Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:06



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Blokowanie wątków, usuwanie odpowiedzi - co o tym myślicie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 31, 2015 13:30
Posty: 174
Post Blokowanie wątków, usuwanie odpowiedzi - co o tym myślicie?
Witam.
Od dłuższego czasu jestem stałą bywalczynią niniejszego forum i bardzo intryguje mnie kwestia blokowania wątków, usuwania niektórych odpowiedzi Forumowiczów (np. dzisiaj chciałam napisać wystraszonemu chłopakowi, że nie opętał go zły duch, bo sama męczyłam się z podobnymi nocnymi perypetiami - tutaj nadmienię, że obalam mit, iż nie można śnić o własnej śmierci - których wspomnienia męczyły mnie w dzień wywołując strach i niepokój, a wszystko to związane było z nerwicą lękową; do wiadomości użytkownika WIST - istnieje coś takiego jak "nocny paraliż", ale trzeba to przeżyć, żeby zrozumieć, o co chodzi. Nie podoba mi się, jak autor postu został potraktowany: "shejtowano" go, zablokowano wątek i odesłano do psychiatry; taka jest idea naszego forum, by wypisywać tylko peany pochwalne odnośnie KK, a ludzi z problemami się blokuje?).
Zauważyłam też notoryczne usuwanie odpowiedzi Forumowiczów; moderatorzy usuwają wszystko, co im się nie podoba.
Ostrzeżenia argumentowane frazą "kpiny z gospodarzy forum" to już w ogóle parodia... W regulaminie nie istnieje punkt "czcij moderatorów" - jeśli ktoś ma do nich uwagi, dlaczego miałby tego nie napisać?
Reasumując - oklaski dla forumowych cenzorów, chociaż czasy komuny i ograniczenia wolności słowa już dawno minęły.


Cz sie 27, 2015 11:57
Zobacz profil
Post Re: Blokowanie wątków, usuwanie odpowiedzi - co o tym myślic
Po pierwsze, to forum nie jest poradnią psychologiczną. Pewne problemy trzeba rozwiązywać u specjalistów.
Po drugie, moderacja ma dbać o całokształt forum i pewien poziom wypowiedzi. Jeżeli ktoś chce szydzić z innych, to nie tutaj.
Po trzecie zaś, to uwagi do moderacji piszemy w innym temacie. Zamykam.


Cz sie 27, 2015 12:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Blokowanie wątków, usuwanie odpowiedzi - co o tym myślic
Szanowna Ototoksyczna
Jeśli przeczytasz uważnie to zauważysz że sam pisałem o nocnym paraliżu, tylko w innych słowach, a uzupełniłem wypowiedz w nawiasie. Dobrze wiem że coś takiego istnieje. Nawet raz przeżyłem.

Masz prawo mieć swoje zdanie, ale nikt nie został zhejtowany. Jak kolega wyżej, forum nie jest poradnią psychologiczną. Równie dobrze można zadać pytanie przechodniowi i odpowiedz może być tak samo trafna jak i nietrafna. Takie sprawy rozwiązują specjaliści i to zostało zalecone. Coś w tym dziwnego? Ideą forum jest dyskusja, wymiana poglądów, dzielenie się doświadczeniami i spostrzeżeniami, a nie wypowiadanie amatorskich opinii o czyichś przypadłościach. Wżyciu nie przyjąłbym recepty od lekarza, którzy ocenia mój stan zdrowia, nie po wywiadzie, ale po jednym mailu.

Moderacja usuwa te wypowiedzi, które faktycznie nie pasują, a nie te które nam się personalnie nie podobają. Argumenty na tego typu działania jest śmieszne, a żeby je podważyć wystarczy poczytać wątki na forum, pełno tematów any kościelnych, any katolickich, a niektórzy ludzie którzy przeginali od miesięcy, spokojnie pisali sobie jeszcze, długo zanim dostali ostatecznego bana.

Oskarżenie o totalitaryzm pozostawię bez komentarza, bo takie zarzuty są wyssane z palca. W przypadku gdybyś jednak chciała kieruj sprawę do Administratora forum. Wpierw jednak proponuje zgodnie z porządkiem wypowiedz wkleić do tematu który po to istnieje, aby tam składać skargi. Tworzenie kolejnych skończyć może się jedynie banem. Proponuje nie pouczać innych, dopuki samemu się nie zacznie przestrzegać zasad.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 27, 2015 12:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL