Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ustalmy coś:
Argumentem na tą przykładową agenturalną działalność będzie przytoczenie odpowiedniego fragmentu tejże książki, który taki dowód zawiera, a nie stwierdzenie, że istnieje taka książka.

Natomiast to Marek Piotrowski uważa, to już sam musi się wypowiedzieć.


Śr gru 13, 2017 13:13
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ustalmy coś:
Argumentem na tą przykładową agenturalną działalność będzie przytoczenie odpowiedniego fragmentu tejże książki, który taki dowód zawiera, a nie stwierdzenie, że istnieje taka książka.

Natomiast to Marek Piotrowski uważa, to już sam musi się wypowiedzieć.

Nadal pozostaje otwarte zagadnienie uzasadnienia zarzutów wobec Komorowskiego i braku Twojej reakcji.


Śr gru 13, 2017 13:22
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nudzisz, ale mam prośbę: Wskaż post, kiedy takie zarzuty się pojawiły.


Śr gru 13, 2017 13:24
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nudzisz, ale mam prośbę: Wskaż post, kiedy takie zarzuty się pojawiły.

Pojawiły się w 2010r, stąd nazywanie Komorowskiego Komoruskim.


Śr gru 13, 2017 14:00
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
No to nie do mnie pretensje, bo ja jestem moderatorem od grudnia 2014 roku. :D


Śr gru 13, 2017 14:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No to nie do mnie pretensje, bo ja jestem moderatorem od grudnia 2014 roku. :D

Touché.

przepraszam.... nokaut

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr gru 13, 2017 14:30
Zobacz profil WWW
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
medieval_man napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No to nie do mnie pretensje, bo ja jestem moderatorem od grudnia 2014 roku. :D

Touché.

przepraszam.... nokaut

Forum traktujesz jako ring, no to :brawo: :D


Śr gru 13, 2017 14:41

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
gaazkamm napisał(a):
To, co proponujesz, Marku Piotrowski, jest równoznaczne z wprowadzeniem cenzury politycznej na forum. Niestety.
Nie. Z przywroceniem normalności.

Cytuj:
A to dlatego, że nie możesz arbitralnie decydować, które oskarżenia są uzasadnione, a które są pomówieniami, bez wymuszania swojej opinii w tej sprawie na wszystkich użytkownikach forum.Chyba, że masz kompetencje takie jak odnośny sąd, mający dostęp do informacji niejawnych, mogący autorytarnie rozstrzygać, co jest prawdą, a co pomówieniem.
To że nie wszystko możemy rozstrzygnąc nie oznacza że nic nie można rostrzygnąć.
Są komkretne dokumenty, są orzeczenia.
Zresztą, Ci sami co Lecha teraz bronią, wyskakiwali z tymi sprawami gdy był przeciw (kandydował kontra Mazowiecki).
Nie wpadajmy w takie koleiny, że jak widzę niebieski tramwaj, to on nie jest niebieski, póki nie orzecze tak sąd.

=============================================================
Dobra, zamieszałem trochę powodując skurcz krtani u niektórych, którymn łatwo przychodzi plecenie obraźliwych bzdur ale są bardzo wrażliwi na swoim punkcie.

Teraz, na tej fali, trochę poważniej:
  • Nikt nie postuluje, by nie można było napisać NIC na polityka, a tym bardziej wyrazić OPINII. To byłaby faktycznie cenzura.
  • jednak sytuacja, w której dość swobodnie wygłaszane są (w formie oznajmującej) tezy nie podbudowane niczym, poza hejtem na daną osobę jest nie do przyjęcia. Nie tylko na forum religijnym, ale w ogóle gdziekolwiek.

    Niektórzy z Was się dziwią, czemu tak bronię np. Macierewicza. Otóż jest on doskonałym przykładem takich działan. Każdy chłystek, rechocząc, czuje sie upoważniony do wypowiadania sądów typu "idiota", "psychiatryk", "ślepy z nienawiści", "agent rosyjski" itp.
    Otóż na takie działania nie ma mojej zgody i nie będzie.
  • Co do OPINII, można pozwolić sobie na znacznie więcej, ale też nie na wszystko. Z tym że tu ograniczenia są raczej w zakresie FORMY. No i nie jest tak, że pod przykryciem "opinii" formułuje się faktyczne, nieuzasadnione zarzuty.
  • Za to mile widziane są FAKTY. Uważam za bardzo korzystne "wyciąganie" różnych rzeczy politykom, niezależnie od partii (np. ktos wyciągnął podczas debaty o expose Morawieckiemu zmianę zdania w pewnej sprawie - i dobrze, to jest normalna debata polityczna.

Pozwólcie też, że się podzielę dwoma zdziwieniami: jednym ogólnym, a drugim "zdziwieniem PiSowca" (choć do tego mi daleko - jak by ktoś chciał wiedzieć wypisałem się z PiSu jeszcze wówczas, gdy poprzednio PiS był "na gorze" sondaży (bodajże 2005 rok) i odmówiłem kandydowania, ponieważ nie zgadzałem się z pewnymi posunięciami).

Otóż ZDZIWIENIE OGÓLNE - dziwię się głęboko, że tak mała jest różnorodność opinii. Jak ktoś się zgadza z PiS, to już we wszystkim. I odwrotnie - jak się nie zgadza, to też ze wszystkim. Taki instynkt stadny.
Po mojemu, wolny człowiek, zgadza się z pewnymi posunięciami, a z pewnymi nie - a nie myśli kategoriami jednobitowymi.

Zdziwienie pisowca (choć jak wspomniałem, do tego mi daleko) - otóż dziwię się, że tak wiele rzeczy jest krytykowanych, choć widać wyrażnie, że ida w dobrą stronę. Tak jakby sprzeciw polityczny wobec PiS był ważniejszy od dobra Polski.
Tak wielu woli się sprzymierzyć z dawnymi UB-kami, jeśli tylko postrzegaja to jako "przeciw PiS". Nie potrafię tego zrozumieć.
I bardzo proszę nie wyjeżdżać mi tu z np. sędzią Kryże. To hańba, że taki facet był w wolnej Polsce tym, kim był. Ale to ani trochę nie zmienia na lepsze bratania się z SB-kami na manifestacjach czy wysuwania na czołowe stanowiska agentów SB - jak choćby Michał Boni.
I cieszenia się, że owi agenci w UE głosują za sankcjami przeciw Polsce, bo tak im ta zdrada weszła w krew. I tak im plucie weszło w krew, że opluwają swoją Ojczyznę (bynajmniej nie tylko PiS) jako siedlisko faszystów.

To zresztą też symptomatyczne: cieszyłem się, że tak wspaniały był Marsz Niepodległości (przypominam - NIE organizowany przez PiS) - wtedy jeszcze myślałem "no, chociaż w tej sprawie wszystkie partie mówią jednym głosem, świętuja razem. Wspaniałe święto, jakiś przełom we wzajemnych stosunkach - nawet jeśli niektórzy robią to nie do końca szczerze, to jednak jest jakaś platforma porozumienia".
Niestety, wkrótce okazało się, że są tacy, których na Marszu Niepodległości najbardziej ucieszył zupełnie marginalny inncydent, nie grupujący nawet promila świętujących, i bynajmniej nie przyjęty przez nich dobrze.
Uznali za stosowne nagłosnić ten incydent, przedstawiając go jako charakterystyczny dla calego Marszu i całego społeczeństwa, plotąc bzdury o "odradzaniu się faszyzmu".

Czy tak ma wyglądać owa "wolność słowa" których ludzie Ci mają pełne usta? A może tak, jak wygląda w wykonaniu już nie tylko chuligańskich ugrupowań typu "Obywatele RP" (którym znacznie bliżej do bojówek niż komukolwiek) ale nawet w wykonaniu posłów opozycji, którzy wyrywają mikrofon dziennikarzowi?

Niechże choć lista religijna prezentuje coś innego. I nie to, by nie nazywano po imieniu szczekania - ale to, żeby szczekania na liście nie było.






Alus napisał(a):
Pojawiły się w 2010r, stąd nazywanie Komorowskiego Komoruskim.
O właśnie - Ala (choć jesteśmy po różnych stronach tej dyskusji) podała dobry przykład.
Co wnoszą takie "przezywanki"?
Albo co wnosi teki na przykład tekst (ten akurat do Yarpena, ale do mnie tez kiedyś poleciał):
Pilaster napisał(a):
Ale Yarpen może teraz zameldować swojemu oficerowi prowadzącemu o wykonaniu zadania.


Scalone dwa posty. Nie piszemy dwóch postów jeden pod drugim. YZ

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Ostatnio edytowano Śr gru 13, 2017 15:14 przez Marek_Piotrowski, łącznie edytowano 1 raz



Śr gru 13, 2017 15:10
Zobacz profil WWW
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
Ale Yarpen może teraz zameldować swojemu oficerowi prowadzącemu o wykonaniu zadania.

Czy to nie są przypadkiem w przypadku Pilastra już objawy choroby?


Śr gru 13, 2017 15:20
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
felek27 napisał(a):
Czy to nie są przypadkiem w przypadku Pilastra już objawy choroby?
Jakiej choroby? Yarpen zachowuje się dokładnie tak, jakby właśnie otrzymał takie polecenie, żeby pewnych ludzi z forum wywalić. Niedawno wykorzystał wątek o datach. Udawał tam upośledzonego umysłowo, żeby strollować użytkowników do obraźliwych tekstów. Udało mu się z akrukiem, potem jednak temat przycichł. Potem mieliśmy znamienny post Marka, który ogłosił, że ma dość forum. Szybko jednak na forum wrócił, a jednocześnie Yarpen zaczął na prawo i lewo grozić działaniami moderatorskimi wobec osób, które piszą „oszczerstwa” wobec partii rządzącej. I już trzy takie groźby zrealizował. Cały czas czekamy na oficjalne stanowisko administracji.

@pilaster mimo wszystko radzę poczekać. Na tym forum już liczni sługusi osoby, zarzucanie której homoseksualizmu byłoby oszczerstwem domagali się różnych rzeczy. Np. Brygida – otwarcie domagała się jednostronnego prawa do obrażania innych. I zawsze kończyło się to decyzją administracji, która oddalała te żądania. Tym razem sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że postulaty wybranej i Marka popiera moderator. Ale poczekajmy… Bana zawsze będzie kiedy zarobić.


Śr gru 13, 2017 15:27
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jak na razie, to akurat przeciwnicy PiS żądają dla siebie prawa do pisania każdej bzdury czy kłamstwa pod adresem tej partii. Przypominam, że zgodnie z regulaminem forum, oskarżenia należy udowodnić, a nie poparte dowodami to oszczerstwo. Zaś forum zakazuje łamania prawa, a oszczerstwo, jak by nie patrzeć, jest sprzeczne z prawem.
Pretensje zatem miejcie do siebie, a nie do mnie. Gdybyście poparli swoje tezy dowodami w postaci konkretnych ustaw, w których PiS zrobił to, co mu przypisywaliście, to ostrzeżeń by nie było.


Śr gru 13, 2017 15:32

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
felek27 napisał(a):
pilaster napisał(a):
Ale Yarpen może teraz zameldować swojemu oficerowi prowadzącemu o wykonaniu zadania.

Czy to nie są przypadkiem w przypadku Pilastra już objawy choroby?


Tak dla pełniejszego oglądu sprawy, ten motyw oficera prowadzącego to chyba zapożyczony od Michalkiewicza jest. O ile pamiętam, to jedna z ulubionych insynuacji Michalkiewicza pod adresem demokratycznie wybranego rządu polskiego.

O, widzę, że jeszcze mu się nie znudziło:
Cytuj:
(...)
Jak pamiętamy, Wielce Czcigodna pani Ewa Kopacz nie tylko z miedzianym czołem zapewniała, że teren katastrofy został przekopany co najmniej na metr w głąb ziemi, nie tylko koloryzowała o rzekomym swoim udziale, podobnie jak o rzekomym udziale jakichś innych polskich lekarzy w sekcjach zwłok ofiar, ale w dodatku zarówno ona, jak i pełniący obowiązki szefa Kancelarii Premiera Tomasz Arabski, informowali rodziny ofiar, że otwieranie trumien jest „absolutnie zabronione”. Ciekawe, kto im to powiedział; jestem przekonany, że oficer prowadzący z Wojskowych Służb Informacyjnych, który z kolei taki rozkaz mógł otrzymać od swojego oficera prowadzącego z rosyjskiego GRU. Na takie podejrzenie naprowadza mnie historia tworzenia rządu premiera Donalda Tuska w 2007 roku.
(...)


Śr gru 13, 2017 15:39
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jak na razie, to akurat przeciwnicy PiS żądają dla siebie prawa do pisania każdej bzdury czy kłamstwa pod adresem tej partii. Przypominam, że zgodnie z regulaminem forum, oskarżenia należy udowodnić, a nie poparte dowodami to oszczerstwo. Zaś forum zakazuje łamania prawa, a oszczerstwo, jak by nie patrzeć, jest sprzeczne z prawem.
Pretensje zatem miejcie do siebie, a nie do mnie. Gdybyście poparli swoje tezy dowodami w postaci konkretnych ustaw, w których PiS zrobił to, co mu przypisywaliście, to ostrzeżeń by nie było.

A ja przypominam sobie, że nigdy nie żądałeś udowodnienia rzucanych kłamstw pod adresem ludzi i partii PiS.....choćby sławetna lista afer, albo wpis Andego Tusk zachowuje się jak zdrajca (3 lipiec 2017r wątek:Wizyta Trumpa w Polsce" , więc nie udaj tak pryncypialnego w respektowaniu Regulaminu.


Śr gru 13, 2017 15:46
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Alus, jest diametralna różnica między "zachowuje się jak zdrajca" i "jest zdrajcą".


Śr gru 13, 2017 15:52
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus, jest diametralna różnica między "zachowuje się jak zdrajca" i "jest zdrajcą".

Też trzeba uzasadnić które konkretnie zachowania implikują taka opinię.


Śr gru 13, 2017 15:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL