Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:40



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Mam wszystko pisać w jednym wątku??? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Pogięło Was??

Rozumiem, że sensacje typu "pijany biskup rozwalił się na latarni" albo "kościelny zgwałcił ministranta" mogą budzić niesmak (mój budzą), zwłaszcza że jest ich mnóstwo i zaczynają dominować na forum, a więc stąd "sugestia" by wrzucać je do jednego wątku (robię to aktualnie w wątku "Atak na kościół" viewtopic.php?f=36&t=32933 ), ale zakaz tworzenia jakichkolwiek nowych wątków (zwłaszcza, że NICZEGO NIE ŁAMIĄ) można chyba uznać tylko i wyłącznie jako próbę cenzury. Niedługo pewnie dojdzie zakaz wypowiadania się w innych wątkach niż tylko jeden?

Sprawa śledztwa w sprawie pedofilii kleru niemieckiego to nie jest pierwsza lepsza tania sensacyjka, żeby ją spychać do długaśnego wątku z mniej lub bardziej drobnymi (o ile można tak powiedzieć) wyskokami kapłanów. Rozwinęła się ciekawa dyskusja, podano informacje, których zabrakło w Gazecie - myślę, że to dobrze i że to służy Prawdzie. Tymczasem Wy chcecie to zamieść pod dywan. Tak jak, co niektórzy podejrzewają, biskupi. Asieńko, nie idźcie tą drogą. Bo to nie służy Prawdzie.

No a co z innymi wątkami nie na temat duchowieństwa chrześcijańskiego? Np. Bo bóg tak chciał viewtopic.php?f=37&t=32975 .Też mają być w wątku "Atak na kościół"? Przecież to bez sensu.

Nowego działu nie chcecie, bo nie - zero uzasadnienia, zero możliwości prowadzenia dyskusji viewtopic.php?f=18&t=32721 (no, jeden użytkownik zdążył coś napisać zanim temat zamknięto "bo tak". Tylko nożyczki. Ciach i ciach. Jak na Mysiej (jeśli wiecie o co mi chodzi).

Zastanówcie się, może pozwólcie UŻYTKOWNIKOM się wypowiedzieć na ten temat, a nie decydujecie nie wysłuchawszy nawet ich opinii. Moje wątki bardzo często są poczytne, skłaniają do dyskusji, myślenia, poszukiwania, wydaje się że mają wielu czytelników. Poza tym nie są to wątki niekulturalne, personalne i łamiące w jakikolwiek sposób netykietę, regulamin forum czy dobre obyczaje. Są tylko NIEWYGODNE, bo zaburzają wyidealizowany świat...


Piszę per "Wy", bo nie wiem ilu tych moderatorów i adminów macie. Mam nadzieję, że decyzję podejmie nie jeden (być może uprzedzony), ale jakieś gremium, a że decyzja będzie poprzedzona jakąś dyskusją i uzasadnieniem. A nie ciach, bo "mi się to nie podoba" i już.

Liczę na konstruktywne rozwiązanie "problemu" - gdybym wierzył w bogów, modliłbym się o ich pomoc w podjęciu słusznej decyzji.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 12, 2013 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Moim zdaniem to kwestia intencji. Bo dla wielu osób, kolejny post ze słowami kluczowymi: alkohol, przestępstwo, prawo, ksiądz, ludzie traktują jako próba dyskredytacji wiary, księży, Kościoła. Dla Ciebie to coś co budzi niesmak. Tak samo dla każdego człowieka. Więc nie chodzi o cenzurę, czy próbę zamykania ust. Chodzi o intencje, oraz poszanowanie dla forumowiczów. Bo to że wklejasz tutaj artykuł to nie problem. Problem jest to co od niego bije - jeden się rozbił, każdy sie rozbija, jeden jest pedofilem, wszyscy oni są pedofilami, jeden ma dziecko, reszta też tylko że za 9 miesięcy. Dla jednych to okazja aby dalej atakować Kościół, a dla drugich to powód do troski bo jeśli ksiądz dopuszcza się takiego zła, to trzeba wyszukać gdzie leży problem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So sty 12, 2013 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Przede wszystkim dziękuję za rzeczową odpowiedź.

WIST napisał(a):
Chodzi o intencje, oraz poszanowanie dla forumowiczów.


Intencją jest poinformowanie wszystkich o tym co się dzieje w tematyce objętej zasięgiem forum.
Czy moje posty w jakikolwiek sposób urągają forumowiczom?

WIST napisał(a):
Bo to że wklejasz tutaj artykuł to nie problem. Problem jest to co od niego bije - jeden się rozbił, każdy sie rozbija, jeden jest pedofilem, wszyscy oni są pedofilami, jeden ma dziecko, reszta też tylko że za 9 miesięcy.


Ja niczego takiego nawet nie sugeruję. Wnioski ludzie wyciągają sami.

WIST napisał(a):
Dla jednych to okazja aby dalej atakować Kościół, a dla drugich to powód do troski bo jeśli ksiądz dopuszcza się takiego zła, to trzeba wyszukać gdzie leży problem.


Nie zauważyłem na forum ataków typowych dla innych forów otwartych (niewybrednych komentarzy pod adresem kleru), zazwyczaj są to mniej lub bardziej rzeczowe dyskusje. One sygnalizują problem, pozwalają go dostrzec. A zobaczenie problemu jest pierwszym krokiem na drodze do zmierzenia się z nim, nieprawdaż?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 12, 2013 13:55
Zobacz profil
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Ostatni Twój wątek był "niewygodny" wyłącznie dla Ciebie. Sam tam przyznałeś bowiem, że oskarżasz ludzi o pedofilię, choć nie masz żadnych dowodów. Trochę żal, że go zamknięto, bo pokazywał ładnie, jak bardzo zakłamana jest Twoja działalność na tym forum.


So sty 12, 2013 13:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Też żałuję, że go zamknięto. Bardzo cenne było to, że mój wpis został uzupełniony o informację z drugiej strony. O to właśnie chodzi. Jeśli informacja w mediach niezbyt przychylnych Kościołowi jest nie do końca pełna, to tu ją można uzupełnić. I ludzie mogą się z tym zapoznać. I podyskutować. Zamknięcie tego wątku to typowy strzał w stopę.

P.S.

Nikogo nie oskarżałem o pedofilię. Przytoczyłem tylko artykuł prasowy i wyraziłem ogromny żal, że (wg owego artykułu) sprawa pedofilii niemieckiego kleru nie zostanie (tak szybko) wyjaśniona.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 12, 2013 13:58
Zobacz profil
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
@Jajko, ja nie moderacja, ale napisze moja uwage jako uzytkownika.

Gdybys ty jeszcze pisal o faktach. Czyli: studiujesz problem, zbierasz materialy, podajesz rozne zrodla i rozpoczynasz dyskusje. Ale ty czytasz w prasie sensacyjny naglowek i juz zakladasz nowy watek na forum ... o tym samym, choc w innych wariancie.
Bramin i ja odrobilismy za ciebie zadanie domowe i pokazalismy, ze tytul twojego tematu to klamstwo. Przedtem jednak Val zdazyla sie przylaczyc do twojego glosu "oburzonych", jak to na pewno Kosciol chce wszystko ukryc i zatuszowac.

I to ma byc dyskusja? Czy prostowanie pomowien, ktore kazdy moze sobie wkleic z dowolnej prasy sensacyjnej i czekac, ze inni uzytkownicy mu wytlumacza, ze ... to sam autor watku jest wielbladem?


So sty 12, 2013 14:00
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Jajko, nie powinieneś być zdziwiony decyzją zamknięcia wątku w związku z wcześniejeszymi uwagami admina, które w żaden sposób nie wyglądały na żart.

Masz do dyspozycji kilkanaście utworzonych przez siebie wątków + te utworzone przez innych użytkowników. Otwartych tematów o pedofilii w Kościele jest na forum w bród, wykorzystaj któryś z nich, nawet jeśli Ci nie w smak pisanie w cudzych wątkach. Większość z nich ma po parę stron, pomieszczą z łatwością nowe newsy Jajka.


So sty 12, 2013 14:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
@Jajko
Ty sluzysz Prawdzie lub prawdzie???
Czyzbys kreowal sie na jakiegos reformatora/uzdrowiciela Kosciola? A przeciez z Kosciolem sie nie identyfikujesz.

Mozna pokazywac wiele problemow, rozmawiac o roznych skandalach, ciemnych stronach Kosciola itd. ale trzeba robic to uczciwie i uczciwie argumentujac a nie na zasadzie "bo ja cie nie lubie i dlatego ci dokopie".

Tytul watku o pedofilii w niemieckim Kosciele sugeruje jednoznacznie o co chodzi.
Gdyby chodzilo Ci o prawde to moglbys zwrocic sie do moderacji o zmiane tytulu bo jest on klamstwem i choc Kael i ja to prostowalismy, to nie bylo z Twojej strony zadnej reakcji.
I to dla mnie jest koronnym dowodem na to, ze nie zalezy Ci na prawdzie tylko na taniej sensacji i checi dokopania.

I na koniec.
Abstrahujac od tych wszystkich sensacji. To forum ma jakis okreslony profil i wszyscy, ktorzy tutaj wchodza doskonale o tym wiedza lub powinni wiedziec.
Na kazdym forum moderacja ma ostatnie slowo i jesli uzna, ze cos jest nie tak, ma prawo do decyzji, ktore moga sie komus nie podobac.
I prosze Jajko, nie uzywaj wielkich slow takich jak "Prawda" bo to brzmi w Twoich ustach troche groteskowo.

_________________
ksiądz


So sty 12, 2013 14:28
Zobacz profil
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Nie rozumiem powodu zamknięcia tego tematu. Poruszana sprawa była dosyć interesująca, dyskusja całkiem merytoryczna – można było poznać argumenty obu stron, a wątek zamknięto tylko dlatego, że jego autorem był Jajko.

Rozumiem zatem, że Jajko ma oficjalny zakaz zakładania jakichkolwiek nowych tematów i jak następnym razem założy przykładowo wątek pt. „Oskarżenia Kościoła o pedofilię okazały się bezpodstawne” to również moderacja natychmiast go zamknie :) .


So sty 12, 2013 14:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Jajko
Opdisując ogólnie na poszczególne Twoje uwagi. Ludzie nie przycodza na forum jako Tabula rasa. Są uksztaltowani, uwraźliwienia na dane rzeczy. Taka sama była by reakcja atesitów na forum ateistow, gdybyś zaczął wklejać tam informacje o tym że ateizm to bzdura, większośc morderców to ateiści itd. A wnioski ludzie wyciągają rózne. Uprzedzenie wyciągną z góry negatywne, a wierzący będą szukać przyczyny, ewentualnie od razu uznają że to jakaś kampania nienawiści. A jeśli przecxzytasz inne wypowiedzi to sam zbaczysz, że oczekuje się od Ciebie rzetelności, oraz że nie będzesz zalewać forum newsami które wszystko stawiają w złym świetle.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So sty 12, 2013 15:29
Zobacz profil
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Kael napisał(a):
Przedtem jednak Val zdazyla sie przylaczyc do twojego glosu "oburzonych", jak to na pewno Kosciol chce wszystko ukryc i zatuszowac.

:shock:
Naprawdę tak to odbierasz??
Zaciekawił mnie artykuł, ale był on niezrozumiały dla mnie pod pewnymi aspektami, więc wyraziłam to na forum. Nawet chciałam sobie podowcipkować, no ale się powstrzymałam, w końcu przeważyła ciekawość, a nie rozmywanie tematu.

Co do tematów @Jajka, w jednym wątku pisanie to przesada, no chyba że wątek by brzmiał "Jajko news".
Wystarczą wątki ogólne o pedofilii- i tam Jajko może wrzucać wszelkie info na ten temat z duchowieństwem w tle, o alkoholizmie, nadużyciach finansowych, oszustwach itp. bez rozdrabniania, bo wyjdzie, że @Jajko założy nawet kilkaset nowych tematów. Zwykle tematyka jest podobna, więc sądzę, że Jajko wyszuka w swoich wątkach tematyki pasującej do nowego newsa.
Tak ja sprawę widzę.

PS. Co do kontrowersyjnych wypowiedzi duchownych, można by utworzyć "Złote myśli przedstawicieli KK" ;) .


So sty 12, 2013 15:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Jajko - nie widzę innej możliwości... jak to, żebyś założył własne forum ;)
Będziesz mógł sobie tam zamieszczać co tylko zechcesz :D
Tutaj niestety - musisz się dostosować do pewnych zasad.
Wklejaj swoje newsy do istniejących już tematów i będzie ok :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


So sty 12, 2013 15:37
Zobacz profil
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Jajko napisał(a):
sprawa pedofilii niemieckiego kleru nie zostanie (tak szybko) wyjaśniona.
A może wyjaśnimy sprawę Twoich seryjnych morderstw? Też nie mam na nie dowodów. Więc jutro wparuję do Ciebie i przeszukam Twojego kompa, prywatną korespondencję i szafy. Co fajnego znajdę - opublikuję.


So sty 12, 2013 15:53
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Jajko - został zaatakowany .
Troszkę mnie to dziwi - przymusowe ograniczenia w świecie ludzi Inteligentnych.
Każdy człowiek inteligentny doskonale zdaje sobie sprawę z tego , iż jeden pedofil to nie wszyscy, jeden kapłan służący w sprzeczności ze swoim wyznaniem to nie wszyscy, jeden pijany ksiądz to nie wszyscy.
Różnorodność ludzi w wypowiedziach ma to do siebie - że więcej "widzimy" i inaczej" dostrzegamy".
Jeśli żylibyśmy w świecie w którym wszyscy są na " tak" - nigdy, powtarzam nigdy nie dostrzegalibyśmy zła.
Potrzebni są ludzie którzy ściągają "otoczkę" fałszu i zakłamania.

Nie rozumiem jednej rzeczy tutaj na forum.
Nie zauważyłam by jajko kogokolwiek tutaj - obraził, poniżył, kpił lub drwił...a został ograniczony.
Zauważyłam jednak, że humalog - drwił, kpił , obrażał, poniżał, ośmieszał - ma jednak swobodę działania.
Prawda wytknięta " palcem "ruszy każdego - co wtedy się robi? - ogranicza
Człowiek myślący nie ogranicza drugiego człowieka - nawet tutaj - jeśli dany człowiek nie stanowi żadnego zagrożenia.
Uważacie , że jajko jest zagrożeniem?


So sty 12, 2013 15:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Mam wszystko pisać w jednym wątku???
Ja nie uważam Jajko za zagrożenie, ale "grzechy" innych, nawet gorsze, nie mogą usprawiedliwiać innych. Choć osobiście czuję do Jajko raczej sympatię. Natomiast niestety są i inteligentni ludzie lubują się w uogólnieniach. Ostatecznie w pewnym sensie rozumiem te zarzuty. Ksiądz powinien być wzorem. Jeden ksiądz niczego nie zmienia dla mojej wiary, ale dla poczucia bezpieczeństwa już tak. Biskup, nawet jeden jeśli nie jest bez zarzutu, stawia automatycznie pytanie - czemu? Każdy ma grzechy, a chyba istnieje różnica między biskupem, a przestępcą, więc czemu czasem czyny jednych i drugich są tożsame. To oczywiście nie o tym dyskusja. Ja trochę Jajko rozumiem, ale nawet szczere oburzenie nie daje prawa do wstawiania wszystkiego co tylko się da, szczególnie jeśli to rozbija treść na wiele małych temacików.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So sty 12, 2013 16:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL