Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 17:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 Uwagi „O" moderacji i między userami piszącymi DO moderacji. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Uwagi „O" moderacji i między userami piszącymi DO moderacji.
Ponieważ admistracja słusznie przeciwstawia się umieszczaniu w wątku Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji postów nie dotyczących bezpośrednio zgłoszeń, postanowiłem założyć temat ku temu tylko odpowiedni.
Wątek Wzajemne uwagi - między użytkownikami niechaj pozostanie otwarty na różności.
Celowo też inicjuję to w dziale Moderacja, aby pod jej okiem uniknąć nadużyć i łamania netykiety.

Proponuję umieszczać tu posty:
- polemizujące z działaniami moderatorów.
- wyjaśniające między userami kwestie poruszone w zgłoszeniach.

Jednocześnie proszę o:
- przemyślane i zasadne dokonywanie tu wpisów (to nie Hyde Park i miejsce na "radosną twórczość").

- kierowanie się kryteriami (na ile to możliwe) obiektywnymi, nie zaś prywatą, popieraniem "swoich" czy dążeniem do ograniczania głosu inaczej wierzącym/myślącym.

- ograniczenie sporów do 3 (max. 5 postów). Wielostronicowe przepychanki niczego nie dowodzą i nie wyjaśniają, skoro którejś ze stron brak woli do zrozumienia słowa pisanego, uznania racji adwersarza lub chęci pojednania!

- zarazem o publikowanie wyważonych i sprawiedliwych opinii użytkowników nie będących stronami, celem dokonania bezstronnego osądu publicznego i potępienia nieprawidłowości, pieniactwa oraz braku kultury, które/y nie był dotąd możliwy w istniejących wątkach.


PS.
O ile @Asiennko zaaprobujesz ten nowy temat, wprowadzający bądź co bądź porządek - będę wdzięczny.
W przypadku braku akceptacji, rad bym uzyskać wyjaśnienie.

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Pn kwi 15, 2013 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Uwagi „O" moderacji i między userami piszącymi DO modera
Zainspirowany nader "ciekawymi wnioskami" w Uwagach - tylko i wyłącznie - do moderacji, sporządzam listę tych osobliwości (jedynie z bieżącego roku).
Ich wspólną cechą jest - jak można przypuszczać - niemoc argumentacyjna lub nieumiejętność pogodzenia się z porażką/nie przyznaniem racji w typowej polemice i uciekanie się do wskazywania innych czy nieistotnych kwestii na drodze odwetu; w skargach do administracji/moderacji?
(Ile tego typu subiektywnych "alarmów" dokonują osoby - takie jak opisuję - korzystające z opcji dla "odważnych inaczej" [!] "Zgłoś ten post", chyba tylko Duch Święty i funkcyjni forum raczą wiedzieć?)


* @humalog (pozornie żartobliwie?) 23 stycznia "w ramach riposty" na uwagę @Panny_Funi viewtopic.php?p=728007#p728007
humalog napisał(a):
No to ja w ramach riposty :D
Zgłaszam Panne_Funnie do ukarania za promowanie satanizmu avatarem.....

P.S.
To ten sam poziom donosu jaki reprezentuje ta panna. Poziom bliski zeru...
viewtopic.php?p=728012#p728012
Interesujące jest sformułowanie o "poziomie bliskim zeru", tuż pod czujnym wzrokiem moderacji!


* @Kael 14 lutego na post @Panny_Funi - w intencji @Mike'a29 viewtopic.php?p=734472#p734472 - uderza w zawodnika spoza "ringu".
Kael napisał(a):
To ja zglaszam obrazliwy moim zdaniem post Mike29 pod adresem Ojca swietego, na ktory moj post byl odpowiedzia.
Dzien dobry Panno_Funiu :papa:
viewtopic.php?p=734473#p734473

- c.d. @medival_man od razu wspomaga @Kael-a. Dwóch macho "bokserów", to cios zwielokrotniony i niech im teraz jakaś panna spróbuje "podskoczyć"(?).
medieval_man napisał(a):
[...]
a ja zgłaszam czepialstwo Panny_Funi w powyższym poście. Akcja rodzi reakcję...
viewtopic.php?p=734520#p734520
Gwoli uzupełnienia, obydwaj panowie aktywnie wchodzili w "dyskusje" z @Panną_Funią w kilku tematach, gdzie tylko dokonała wpisu. A jej prośby o zaprzestanie "czepiania" lub wpisy wyjaśniające ich zarzuty, były przez nich ignorowane/przeinterpretowywane.


* @humalog vs. @Alus 11 marca. "Oczywiście" swoich wpisów ad personam wobec kilku innych użytkowników i @Asiennki nie zauważył.
humalog napisał(a):
Zostałem bezpodstawnie oskarżony o rozpowszechnianie pedofilskich stron przez Alus.
viewtopic.php?f=6&p=740214#p740214 (Temat usunięty - dopisek własny)

Mam nadzieję, ze moderacja skutecznie zareaguje.
viewtopic.php?p=740237#p740237
(O specyficznych problemach z przytoczeniem/podlinkowaniem ilości ataków personalnych @humaloga, jego "wcieleń/klonów", życzliwie "znikającymi" aroganckimi wpisami, a nawet "trudnością" moderatorów ze zliczeniem banów i ostrzeżeń - można by pisać wiele, lecz nie to jest przedmiotem tego postu. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie - gotów jestem w innym miejscu powyższe merytorycznie wyjaśnić.)


* @ frater 18 marca w rewanżu na mój post viewtopic.php?p=742170#p742170 - napisał nie wiadomo do dziś o czym(?).
frater napisał(a):
Jestem tu także po to by prostować Ciebie. Mimo żeś transparentny ateista to przynajmniej stonowałeś język, bo na np ezoterycznym forum byłeś i wybitnie arogancki i opryskliwy i daleki od respektowania Przykazań Miłości (wiele niewiast miało Cię powyżej `dziurek w nosie`), że tak to bardzo delikatnie ujmę.

Ciebie też nie trzyma nikt na siłę, ale dobrze, że tutaj jesteś - jest szansa, że kiedyś zaskoczysz. :)
Znacznie lepsze to środowisko dla Ciebie od okultystycznego, a ateiści też bywają opętani demonicznie, jak znaczna część tego ezoterycznego forum, którego bywalcem nagminnym byłeś
.

ps
Na przyszłość uwagi tego typu do mnie wpisuj w temacie "Wzajemne uwagi - między użytkownikami.".
Nie jesteś tu `świętą krową`.
viewtopic.php?p=742170#p742170
Pomimo zgłoszenia problemu, mógł wpisać jeszcze dziewięć kolejnych paszkwili. (Ponoć forum jest profilowane i moderowane oraz posiada rozbudowany regulamin?)


* @medival-man 26 marca w "obronie" @Val, lecz ona go o "przysługę" nie prosiła.
medieval_man napisał(a):
z działu: wajemne uwagi - między użytkownikami:

Panna_Funia napisał(a):
Val->
Szkoda mi na Ciebie więcej czasu. Zostawiam Cię samą na placu boju, ja wolę sobie poczytać książkę :) I to chyba najzdrowsze podejście do wszelkich rozmów z Tobą ;-)

Wprowadzanie nowych standardów na forum: jawne okazywanie dyskutantom, użytkownikom, pogardy.
To chyba za bardzo OK nie jest?
viewtopic.php?p=744224#p744224
A sama @Val grzecznie mu "podziękowała". (Unikalny jest sposób rozumienia słowa "pogarda" i dążność do przymuszania innych do kontynuowania niechcianej dyskusji).


* @trup 12 kwietnia na mą uwagę pod adresem @quas-a viewtopic.php?p=746316#p746316 i/lub w związku z moimi dwoma krytycznymi postami w temacie Smoleńsk 10.04.2010
trup napisał(a):
Jeżeli mogę zwrócić uwagę na dziecinade stosowana przez jajko i otto-katz - polegającą na (wmorderator i spoko moderator). ktoś może się pomylić i uznać tych osobników za moderatorow . Jakieś przynajmniej polowiczne zachowanie umiaru w tym aby jednak ta funkcja byla traktowana poważnie , a nie pozwalanie sobie na wchodzenie , na głowe . :zdrowie:
viewtopic.php?p=746481#p746481
Co istotne, takich użytkowników na portalu nie ma, nawet ci o zbliżonych nikach - sygnatur o tak zapisanej treści nie posiadają!
Ale to doprawdy niuans, gdy wczytać się w zionące miłością bliźniego i pisane obcym językiem polskim posty patriotycznych "jedynie prawdziwych Polaków-katolików", zainspirowanych "zamachem smoleńskim", rewindykacyjną partią PiS i katolicyzmem(?) spod znaku mediów ojca Rydzyka.

----------

Objaśnienie:

1.) Zestawienie tego panoptikum wraz z userami proponującymi administracji wyeliminowanie innowierców i ateuszy (czyli postulat tych, którym ciasno tutaj z odmiennie myślącymi) daje jeszcze ciekawszy obraz owych kilkunastu (max. ~30) pieniaczy.
(Nie chcąc zaciemniać i tworzyć elaboratów - poruszonej kwestii "bohaterów", nie rozszerzam.)

2.) Pominąłem tutaj (niekiedy stosowany) sposób iście "salomonowego" rozpatrywania sporów przez funkcyjnych; sankcja dla prowodyra i sprowokowanego, a nawet obrona trolla(sic!).

3.) Przykro, że w powyższym zestawieniu ująłem uchybienia @Kael-a. Doceniam jego wkład w upominanie braci w wierze, pamiętam o grzecznościach na PW, tym niemniej lojalność nie przesłania mi pomijania faktografii. Trudno i wybacz - przyjacielu z drugiej strony - ~"miłuję Platona, lecz milsza mi prawda".

4.) Nawet będąc - po sukcesywnym eliminowaniu/temperowaniu osób "nieprawowiernych/niewygodnych" - ostatnim Mohikaninem(?), będę bronił prawa do wyrażenia niepodważalnych i zachowujących kulturę słowa oraz racjonalizm opinii!
(Nie bacząc czy wyraża takową chrześcijan, innowierca czy niewierzący).

5.) Można by wyciągnąć wniosek, że użytkownicy (w tym ja) o jednoznacznie zadeklarowanych poglądach niekatolickich są stałymi(?) "petentami Uwag do moderacji...". Lecz warto zadać sobie pytanie czy to nie wrażliwość, domaganie się jasno określonych reguł i ich przestrzegania oraz reagowanie na jawną niesprawiedliwość nie implikuje właśnie ich odwagi wskazywania nieprawidłowości i przeciwstawiania się stopniowemu zamienianiu (niegdyś żartobliwego, pouczającego i tolerancyjnego) forum wiara.pl - w quasi klon hermetycznego katolik.pl?


[Mam nadzieję, że poruszona kwestie uzasadniłem wystarczająco i zbędne będą (nazwę to eufeministycznie) typowe pytania o detale, w popularnym stylu ~"Otto (dowolny inny "niepokorny"). Ale o ci chodzi? Nie rozumiem"?]

Pozdrawiam - Otto.

(O ile założony, nowy temat nie jest mile widziany, proszę o przeniesienie tego postu do "Wzajemnych uwag...)

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Pn kwi 15, 2013 14:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi „O" moderacji i między userami piszącymi DO modera
Obrazek

A skoro jesteś taki drobiazgowy w sąsiednim temacie
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=18&t=31825&start=975
to chciałbym tylko zwrócić uwagę, że na forum nie ma zarejestrowanego użytkownika medival_man
Istnieje natomiast użytkownik o zbliżonym nicku

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn kwi 15, 2013 16:21
Zobacz profil WWW
Post Re: Uwagi „O" moderacji i między userami piszącymi DO modera
@Otto-Katz
Cytuj:
Co istotne, takich użytkowników na portalu nie ma, nawet ci o zbliżonych nikach - sygnatur o tak zapisanej treści nie posiadają!
- to w czym widzisz problem , jak takowych nie ma ? :prysznic:


Pn kwi 15, 2013 16:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Uwagi „O" moderacji i między userami piszącymi DO modera
medieval_man napisał(a):
[...]chciałbym tylko zwrócić uwagę, że na forum nie ma zarejestrowanego użytkownika medival_man
Istnieje natomiast użytkownik o zbliżonym nicku

Rzeczywiście, nieprawidłowo wpisałem Twój nick. Niniejszym przepraszam.

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Pn kwi 15, 2013 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Uwagi „O" moderacji i między userami piszącymi DO modera
Otto - zaczynam się obawiać, że Twoje intencje nie są szczere...
Stawiasz zarzuty MARIEL (w uwagach do moderacji), ona prosi Cię o konkrety - Ty się nie odnosisz do tego. Ale za to z chęcią zakładasz jakiś dziwny temat "Uwagi „O" moderacji i między userami piszącymi DO moderacji".
Najpierw wypadałoby zakończyć pierwszą kwestię :?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn kwi 15, 2013 17:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL