Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Mam pytanie, kim jest tredje? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Mam pytanie, kim jest tredje?
Mam pytanie kim jest tredje? Dlaczego tredje wolno pisać o O. Szustaku i Litzy,:
Cytuj:
Oczywiscie, w tym filmiku nie ma zadnego dowodu, ze wyzsza istota miala by byc uczciwa wobec nas. Tylko pobozne zyczenia [...] s33
Cytuj:
a mi nie wolno o tredje:
Cytuj:
[...]
, bo post z tym pytaniem został usunięty, a tamten nie. Co tu jest grane?

_________________
laudare benedicere praedicare


Wt gru 24, 2013 12:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
Rozumiem wypowiedź tredje jako porównanie dot. rozmowy ("pobozne zyczenia"), a nie dot. osób, które się na filmiku wypowiadały.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt gru 24, 2013 12:34
Zobacz profil
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
Kim jest tredje? - najprościej: wojującą ateistką.


Wt gru 24, 2013 12:46
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
@Soul33, w tym kontekscie to dotyczy konkretnie TYCH dwoch panow: czyli o.Szustaka i Friedricha.
No coz, jak ktos nie chce sie nad soba i swiatem zastanowic, to nie. Tylko po co sie meczy na tym forum?


Wt gru 24, 2013 12:58
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
Kael napisał(a):
@Soul33, w tym kontekscie to dotyczy konkretnie TYCH dwoch panow: czyli o.Szustaka i Friedricha.

OK. Wyjaśniłem tylko, dlaczego wcześniej nie usunąłem tamtej wypowiedzi.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt gru 24, 2013 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
I fajnie, że sobie powyjaśnialiśmy. Mam po prostu wrażenie, że wojujący ateisci cieszą się na tym forum większą tolerancją niż reszta. I taki był cel zamieszczenia przeze mnie tamtego postu, sprawdzić jak to jest. I nie pomyliłem się. W sumie to mi nic do tego, tylko zastanawiam się jaki jest tego cel. Że mamy ich głaskać po główkach, być wyrozumiali, bo może zobaczą dobro, może im się oczy otworzą? Nie bardzo w to wierzę, no ale może, nie chcę być jak ten Jonasz, co mu nawrócenie innych było niemiłe. Święta idą, więc zły atakuje, odżywają tredje, danbog i inni. Niech sobie gadają, ale nie udawajmy, że nic się nie dzieje, albo może odwrotnie: olejmy ich, niech obrzygują się wzajemnie swoimi głupawymi wywodami.

_________________
laudare benedicere praedicare


Wt gru 24, 2013 13:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
Wiesz co Brunero, wydaje mi się że błędnie zakładasz że w tym wszystkim jest jakiś plan, a my nie prowadzimy żadnej konkretnej polityki głaskania kogokolwiek. Moderatorzy są różni, w różnych porach dnia i to kwestia pewnego przypadku i subiektywnej oceny kiedy coś zostanie wycięte, ktoś zablokowany, oraz w jakim stopniu. Rozumiem jak męczące jest starcie z wojującym człowiekiem, ale może wymaga to też od Ciebie takiego zresetowania się. To tylko forum, tylko dyskusje, nie ma sensu aż tak się emocjonować. W większości wypadku o wiele więcej pomogłoby gdybyśmy zamiast reagować, ostrzegać i blokować, po prostu zignorowali człowieka, zaprzestani z nim dyskusji. Nie da się przetłumaczyć, to należy zakończyć. Jeśli inni tak samo uznają to będzie o wiele lepsza reakcja, niż prowadzenie dyskusji na krawędz dobrego smaku. Sam wiem co piszę :)

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 24, 2013 13:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
WIST
tylko widzisz, nikt mnie nie stara sie niczego wytlumaczyc. Dyskusja dochodzi do punktu, gdy trzeba podac jakies argumenty - np w tym przypadku dowodu na to, ze mozemy byc pewni intencji niepojetej dla nas istoty. A sam na zdrowy rozum musisz przyznac, ze nie mozemy tych intencji przewidziec. Wiec zaczynaja sie ataki osobiste, kasowanie postow.
Co do tych dwoch panow - jezeli wypowiadaja sie publicznie to musza byc przygotowani na krytyke. A sam przyznasz ze ich wypowiedzi to by moze przekonaly szescioletnie dziecko. Konkretnie - zero argumentow.


Wt gru 24, 2013 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
Żeby było jasne, to ja tu nie oceniam nikogo, z nikim nie trzymam, bo spraw waszych nie znam. Natomiast podałem pewną ogólną myśl jak można inaczej postąpić. Nie wykluczam przy tym przyciskania rozmówców, czy interweniowania u moderacji. Ale pozwólmy aby sama dyskusja podlegała ocenie i krytyce innych. Jeśli ktoś np uchyla się od odpowiedzi, stosuje mało przekonujące argumenty, robi uniki, to takie rzeczy widać. Działają na niekorzyść tego kto tak robi i czynią go niewiarygodnym. Są tacy użytkownicy na tym forum, co do których mam pewność że wielu ludzi którzy z nimi dyskutują już się na nich poznało, a czasem przy okazji na forsowanych przez tych ludzi poglądach. To zupełnie wystarczy. To kombinator, jeśli pozostanie sam, żyjąć w swoim świecie jedynej prawdy, nie dostrzegając że wszyscy zwracają mu uwagę na błędy, sam czyni się kimś nie wartym poświęcenia czasu.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 24, 2013 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
Mnie bezpodstawnie zarzucano klamstwo. Po prostu, jak nie ma odpowiedzi na jakies pytanie (np, udzielenie mojemu Ojcu ostatnieniego namaszczenia bez wiedzy i zgody pacjenta i rodziny) najlatwiej zarzucic klamstwo.
Oczywiscie, tego nikt nie moderowal.
Zadnej dyskusji, sensownych argumentow byc nie moze. Katolicy, zapedzeni w kozi rog natychmiast czuja sie obrazeni, urazone sa uczucia religijne itd. Bardzo to wygodne. ja zawsze staram sie dolaczyc informacje, linki (choc bez mojej winy te posty czasem gina) chocby w dyskusji o aborcji - co prawda z opoznieniem, ale podalam. Nigdy nie rzucam bezpodstawnych stwierdzen.
Wiec uchylanie sie od odpowiedzi mozesz zarzucic raczej drugiej stronie.
Mysle, ze naprawde dyskusje tutaj nie maja sensu. Trzeba poruszac sie na scisle okreslonym terenie, juz wyniki badan sa niedozwolone i obrazaja.
Trudno, jak ktos nie potrafi zrozumiec, ze wiara, konkretnie katolicyzm moze przyniesc duzo zla.
Ja che pokazac te druga strone, ludzi ktorzy zle sie w kraju czuja, sa obywatelami drugiej kategorii. Niestety, na portalu panuje dogmat, ze wiara moze niesc tylko dobro, i kazda inna opinia jest traktowana jako obraza.
Wlasciwie to jest nawet dobre. Ludzie w tej chwili masowo odchodza od kosciola, a taka postawa to przyspiesza.


Wt gru 24, 2013 22:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
Też uczestniczyłem w tamtej dyskusji, więc moje zdanie znasz. W tym miejscu odniosłem się tylko do kwestii jak dyskutować. Warto też mieć szerokie pojmowanie spraw, nie każdy myśli tak samo, nie każdy tak samo przetwarza informacje, nie każdy te same wnioski wyciąga czy podziela itp.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 24, 2013 22:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
WIST
ja sie nie obrazam gdy zostana uzyte epitety - tu masz cytat z Brrunero
Cytuj:
niech obrzygują się wzajemnie swoimi głupawymi wywodami.

Prosze bardzo. Ale zadam dowodu, ze moje wywody sa glupawe. Do tej pory nie dostalam ani jednego.
Z mojej strony rzeczowe argumenty, ze strony, ze tak powiem "katolickiej" epitety i osobiste przytyki.
Jezeli chcesz zebym napisala, dlaczego wypowiedzi tych dwoch panow z filmiku uwazam za glupie- prosze bardzo. Ich wypowiedz mozna strescic - Bog mnie kocha, Jezus mnie kocha, och! Zadnych dowodow na to ze tak jest naprawde.
Nikt nie odpowidzial nna pytanie, postawione przez Lurkera - skad mamy pewnosc co do intencji wyzszej istoty, ktorej nie potrafimy zrozumiec? I zadanie tego pytania, jak rowniez wielu innych jest uznanæ za obraze.
Nie uzywam na tym forum slow wulgarnych, nie czepiam sie poszczegolnych ludzi. Chce tylko uczciwej dyskusji, na rownych prawach.
Niestety, taka dyskusja jak sie okazuje jest niemozliwa. Ty, WIST jako osoba bez watpienia inteligentna nawet wiesz dlaczego. Wiary nie da sie obronic argumentami racjonalnymi, rozumowymi. Credo quia absurdum est. I z taka postawa moge sie zgodzic. Kazdy sobie moze wierzyc w co tam chce, ale niech nie narzuca tego innym. I nie uwaza tego za prawde ostateczna. Takze w dyskusji - religijne dogmaty nie moga zastapic argumentow.
Jako ogromna nieuczciwosc ze strony KK uwazam bezpodstawne gloszenie, ze wiara ma jakies naukowe, racjonalne dowody. A takie nauki sa gloszone dla "maluczkich" czyli niedouczonych.


Cz gru 26, 2013 13:26
Zobacz profil
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
Wybacz, ale dlaczego mamy nie uważać tego, w co wierzymy, za prawdę ostateczną? Bo Tobie się wydaje, że coś takiego nie istnieje?


Cz gru 26, 2013 13:31
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
brunero napisał(a):
Mam po prostu wrażenie, że wojujący ateisci cieszą się na tym forum większą tolerancją niż reszta.

Można spotkać się z takimi zarzutami jak Twój, ale można też spotkać się z dokładnie przeciwnymi - że to katolicy cieszą się na tym forum większą tolerancją.

Natomiast ja mam wrażenie, że to raczej skrajnie radykalne postawy i wypowiedzi obraźliwe lub kpiny po obu stronach "cieszą się mniejszą tolerancją" niż reszta.

brunero napisał(a):
taki był cel zamieszczenia przeze mnie tamtego postu, sprawdzić jak to jest.

To nie były wypowiedzi analogiczne. Poza tym czasem można po prostu nie zwrócić na coś uwagi, z bardzo różnych przyczyn.

------------

tredje napisał(a):
(...) dowody

Nie ma dowodów, w sensie ścisłym, na wiarę. Ani na żadne inne przyjmowane odgórnie założenia. Mogą być tylko argumenty, które jednej osobie wystarczą, a innej nie.

Ale nie ma też dowodów na to, że nie żyjemy w matriksie. A jednak zwykle nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz gru 26, 2013 14:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Mam pytanie, kim jest tredje?
tredje napisał(a):
ja zawsze staram sie dolaczyc informacje, linki (choc bez mojej winy te posty czasem gina)

tredje napisał(a):
zaczynaja sie ataki osobiste, kasowanie postow.


Tredje, ostrzegam Cię.
Twoje posty nie giną, bo rzekomo ktoś je kasuje.
Jesli coś ginie to tylko i wyłącznie z powodu Twoich błędów, lub nieumiejętności korzystania z internetu.
Ty natomiast sugerujesz co chwilę, że ktoś (moderatorzy) wycinają Twoje posty.
Nic takiego nie ma miejsca.
Nie pozuj na męczennicę przesladowaną na tym forum.
To po prostu zwykłe kłamstwo.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt gru 27, 2013 17:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL