Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Gdybyś chwacie miał jeszcze jakieś wątpliwości, że Paulito troluje lub jest chory psychicznie
Paulito napisał(a):
Zważywszy na fakt, że moja argumentacja oparta jest głównie na psychologii kwantowej

to teraz już te wątpliwości powinny się rozwiać.


Ech, sprawa się komplikuje.
Ja swojego czasu liczyłem na prostą odpowiedź na pytanie "czy na Antarktydzie występuje dzień polarny", udzieloną w formie "tak", albo "nie". Nie wymagałbym nawet żadnej argumentacji, tym bardziej takiej opartej na psychologii kwantowej.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lut 08, 2018 18:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulito napisał(a):
zefciu napisał(a):
Zatem co miało na celu owo przerobienie tego cytatu tak, by wyglądał, jak pisany przez osobę upośledzoną?

Definicja cytatu:

. Cytat (łac. citatio, niem. Zitat) – dosłowne przytoczenie cudzych słów.

Wiki

Ja przerabiałem cytat?
Konkretnie które słowa?
Ładnie tak łgać?

Proszę nie trolować. Wiadomo było jasno i konkretnie, o co chodzi oraz na czym polega różnica między wypowiedzią faktycznie zapisaną a zacytowaną.

Zaznaczam też, że drobne złośliwości w większej liczbie również nie ujdą na sucho.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 08, 2018 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Paulinito: to jest ostatnie ostrzeżenie. Jeśli jeszcze raz cytując mnie zasugerujesz, że jestem upoślodzony umysłowo i zaczynam zdanie od kropki czy dwukropka, lub że piszę kropki w osobnej linii – zgłaszam to do moderacji. I mam gdzieś, jakiej Ty definicji cytatu używasz. Nie pozwolę się oczerniać w ten sposób.


Teraz to ja cię ostrzegam
Po raz kolejny zmieniasz mojego nicka.
Dlaczego to robisz?

Po drugie sam sobie zasugerowałeś, że jesteś upośledzony.Żaden mój komentarz nie zawierał takich słów ani sugestii.Proszę mi tutaj bezczelnie nie wmawiać swoich wykładni!

Cytuj:
. Nie. Ale wypada, żebyś zmierzył tę długość np. linijką, a nie po prostu rzucił liczbą.


Gdybym nie zmierzył nie podałbym długości.Proste jak drut.

Cytuj:
.
Natomiast w przypadku owego 89 równoleżnika nie mamy ani pomiaru, ani wyliczenia, ani w ogóle niczego.


Czyli zarzucasz temu gościowi, że nie umiał obliczać współrzędnych geograficznych? Poddajesz również w wątpliwość to, że nie potrafił na ich podstawie wyciągać logicznych wniosków, tak?

Cytuj:
. Zważywszy na fakt, że moja argumentacja oparta jest głównie na psychologii kwantowej


Kto cię upoważnił do wyciągania moich wpisów z moderacji i wykorzystywania ich w tak chamski (poniżej) sposób?

zefciu napisał(a):
Gdybyś chwacie miał jeszcze jakieś wątpliwości, że Paulito troluje lub jest chory psychicznie


I gdzie jest moderacja?

I Ty mi zarzucasz sugestie, że jesteś upośledzony?
Jeszcze jedna taka zagrywka, a skończy się u moderatora a jak będzie trzeba, to i u administratora.

Zrozumiałeś?

chwat napisał(a):

Ech, sprawa się komplikuje.
Ja swojego czasu liczyłem na prostą odpowiedź na pytanie "czy na Antarktydzie występuje dzień polarny", udzieloną w formie "tak", albo "nie". Nie wymagałbym nawet żadnej argumentacji, tym bardziej takiej opartej na psychologii kwantowej.


Nic na to nie poradzę, że Soul33 wtrącił się i zamknął dyskusję.Zresztą, z częśćią mojej argumentacji w tym zakresie mogłeś się zapoznać.Ale też bardzo żałuję, bo był tak blisko ;-)

Soul33 napisał(a):

Proszę nie trolować. Wiadomo było jasno i konkretnie, o co chodzi oraz na czym polega różnica między wypowiedzią faktycznie zapisaną a zacytowaną.


Wiadomo było także, że zefciu nie rozumie słów którymi się posługuje.Błąd jaki popełniłem w cytacie w żaden sposób nie rzutował na sens zadania.Egzaltacja z jaką zareagował nie miała w tym kontekście racjonalnego uzasadnienia.

Przypominam co napisał:

zefciu napisał(a):

Oczywiście niczego takiego nie napisałem.


Nie wykluczam tego, że ten błąd ma związek z niewiedzą zefcia.Ale nie wykluczam też tego, że była to bezczelna prowokacja, bo jak sam napisał:

Cytuj:
I mam gdzieś, jakiej Ty definicji cytatu używasz. Nie pozwolę się oczerniać w ten sposób.


Idzie w zaparte?

Czyż nie jest to wyraźny sygnał, że ma gdzieś semantykę i próbuje swego interlokutora przekonywać do skonstruowanych przez Siebie definicji i na tej bazie zastraszać ?

Sam powiedz Soulu33 jak tu z gościem dyskutować?
Czy nie jest to klasyczny trolling?


Pt lut 09, 2018 5:43
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulito napisał(a):
Teraz to ja cię ostrzegam
Po raz kolejny zmieniasz mojego nicka.
Dlaczego to robisz?
Przez pomyłkę. Przepraszam. Więcej się to nie powtórzy.
Cytuj:
Po drugie sam sobie zasugerowałeś, że jesteś upośledzony.Żaden mój komentarz nie zawierał takich słów ani sugestii.
Wyjaśniłem, dlaczego tak należy Twój sposób cytowania interpretować. Przy pomocy prostego rozumowania.
Cytuj:
Gdybym nie zmierzył nie podałbym długości.Proste jak drut.
A czemu? Przecież mogę sobie np. rzucić tezą „mój penis ma pół metra długości”. Nie zmierzyłem. Tak po prostu rzuciłem.
Cytuj:
Czyli zarzucasz temu gościowi, że nie umiał obliczać współrzędnych geograficznych? Poddajesz również w wątpliwość to, że nie potrafił na ich podstawie wyciągać logicznych wniosków, tak?
Nie mam pojęcia, co w sferze intencji należy temu gościowi zarzucać. Być może nie rozumie modelu heliocentrycznego. Być może celowo kłamie. A być może zachodzi jeszcze inna okoliczność. To jednak nieważne. Ważne, że rzucił sądem bez żadnego uzasadnienia. Ważne iż podał sąd, który jest błędny (bo model heliocentryczny jak najbardziej pozwala na dzień polarny około 65 równoleżnika).
Cytuj:
Kto cię upoważnił do wyciągania moich wpisów z moderacji
Wątek uwag do moderacji jest publiczny. Jeśli nie chcesz, aby „wyciągano” stamtąd wpisy, pisz do modów na priva.
Cytuj:
I Ty mi zarzucasz sugestie, że jesteś upośledzony?
Nie upośledzony, tylko albo trolujący, albo chory psychicznie. Zarówno trol, jak i osoba chora psychicznie mogą cechować się wysoką inteligencją.
Cytuj:
Błąd jaki popełniłem w cytacie w żaden sposób nie rzutował na sens zadania.
Nigdzie nie twierdziłem, że rzutowała na sens zdania. Więc znowu straw-man.
Cytuj:
Sam powiedz Soulu33 jak tu z gościem dyskutować?
Normalnie. W języku polskim, uzasadniając swoje tezy. Proste. Jak zaczniesz tak robić, to zobaczysz, że Soul otworzy Ci wątek.


Pt lut 09, 2018 6:36

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Paulito napisał(a):
Teraz to ja cię ostrzegam
Po raz kolejny zmieniasz mojego nicka.
Dlaczego to robisz?
Przez pomyłkę. Przepraszam. Więcej się to nie powtórzy..


Dziękuję za wyjaśnienie. Przeprosiny przyjęte. :)

Cytuj:
Wyjaśniłem, dlaczego tak należy Twój sposób cytowania interpretować. Przy pomocy prostego rozumowania.


W tym wypadku interpretacja uzależniona jest od intencji interlokutora. Nie wiedziałeś jaka była moja intencja, a mimo to, zarzuciłeś mi, że zarzucam ci upośledzenie. W poprzednim wpisie przyznałem się do pomyłki. Teraz nie pamiętam czy wcześniej za nią przeprosiłem, czy nie. Jeżeli nie, to teraz przepraszam. :-(

Cytuj:
A czemu? Przecież mogę sobie np. rzucić tezą „mój penis ma pół metra długości”. Nie zmierzyłem. Tak po prostu rzuciłem.


Czyli co według Ciebie należy uczynić, aby wiarygodna była długość przyrodzenia? Zrobić zdjęcie z linijką przy genitaliach i wysłać na forum?

Cytuj:
Nie mam pojęcia, co w sferze intencji należy temu gościowi zarzucać. Być może nie rozumie modelu heliocentrycznego. Być może celowo kłamie. A być może zachodzi jeszcze inna okoliczność. To jednak nieważne. Ważne, że rzucił sądem bez żadnego uzasadnienia. Ważne iż podał sąd, który jest błędny (bo model heliocentryczny jak najbardziej pozwala na dzień polarny około 65 równoleżnika


Cytuje fragment który podałem:

Cytuj:
Skoro takie założenie jest absurdalne, a jednak dzień polarny można zaobserwować wyraźnie na 65 równoleżniku, jest to kolejny mocny dowód, że Ziemia jest płaskim, nieruchomym centrum wszechświata


Mamy więc dwa sądy niezgodne w konkluzji, ale czy sprzeczne na poziomie przesłanek? Nie jest to do końca jasne, ponieważ różne wnioski ( pozornie sprzeczne) mogą wynikać z różnych przesłanek.Tak jak na przykład zjawisko zwane "fotonem" może być zarówno cząstką jak i falą.

Cytuj:
Nie upośledzony, tylko albo trolujący, albo chory psychicznie. Zarówno trol, jak i osoba chora psychicznie mogą cechować się wysoką inteligencją.


Ale to o czym ja napisałem dotyczy zarzutu o Twoje upośledzenie, które podobno ci zasugerowałem.

Cytuj:
Wątek uwag do moderacji jest publiczny. Jeśli nie chcesz, aby „wyciągano” stamtąd wpisy, pisz do modów na priva.


Zacytowałeś niepełną wypowiedź.

Napisałem tak:


Kto cię upoważnił do wyciągania moich wpisów z moderacji i wykorzystywania ich w tak chamski (poniżej) sposób?


Za używanie moich cytatów do argumentacji ad personam ponosisz pełną odpowiedzialność.

A same wpisy możesz oczywiście wykorzystywać.Natomiast nie możesz ich używać do argumentacji niezgodnej z regulaminem forum.

Cytuj:
Nigdzie nie twierdziłem, że rzutowała na sens zdania. Więc znowu straw-man.


A ja nie twierdziłem, że Ty to twierdziłeś.

Jedyne na co zwróciłem uwagę to to, że posługujesz się skonstruowaną przez siebie definicją "cytatu" i na tej podstawie używasz jej niezgodnie z leksykalnym znaczeniem.

Cytuj:
Normalnie. W języku polskim, uzasadniając swoje tezy. Proste. Jak zaczniesz tak robić, to zobaczysz, że Soul otworzy Ci wątek.


Znasz zasady, a używasz pojęcia które ma inne znaczenie? Teoretyczne dywagacje a praktyka, to często dwie różne rzeczywistości. :)


Pt lut 09, 2018 8:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulito napisał(a):
chwat napisał(a):
Ech, sprawa się komplikuje.
Ja swojego czasu liczyłem na prostą odpowiedź na pytanie "czy na Antarktydzie występuje dzień polarny", udzieloną w formie "tak", albo "nie". Nie wymagałbym nawet żadnej argumentacji, tym bardziej takiej opartej na psychologii kwantowej.

Nic na to nie poradzę, że Soul33 wtrącił się i zamknął dyskusję.
Zresztą, z częśćią mojej argumentacji w tym zakresie mogłeś się zapoznać.

To działa trochę inaczej.
Najpierw udziela się odpowiedzi (czy na A. mamy dzień polarny, czy nie mamy) a potem się odpowiedź argumentuje.

Natomiast jeśli ktoś nie udziela odpowiedzi, a zamiast udzielenia odpowiedzi bredzi i brednie nazywa argumentacją, to trolluje.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt lut 09, 2018 8:33
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulito napisał(a):
Czyli co według Ciebie należy uczynić, aby wiarygodna była długość przyrodzenia? Zrobić zdjęcie z linijką przy genitaliach i wysłać na forum?
Gdyby z jakiegoś powodu było to ważne dla dyskusji, to nie pozostałoby nic innego, niż powołać niezależnych świadków, którzy pojadą do delikwenta i dokonają pomiaru. Na szczęście nie jest, a w tej kwestii nie sprzeczamy się nt. obserwowalnych faktów, a na temat teorii.
Cytuj:
Cytuje fragment który podałem:
Po pierwsze: kto cytuje? Pod drugie: po co? Możesz wkleić to jeszcze 20 razy, nie zmieni to faktu, że teza dotycząca 89 równoleżnika jest z sufitu.

Ale dobrze. Może spróbuję przedstawić rozumowanie autora tekstu w postaci punktów, żeby wyjaśnić o co mi chodzi (choć Ty dobrze wiesz, o co mi chodzi i tylko po chamsku mi zarzucasz, że chodzi o coś innego):
  1. Znajduję się na 65 równoleżniku.
  2. Obserwuję dzień polarny.
  3. Według modelu kulistej Ziemi nie można zaobserwować dnia polarnego poniżej 89 równoleżnika.
  4. 65 równoleżnik położony jest poniżej 89 równoleżnika.
  5. ∴ model kulistej Ziemi jest niezgodny z obserwacjami.
Więc powtarzam jeszcze raz wyraźnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń do 1 i drugiej przesłanki. Wierzę autorowi, że był na 65 równoleżniku i że obserwował tam krótki dzień polarny. Nie mam żadnych zastrzeżeń do samego rozumowania, które jest zgodne z logiką i nie potrzebuje się podpierać pseudofilozoficznymi bredniami dla idiotów opartymi o niezrozumienie fizyki kwantowej. Nie wątpię również, że 65 < 89.

Jedyne moje zastrzeżenie co do powyższego wywodu jest takie, że sąd iż „kulisty model Ziemi nie pozwala zaobserwować dnia polarnego poniżej 89 równoleżnika” jest wyssany z palca. I tyle. Więc przestań wciskać mi kit, że twierdzę coś innego.

Cytuj:
Znasz zasady, a używasz pojęcia które ma inne znaczenie?
Nie. Sytuacja jest prosta. Jeśli będziesz przekręcał cytaty innych użytkowników (także pod względem interpunkcji), to dostaniesz w końcu za to bana. Jeśli jesteś za głupi, żeby zrozumieć, dlaczego nie należy przekręcać cytatów innych użytkowników (także pod względem interpunkcji) to trudno – dostaniesz bana za własną głupotę. Jeśli będziesz udawał zbyt głupiego, by to zrozumieć – dostaniesz bana za udawanie głupiego. Jeśli będziesz to robił po to, by dostać bana i zdobyć tym samym laur męczennika – Twoje życzenie zostanie spełnione. Nikt Ci nie będzie tłumaczył, dlaczego nie należy przekręcać cytatów z innych użytkowników.

Ja tylko przypomnę stary dowcip, że jeśliby Paulito napisałby „Moja stara piła leży na balkonie”. A ja bym go „zacytował”: „Moja stara piła. Leży na balkonie” to wówczas miałby on podstawy do oburzenia. Mimo że niby słowa te same :)


Pt lut 09, 2018 8:51

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Paulito napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Jeśli ktoś podaje jakąś liczbę, dla której nie przedstawił żadnych wyliczeń, ani sposobu jej pomiaru, to uzasadnione jest stwierdzenie, że wziął ją z sufitu. Z dobrym przybliżeniem możemy przypuszczać, że skoro ktoś nie przedstawił żadnych wyliczeń, ani sposobu pomiaru, to tych wyliczeń nie wykonał względnie nie dokonał miarodajnego pomiaru..


Jeżeli napiszę, że posiadam 4 samochody, to muszę przedstawić szczegółowe wyliczenia, tak?

Jeżeli napiszę, że mój długopis ma 15 cm, to muszę przedstawić szczegółowe wyliczenia, tak?

Zauważ, że nie przedstawiam dla tych liczb żadnych wyliczeń :-D


Czyli wziąłem te liczby z sufitu, tak?


Skoro nie przedstawiłeś żadnych wyliczeń ani sposobu pomiaru, to Twoje liczby nie mają większego znaczenia w dyskusji, mogą być traktowane jedynie jako ciekawostka na zasadzie "Paulito napisał, że posiada 4 samochody", ale nie jako argument "Paulito posiada 4 samochody". Uprawniony jest też zarzut, że wziąłeś te liczby z sufitu. Uprawniony, co nie znaczy, że prawdziwy.


Pt lut 09, 2018 9:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
chwat napisał(a):
To działa trochę inaczej.
Najpierw udziela się odpowiedzi (czy na A. mamy dzień polarny, czy nie mamy) a potem się odpowiedź argumentuje.

Natomiast jeśli ktoś nie udziela odpowiedzi, a zamiast udzielenia odpowiedzi bredzi i brednie nazywa argumentacją, to trolluje.


W tym wypadku nie można było udzielić prostej odpowiedzi. Czasami jest tak, że argumentacja nie może być czarno biała. A jeżeli ktoś uważa inaczej, to znaczy że nie jest obce mu myślenie dychotomiczne. A to, zważywszy na sytuację poważny błąd, pytanie tylko czy świadomy, czy nie.

I zgadzam się co do samej zasady że nieudzielenie odpowiedzi ( na proste pytanie ) może czasami oznaczać bredzenie. Ale i tak nie zwalnia to krytyka z uzasadnienia swojej krytyki w sposób rzeczowy. Bo jeżeli do bredzenia ustosunkuje się bredzeniem, to też może zostać nazwany trollem. ;-)

zefciu napisał(a):
Gdyby z jakiegoś powodu było to ważne dla dyskusji, to nie pozostałoby nic innego, niż powołać niezależnych świadków, którzy pojadą do delikwenta i dokonają pomiaru. Na szczęście nie jest, a w tej kwestii nie sprzeczamy się nt. obserwowalnych faktów, a na temat teorii.


Czyli i tak należałby zbadać sprawę przy pomocy identycznej metodologi jaką zastosował właścicieł przyrodzenia. A świadkowie jedynie potwierdzą (bądź nie) to, co wiedzieliśmy już wcześniej.

Cytuj:

Jedyne moje zastrzeżenie co do powyższego wywodu jest takie, że sąd iż „kulisty model Ziemi nie pozwala zaobserwować dnia polarnego poniżej 89 równoleżnika” jest wyssany z palca. I tyle. Więc przestań wciskać mi kit, że twierdzę coś innego.


Otóż zobaczmy jeszcze raz ten cytat w całości:


Cytuj:

Gdyby Ziemia rzeczywiście była obracającą się kulą, okrążającą Słońce, jedynymi miejscami, gdzie takie zjawisko jak dzień polarny mogłoby być obserwowane byłyby bieguny polarne. W żadnym innym punkcie obserwacyjnym od 89 stopni szerokości geograficznej w dół nie można by nigdy, niezależnie od jakiegokolwiek przechyłu czy spadku, widzieć Słońca przez całe 24 godziny. By widzieć Słońce przez cały czas okrążenia na obracającym się globie w punkcie innym niż biegun polany, trzeba by było oglądać przez całe mile lądu i morza by ujrzeć część trasy okrążenia! Nikt kto znajduje się poniżej 89 równoleżnika nigdy nie zobaczy Słońca przez 72 godziny wykonującego 3 pełne okrążenia, ponieważ by tego dokonać należałoby założyć, że jakoś widzi się „ przez bryłę globu” by dojrzeć Słońce po drugiej stronie! Skoro takie założenie jest absurdalne, a jednak dzień polarny można zaobserwować wyraźnie na 65 równoleżniku, jest to kolejny mocny dowód, że Ziemia jest płaskim, nieruchomym centrum wszechświata.


Pierwsze zdanie jest prawdziwe przy założeniu ziemi kuli.( Tzn: w modelu kulistym możliwa jest obserwacja dnia polarnego na biegunach polarnych). W drugim zdaniu autor nie zakłada przechyłu ziemi, dlatego wyklucza możliwość obserwacji dnia polarnego poniżej 89 równoleżnika. Czyli de facto możliwe jest zaobserwowanie dnia polarnego przy założeniu przechyłu i kulistej ziemi. Mamy więc dwa punkty odniesienia. Trzecie zdanie, to oczywiście prawda, przy założeniu, że dzień polarny ma określoną długość na biegunie polarnym. Czwarte zdanie (konkluzja) wyklucza możliwość oglądania słońca przez 72 godziny przez 3 pełne okrążenia ponieważ aby tego dokonać należy założyć kulisty glob, a jak przekonuje autor tak nie jest.A ostatnie zdanie wynika logicznie z założeń które przedstawił.

W takim razie:

Wyssany z palca może być twój zarzut

Cytuj:
Nie. Sytuacja jest prosta. Jeśli będziesz przekręcał cytaty innych użytkowników (także pod względem interpunkcji), to dostaniesz w końcu za to bana. Jeśli jesteś za głupi, żeby zrozumieć, dlaczego nie należy przekręcać cytatów innych użytkowników (także pod względem interpunkcji) to trudno – dostaniesz bana za własną głupotę. Jeśli będziesz udawał zbyt głupiego, by to zrozumieć – dostaniesz bana za udawanie głupiego. Jeśli będziesz to robił po to, by dostać bana i zdobyć tym samym laur męczennika – Twoje życzenie zostanie spełnione. Nikt Ci nie będzie tłumaczył, dlaczego nie należy przekręcać cytatów z innych użytkowników.


Nie zmienisz tym faktu, że definicja cytatu to dosłowne przytoczenie cudzych słów. A jeżeli tak, to nieuwzględnienie interpunkcji (pomyłka) nie jest jego przekręcaniem.

I zgodnie z tą wykładnią nie popełniłem żadnego wykroczenia językowego.

Natomiast Twój zarzut, opiera się na prywatnej definicji.Nie jestem tym samym zobligowany (formalnie) do tego, ażeby uznawać jej poprawność.

SweetChild napisał(a):

Skoro nie przedstawiłeś żadnych wyliczeń ani sposobu pomiaru, to Twoje liczby nie mają większego znaczenia w dyskusji, mogą być traktowane jedynie jako ciekawostka na zasadzie "Paulito napisał, że posiada 4 samochody", ale nie jako argument "Paulito posiada 4 samochody". Uprawniony jest też zarzut, że wziąłeś te liczby z sufitu. Uprawniony, co nie znaczy, że prawdziwy.


No właśnie.

Czyli Twój powyższy wywód też nie ma większej wartości.
Dzieję się tak dlatego, że nie potrafisz zwyczajnie udowodnić, że autor tej wypowiedzi kłamie (ewentualnie: wyssał tę informację z palca ).Jedyne co ci pozostaje, to stwierdzić: nie wiem czy mówisz prawdę.

Natomiast prawdopodobienstwo tego że, autor wpisu mówi prawdę jest większe niż tego że kłamie, ponieważ podaje informację które odbiorca komunikacji zna i rozumie.Może być to uznane jako argument przy założeniu, że rozmówca przejawia otwartość umysłu i nie zakłada złych intencji autora.


So lut 10, 2018 9:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Proszę nie przenosić tu dyskusji o płaskiej ziemi.
Paulito napisał(a):
A to, zważywszy na sytuację poważny błąd, pytanie tylko czy świadomy, czy nie.

A po polsku?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 10, 2018 9:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jeżeli w wypadku zadania pytania: "czy na Antarktydzie występuje dzień polarny, czy nie występuje", ktoś udziela odpowiedzi:
Paulito napisał(a):
W tym wypadku nie można było udzielić prostej odpowiedzi

to ten ktoś:1) trolluje, 2)lub jest matołem nie posiadającym wiadomości co to jest "Antarktyda" czy "dzień polarny"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lut 10, 2018 9:24
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ależ wbijcie sobie wreszcie do głów, że Paulito, o ile nie wymskło mu się gdzieś po drodze, swojego zdania w kwestii kształtu Ziemi nie wyraził.. On wszedł w rolę adwokata płaskoziemców, a dobry adwokat to taki, który broni klienta niezależnie od własnego poglądu na sprawę, nawet jeśli robi to pro publico bono (ba, zwłaszcza wtedy). Pogląd adwokata w ogóle nie jest przedmiotem dyskusji, a pytanie ale czy nie uważa pan, że przecież pański klient zabił? jest w takim kontekście poniżej wszelkiej krytyki.


So lut 10, 2018 10:24

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
Proszę nie przenosić tu dyskusji o płaskiej ziemi.
Paulito napisał(a):
A to, zważywszy na sytuację poważny błąd, pytanie tylko czy świadomy, czy nie.

A po polsku?


Droga Małgosiu.

Bez odniesienia do "płaskiej ziemi"nie możemy rozwiązać sporu.

Po drugie.

Autor tego pytania popełnił na początku błąd, zakładając , że biegun południowy, antarktyda i dzień polarny funkcjonują (w sensie werbalno- konceptualnym) w modelu płaskiej ziemi. Dlatego na tym etapie dyskusji nie można było mu udzielić jednoznacznej odpowiedzi.Zresztą później również nie było dużo lepiej, czego wyrazem był mój kolejny post korygujący.I tutaj dyskusja została przerwana przez Soula33.Tyle.

chwat napisał(a):
Jeżeli w wypadku zadania pytania: "czy na Antarktydzie występuje dzień polarny, czy nie występuje", ktoś udziela odpowiedzi:
Paulito napisał(a):
W tym wypadku nie można było udzielić prostej odpowiedzi

to ten ktoś:1) trolluje, 2)lub jest matołem nie posiadającym wiadomości co to jest "Antarktyda" czy "dzień polarny"


No i tutaj mamy klasyczny błąd fałszywej dychotomii.

Autor wpisu redukuje złożony problem do dwóch absurdalnych możliwości, co w świetle błędu który popełnił (choć przyznał się do tego, ale jak widać nie wyciągnął wniosków) nie może zostać uznane za przypadek. Można by tę wypowiedź właściwie zgłosić oficjalnie do moderacji (za trolling), ale uwzględniając strategię niektórych moderatorów do obwiniania mnie (prowokacje) za banialuki które wypisują niektórzy adwersarze, to sens takiego kroku jest wątpliwy.


ErgoProxy napisał(a):
Ależ wbijcie sobie wreszcie do głów, że Paulito, o ile nie wymskło mu się gdzieś po drodze, swojego zdania w kwestii kształtu Ziemi nie wyraził.. On wszedł w rolę adwokata płaskoziemców, a dobry adwokat to taki, który broni klienta niezależnie od własnego poglądu na sprawę, nawet jeśli robi to pro publico bono (ba, zwłaszcza wtedy).


Moi rozmówcy są na tyle inteligentni, aby nie zakładać absurdów, a mianowicie tego, że adwokat płaskoziemców nie może być sam płaskoziemcą. :)


So lut 10, 2018 13:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@Paulito
Odpowiadasz nie na temat. Nie mówiłam o powodach zamknięcia tematu o płaskiej ziemi, a o braku poprawnej budowy zdania.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 10, 2018 13:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
@Paulito
Odpowiadasz nie na temat. Nie mówiłam o powodach zamknięcia tematu o płaskiej ziemi, a o braku poprawnej budowy zdania.


A co z nim nie tak?


So lut 10, 2018 15:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL