Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 11:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Hades napisał(a):
φελόνην -Definicja Thayera
aby wydać na światło, sprawić, by świeciło, rzucało światło
blask

I po co łżesz? Naprawdę uważasz, że wszyscy użytkownicy tego forum to debile, którzy nie poszukają sami:
http://biblehub.com/greek/5341.htm

Czemu tak nami gardzisz?


@zefciu
Czytasz moje posty bez najmniejszego zrozumienia.
Ten zarzut kłamstwa to zwyczajny trolling. Nie dośc że offtop nic nie wnoszący do tematu w który chcę "podciągnąć "chociaż minimalnie do poziomu normalnej dyskusji pozbawionej trollingu.

[quote]
uważasz, że wszyscy użytkownicy tego forum to debile
[\quote]
Ty to powiedziałes. I właściwie pasuje do twojego zachowania na tym forum.

Prosze nie zaśmiecac tego typu zagrywami w chociaż JEDNYM temacie!
Myślisz że z czego ja kożystałem starająć sie tłumaczyc to na grecki?
Bezsensowny wpis - nic kompletnie w dyskusje nie wnoszący poza nędzną złością.
Szkoda czasu.


Cz kwi 05, 2018 18:33
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Korzystać - za późno na edyt to tak żebyś znów mnie nie gnębił.


Cz kwi 05, 2018 18:50
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Hades – napisałeś kłamstwo. Nieważne, czy sam to kłamstwo wymyśliłeś, czy powtórzyłeś z youtube'a. Było to kłamstwo, którego kłamliwość można było łatwo zweryfikować. Ja Ci to kłamstwo wykazałem odwalająć robotę, którą Ty powinieneś odwalić. Więc weź przeproś i postaraj się nie robić takich akcji w przyszłości. Naprawdę nie masz podstaw, żeby się na mnie wydzierać.


Cz kwi 05, 2018 19:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
.


Ostatnio edytowano Pt kwi 06, 2018 0:30 przez Iago, łącznie edytowano 2 razy



Pt kwi 06, 2018 0:22
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Hades – napisałeś kłamstwo. Nieważne, czy sam to kłamstwo wymyśliłeś, czy powtórzyłeś z youtube'a. Było to kłamstwo, którego kłamliwość można było łatwo zweryfikować. Ja Ci to kłamstwo wykazałem odwalająć robotę, którą Ty powinieneś odwalić. Więc weź przeproś i postaraj się nie robić takich akcji w przyszłości. Naprawdę nie masz podstaw, żeby się na mnie wydzierać.

Poza zbędnym w tym temacie cynizmem podałeś jakis link - ja wole ten:
https://www.studylight.org/interlinear- ... /4-13.html

Jest tam więcej info. - np. to:
przez transpozycję pochodnej prawdopodobnie z (5316) (jak pokazano poza innymi ubraniami).

Przyznam że dopiero uczę się greki - i ten werset sprawia mi trudnośc.
Czy to kłamstwo - nie jestem jeszcze w 100% pewien. Prosiłem o pomoc: za i przeciw. A to nie kłamstwo tylko prośba.
Chcesz potrolować? Proszę bardzo - tutaj!
Chcę aby tamten wątek był "czysty" i na temat. To wszystko.
Absolutnie się na ciebie nie wydzieram.

;-)


Ostatnio edytowano Pt kwi 06, 2018 0:30 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt kwi 06, 2018 0:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
W przeciwieństwie do co poniektórych lubię transparentność, więc pozwolę sobie publicznie zadać pewne pytanie użytkowniczce Mrs_Hadley; najpierw jednak pragnę zarysować nieco kontekst owej materii.

Moja wypowiedź z wątku Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji:

iago napisał(a):
Pojawiła się pewna nowa acz pilna kwestia – czy obrzydliwe oszczerstwa i jawne ad personam napisane mi przez Mrs_Hadley na PW, mogę zgłosić po prostu do moderacji czy też muszę fatygować administratora forum?



dotyczyła pewnej bardzo ciekawej sytuacji. Otóż Mrs_Hadley była łaskawa wysmarować mi PW zawierające godzące bezpośrednio w moją osobę ad personam okraszone licznymi szkaradnymi oszczerstwami. Niemniej, nie ten fakt jest najciekawszy - najciekawsze jest to, iż ta wypowiedź nie była adresowana do mnie. :D

Tak! Z jej treści bezpośrednio wynika, iż była to wiadomość ewidentnie adresowana do któregoś z moderatorów/moderatorek! Jako iż najwidoczniej Mrs_Hadley nie do końca "umie w komputer" to pomyliła guziczki i ową wiadomość zawierającą bezczelnie obsmarowującą mnie treść, wysłała przez przypadek mi. :D :D :D Bardzo chętnie wkleiłbym treść owej wiadomości, ale nie chcę wylecieć z forum pod byle pretekstem "łamania tajemnicy korespondencji", więc wolę zaczekać aż na takową publikacje otrzymam pozwolenie ze strony moderacji. Ewentualnie Mrs_Hadley może sama zechce się pochwalić publicznie swoimi wypocinkami, przy okazji odpowiedzi na poniższe pytania – z mojej strony, jako przygodnego adresata, na publikację jest pełna zgoda. :)

Podsumowując, mogą się teraz nasuwać dwa pytania które pozwolę sobie zadać Mrs_Hadley:

1. Względem, którego z członków ciała moderatorskiego czułaś się na tyle bezkarnie, że nie wahałaś się wprost wypisywać obrzydliwych oszczerstw, atakujących moją osobę?

2. Czy praktyka szkalowania użytkowników za ich plecami jest czymś czym krzywdzisz wyłącznie moją osobę, czy też jest to stały element Twojej działalności na forum i każdy może liczyć na tego typu tchórzliwe obsmarowanie? :)


Pt kwi 06, 2018 0:30
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Hades napisał(a):
Prosiłem o pomoc: za i przeciw.
Ale przecież żadnego „za” tam nie było. Tylko wyssana z palca teza. To może tak:

Słyszałem, że Hades chodzi do domów opieki i pluje pensjonariuszom do zupy. Ale nie wiem czy to prawda. Proszę o argumenty za i przeciw.

Cytuj:
Absolutnie się na ciebie nie wydzieram.
Ty w ogóle masz jakąś kontrolę nad swoim zachowaniem?
Cytuj:
Prosze nie zaśmiecac tego typu zagrywami w chociaż JEDNYM temacie!
A może owo „JEDNYM” to jakiś skrót? W takim razie go rozwiń.


Pt kwi 06, 2018 5:05
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Iago napisał(a):
2. Czy praktyka szkalowania użytkowników za ich plecami jest czymś czym krzywdzisz wyłącznie moją osobę, czy też jest to stały element Twojej działalności na forum i każdy może liczyć na tego typu tchórzliwe obsmarowanie? :)[/b]

Bo Twoje szyderstwa jawne w trakcie polemiki, drwiny, poniżanie interlokutora, już nie wpisuje sie w naganne zachowania.


Pt kwi 06, 2018 7:37

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Iago napisał(a):
W przeciwieństwie do co poniektórych lubię transparentność, więc pozwolę sobie publicznie zadać pewne pytanie użytkowniczce Mrs_Hadley; najpierw jednak pragnę zarysować nieco kontekst owej materii.

Moja wypowiedź z wątku Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji:

iago napisał(a):
Pojawiła się pewna nowa acz pilna kwestia – czy obrzydliwe oszczerstwa i jawne ad personam napisane mi przez Mrs_Hadley na PW, mogę zgłosić po prostu do moderacji czy też muszę fatygować administratora forum?



dotyczyła pewnej bardzo ciekawej sytuacji. Otóż Mrs_Hadley była łaskawa wysmarować mi PW zawierające godzące bezpośrednio w moją osobę ad personam okraszone licznymi szkaradnymi oszczerstwami. Niemniej, nie ten fakt jest najciekawszy - najciekawsze jest to, iż ta wypowiedź nie była adresowana do mnie. :D

Tak! Z jej treści bezpośrednio wynika, iż była to wiadomość ewidentnie adresowana do któregoś z moderatorów/moderatorek! Jako iż najwidoczniej Mrs_Hadley nie do końca "umie w komputer" to pomyliła guziczki i ową wiadomość zawierającą bezczelnie obsmarowującą mnie treść, wysłała przez przypadek mi. :D :D :D Bardzo chętnie wkleiłbym treść owej wiadomości, ale nie chcę wylecieć z forum pod byle pretekstem "łamania tajemnicy korespondencji", więc wolę zaczekać aż na takową publikacje otrzymam pozwolenie ze strony moderacji. Ewentualnie Mrs_Hadley może sama zechce się pochwalić publicznie swoimi wypocinkami, przy okazji odpowiedzi na poniższe pytania – z mojej strony, jako przygodnego adresata, na publikację jest pełna zgoda. :)

Podsumowując, mogą się teraz nasuwać dwa pytania które pozwolę sobie zadać Mrs_Hadley:

1. Względem, którego z członków ciała moderatorskiego czułaś się na tyle bezkarnie, że nie wahałaś się wprost wypisywać obrzydliwych oszczerstw, atakujących moją osobę?

2. Czy praktyka szkalowania użytkowników za ich plecami jest czymś czym krzywdzisz wyłącznie moją osobę, czy też jest to stały element Twojej działalności na forum i każdy może liczyć na tego typu tchórzliwe obsmarowanie? :)


Proponuję upublicznić tą wypowiedź:

"Co do zasady, odbiorca korespondencji staje się jej właścicielem i do niego należy decyzja dotycząca ewentualnego rozpowszechnienia jej treści. Przeciwnicy takiej interpretacji podnoszą, iż informacje zawarte w treści korespondencji niejednokrotnie mają charakter osobisty, pozostający w związku z relacjami łączącymi nadawcę i odbiorcę korespondencji i ich upublicznienie może godzić w dobra osobiste nadawcy. Wątpliwości tych nie podzielił jednak Sąd Najwyższy, który stwierdził, iż nadawca podejmuje świadomą decyzję o zamieszczeniu w treści korespondencji wstydliwych dla niego informacji, a ich upublicznienie w zgodzie z literą prawa może podlegać ewentualnej ocenie moralnej, a nie prawnej."

Źródło: https://www.experto24.pl/prawo-prywatne ... cid=K000KN

Przynajmniej nie grozi Ci za to pozew sądowy:)


Pt kwi 06, 2018 7:57
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Hades napisał(a):
Poza zbędnym w tym temacie cynizmem podałeś jakis link - ja wole ten:
https://www.studylight.org/interlinear- ... /4-13.html

Jest tam więcej info. - np. to:
przez transpozycję pochodnej prawdopodobnie z (5316) (jak pokazano poza innymi ubraniami).

Przyznam że dopiero uczę się greki - i ten werset sprawia mi trudnośc.
Najpierw się naucz angielskiego, bo głupoty piszesz. To nie żadna "transpozycja pochodnej", a znaczenie wersetu jest całkiem jasne: autor listu zapomniał ciepłej opończy podróżnej i prosi, żeby mu odesłać. Na tej stronie internetowej (studylight.org) podano poprawne objaśnienie słowa φελόνης (nr 5341 w greckiej konkordancji Stronga), mianowicie:
Cytuj:
Definition [ Thayer's | Strong's ]
Thayer's Definition
a travelling cloke, used for protection against stormy weather


okrycie podróżne, używane do ochrony przed burzliwą pogodą
Natomiast obok znajduje się kolumna wyraźnie opisana jako "Origin", czyli pochodzenie (wyrazu):
Cytuj:
Origin
by transposition for a derivative probably of (5316) (as showing outside the other garments)


przez przeniesienie znaczenia wyrazu pochodnego zapewne od (5136) (jako widoczna na zewnątrz innej odzieży)
Mianowicie słowo φαίνω (a nie rzeczownik φελόνης!), mające nr 5136 w numeracji Stronga, to czasownik oznaczający m.in. (w definicji Thayera znaczenia 2b i 2c tego czasownika): stać się lub być widocznym, ewidentnym, rzucać się w oczy, jawić się, ukazać się. Ponieważ φαίλόνης to odzież wierzchnia, więc możliwe, że jego nazwa powstała od czasownika φαίνω, jako odzieży "widocznej".


Pt kwi 06, 2018 8:18

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Chronos napisał(a):
Proponuję upublicznić tą wypowiedź:

"Co do zasady, odbiorca korespondencji staje się jej właścicielem i do niego należy decyzja dotycząca ewentualnego rozpowszechnienia jej treści. Przeciwnicy takiej interpretacji podnoszą, iż informacje zawarte w treści korespondencji niejednokrotnie mają charakter osobisty, pozostający w związku z relacjami łączącymi nadawcę i odbiorcę korespondencji i ich upublicznienie może godzić w dobra osobiste nadawcy. Wątpliwości tych nie podzielił jednak Sąd Najwyższy, który stwierdził, iż nadawca podejmuje świadomą decyzję o zamieszczeniu w treści korespondencji wstydliwych dla niego informacji, a ich upublicznienie w zgodzie z literą prawa może podlegać ewentualnej ocenie moralnej, a nie prawnej."

Źródło: https://www.experto24.pl/prawo-prywatne ... cid=K000KN


Z kolei tutaj mamy:
Cytuj:

Gdy mówimy o rozpowszechnianiu korespondencji to prawo do tego ma zarówno nadawca, jak i odbiorca. Jeżeli adresat otrzyma wiadomość od drugiej osoby, może ją rozpowszechniać wtedy, gdy nie ma zastrzeżenia od nadawcy na ten temat (SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09). Należy respektować jego wolę.

A dochodzi jeszcze kwestia upublicznienia przez osobę, która korespondencję otrzymała przez pomyłkę :?


Pt kwi 06, 2018 10:29
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Tytuł: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji

zefciu napisał(a):
Blaszak napisał(a):
Spam
Jest do tego przycisk przy każdym poście. Nie trzeba tutaj pisać.
Moje gratulacje z racji awansu do grona moderatorów!


Pt kwi 06, 2018 20:00

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
SweetChild napisał(a):
Chronos napisał(a):
Proponuję upublicznić tą wypowiedź:

"Co do zasady, odbiorca korespondencji staje się jej właścicielem i do niego należy decyzja dotycząca ewentualnego rozpowszechnienia jej treści. Przeciwnicy takiej interpretacji podnoszą, iż informacje zawarte w treści korespondencji niejednokrotnie mają charakter osobisty, pozostający w związku z relacjami łączącymi nadawcę i odbiorcę korespondencji i ich upublicznienie może godzić w dobra osobiste nadawcy. Wątpliwości tych nie podzielił jednak Sąd Najwyższy, który stwierdził, iż nadawca podejmuje świadomą decyzję o zamieszczeniu w treści korespondencji wstydliwych dla niego informacji, a ich upublicznienie w zgodzie z literą prawa może podlegać ewentualnej ocenie moralnej, a nie prawnej."

Źródło: https://www.experto24.pl/prawo-prywatne ... cid=K000KN


Z kolei tutaj mamy:
Cytuj:

Gdy mówimy o rozpowszechnianiu korespondencji to prawo do tego ma zarówno nadawca, jak i odbiorca. Jeżeli adresat otrzyma wiadomość od drugiej osoby, może ją rozpowszechniać wtedy, gdy nie ma zastrzeżenia od nadawcy na ten temat (SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09). Należy respektować jego wolę.

A dochodzi jeszcze kwestia upublicznienia przez osobę, która korespondencję otrzymała przez pomyłkę :?


Wygląda na to, że przez kilka lat nastąpiła zmiana w przepisach. Ale do wyjaśnienia sytuacji nie jest potrzebne ujawnianie wiadomości. Wystarczy zapytać Mrs Hadley czy zgadza się na jej upublicznienie. Jeśli się nie zgodzi to znaczy, że ma coś do ukrycia.


Pt kwi 06, 2018 20:08
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Chronos napisał(a):
Wystarczy zapytać Mrs Hadley czy zgadza się na jej upublicznienie. Jeśli się nie zgodzi to znaczy, że ma coś do ukrycia.
Jak w procesach o czary. Wrzuca się podejrzaną do wody i jeśli pływa, to znaczy że czarownica.


Pt kwi 06, 2018 20:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Może niech Chronos upubliczni swoją pywatną korespondencję.
Jeżeli nie upubliczni, to znaczy że w myśl zasady głoszonej przez samego siebie ma coś do ukrycia.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt kwi 06, 2018 21:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL