Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 14:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie? 

czy chciałbyś żeby na forum był dział tylko dla chrześcijan?
tak 36%  36%  [ 8 ]
nie 59%  59%  [ 13 ]
nie mam zdania 5%  5%  [ 1 ]
Liczba głosów : 22

 dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
Z ciekawości pytam co sądzicie o takim rozwiązaniu jak jest na katoliku, że ujawnia się wyznanie w podpisie (albo nie jeśli się nie chce) i że jest dział tylko dla chrześcijan? Tam można pewne sprawy omówić bez ryzyka że temat przekształci się w kolejną wielopostową dyskusję między wierzącymi a niewierzącymi z wzajemnymi docinkami i zwykle straci całkiem pierotny sens. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

_________________
Ania


Śr gru 12, 2012 8:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
Już o tym dyskutowano. Wówczas okazało się, że jest to trudne do wyegzekwowania. Nie mniej kolejne głosy proponujące takie rozwiązanie mogą przyczynić się do realizacji tego założenia.

Ja osobiście jestem tego zwolennikiem.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Śr gru 12, 2012 8:58
Zobacz profil
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
kropeczka_ns napisał(a):
Z ciekawości pytam co sądzicie o takim rozwiązaniu jak jest na katoliku, że ujawnia się wyznanie w podpisie (albo nie jeśli się nie chce) i że jest dział tylko dla chrześcijan?

Wyznanie w podpisie niczego nie załatwia. Jesteś aktywną userką na Katoliku to pewnie o tym wiesz - co i rusz pojawia się ktoś, kto mimo deklaracji, że jest chrześcijaninem głosi niechrześcijańskie poglądy.
Na Wiara. pl szczególne zasady obowiązują w działach Żyć wiarą i Prawdy wiary, gdzie chrześcijanie mogą spokojnie porozmawiać bez obaw, że dyskusja zostanie strollowana. Inna sprawa, czy nie przydałby się jeszcze jeden taki dział...


Śr gru 12, 2012 9:10
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
Tworzenie ba forum getta dla niekatolików czy niechrześcijan chyba się mija z otwartością tego forum Już jedno forum "katolik" jest, a to jest forum "wiara". Różnica (i to znacząca) jest nie tylko w nazwie ale nazwy te sporo oddają.
Już sa na forum miejsca tylko dla katolików:
- "Prawdy wiary" ("Ten dział poświęcony rozmowom na temat prawd wiary Kościoła katolickiego." )
- "Żyć Wiarą" ("Żyć wiarą to dział, w którym jest miejsce na dzielenie się swoją wiarą katolicką, jej przeżywaniem na co dzień i związanymi z tym radościami, a także trudnościami." )
Wystarczy z tego korzystać.

Jeżeli chcesz dział tylko dla chrześcijan, to ja, chrześcijanin, mówię NIE. Chrześcijaństwo wg mnie jest otwarte dla wszystkich, wychodzące na przeciw, "jedzące" i "pijące" razem z "celnikami i grzesznikami".


Śr gru 12, 2012 9:10
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
MARIEL napisał(a):
Wyznanie w podpisie niczego nie załatwia. Jesteś aktywną userką na Katoliku to pewnie o tym wiesz - co i rusz pojawia się ktoś, kto mimo deklaracji, że jest chrześcijaninem głosi niechrześcijańskie poglądy.

Dodatkowe niebezpieczeństwo takiej moderacji jest takie, że ruguje się z dyskusji katolików nie pasujących do ścisłej formuły.
Podobne niebezpieczeństwo jest przy formule " chrześcijanin". Czy w takiej formule znaleźli by się np. Bracia Polscy ?


Śr gru 12, 2012 9:18
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
Szerokie pojęcie (jak pisze Kozioł) nosi w sobie nazwa "chrześcijanin".

Myślisz, że w takim dziale nie będzie przepychanek pomiędzy katolikami, protestantami (mam na mysli wszelkie odłamy), prawosławnymi?
Baaaaaa nawet gdyby ten dział zwał sie "katolcki" to i tak nie byłby jednorodny. Są katolicy skrajnie liberalni, skrajnie konserwatywni i pośredni pomiedzy nimi.....

Taki dział jest po prostu nierealny....portal "katolik" jeżeli coś takiego utworzył to jest to sztuczne i mija sie z celem.


Śr gru 12, 2012 9:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
macie pewnie rację, aczkolwiek męczące bywa co i rusz zamienianie zaczętych sensownie tematów w przepychankę słowną - są osoby które uwielbiają zygać :)no i zygają z upodobaniem i nieustannie.

_________________
Ania


Śr gru 12, 2012 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
W takich wypadkach wystarczy więcej determinacji w usuwaniu offtopów.


Śr gru 12, 2012 11:01
Zobacz profil
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
Kozioł napisał(a):
Jeżeli chcesz dział tylko dla chrześcijan, to ja, chrześcijanin, mówię NIE. Chrześcijaństwo wg mnie jest otwarte dla wszystkich, wychodzące na przeciw, "jedzące" i "pijące" razem z "celnikami i grzesznikami".
Ale istnieją również inne działy przeznaczone dla ludzi różnych wyznań i dla ateistów. Wprowadzenie jednego tylko dla chrześcijan nie zamieniłoby całego forum w "strefę zamkniętą".


Śr gru 12, 2012 18:10
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
MIXer napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jeżeli chcesz dział tylko dla chrześcijan, to ja, chrześcijanin, mówię NIE. Chrześcijaństwo wg mnie jest otwarte dla wszystkich, wychodzące na przeciw, "jedzące" i "pijące" razem z "celnikami i grzesznikami".
Ale istnieją również inne działy przeznaczone dla ludzi różnych wyznań i dla ateistów. Wprowadzenie jednego tylko dla chrześcijan nie zamieniłoby całego forum w "strefę zamkniętą".

Już dwa takie działy są. Wystarczy.

Jak poszatkujesz wszystkie działy, to nagle będzie kilka forów ze wspólna rejestracją. No bo rozumiem, ze będzie też dział tylko dla ateistów, ewangelików, ewangelikalnych, nietrynidalnych i inne (jestem ciekaw kto by je moderował).

Jest jedno forum, forum otwarte. Wielokrotnie próbowano zamknąć usta dyskutantom "argumentem" typu "to katolickie forum, co tu robisz" ale ten argument na tym forum nie przechodzi. Jeżeli ktoś chce ostro moderowane forum tylko dla katolików, to juz takie jedno jest na portalu katolik.pl. Cechą forum na portalu wiara.pl jest otwartość.

Portal "Wiara" to "Portal ludzi otwartych" i oby tak zostało.


Cz gru 13, 2012 10:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
A kto to jest chrześcijanin? Jaka jest definicja?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz gru 13, 2012 12:06
Zobacz profil
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
Jajko napisał(a):
A kto to jest chrześcijanin? Jaka jest definicja?

Jajko :-) ...litości - chrześcijanin to osoba wierząca w Chrystusa i usiłująca żyć Jego nauką.


Ostatnio edytowano Cz gru 13, 2012 12:45 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 13, 2012 12:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
Napisałbym że posiadanie rogów dyskwalifikuje chrześcijanina, no ale jak tak dobrze przyjrzeć się mojemu awatarowi... :badgrin: :badgrin: :badgrin:

Pomysł tylko dla chrześcijan jest z założenia bardzo dobry. Dobrze jak można czasem spotkać chrześcijanina który umie rzeczowo sobie poradzić ze współczesnymi problemami, nie musząc przedzierać się przez gąszcz ludzi atakujących jego postawę. Dzięki temu można się wiele nauczyć w łatwiejszy sposób. Chociaż dużo ważniejszy jest przykład chrześcijański w rzeczywistym świecie. A ten można dać dopiero wtedy gdy człowiek sam nauczy się bronić swojej wiary.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz gru 13, 2012 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
A kto to jest chrześcijanin? Jaka jest definicja?

Jajko :-) ...litości - chrześcijanin to osoba wierząca w Chrystusa i usiłująca żyć Jego nauką.


No to świadkowie Jehowy to bez wątpienia chrześcijanie. A i mormoni także. Tak?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz gru 13, 2012 14:41
Zobacz profil
Post Re: dział tylko dla chrześcijan? co sądzicie?
Jajko napisał(a):
No to świadkowie Jehowy to bez wątpienia chrześcijanie. A i mormoni także. Tak?
Pewnie tak, to dosyć szerokie pojęcie. Często są zakusy ku temu aby zamknąć pojęcie "chrześcijaństwo" w chrześcijaństwie trynitarnym ale to byłoby nadużyciem.


Cz gru 13, 2012 15:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL