskich przodków, jeno jakiś sowiecki sołdat wymordował rodzinę Komorowskich i przywłaszczył sobie ich majątek i nazwisko, reagowałeś, żądałeś dowodów, uwiarygodnienia.....nie pamiętam, zatem powinieneś dowieść, że wtedy właściwie reagowałeś na te wpisy.


Śr gru 13, 2017 12:30
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Po interwencji jednego z userów zajrzałem do tematów z działu "Z kraju i ze świata".

Faktycznie, nieźle tam się bawicie.

Proszę tylko uprzejmie, nie przenoście tego do innych działów.
Nawet do tego, w którym teraz piszemy.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr gru 13, 2017 12:33
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Alus napisał(a):
A na publiczne oskarżanie Prezydenta Komorowskiego, że nie pochodzi od polskich przodków, jeno jakiś sowiecki sołdat wymordował rodzinę Komorowskich i przywłaszczył sobie ich majątek i nazwisko, reagowałeś, żądałeś dowodów, uwiarygodnienia.....nie pamiętam, zatem powinieneś dowieść, że wtedy właściwie reagowałeś na te wpisy.
A u Was Murzynów biją... wiadomo, faszyści...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr gru 13, 2017 12:36
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kultura się zmienia, podobnie jak znaczenie słów, i obecnie naszej kulturze określanie ludzi mianem psów, świń i cymbałów jest jawnie obraźliwe i niedopuszczalne.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr gru 13, 2017 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
To, co proponujesz, Marku Piotrowski, jest równoznaczne z wprowadzeniem cenzury politycznej na forum. Niestety.

A to dlatego, że nie możesz arbitralnie decydować, które oskarżenia są uzasadnione, a które są pomówieniami, bez wymuszania swojej opinii w tej sprawie na wszystkich użytkownikach forum.Chyba, że masz kompetencje takie jak odnośny sąd, mający dostęp do informacji niejawnych, mogący autorytarnie rozstrzygać, co jest prawdą, a co pomówieniem.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr gru 13, 2017 12:47
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Gaazkamm, coś Ci przypomnę, bo widzę, że już zapomniałeś regulamin forum:

§ II: Prawa i obowiązki użytkownika:
3. Zobowiązuje się wszystkich dyskutantów do poszanowania poglądów innych oraz rzeczowości w dyskusji i sporach. Oznacza to, że żaden pogląd, choćby wydawał się dziwny i żadna wypowiedź, choćby świadczyła o niewielkiej wiedzy osoby wypowiadającej się, nie może być wyśmiewana czy atakowana. Głównym celem rozmowy jest poszukiwanie prawdy, a nie udowadnianie własnych racji. Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne. Należy trzymać się rozpoczętego wątku, bez zbędnych dygresji. Poglądy, jeśli stanowią oskarżenia, powinny zawierać argumenty, a nie jedynie nie podlegające dyskusji stanowiska. Ciężar dowodzenia oskarżenia spoczywa na oskarżającym, a brak dowodu jest równoznaczny z oszczerstwem.


Śr gru 13, 2017 12:56
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Gaazkamm, coś Ci przypomnę, bo widzę, że już zapomniałeś regulamin forum:

§ II: Prawa i obowiązki użytkownika:
3. Zobowiązuje się wszystkich dyskutantów do poszanowania poglądów innych oraz rzeczowości w dyskusji i sporach. Oznacza to, że żaden pogląd, choćby wydawał się dziwny i żadna wypowiedź, choćby świadczyła o niewielkiej wiedzy osoby wypowiadającej się, nie może być wyśmiewana czy atakowana. Głównym celem rozmowy jest poszukiwanie prawdy, a nie udowadnianie własnych racji. Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne. Należy trzymać się rozpoczętego wątku, bez zbędnych dygresji. Poglądy, jeśli stanowią oskarżenia, powinny zawierać argumenty, a nie jedynie nie podlegające dyskusji stanowiska. Ciężar dowodzenia oskarżenia spoczywa na oskarżającym, a brak dowodu jest równoznaczny z oszczerstwem.

Fajnie, a co z ?
Cytuj:
A na publiczne oskarżanie Prezydenta Komorowskiego, że nie pochodzi od polskich przodków, jeno jakiś sowiecki sołdat wymordował rodzinę Komorowskich i przywłaszczył sobie ich majątek i nazwisko, reagowałeś, żądałeś dowodów, uwiarygodnienia.....nie pamiętam, zatem powinieneś dowieść, że wtedy właściwie reagowałeś na te wpisy.


Śr gru 13, 2017 13:00

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Yarpen, w domyśle trzymam, że argumenty na agenturalność A.Macierewicza są, bo są, bo takim argumentem jest już chociażby ta nieszczęsna książka przez dziennikarza Wyborczej wydana.

Chodzi mi o to, że odnoszę wrażenie (jeśli błędne to przepraszam), że dla M.P. liczy się nie to, czy oskarżenie o agenturalność jest uargumentowane, ale to, że jest ono sprzeczne z tym, co M.P. uważa za prawdę obiektywną. Stąd, jak rozumiem stanowisko M.P., żadne takie oskarżenie nie ma prawa się pojawić.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr gru 13, 2017 13:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL