Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 18:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Soul33 napisał(a):
To naprawdę nie jest argument.

A zdjęcie zmieniłem na sam link.


Może być. W istocie chodziło mi o to, czy chwat jest w stanie mord rozpoznać, gdy nie jest on podpisany słowem "mord".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lis 25, 2017 8:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To ogólnik, a ja pytałem o konkrety. Czym konkretnie charakteryzuje się ten "gorset obyczajowy", że uznałeś go za "katolicką klatkę"?

W najłagodniejszej formie pukaniem się w czoło na wypowiedzi i książki w rodzaju "Seks jest boski, erotyka katolika" o. K. Knotza, w ostrzejszej formie na przyszywaniu zakonnikowi miana heretyka i odszczepieńca.
Nie odpowiadaj za kogoś, zwłaszcza jesli Twoja odpowiedź am być od czapy i na inny temat.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lis 28, 2017 9:13
Zobacz profil WWW
Post Re: Masturbacja żony w trakcie seksu
Marek_Piotrowski napisał(a):
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To ogólnik, a ja pytałem o konkrety. Czym konkretnie charakteryzuje się ten "gorset obyczajowy", że uznałeś go za "katolicką klatkę"?

W najłagodniejszej formie pukaniem się w czoło na wypowiedzi i książki w rodzaju "Seks jest boski, erotyka katolika" o. K. Knotza, w ostrzejszej formie na przyszywaniu zakonnikowi miana heretyka i odszczepieńca.
Nie odpowiadaj za kogoś, zwłaszcza jesli Twoja odpowiedź am być od czapy i na inny temat.

Komu i co będę opowiadać, to moja sprawa, bo to forum nie jest prywatną własnością.


Wt lis 28, 2017 11:44

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
No właśnie. Alu, no własnie. Czas byś to zrozumiała.
Yarpen pyta swojego Adwersarza o gorset obyczajowy, rzekomo immanentny dla katolicyzmu (bo o tym mówi Jego Adwersarz).
A Ty rozgrywasz swoje male fobie i się z nimi wtryniasz w dyskusję - nie na temat, kosztem dyskusji i kosztem katolicyzmu.

Wpisałem nowy post, w którym jest tylko zwrócenie uwagi, że Yarpen pyta o co innego - bez odniesienia do Twoich... , bo ktos mógłby pomyśleć, że odpowiedziałaś.
Niech uwaga do Ciebie zostanie już tu (choć jak już, po tej interwencji, powinna być w wątku uwag do moderacji).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lis 28, 2017 13:44
Zobacz profil WWW
Post Re: Katolicy i Protestanci
Osiris napisał(a):
Uspokój się
Jestem absolutnie spokojny. Jakieś projekcje uprawiasz.
Cytuj:
krucjata dziecięca to fakt historyczny
Tylko że nie była krucjatą.


Wt lis 28, 2017 14:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Katolicy i Protestanci
zefciu napisał(a):
Cytuj:
krucjata dziecięca to fakt historyczny
Tylko że nie była krucjatą.


Pax vobiscum. Tzw. krucjata dziecięca to legenda oparta na faktach historycznych. Nazywanie jej "krucjatą" jest o tyle uznaniowe, że nawet w oficjalnych listach co do oficjalnych krucjat są rozbieżności w numeracji, spowodowane nieuznaniem tzw. Wyprawy Fryderyka II (dla niektórych historyków - krucjaty Nr. 6). Z drugiej strony krucjata nr. 4, choć została ekskomunikowana przez papieża i przerodziła się w klasyczną wyprawę najemniczą, nadal ma swój numerek i nazwę. Nie jest więc to nazewnictwo ścisłe ani precyzyjne.

Ja osobiście uznaję, że celem tego ruchu było oswobodzenie Ziemii Swiętej z panowania Islamu, podobnie jak przy "klasycznych" krucjatach, jednakże brak było w tym podobieństw na polu kościelnym, militarnym, świeckim. Pod tym względem to była bardziej oddolna pielgrzymka ludzi nawiedzonych religijnie. Nazywanie jej krucjatą jest więc bardziej mylące, niż w przypadku innych podobnych ruchów czy wypraw.

Z drugiej strony, drogi zefciu, porównywanie jej do wyprawy Froda do Mordoru... takie średnie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lis 28, 2017 15:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Katolicy i Protestanci
bert04 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Cytuj:
krucjata dziecięca to fakt historyczny
Tylko że nie była krucjatą.


Pax vobiscum. Tzw. krucjata dziecięca to legenda oparta na faktach historycznych. Nazywanie jej "krucjatą" jest o tyle uznaniowe, że nawet w oficjalnych listach co do oficjalnych krucjat są rozbieżności w numeracji, spowodowane nieuznaniem tzw. Wyprawy Fryderyka II (dla niektórych historyków - krucjaty Nr. 6). Z drugiej strony krucjata nr. 4, choć została ekskomunikowana przez papieża i przerodziła się w klasyczną wyprawę najemniczą, nadal ma swój numerek i nazwę. Nie jest więc to nazewnictwo ścisłe ani precyzyjne.

Ja osobiście uznaję, że celem tego ruchu było oswobodzenie Ziemii Swiętej z panowania Islamu, podobnie jak przy "klasycznych" krucjatach, jednakże brak było w tym podobieństw na polu kościelnym, militarnym, świeckim. Pod tym względem to była bardziej oddolna pielgrzymka ludzi nawiedzonych religijnie. Nazywanie jej krucjatą jest więc bardziej mylące, niż w przypadku innych podobnych ruchów czy wypraw.

Z drugiej strony, drogi zefciu, porównywanie jej do wyprawy Froda do Mordoru... takie średnie.


Może więc zefciu uzna argumenty Berta04, brata w wierze.


Wt lis 28, 2017 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Nasze zbawienie
jakub2 napisał(a):
hubris napisał(a):
jakub2 napisał(a):
A czy ktos kaze ci wierzyc innaczej? Twoj wybor, twoja wola.


Takie są fakty naukowe. Nikomu nie bronię wierzyć w co tam zechce.
Jeśli przedstawia to na forum publicznym to musi się liczyć z krytyką.


A powiedz ty mi co mnie obchodzi czyjas krytyka?

I czy w ogole jakakolwiek krytyka ma jakikolwiek sens jesli twierdzisz ze nie bronisz nikomu wierzyc w co tam zechce?
Masz swoja nauke ktorej nikt ci nie odbiera, wiec o co ci chodzi tu na forum, jaki masz cel?


Jeśli jesteś tak przekonany do swoich racji i nie obchodzi cię krytyka to po co tutaj siedzisz?
Albo dyskutujesz i przedstawiasz argumenty albo nie wchodzisz na forum. Jeżeli oczekujesz ode mnie potwierdzenia wierzeń w zabobony to zapomnij.


Pn gru 04, 2017 9:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
hubris napisał(a):
Jeśli jesteś tak przekonany do swoich racji i nie obchodzi cię krytyka to po co tutaj siedzisz?
Albo dyskutujesz i przedstawiasz argumenty albo nie wchodzisz na forum. Jeżeli oczekujesz ode mnie potwierdzenia wierzeń w zabobony to zapomnij.


A ty co tu robisz?
Wkroczyłeś na forum wiary, chociaż cię nikt do tego nie namawiał i co robisz?
Jeżeli nie możesz w tych zawartych tu tematach pomóc, to przynajmniej nie wyrządzaj szkody.
Wyrządzasz szkodę jawną i robisz to z premedytacją. Nie przedstawiasz dowodów, którymi podpierasz swoje rację.
Człowiek wierzący kieruje się dobrem, a człowiek, który neguje wiarę kieruje się złem.
Wiara w Boga jest najwyższym dobrem, a negowanie i wykluczanie publicznie Boga - jest najwyższym złem i grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, a to jest grzech bardzo ciężki.
Nikt cię nie zmusza do wiary, ale nie masz prawa swoją niewiarę tu propagować i się nią obnosić.
Jesteś na forum wiary, więc to uszanuj. Załóż sobie własne forum - niewiara.pl i tam przedstawiaj swoje negujące racje.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn gru 04, 2017 9:35
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
hubris napisał(a):
Jeśli jesteś tak przekonany do swoich racji i nie obchodzi cię krytyka to po co tutaj siedzisz?
Albo dyskutujesz i przedstawiasz argumenty albo nie wchodzisz na forum. Jeżeli oczekujesz ode mnie potwierdzenia wierzeń w zabobony to zapomnij.


To jest forum, a nie sympozjum naukowe, a poza tym jak brzmi motto strony, sluzy ono poznawaniu wiary a nie jej negowaniu, wiec juz chocby na tej podstawie twoja obecnosc tutaj nie ma zadnego sensu jesli jedynie negujesz wiare, a nie chcesz jej poznac.
A tak w ogole to negowanie czegokolwiek czego nie znasz swiadczy jedynie o twojej glupocie.


Pn gru 04, 2017 11:26

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Nasze zbawienie
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie zrozumiałeś, ale czego można się spodziewać... ;)
Czy rozróżniasz tezę "na podstawie naukowych dowodów nikogo nie było po drugiej stronie" od "nie ma naukowych dowodow na to że nie było po drugiej stronie?


Zgrywasz niemądrego a przecież dobrze wiesz o co chodzi. Być może wyraziłem się nieprecyzyjnie.
Zadowolony? :)


Pn gru 04, 2017 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Nasze zbawienie
jakub2 napisał(a):
hubris napisał(a):
Jeśli jesteś tak przekonany do swoich racji i nie obchodzi cię krytyka to po co tutaj siedzisz?
Albo dyskutujesz i przedstawiasz argumenty albo nie wchodzisz na forum. Jeżeli oczekujesz ode mnie potwierdzenia wierzeń w zabobony to zapomnij.


To jest forum, a nie sympozjum naukowe, a poza tym jak brzmi motto strony, sluzy ono poznawaniu wiary a nie jej negowaniu, wiec juz chocby na tej podstawie twoja obecnosc tutaj nie ma zadnego sensu jesli jedynie negujesz wiare, a nie chcesz jej poznac.
A tak w ogole to negowanie czegokolwiek czego nie znasz swiadczy jedynie o twojej glupocie.


To forum dla wierzących jak i niewierzących.
Masz ciekawą manierę wyzywania ludzi zamiast podawania argumentów.
Przypisaywanie komuś głupoty świadczy tylko o twoim poziomie.


Pn gru 04, 2017 18:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
hubris napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie zrozumiałeś, ale czego można się spodziewać... ;)
Czy rozróżniasz tezę "na podstawie naukowych dowodów nikogo nie było po drugiej stronie" od "nie ma naukowych dowodow na to że nie było po drugiej stronie?


Zgrywasz niemądrego a przecież dobrze wiesz o co chodzi. Być może wyraziłem się nieprecyzyjnie.
Zadowolony? :)
Tę "nieprecyzyjność" (która całkowicie zmienia sprawę) powtarzasz regularnie, usiłując sprawić wrażenie, że Twój pogląd jest "naukowy".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn gru 04, 2017 18:31
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
hubris napisał(a):
Masz ciekawą manierę wyzywania ludzi zamiast podawania argumentów.

Nazwanie postawy głupotą nie jest wyzwiskiem. Człowiek bardzo inteligentny, wykształcony też może czasem palnąć głupotę. Gdyby nazwał Ciebie głupim, to byłoby wyzwisko.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 04, 2017 18:51
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
hubris napisał(a):
jakub2 napisał(a):
hubris napisał(a):
Jeśli jesteś tak przekonany do swoich racji i nie obchodzi cię krytyka to po co tutaj siedzisz?
Albo dyskutujesz i przedstawiasz argumenty albo nie wchodzisz na forum. Jeżeli oczekujesz ode mnie potwierdzenia wierzeń w zabobony to zapomnij.


To jest forum, a nie sympozjum naukowe, a poza tym jak brzmi motto strony, sluzy ono poznawaniu wiary a nie jej negowaniu, wiec juz chocby na tej podstawie twoja obecnosc tutaj nie ma zadnego sensu jesli jedynie negujesz wiare, a nie chcesz jej poznac.
A tak w ogole to negowanie czegokolwiek czego nie znasz swiadczy jedynie o twojej glupocie.


To forum dla wierzących jak i niewierzących.
Masz ciekawą manierę wyzywania ludzi zamiast podawania argumentów.
Przypisaywanie komuś głupoty świadczy tylko o twoim poziomie.


Czy wedlug ciebie, jesli nie znasz Kowalskiego, to jakie mialbys podstawy by twierdzic ze jest zlym czlowiekiem?
Tak samo gdy nie znasz wiary Katolickiej, to jak mozesz stwierdzic ze jest bledna?
Jesli nie wiem jaki masz samochod, to nie mam podstawy twierdzic ze to najlepszy czy najgorszy samochod w tych czasach.
Ty natomiast nie znajac nawet podstaw wiary Katolickiej negujesz ja.
Jest to tylko objaw glupoty, bo nie mozna ocenic czegos czego sie nie zna i nie chce poznac.


Pn gru 04, 2017 22:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL