Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 9:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 posty nieprzeczytane i szukanie użytkowników 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 22:59
Posty: 50
Post posty nieprzeczytane i szukanie użytkowników
Jestem dość młodym użytkownikiem for i nie wiem, czy zmiany, które proponuję są możliwe do realizacji, ale mi osobiście przeszkadza to, że po zalogowaniu się nie ma opcji "Zobacz posty nieprzeczytane". Funkcja "Zobacz posty od ostatniej wizyty" jej nie zastępuje, gdyż mogę zobaczyć te posty i nie zdążyć ich przeczytać, a przy następnej wizycie one mi już nie wyskoczą - muszę pamietać, gdzie były.

I druga sprawa - przy wyszukiwaniu użytkowników wg nazwy, nie zauważylam nigdzie odnośników do poszczególnych liter alfabetu. Szukanie kogoś na literę np. "M" wymaga przechodenia pomiędzy stronkami i szukania "na czuja".

Czy można coś w tej sprawie zmienić?

(Przepraszam, jeśli gdzieś był poruszany ten temat, bądź te opcje istnieją - a ja ani jednego ani drugiego nie zauważyłam - w takim wypadku proszę o wskazówki.)


Pn kwi 11, 2005 15:25
Zobacz profil
Post 

Nie wiem ile faktycznie można zmienić w forach opartych na phpBB, ale...

Osobiście nigdy nie klikałem w "Zobacz posty od ostatniej wizyty". :D Zastanawiam się jak rozwiązać problem, że jak już w któryś wejdziesz, to po powrocie będą już wszystkie oznaczone jako "przeczytane" (o to chodzi?). Jeśli o to chodzi, to proponuję po wyświetleniu sobie okna z listą postów nowych, klikać na konkretne posty prawym klawiszem myszki i otwierać to sobie w nowym oknie. Dzięki temu zostanie zachowany spis postów napisanych od ostatniej wizyty.

Co do wyszukiwania userów, to chyba rzeczywiście się na tym etapie nic nie zrobi.


Pn kwi 11, 2005 16:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Osobiście nigdy nie klikałem w "Zobacz posty od ostatniej wizyty".

a ja wrecz przeciwnie :) Zawsze zaczynam od postow "od ostatniej wizyty" a jak skoncze z tymi do dopiero zabieram sie za inne :)
(chociaz przyznaje, ze czasami nawet nie starcza mi czasu zeby zabrac sie za inne ;) )

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Pn kwi 11, 2005 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
sadze ze chodzi o taka opcje, by bylo mozna wyswietlic posty od ostatniej wizyty i posty nieprzeczytane... przez danego urzytkownika... mysle ze to jest mozliwe ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn kwi 11, 2005 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Co do pierwszej części - nie wiem, czy to jest możliwe...
Co do drugiej - jeśli pamietasz nick możesz szukać przez pole "szukaj" w dolnej rubryczce jest miejsce na autora postu. Ewentualnie - listę użytkowników można uszeregować alfabetycznie (wg nazwy) - ale wtedy rzeczywiście w literkę musisz trafić na "czuja". Osobiście zwykle używam tej pierwszej metody...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Ostatnio edytowano Pn kwi 11, 2005 19:36 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 11, 2005 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 22:59
Posty: 50
Post 
PTRqwerty napisał(a):

Nie wiem ile faktycznie można zmienić w forach opartych na phpBB, ale...


Da się. Zerknijcie na forum też oparte na phpbb i tam te opcje są. Merytorycznie dużo bardziej wolę to, ale technicznie...

http://www.mm.int.pl/forum/index.php

PTRqwerty napisał(a):
Zastanawiam się jak rozwiązać problem, że jak już w któryś wejdziesz, to po powrocie będą już wszystkie oznaczone jako "przeczytane" (o to chodzi?).


O to chodzi:) Twój pomysł jakiś jest, ale nieco utrudnia życia. Rozwiązanie zastosowane na tamtym forum - sprawę naprawdę ułatwia.


Pn kwi 11, 2005 19:32
Zobacz profil
Post 
Wierzę glizto, wierzę :D To, że niektóre fora mają o niebo więcej funkcjonalności wiem aż nazbyt dobrze :)
Ja tu tylko sprzątam :-D


Pn kwi 11, 2005 19:39

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
To będzie całkiem serio :)

Polecam FireFoxa.
Obrazek

Otwierasz nie w nowym oknie, a w nowym panelu (ja mam ich na ogół pootwieranych koło 20 :D), wszystko załatwiasz systematycznie i po kolei.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn kwi 11, 2005 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 22:59
Posty: 50
Post 
Angua, korzystam z Firefoxa, i funkcja paneli jest o niebo lepsza niz nowe okno, ale nie o to mi chodzi.

Jeśli wchodzę na forum i chcę poczytać to, czego jeszcze nie czytałam muszę szukać na piechotę. Jeśli chociaż raz nie przeczytam wszystkiego od ostatniej wizyty, to te posty giną potem wśród pozostałych.
Gdyby wspominana przeze mnie opcja istniała - można by było widzieć nie to, co się pojawiło od ostatniej wizyty, ale to, czego jeszcze nie czytałam.

Czy ktoś rozumie o co mi chodzi, o która funkcję?

Bo jeśli nie, to trudno rozmawiać o tym, czy jest możliwość jej włącznia.
Może zna ktoś nazwę tego cuda?
Mi faktycznie trudno, bo mogę tylko to przedstawic opisowo... :(

Można i sobie z tym poradzic "na piechotę" ale po co?


Pn kwi 11, 2005 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
ja wiwem o co ci chodzi, ale ja jestem zielona jesli chodzi o jakiekolwiek ustawienia czy formatowanie (czy jak sie to nazywa) forum

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn kwi 11, 2005 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
glizta napisał(a):
Czy ktoś rozumie o co mi chodzi, o która funkcję?

mysle ze rozumiem :)
i to chyba nie byloby glupie prawde mowiac :) bo czasami zdarza sie tak ze wejde na forum z zamiarem dluzszego posiedzenia a tu nagle po 5 min okazuje sie, ze musze zejsc (albo nie daj Boze net mi padnie) to wtedy automatycznie traca mi sie posty nieprzeczytane od ostatniej wizyty. W zwiazku z czym fajnie by bylo miec taka opcje odnosnie tych nieprzeczytanych ogolnie.

pozdrawiam :)

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Pn kwi 11, 2005 21:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 22:59
Posty: 50
Post 
Zoe napisał(a):
i to chyba nie byloby glupie prawde mowiac :)


Cieszę się, że mnie zrozumiano :) , cieszę się, że nikt nie wyraża sprzeciwu :-D , a niektórzy nawet aprobatę, czy zatem znajdzie sie ktoś, kto zechce i potrafi coś zmienić?

Do kogo na tym forum należy się z takimi rzeczami zgłaszać ??


Cz kwi 14, 2005 11:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Z początku też mi to przeszkadzało - ale po jakimś czasie się przyzwyczaiłem. Zapytam zatem jak to u nas wygląda od strony technicznej i dam Wam znać :)


Cz kwi 14, 2005 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 22:59
Posty: 50
Post 
saxon napisał(a):
Zapytam zatem jak to u nas wygląda od strony technicznej i dam Wam znać :)


Juz zapytałeś? (Jakoś nie mogę się przyzwyczaić... :( )


Śr maja 04, 2005 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Zarówno wprowadzenie opcji "zobacz posty nieprzeczytane" jak i poszczególne litery alfabetu w spisie użytkowników - to nie problem. Pisuję na kilku innych forach, tworzonych w phpbb i tam to jest - odsyłam choćby na http://malach.org/forum czy www.forum.pascha.org.pl :biggrin: W razie problemów, ich admini z pewnością będą wiedzieli jak wprowadzić zmiany o które prosi Glizta.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr maja 04, 2005 21:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL