Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Dyskusje o reklamach 
Autor Wiadomość
Post Re: Dziwna reklama butów
Kael napisał(a):
I koniecznie pobierzcie cennik
http://reklama.gosc.pl/doc/321339.Forma ... nik-reklam

Moim zdaniem crowfunding by sie lepiej oplacil...
Z cennika wynika, że prześladuje nas prawdopodobnie pozycja 13 (Top Layer) połączona z pozycją 2 (Billboard) co daje razem portalowi 280zł za każde 1000 wyświetleń, czyli, lekko szacując, przynajmniej pół tys.zł dziennie. Nie licząc innych reklam. Gdyby tylko każdy z uczestników forum założył sobie adbloka i rozpoczął ostry hejt na portal, to ich zarobki poleciałyby na łeb, na szyję. Taka odwrotność crowfundingu.
Nie namawiam.

Dobrze by jednak było, aby administracja portalu zdała sobie sprawę, że tabakiera jest dla nosa, a nie odwrotnie. W końcu nie jest trudno użyć np. HTTrack Website Copier, aby postawić kopię i zaprosić wszystkich do niezależnego forum, utrzymywanego ze społecznego finansowania.


Wt lip 14, 2015 15:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Dziwna reklama butów
Nie powinno się mylić statystyk całego portalu ze statystykami samego forum. A użytkowników, którzy stale piszą na forum, jest może z 30, jak sądzę. To nie to, co kiedyś, gdy tłumy ludzi bywały na forach. Zatem nie podejrzewałbym, że chodzi tu o zyski rzędu "pół tys.zł dziennie".

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lip 14, 2015 17:27
Zobacz profil
Post Re: Dziwna reklama butów
Pol tysiaca dziennie to okolo 2000 wyswietlen reklamy. A to nie jest jedyna reklama na forum...


Wt lip 14, 2015 17:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 12:50
Posty: 4
Post Re: Dziwna reklama butów
Tak czytam co tu piszecie i tylko kiwam z niedowierzaniem głową... Mnóstwo oskarżeń, przypisywania złej woli, zarzucania chciwości, lenistwa, kłamstwa itd itp.... No cóż, widocznie tacy faktycznie jesteśmy....

Ale parę słów wyjaśnień. Na początek to, że jeśli przeczytałem ten wątek do dlatego, że Kael napisała pod moim komentarzem w portalu, że mam tu zajrzeć. Zajrzałem.

Co do reklam.. Fakt, były wkurzające. Dzisiaj to w redakcji odkryliśmy, zostały wyłączone. W sumie był to wynik głupiego błędu. Na początku roku zmienialiśmy dostawcę reklam. No i zapomnieliśmy, że forum jest wyjątkiem od naszych mechanizmów portalowych i ze tu trzeba zadziałać ręcznie. Stare kody reklamowe zostały... Wystarczyło zamiast się pieklić przez parę dni zwyczajnie napisać do redakcji. Adres nie jest tajny. Wszystko co trzeba można znaleźć na stronie głównej Wiary w zakładce „O nas”. Tak jak jest to na większości stron internetowych. Nic nadzwyczajnego....

Przy okazji dodam, że nie zawsze mamy wpływ na to, jaka reklama wyświetla się na stronie. To bardziej skomplikowana sprawa, ale w uproszczeniu chodzi o to, że część z nich nadają domy mediowe. Tak się to w internecie robi. Jak pracownik domu mediowego nieodpowiednią reklamę włączy, możemy interweniować. Ale np. w nocy
nikt na telefony nie zareaguje. Pozostaje w ogóle reklamy wyłączyć. I tak od czasu do czasu musimy robić.

Mamy schodzić z piedestału i zaglądać na forum.... Nie wiem skąd takie kompleksy. To znaczy, że my niby na piedestale, a Wy szare żuczki. Nasza praca wcale takiej pozycji nam nie daje. Może innym reaktorom w innych mediach tak, ale nam? Szkoda słów... A co do zaglądania na forum to pewnie zauważyliście, że jedna z redaktorek jednocześnie moderuje niektóre działy. Tylko akurat nie ten...

Jak to jesteśmy chciwi i jak nam nie śmierdzą pieniądze... Kael, to jest cennik z 2011 roku. Ale nawet pomijając to warto wiedzieć, ze tego rodzaju cenniki to tylko taki chwyt marketingowy. Kłóciłem się zresztą o to swego z naszym działem reklamy. Bo z cennika wychodzi, ze jesteśmy krezusami. Tymczasem na dzień dobry stosowane są ogromne upusty. A gdy reklamę nadaje dom mediowy, to on też musi swoja część wziąć... Koniec końców niewiele to nam daje...

Jak to was śledzimy... Kael, ruch w internecie śledzony jest przez automaty. Google Analitycs i Gemiusa w naszym przypadku. Nie wiem jak z pierwszym, nie chce mi się sprawdzać, ale drugi mierzy oglądalność wszystkich większych portali i serwisów w Polsce.


A profil użytkownika to efekt działania Megapanelu. Takiej firmy współpracującej z Gemiusem, która robi w internecie badania sondażowe. Nie jesteś Kael, o ile dobrze pamiętam rozmowy na czacie z Polski. Więc tobie toto może nie wyskakiwać. Ale mieszkańcom Polski coś takiego czasem na różnych stronach wyskakuje. Z prośbą o wypełnienie ankiety. I proponuje zainstalowanie programu, który będzie to badał automatycznie. Więc to nie jest żaden wredny spisek... Nota bene zawsze się irytuję, że te wyniki pokazują preferencje nie internautów, ale megapanelistów (tych, którzy wypełnili ankietę). Można sobie zajrzeć na stronę

http://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly ... ,dane.html

I wszystko jasne...

Co do okłamywania was, że ktoś tam nie ma wpływu na to, co jest w portalu... Faktycznie, redaktorem naczelnym jestem ja. Więc ten czy ów redaktor nie ma wpływu, jeśli zdecyduję inaczej. Nie bardzo tylko wiem w jakiej sprawie, bo tego stawiający zarzut nie wyjaśnił. Ale ja nikogo co do swojej tożsamości nie okłamuję. Od lat nie udzielam się na forum, więc nawet nie mam okazji. Na czacie kiedyś bywałem częściej, ale też nie trąbiłem na prawo i lewo kim jestem. Jakie to ma znaczenie, kiedy posługujemy się nickami? Choć mnóstwo ludzi wiedziało Choćby ci, którzy pojawiali się na zlotach...


Do zarzutu lenistwa – wybaczcie – nie będę się ustosunkowywał. Nie ma sensu. Pan Bóg i moi bliscy wiedzą ile czasu poświęcam temu portalowi. A że niektórym z was się wydaje, bo nie udzielam się na forum.... To trochę tak, jak z tą plotką, ze redakcja chce zamknąć czat, bo za dużo kosztuje. Akurat trochę miejsca na i tak ciągle pracującym serwerze, no ale ci co wiedzą zawsze i tak wiedzą lepiej....

Przepraszam, ze tak gorzko, ale zrobiło mi się smutno, że tak nas i mnie postrzegacie.

Życzę by dobry Bóg opromieniał każdy dzień waszego życia...


Wt lip 14, 2015 22:52
Zobacz profil
Post Re: Dziwna reklama butów
Andrzej_Macura napisał(a):
Co do okłamywania was, że ktoś tam nie ma wpływu na to, co jest w portalu... Faktycznie, redaktorem naczelnym jestem ja. Więc ten czy ów redaktor nie ma wpływu, jeśli zdecyduję inaczej. Nie bardzo tylko wiem w jakiej sprawie, bo tego stawiający zarzut nie wyjaśnił.
Właściwie to chodziło mi o świadomość P.T. Redakcji odnośnie reklam. Red. Joanna wiedziała dobrze i od dawna, że reklamy portalowe są i to denerwujące, co wynika z jej własnych wypowiedzi (lata 2006-2015):
viewtopic.php?p=210248#p210248
viewtopic.php?p=476946#p476946
viewtopic.php?p=504778#p504778
viewtopic.php?p=823619#p823619
viewtopic.php?p=860901#p860901

Co do reszty moich wypowiedzi w tym wątku (szczególnie pod koniec), była to świadoma manipulacja. Przeczuwałem - z życiowego doświadczenia - że argumenty finansowe najłatwiej docierają do decydentów.
Nie mam zamiaru za to przepraszać. Trzeba było zareagować wcześniej.


Wt lip 14, 2015 23:45
Post Re: Dziwna reklama butów
Niestety, jako "zwykli uzyszkodnicy" nie pisujemy od razu do centrali Mamy moderacje a wsrod niej redaktora, mamy adminke, ktora chyba jakis kontakt z portalem ma, pisujemy uwagi na forum, dlaczego mielibysmy od razu pisac do Redaktora naczelnego?
Moj komentarz byl glosem rozpaczy. Fakt, mozna bylo wcxesniej napisac do "centrali", ale trudno przypuszczac, zeby nikt z portalu tygodniami nie zagladal na forum. Chocby z ciekawosci albo dla sprawdzenia "jak leci".

Nauka z tego plynie, ze komunikacja szwankuje. Nie tylko moze miedzy nami, anonimiwymi userami,ktorym jednak na forum zalezy (jak Pan Redaktor mam nadzieje wyczytal z naszych wpisow) a portalem, ale i w szanownej Redakcji.

Przepraszam zaklocenie spokoju.


Śr lip 15, 2015 6:12
Post Re: Dziwna reklama butów
Ze swej strony bardzo dziękuję redakcji, że zajęła się sprawą. Ściany jojczenia jej przedstawiciela nie komentuję, bo ważne, że już nie muszę patrzeć, jak ktoś kwestionuje mój seks-geniusz :)


Śr lip 15, 2015 6:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 12:50
Posty: 4
Post Re: Dziwna reklama butów
Cawilianie....

Nieodpowiednie albo uciążliwe dla użytkowników reklamy to nie tylko kwestia forum, ale całego portalu. Od lat jedno i drugie staramy się wyeliminować. W pierwszej sprawie chyba nam się ostatnio udało. Prócz, jak się okazało, forum. W drugiej - różnie bywa. Przepraszam, ale niektóre uciążliwe dla użytkowników reklamy zostaną. Interweniujemy, gdy pojawiają się takie, których nie można zamknąć ale nie możemy wybrzydzać na wszystko, bo nic nie zostanie...

Raban w sprawie tych ostatnich reklam podniosła właśnie Jotka. Możecie mi nie wierzyć, ale mnie owe zasłaniające wszystko reklamy pojawiły się dopiero po tym, jak kilkanaście razy poklikałem w różne wątki na forum.

Kael... To jest też odpowiedź na Pani pytanie. Zaglądam. Czasem znajduję interesujący temat, ale widzę, że ktoś już bardzo sensownie odpowiedział albo toczą się już zupełnie poboczne dyskusje, wiec odpuszczam. Zwłaszcza kiedy miałbym przeczytać ileś tam stron wcześniejszych wywodów. Najważniejsze: jako redakcja udostępniamy miejsce na te wasze dyskusje. Czy musimy się w nie angażować?

A co do reklam to przypomnę, co napisałem wyżej: mnie się te reklamy zaczęły wyświetlać po kilkunastu kliknięciach w różne wątki. I wcale nie pojawiają się za każdym razem. Skąd mam wiedzieć, ze innym wyskakują ciągle?

Zefciu... Dziękuję za uwagi.

Wszystkich pozdrawiam


Śr lip 15, 2015 10:24
Zobacz profil
Post Re: Dziwna reklama butów
Dziekuje za odpowiedz.
to jest wlasnie przerotnosc tych reklam, ze nie pojawiaja sie na starcie, ale jezeli juz sie pojawia, to sa up.. orczywe.
I dlatego uzyszkodnicy marudzili, ale jakos nam sie nie wierzy (nie smiem przypuszczac, ze ignoruje), dopoki samemu sie o cos nie potknie.

Jak pisalam: problemy w komunikacji.
Moze bedzie od teraz lepiej??


Śr lip 15, 2015 10:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 12:50
Posty: 4
Post Re: Dziwna reklama butów
Postaram się. Ale z góry chciałbym uświadomić, że pisania do mnie przez forum i na pw zwyczajnie mogę nie zauważyć. I odpowiem za kilka dni albo kilka miesięcy. Szybciej już pod moimi komentarzami na portalu. Najprościej jednak napisać na adres: redakcja@wiara.pl albo andrzej.macura@wiara.pl.... Ten sposób jest zdecydowanie najlepszy.

Przypominam też, że zdecydowana większość spraw, zwłaszcza bieżących (akurat nie reklamy) leży w gestii moderatorów czy szefowej forum czyli Asienkki . Jestem wielkim przeciwnikiem wkraczania przez szefów w kompetencje... powiedzmy podwładnych. Choć odnośnie do moderatorów nie jest to dobre słowo, inne w tej chwili nie przychodzi mi do głowy. Wiadomo o co chodzi...


Śr lip 15, 2015 11:19
Zobacz profil
Post Re: Dziwna reklama butów
No ale wlasnie na tym polegal problem.
My, dobrze wychowani ;-) uzyszkodnicy pisalismy do moderacji, gleboko wierzac, ze oni wiedza kto ma jakie kompetencje i w razie czego przekieruja temat dalej.
I ja jestem za tym, zeby tak bylo dalej, bo inaczej Pan Redaktor zginie w zalewie roznych uwag.

A dlaczego moderacja / administratorka nie pchnela sprawy dalej, to my juz wiedziec nie mozemy...
Jo_tka probowala namowic nas, zebysmy my pisali wyzej. Dalej uwazam, ze to nie jest dobry pomysl.
Choc, jak widac, okazal sie byc skuteczny.


Śr lip 15, 2015 11:33
Post Re: Dziwna reklama butów
Andrzej_Macura napisał(a):
Przepraszam, ale niektóre uciążliwe dla użytkowników reklamy zostaną. Interweniujemy, gdy pojawiają się takie, których nie można zamknąć ale nie możemy wybrzydzać na wszystko, bo nic nie zostanie...
Nie mam nic przeciwko finansowaniu się z reklam (i nawet już wróciłem do Chrome), mam jednak nadzieję, że obecność reklam zasłaniających całą stronę będzie regulowana ciasteczkiem z limitem czasowym. Raz na dobę, na przykład.


Śr lip 15, 2015 19:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 12:50
Posty: 4
Post Re: Dziwna reklama butów
Chciałbym móc coś takiego obiecać, ale w sumie wpadki mogą się zdarzać... Dawno dawno temu mieliśmy dostawcę reklam, który od czasu do czasu włączał reklamy dla chrześcijańskiego portalu mało odpowiednie. Sęk w tym, że pojawiały się w piątek wieczorem. A to znaczy, że nie było możliwości zablokowania tek kreacji do poniedziałku rano. Radziliśmy sobie tak, że wyłączaliśmy wszystkie reklamy, ale ile gniewnych maili dostawaliśmy... Bo przecież redaktorzy nie zawsze siedzą w piątek o 22 na stronie... Nie wiem czemu tak było. Pomyłka? A może chodziło o to, że nikt tej kreacji specjalnie nie chciał, a reklama przyjęta, więc żeby wyrobić z limitem dom mediowy musiał ją wyświetlić gdziekolwiek? Nie wiem, ale takie sytuacje się zdarzały.

Parę lat temu była też u nas reklama antypiracka, reklamująca legalne oprogramowanie i strasząca piratów policją. To była taka wyskakująca reklama, na cała stronę. Umowa była taka, że miała się wyświetlać bodaj raz. Przy wejściu na stronę. I mnie faktycznie wyświetlała się rzadko. Ale niektórym, i było to niezależne od ustawienia w przeglądarce opcji ciasteczek, wyświetlała się dokładnie za każdym razem. I nie wiem czy to był błąd czy jakieś celowe działanie...

Mnie samemu zdarzyła się zaś sytuacja, że wszystkie rectangle (te kwadratowe reklamy) miałem podwojone. Podpadło mi tylko, że jedna z tych dwu reklam była zupełnie inna niż dotąd. To znaczy jakby zupełnie z innej bajki jeśli chodzi o reklamowane rzeczy. Już chciałem się pieklić, ale okazało się, że to jeden z dodatków do Firefoxa nagle tak zaczął działać. Nie wiem, został zhakowany czy co, ale wyłączenie go sprawiło, że wszystko wróciło do normy....

Podsumowując: bardzo się staramy, by reklam nie było zbyt wiele i by nie było tych denerwujących. Czasem jednak coś się dzieje i nie wynika to z naszej złej woli. Czasem po prostu ktoś źle zrobił flesza, który jest albo za ciężki albo np. zasłania menu, choć powinien być pod nim... Proszę więc o wyrozumiałość.... I informowanie redakcji o takich sprawach, wtedy mamy szanse zareagować. Bo naprawdę nie każdemu się wyświetla to samo...


Cz lip 16, 2015 8:43
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm, pedofilia, masoneria, w KK.
[post przeniesiony - s33]
Soul33 napisał(a):
Aby dotrzeć do wiadomości, trzeba kliknąć pierwszy lub drugi.
W Panelu użytkownika trzeba jeszcze wybrać po lewej Prywatne wiadomości.
Natomiast link X nowych wiadomości prowadzi prosto do skrzynko odbiorczej.

Wszelkie pytania lub uwagi do moderacji można zamieszczać w dziale Moderacja.

Tu raczej chodzi o zaslanianie sporej czesci ekranu przez reklamy, a nie trudnosc w dojsciu do wiadomosci.
U mnie jest to samo, reklama na cala strone, lub mala, ale przesuwajaca sie razem z przesuwaniem "suwaka" tak ze nic nie mozna przeczytac.
Moim zdaniem takie reklamy to juz spora przesada zeby nie powiedziec dobitniej.
Zwyczajnie odechciewa sie tu zagladac.
Wiekszosc stron jak ta ma wylaczone reklamy w momencie zalogowania sie, a tu nie ma roznicy, nie widac samej strony, a jedynie reklamy.


Śr paź 28, 2015 17:32
Post Re: Homoseksualizm, pedofilia, masoneria, w KK.
Polecam takze przeczytac moja wypowiedz w temacie z linku.
viewtopic.php?f=22&t=36191


Śr paź 28, 2015 18:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL