Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 4:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Liza napisał(a):
To J.Tischner nazwał ludzi, którym myli się nawracanie się z nawracaniem innych chorymi na człowieka. To choroba religjna, bardzo poważna choroba rozumu. Nie pozwala na siebie spojrzeć w prawdzie. Walczą zaciekle w obronie Boga, ale niszcza innego człowieka. Mogą zabić, a zabija się też psychicznie. Nie wiadomoi ile drugi człowieka wytrzyma. Może to być nawet kropka na i. znacie jej życie i kondycję ukladu nerwowego? Przestrzegają przykazań miłości, ale bliźniego to już sobie wybierają. Dobrało się stado sępów przeciw wybranej i zaczęły się skubania.
Karygodnym jest bowiem pernamentnie kogoś karać po ukaraniu przez moderację i wypominać mu wciąż to za co była kara. A moderacja przygląda się, by sami się wykończyli i zmęczyli.

To dobijanie musu być przyjemne. Inaczej nie potrafię zrozumieć. Wystarczyło odstąpić od rozmów. Nie mielibyście jednak ofiary, by móc udowodnić swą wielkość. Nie ma tu gremialnych zgłoszeń o usuwanie wadliwych postów, ale znęcanie się nad człowiekiem. Nie nad problemem się pochyliście, ale nad człowiekiem. Nie po to, by podać mu dłoń, ale żeby skopać.

Żal, że uczestniczył w tym Marek. Próbował stawiać jakieś warunki, podczas, gdy było wiadomo, że to przegrana na dziś sprawa. Gdzie katolickie wyczucie sytuacji i człowieka? Gdzie mądrość? Pyskówka i rozważania wielkopostne! Toć to paliwo dla niewierzących.
Swojej cennej wiedzy i nazwiska nie sprzedaje się byle gdzie pozwalając na mieszanie jej z bagnem, zawsze się ubrudzisz. Zostałeś ostrzeżony i co uczyniłeś z tym? Człowieczeństwo to bardzo szybko zobaczę: epizod, czy coś więcej.

Teraz możecie kontynuować, bo już zmieniliście kozła ofiarnego.
Oczywiście takie teksty pisze się na pożegnanie.

Przesadzasz.
Bywało, że dostawałam ostrzeżenia, choć nie przyjmowałam ich z radością, to jednak nie labidziłam jak to jestem prześladowana, nierozumiana, przez głupszych i gorszych ode mnie.


Wt mar 21, 2017 12:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Akurat nie mogę skojarzyć, aby ktoś zachowywał się tak samo, jak wybrana. Podobnie tak (niejedna osoba), ale jednak w zasadniczym stopniu odmiennie.

Liza napisał(a):
Nie dobija się ludzi. Wybrana została ukarana karą regulaminową a potem stado sępów się zleciało, by od początku skubać i wydłubywać oczy. A moderacja udaje, że nie widzi.

To jest zupełnie naturalna reakcja społeczności wobec kogoś, kto łamie obowiązujące zasady. Niekiedy bywa to jeszcze bardziej widoczne na zagranicznych forach, gdzie użytkownicy potrafią całą grupą skrytykować kogoś nawet za to, że był nieuprzejmy.

Winą moderacji jest tutaj głównie fakt, że można było wcześniej zabrać się za permanentne łamanie zasad rzeczowej dyskusji i bezsensowne odpowiedzi wybranej zanim wyprowadziła z równowagi pół forum. Ja na razie próbowałem jej tłumaczyć, na czym polegają jej błędy ale, jak widać, wszelką krytykę kompletnie ignoruje.

Jednak proszę rozmówców o zaprzestanie złośliwości i/lub inwektyw pod adresem wybranej, ponieważ to już także przekroczyło granice, które istnieją na tym forum.

Liza napisał(a):
Udaje, że nie widzi oszczerstw kierowanych pod adresem innego użytkownika, że ma upodobanie w zabijaniu.

A to kto i gdzie napisał?

Liza napisał(a):
Mogą zabić, a zabija się też psychicznie. Nie wiadomo ile drugi człowieka wytrzyma. (...)
Dobrało się stado sępów przeciw wybranej i zaczęły się skubania.

W przypadku relacji przemocowych bardzo często powtarza się pewien schemat. Jedna osoba owszem, stosuje przemoc, w formie czynnej agresji. Ale za to druga stosuje agresję bierną. Mniej lub bardziej świadomie robi rzeczy, które są irytujące i prowokujące. Czasem zaczyna tak reagować z bezsilnej złości, innym razem z powodu lęku, bo lęk mija, gdy doprowadzi się do tego, czego człowiek się obawia.
Potem takie zachowania można przenosić na życie w społeczności, co irytuje i działa prowokująco na innych, a wtedy ostatecznie utwierdza się we własnym przekonaniu, że tak być musi i na dobre traktowanie się nie zasługuje.
Takie ciągłe prowokacje stosował tutaj kiedyś np. taki użytkownik, który toczył wielostronicowe kłótnie zaczynające się od pisania nonsensownych kontrowersyjnych i prowokujących twierdzeń (choć on akurat cierpiał na zaburzenie borderline, jeśli dobrze pamiętam).

Podsumowując, łatwo jest zauważyć winę po jednej stronie, a pominąć ją po drugiej. Ale zwykle jest to problem znacznie bardziej złożony.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt mar 21, 2017 13:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Liza napisał(a):
Karygodnym jest bowiem pernamentnie kogoś karać po ukaraniu przez moderację i wypominać mu wciąż to za co była kara. A moderacja przygląda się, by sami się wykończyli i zmęczyli.

Jeżeli kara została zignorowana ... .
Liza napisał(a):
I jeszcze jedno. Cudowne nawrócenie wybranej, to dla mnie dowód na kloniarstwo, za którym stoi ktoś kogo doskonale znam. To jednak moja prywatna wiedza, więc nie musi się obawiać, że ją sprzedam.

Ech te klony ..., bliźniacy, zdublowane rzekomo konta, bo mieli to samo IP komputera ;-) Skąd my to znamy? No cóż, ale Liza jest nieomylna, gdyż posiada zdolność bilokacji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 21, 2017 14:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Moja odpowiedź na post użytkownika @bylejaki z wątku moderatorskiego: http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=946432#p946432

bylejaki napisał(a):
prócz nazwania kolegi Jugo łgarzem (wraz z podaniem powodu)


Oczywista bujda. @bylejaki nie udowodnił mi żadnego świadczenia nieprawdy.

bylejaki napisał(a):
oraz emocjonalnej wypowiedzi pod adresem masonów i masonerii.


Wypowiedzi ziejącej jadem i stroniącej od wszelkich standardów merytorycznej dysputy. Napisałem że jeżeli chcesz poważnej dysputy to przede wszystkim nie zachowuj się jak bezmózgi hipokryta plujący jadem na prawo i lewo tylko wybierz jeden temat na raz zamiast kilkunastu (stara erystyczna sztuczka) co by tylko zarzucić interlokutora stosem łajna i liczyć że coś się przyklei.
Tak długo jak będziesz zachowywał się niczym nieokrzesany gówniarz, tak długo nie będę poświęcał czasu na merytoryczne odnoszenie się do Twoich, na chwile obecną, oszczerczych wypocin. Wyciągam rękę do dysputy, ale musi być ona przede wszystkim względnie cywilizowana i spełniać minimalne choć kryteria kultury dyskusji oraz merytoryki.


Ostatnio edytowano Wt mar 21, 2017 15:59 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



Wt mar 21, 2017 15:51
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Soul33 napisał(a):
Ja na razie próbowałem jej tłumaczyć, na czym polegają jej błędy ale, jak widać, wszelką krytykę kompletnie ignoruje.

Jest na liście wielu moderatorów a wpisów mniej niż na jakimś niszowynm forum. Ja je ogarniałam w całości w ciągu kilku minut. Nie poprawili nawet literki B w Bogu (wątek zabrany do redakcji).
To tez rozumiem równianie do standardów światowych i zapewnienie wolności kazdemu użytkownikowi, wolności rozumianej jako...no jak ją pojmujecie (retoryczne)?

Kto napisal w sprawie zabijania? Katechetka o mnie. Zgłosiłam ten fakt i dopisałam na publicznym. Znam ją doskonale i jeśli coś zgłosiłam, wiedziałam co myśli. To również światowe standardy wolności od-?
Mijanie się z prawdą moderatora również? Wchodzac na forum prosiłam o jedną rzecz. Tylko jedną. Żeby katchetka nie zbliżała się do mnie w zasięgu wzroku. PW mogłam wyłaczyć. Ignorów na forum nie ma. Dlaczego mnie nie uprzedzono, że to niemożliwe? Należało powiedzieć od razu, że to absurdalna prośba i nic nie jesteście w stanie uczynić. Mogłabym podjąć decyzję, czy wpisać się w standardy kultury osobistej pojmowanej wg forów światowych, czy nie.

Cytuj:
W przypadku relacji przemocowych bardzo często powtarza się pewien schemat.

Ja wolę przyglądać się konkretom a nie schematom światowym. Konkrety były żenujące wg standardów zaściankowych i forum o zwolnionej prędkości jak to ujął jeden z modów (sens podalam, on pisal o dwóch prędkościach).
Cytuj:
Podsumowując, łatwo jest zauważyć winę po jednej stronie, a pominąć ją po drugiej. Ale zwykle jest to problem znacznie bardziej złożony.

Róznica standardów. Proste. Realizujecie światowe.

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Wolę jednak zaścianek, ale pobyt tutaj był dla mnie nauką i nie uważam tego za czas stracony.
Życzę podążania w kierunku świata!
Ja pisałam bowiem o ortodoksyjnym chrześcijaństwie. To inne światy, stąd to niezrozumienie.


Wt mar 21, 2017 17:31
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
A ktoz ci, Liza, naopowiadal, ze to forum ma jakies (niejasne) “swiatowe standarty“?
Moze katolik takie ma, albo inne fora na ktorych bywasz.
Tu modzi raczej nie zyja z dochodow od moderowania a i tak reaguja szybko i przewaznie sprawiedliwie. Czasem im cos przemknie, ale obrazanie sie na forum i moderacje, ze funkcji ignora nie ma...
Chyba musisz pretensje do szefow strony wiara wnosic. Adres ci sie pomylil.

No i stawianie warunku, zeby jakis uzytkownik ciebie omijal wskazuje na duze problemy z czytaniem regulaminu.
Forum, jakie jest, kazdy widzi. Jest konkurencja, mozna wybrac to, ktore lepiej pasuje.
Albo...swoje zalozyc i miec wladze absolutna nad uzytkownikami i moze nawet funkcje ignora zamontowac....


Wt mar 21, 2017 17:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
dyskusję o ekskomunice za przynależność do masonerii przeniosłem do wątku o Wolnomularstwie w "Sam wymyśl temat"

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt mar 21, 2017 17:52
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Liza napisał(a):
Kto napisal w sprawie zabijania? Katechetka o mnie. Zgłosiłam ten fakt i dopisałam na publicznym. Znam ją doskonale i jeśli coś zgłosiłam, wiedziałam co myśli. To również światowe standardy wolności od-?

O czym Ty mówisz? Poproszę o dowody.
Cytuj:
Wchodzac na forum prosiłam o jedną rzecz. Tylko jedną. Żeby katchetka nie zbliżała się do mnie w zasięgu wzroku.

A to ciekawe. Bo skoro miałam się do Ciebie nie zbliżać (nie wiem, gdzie to zaznaczyłaś), nie trzeba było mnie atakować w wątku o katechizacji. Skoro mnie tak znasz, to wiesz, że potrafię czytać i wiem co miałas na mysli pisząc niby ogólnie (też Cię znam aż za dobrze).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 21, 2017 17:59
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Cytuj:
Jest na liście wielu moderatorów a wpisów mniej niż na jakimś niszowynm forum. Ja je ogarniałam w całości w ciągu kilku minut. Nie poprawili nawet literki B w Bogu (wątek zabrany do redakcji).
To tez rozumiem równianie do standardów światowych i zapewnienie wolności kazdemu użytkownikowi, wolności rozumianej jako...no jak ją pojmujecie (retoryczne)?

Konkretnie 8 moderatorów na 34727 wątków......jednym słowem lenie ;)


Wt mar 21, 2017 19:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Kael napisał(a):
No i stawianie warunku, zeby jakis uzytkownik ciebie omijal wskazuje na duze problemy z czytaniem regulaminu.

Ciekawa informacja/pretensja, że nikt jej nie uprzedził o tym, że nie ma funkcji ignora. Sugeruje tym samym, że jest nową użytkowniczka, co jest oczywiście nieprawdą. Kiedy weszła na to forum, ja nie miałam pojęcia o jego istnieniu, więc tylko naiwny uwierzy, że o tym nie wiedziała. To, że zlikwidowała tu kilka kont (jedno o tym samym nicku) nie znaczy, że jest tu nowa i nie zna zasad. Takie brednie może wciskać nowym użytkownikom, bo o istnieniu tego forum dowiedziałam się własnie od niej ładnych kilka lat temu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 21, 2017 22:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Liza napisał(a):
To tez rozumiem równianie do standardów światowych

Podkreślę fragment mojej wypowiedzi, którego znaczenie mogło umknąć:

To jest zupełnie naturalna reakcja społeczności wobec kogoś, kto łamie obowiązujące zasady. Niekiedy bywa to jeszcze bardziej widoczne na zagranicznych forach, gdzie użytkownicy potrafią całą grupą skrytykować kogoś nawet za to, że był nieuprzejmy.

Tutaj tego nie było, bo wybraną spotkało nieuprzejme zachowanie ale nie spotkało się z wyraźną i zdecydowaną reakcją innych userów. A fora zagraniczne widziałem różne. Na jednych był bardzo niski poziom kultury, na innych zaskakująco wysoki.

I my na pewno nie staramy się równać do poziomu jakichś konkretnych ludzi lub grup. Wydaje mi się raczej, że wszyscy dzielimy podejście typowe dla kultury chrześcijańskiej, czyli za wzorce uważamy pewne ideały, a nie ludzi. Natomiast moderować staramy się jak najlepiej ale przecież nie jesteśmy nieomylni. I pomimo dowolnych starań nie da się zrobić tak, aby wszyscy byli usatysfakcjonowani.

Liza napisał(a):
Róznica standardów. Proste. Realizujecie światowe.

W moim odczuciu to niesprawiedliwie ciężki zarzut.



Liza napisał(a):
...i zapewnienie wolności kazdemu użytkownikowi, wolności rozumianej jako...no jak ją pojmujecie (retoryczne)?

Sorry ale do mnie najlepiej pisać wprost, bo inaczej nie zawsze załapię. Nie jest rolą moderatora zapewnienie wolności każdemu.

Liza napisał(a):
Kto napisal w sprawie zabijania? Katechetka o mnie.

Wyszukiwarka pokazuje, że Małgosia nie użyła frazy zabi*. Twoje posty też przeszukałem i nie znalazłem. Zatem nie wiem, o co chodzi.

Liza napisał(a):
Ja wolę przyglądać się konkretom a nie schematom światowym

Akurat na pewno nieraz przykładasz schematy do konkretnych osób.

Liza napisał(a):
prosiłam o jedną rzecz. Tylko jedną. Żeby katchetka nie zbliżała się do mnie w zasięgu wzroku.

No to może się nie zrozumieliśmy, bo mnie nigdy nawet przez myśl nie przeszło, że można by dodać nową zasadę funkcjonującą jak zasady regulaminowe i zabronić jednemu użytkownikowi odzywać się do drugiego. Myślałem, że takie masz życzenie, ale nie że moderator ma coś komuś zabronić i potem tego pilnować.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt mar 21, 2017 23:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Daj spokój Krzysztof - gdyby nie Yarpen, uniemożliwiłbyś normalną rozmowę we wszystkich wątkach, skupiając się na swoich "objawieniach". To, że forum nazywa się "wiara" nie oznacza że chodzi o "wiarę w cokolwiek".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 22, 2017 13:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Mam pytanie. Czy Marek ma prawo w tym wątku polemizować ze mną?


Śr mar 22, 2017 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Nie mam prawa (i prawde mówiąc - także ochoty).
Ale mam już po uszy tego Twojego ciągłego pieniactwa.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 22, 2017 15:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Powtórzę swoje pytanie. Czy Marek ma prawo w tym wątku mnie obrażać?


Śr mar 22, 2017 15:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL