Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak dyskutować o neopoganach 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 17:53
Posty: 218
Post 
Wojen napisał(a):
Sami sprowokowaliscie dyskusje piszac kalumnie pod naszym adresem. Jak sie powiedzialo A, trzeba powiedziec B i brac odpowiedzialnosc za swoje czyny. Jesli jest sie przekonanym o byciu w posiadaniu prawdy, to nie trzeba manipulowac faktami i wypowiedziami - prawda obroni sie sama


Cóż, odpowiedzialność jest niemodna. Przekonuję się o tym na każdym kroku. Nie chcę pisać o chrześcijanach rzeczy (rówenież dotyczących odpowiedzialności i zdejmowania jej z siebie w sakramentalnym rytuale), które mogliby uznać za obraźliwe, bo nie mam zwyczaju odpłacania pięknym za nadobne, dopóki ktoś nie wyprowadzi mnie z rónowagi, a po latach pracy nad sobą nie jest to takie łątwe - musiałby baaardzo się postarać.

Miałąm nadzieję na merytioryczną dyskusję. Popartą argumentami. Tymczasem przeciwnicy używają jedynie argumentów z zakresu wiary i dogmatu. Czyli dla kogoś spoza ich systemu religijnego pustych. Zobaczymy co dalej.

_________________
...powaga jest obrządkiem ciała
wymyślonym by ukryć niedostatki ducha...

J. de la Rochefoucauld


Śr lip 13, 2005 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
A teraz kilka punktow z REGULAMINU niniejszego forum. Temata jest jak najbardziej zgodny z wątkiem, gdyż bezpodstawne wykasowywanie postów do tyczy TEGO wątku. Kuriozalny jest rowniez fakt tolerowania wypowiedzi oszczerczych, ktore jak widac uderzaja w uczucia niektorych osob.

§ II: Prawa i obowiązki użytkownika:

2. Poszczególne posty wyrażają poglądy i opinie ich autorów. [...]

3. Zobowiązuje się wszystkich dyskutantów do poszanowania poglądów innych oraz rzeczowości w dyskusji i sporach. Oznacza to, że żaden pogląd, choćby wydawał się dziwny i żadna wypowiedź, choćby świadczyła o niewielkiej wiedzy osoby wypowiadającej się, nie może być wyśmiewana czy atakowana. Głównym celem rozmowy jest poszukiwanie prawdy, a nie udowadnianie własnych racji. Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne. Należy trzymać się rozpoczętego wątku, bez zbędnych dygresji. Poglądy, jeśli stanowią oskarżenia, powinny zawierać argumenty, a nie jedynie nie podlegające dyskusji stanowiska. [/b]Ciężar dowodzenia oskarżenia spoczywa na oskarżającym, a brak dowodu jest równoznaczny z oszczerstwem.[/b]


Za zatem - jesli ktos nie jest w stanie w zaden sposob udowodnicw sposob "logiczny i spojny", ze ktorekolwiek z ugrupowan neopoganskich jest w jakimkolwiek znaczeniu leksykalnym sekta, zgodnie z regulaminem dopuszcza sie oszczerstwa.

Wkracza zatem kolejny paragraf:
§ III: Moderacja forum:

7. Moderator ma prawo wykasować post lub jego fragment w następujących przypadkach:
- wypowiedzi łamiących § II p. 4;

Zapytuje zatem - czemu moderator dozwala na lamanie regulaminu forum??


Śr lip 13, 2005 15:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:07
Posty: 122
Post 
Wojen, ale wyluzuj.... prawnicze gadki nic tu nie zmienią.
Chrześcijanie WIERZĄ, że mają rację. WIARA zwalnia ich od odpowiedzialności i od jakiegokolwiek przyjmowania argumentów. Rozumiesz? Cokolwiek robisz w imię WIARY, a przeciwko jej wrogom, jest słuszne i dobre. Nie znasz historii?

Neopoganie są ZŁEM, chrześcijanie są DOBREM. Proste, jasne i bez wątpliwości. Choćbyśmy nie wiem jak długo i usilnie próbowali nawiązać rozmowę, to nic nie da. Bo na nas wydano wyrok już w pierwszym poście. W imię Jezusa Chrystusa. Wszelkie próby myślenia, że neopoganie mogą mieć część racji w tym co mówią, stanowią obrazę Boga Najwyższego i Jedynego. Nie możesz walczyć ze ZŁEM i jednoczesnie próbować się z nim dogadywać. Bo wpadniesz w schizofrenię, albo co gorsza - w grzech.

Smutne to, ale prawdziwe. Wracajmy lepiej do lasu. Wbrew deklaracjom, co tu wyczytałem, nikogo nie interesuje to, co mówimy. :(

_________________
"There is no greater wisdom, than Wisdom of Nature."


Śr lip 13, 2005 16:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 17:53
Posty: 218
Post 
Jak mowa o regulaminie, to ja dorzucę swoje trzy grosze:

§ I: Zasady ogólne:
    1. Forum serwisu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga i zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. W sposób kulturalny mogą być zatem wyrażane również poglądy kontrowersyjne.
"zainteresowanych problemami relligii, a chrześcijaństwa w szczególności". "W szczególności" nie oznacza "wyłącznie". Więc spokojnie możemy się tu wypowiadać, o ile nie łamiemy innych punktów regulaminu - a nikt z pogańskich gości dotychczas tego nie zrobił, chociaż zwłaszcza w początkowej fazie tej dyskusji pod adresem neopogan jako całości kalumnie leciały co chwila.

    2. Zabrania się wypowiedzi o charakterze obraźliwym, propagującym treści satanistyczne, erotyczne, faszystowskie, rasistowskie itp. (dotyczy to również reklamowania stron o takiej tematyce).
Zatem nie ma nic o stronach dotyczących np. magii - a to był argument za usunięciem linka do mojego bloga.

    3. Językiem używanym na forum jest język polski. Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski.
Część treści strony, do której odsyłałam, a do której link został usunięty przetłumaczyłam. Samego linka przetłumaczyć się nie da, a zawartość strony absolutnie nie podpada pod punkt 2. Z kolei to, że sama zawartość jest po angielsku z regulaminem nie ma nic wspólnego - nie stanowi ona ani części wypowiedzi, ani części forum, a skoro nie łamie założeń regulaminu, to może na forum są obecne osoby, które znają angielski i chciałyby się zapoznać z jej treścią.

§ II: Prawa i obowiązki użytkownika:

    3. Zobowiązuje się wszystkich dyskutantów do poszanowania poglądów innych oraz rzeczowości w dyskusji i sporach. Oznacza to, że żaden pogląd, choćby wydawał się dziwny i żadna wypowiedź, choćby świadczyła o niewielkiej wiedzy osoby wypowiadającej się, nie może być wyśmiewana czy atakowana. Głównym celem rozmowy jest poszukiwanie prawdy, a nie udowadnianie własnych racji. Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne. Należy trzymać się rozpoczętego wątku, bez zbędnych dygresji. Poglądy, jeśli stanowią oskarżenia, powinny zawierać argumenty, a nie jedynie nie podlegające dyskusji stanowiska. Ciężar dowodzenia oskarżenia spoczywa na oskarżającym, a brak dowodu jest równoznaczny z oszczerstwem.
Ile spośród wypowiedzi naszych adwersarzy, zwłaszcza z początku wątku, spełniało te wymagania? A ile spośród wymoderowanych łamało?

    4. Na forum zabrania się:
      [list=]- łamania prawa;
      - wypowiedzi wulgarnych, obraźliwych, ośmieszających lub poniżających;
      - werbowania do sekt;
      - trollingu (działań mających na celu wzniecenie kłótni internetowej);
definicja tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling[/list]
Wypowiedzi wobec neogpogan obraźliwe i poniżające są w tym wątku obecne. Czemu nie zostały wymoderowane? Przecież są zabronione.

    9. Użytkownik nie może edytować swoich postów, dlatego uprasza się o dokładne sprawdzenie wypowiedzi przed jej wysłaniem. W przypadku chęci dokonania zmian w wysłanym już poście użytkownik powinien skontaktować się z moderatorem odpowiedzialnym za dział, w którym wypowiedź została napisana.
A to dlaczego? Czasem zrobi się np. literówka, lub błąd ortograficzny - czemu odbiera się autorowi możliwość poprawienia własnej wypowiedzi? Zresztą nie mój pysk, nie moje buraczki. To kwestia kompletnie uboczna.

§ III: Moderacja forum:

    7. Moderator ma prawo wykasować post lub jego fragment w następujących przypadkach:
      - wypowiedzi łamiących § II p. 4;
      - uporczywych dygresji i odchodzenia od tematu przez użytkownika, mimo wcześniejszych ostrzeżeń moderatora;
      - jednozdaniowych lub jednosłownych wypowiedzi, które nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji (dotyczy to zwłaszcza postów zawierających tylko emotikony);
      - przy uporczywym, wyraźnym i jednoznacznym utrudnianiu rozmowy przez tzw. floodowanie, czyli wklejanie wielu długich tekstów, nawet jeśli są one związane z omawianym tematem;
      - jeżeli post ma charakter prywatnych uwag
      - w przypadku używania forum jako "ambony" do głoszenia własnych poglądów, zwłaszcza sprzecznych z nauczaniem Kościoła, z jednoczesnym unikaniem dyskusji;
      - w przypadku uporczywego "zaśmiecania" tematu wątkiem poruszanym już (zwłaszcza przez tą samą osobę) w innych miejscach na forum;
      - w sytuacji, gdy kolejne posty są jedynie analizą pojedynczych słów wyrywanych z kontekstu i prowadzą do odwrócenia uwagi od właściwego tematu, zwłaszcza jeżeli autor tematu lub pozostali dyskutanci proszą o powrót do wątku głównego;
      - jeżeli rozmowa przestaje mieć charakter merytoryczny, a sprowadza się jedynie do próby przeforsowania własnego poglądu, z pominięciem argumentów;

No, w tym ostatnim celują nasi dyskusyjni przeciwnicy.

Niezadzieraj z poganinem. Przyzwyczajony jest do poszukiwania prawdy (a nie do przyjmowania rzeczy do wierzenia podanych). I do używania rozumu. Logicznej analizy. Co powyżej zrobiłam z punktami regulaminu odnoszącymi się do pewnych rzeczy, które ostatnio miały miejsce w niniejszym wątku.

Nadal liczę na merytoryczną dyskusję. Chociaż może wiara w jej możliwość jest ułudą. Weźcie pod uwagę, że nikogo do naszych poglądów religijnych nie przekonujemy - przekonać próbujemy jedynie do faktów związanych z samym zjawiskiem neopogaństwa i do różnych prądów w jego nurcie. Dla poglądów religijnych oczekujemy wyłącznie poszanowania. Jako dla czegoś odrębnego od Waszych, ale czemu zaraz mylnego i złego? Nasze prawo myśleć i czuć po naszemu - jak Wasze po Waszemu. Pozwólcie nam robić swoje, nie obrażając nas przy okazji - my Waszej łąki nie depczemy.

Cóż - ten post podpada pod floodowanie.. :biggrin:

_________________
...powaga jest obrządkiem ciała
wymyślonym by ukryć niedostatki ducha...

J. de la Rochefoucauld


Śr lip 13, 2005 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 17:13
Posty: 9
Post 
Dobrze, ale może zamiast przytaczać regulamin, lepiej będzie się spytać obecnych tu chrześcijan czego od nas oczekują:

1) Chcą nas wysłuchać i dowiedzieć się odnośnie:
Cytuj:
(...) faktów związanych z samym zjawiskiem neopogaństwa i do różnych prądów w jego nurcie.(...)
?
2) Chcą nami pomiatać i obrażać?
3) Chcą nas nawrócić?

A teraz przytocze warianty dla poszczególnych punktów:

Ad. 1) OK. z przyjemnością...
Ad. 2) Nie wchodzi w rachubę- spadówa!
Ad. 3) Patrz => Ad. 2)

Chrzescijanie, to wstyd, że Rodzimowierca wam to przypomina :x :
"miłuj bliźniego swego jak siebie samego" ( a nie "miłuj bliźniego chrześcijanina swego jak siebie samego").
Bo albo nie trzymacie swej wiary do końca albo macie niskie poczucie wartości... Hmm?


Śr lip 13, 2005 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Sława !

Elwinga napisał:
Cytuj:
Blizbor napisał:
Cytuj:
że rodzimowierstwo (w przeciwieństwie do np. Wicca) nie może być sektą



Ej, no Blizborze, nie wartościujmy tu różnych prądów neopogańskiego nurtu. Nie tutaj.


Wojen napisał :
Cytuj:
Popieram - wypowiadajmy sie Blizborze o naszej religii.


No dobrze, wybaczcie ale trochę się uniosłem :P

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Śr lip 13, 2005 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
7. Moderator ma prawo wykasować post lub jego fragment w następujących przypadkach:

- w przypadku używania forum jako "ambony" do głoszenia własnych poglądów, zwłaszcza sprzecznych z nauczaniem Kościoła, z jednoczesnym unikaniem dyskusji;


Ale którego Kościoła? Bo np. większość wypowiedzi na całym forum jest niezgodne z nauczaniem Rodzimego Kościoła Polskiego...


Śr lip 13, 2005 17:30
Zobacz profil WWW
Post 
Elwinga napisał(a):
Jak mowa o regulaminie, to ja dorzucę swoje trzy grosze:
(...)
    2. Zabrania się wypowiedzi o charakterze obraźliwym, propagującym treści satanistyczne, erotyczne, faszystowskie, rasistowskie itp. (dotyczy to również reklamowania stron o takiej tematyce).
Zatem nie ma nic o stronach dotyczących np. magii - a to był argument za usunięciem linka do mojego bloga.

    3. Językiem używanym na forum jest język polski. Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski.
Część treści strony, do której odsyłałam, a do której link został usunięty przetłumaczyłam. Samego linka przetłumaczyć się nie da, a zawartość strony absolutnie nie podpada pod punkt 2. Z kolei to, że sama zawartość jest po angielsku z regulaminem nie ma nic wspólnego - nie stanowi ona ani części wypowiedzi, ani części forum, a skoro nie łamie założeń regulaminu, to może na forum są obecne osoby, które znają angielski i chciałyby się zapoznać z jej treścią.


Trzy uwagi:
1. Zauważ skrót itp. w przytoczonym przez Ciebie fragmencie Regulaminu
2.
Cytuj:
1. Regulamin jest podstawą działania moderatorów, jednak nie jest możliwe, aby ująć w nim wszystkie możliwe sytuacje, dlatego prosimy nie pisać zażaleń dotyczących interwencji moderatora w jakimś miejscu, jeśli jedynym uzasadnieniem byłoby stwierdzenie, że „tego nie ma w regulaminie”.

3. Nie wszyscy znają angielski , a moderator nie jest tłumaczem :)


Śr lip 13, 2005 19:22

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:07
Posty: 122
Post 
Baranku, serce ty moje, ale linki do innych stron to przecież już nie jest TO forum...

Na tej samej zasadzie nie wolno cytować stron z watykańskimi materiałami, bo sa po włosku, albo po łacinie. Czy linki do tych stron też usuwacie?

Wyprowadź mnie z błędu, jeśli się mylę, ale mam wrażenie, że moderacja odbywa się cokolwiek tendencyjnie...

_________________
"There is no greater wisdom, than Wisdom of Nature."


Śr lip 13, 2005 19:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 17:53
Posty: 218
Post 
Itp. we fragmencie regulaminu. Zawoalowane i bardzo nieliczne treści magijne to materiał ofensywny i szkodliwy dla zdrowia i światopoglądu czytających, przy czym obraźliwy, prawda?? :o Niech będzie.

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Odkąd w zablokowany już wątek włączyli się neopoganie - z ust adwersarzy nie padł ani jeden merytoryczny argument. Ja rozumiem, że w kwestiach najważniejszych macie prawdę podaną na tacy, uważacie ją za objawioną. Ale my jesteśmy przyzwyczajeni do samodzielnych poszukiwań. I nie macie prawa z góry zakładać, że błądzimy. My nie zakładamy, że Wy błądzicie. Raczej, że tę samą rzeczywistość mistyczną postrzegacie używając innego pryzmatu.

Cóż, szczerze powiedziawszy to, co działo się w topiku o neopogaństwie, zwłaszcza dzisiaj - nie potrzebuje dalszych komentarzy. Agresywna moderacja i cenzura merytoryczna mówią same za siebie. Inkwizycja żyje :-X ?? Świadectwo nastawienia do innych nurtów i ruchów wystawiliście sobie sami. Zarówno agresją na początku wątku, jak i nagłym zamilknięciem po naszym włączeniu się do dyskusji. My staraliśmy się traktować Was jak partnerów, Wy nas - jak przeciwników zagrażających Waszemu światopoglądowi. Nie rozumiem na jakiej podstawie - my niczyjej prawdzie nie zagrażamy, rozmowa zresztą nie dotyczyła prawd wiary, a jedynie samego ruchu neopogańskiego jako zjawiska. Skoro mienicie się posiadaczami jedynej Prawdy - ta powinna, wyzierając z Waszych merytorycznych argumentów, obronić się sama. A argumentów nie było. Szkoda - miałam nadzieję na wzajemne zrozumienie, połączone z wzajemnym szacunkiem - bo można różnić się pięknie. Widać Wy tak się różnić nie umiecie. To jedyne forum, na którym spotkałam się z moderacją tak agresywną - a jestem obecna na kilku, z racji zawodowych zainteresowań - równiez na chrześcijańskich. Jakoś z katolikami anglojęzycznymi dyskutuje się normalniej...

Chciałabym wierzyć, że to świadectwo, które wszyscy mogliśmy dostrzec - dotyczy tylko moderatorki (z całym szacunkiem). Jeśli jest szersze - szanse na wymianę argumentów i kulturalną, merytoryczną dyskusję maleją do zera. Pewnie kiedy sobie stąd pójdziemy, wątek się reaktywuje - może pod innym tytułem. Z nowymi kalumniami, nowymi oskarżeniami, posądzeniami o głupotę, brak miłości i ukryty satanizm. I o antychrześcijaństwo - a antychrześcijańska jest znikoma liczba neopogan. Po takim traktowaniu pewnie się zwiększy :/ A to wcale nie jest naszym celem. Niech każdy podąża swoją drogą, ale nie utrudnia tego innym, idącym innymi ścieżkami!

Łatwiej przeciez rozmawiać o kimś w jego nieobecności. Gdy zjawia się wśród obgadującej go grupy - ta wstydliwie milknie. Myślałam, że tak postępują dzieci albo przekupki. Smutne.....

_________________
...powaga jest obrządkiem ciała
wymyślonym by ukryć niedostatki ducha...

J. de la Rochefoucauld


Śr lip 13, 2005 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Tylko kilka słów...
Cytuj:
I nie macie prawa z góry zakładać, że błądzimy.

A dlaczego?
Możesz się oczywiście z tym nie zgadzać, ale mam wrażenie, że założenia wolno mi przyjąć takie, jakie mi się żywnie podoba? Przecież nie krzywdzą nikogo?

I dlaczego Wam wolno przyjąc założenie, że jesteśmy (jako całość) zindoktrynowani i nie umiemy samodzielnie myśleć? I właściwie - na jakiej podstawie to uogólnienie?

Czy mogę zapytać, co oznacza "agresywna moderacja i cenzura merytoryczna"? Uwagi o odchodzeniu od tematu? Bo postów nikt - jak mi się wydaje - jakoś szczególnie nie ciął... Chyba że zawierały głównie uwagi typu "ile ty masz latek?" "katolik potrzebuje wyzwolić się spod skostniałej religii", które świadczą i o szacunku dla rozmówcy i o tolerancji... bo "świętych od pierdzenia" ocenzurował automat, i nie jest to jego pomyłka...

Wątku od początku czytać mi się nie chciało, to prawda. Ale dogrzebałam się do momentu Waszego włączenia się. Miedzy ostatnim postem a Waszym włączeniem się do dyskusji jest w ogóle tydzień przerwy - więc chyba trudno mówić o "nagłym zamilknięciu" kogokolwiek? A już na pewno w związku z włączeniem sie neopogan do dyskusji?

Pozwól zauważyć, że nie ma obowiązku rozmowy na forum, ani jakiejkolwiek rozmowy w ogóle. Nawet, jeśli się w jakimś temacie uczestniczyło w dyskusji na którymś etapie. Być może rzeczywiście na początku tego tematu mówiono o Was nieprawdę lub w sposób poniżający i ktoś z nas to przeoczył - przykro mi.

Niech mi będzie jednak wolno przypomnieć fragment z tekstu pojawiającego sie podczas rejestrowania się na tym forum...
Cytuj:
Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Ten tekst trzeba zaakceptować podczas rejestracji. To samo znajduje się w ogólnym regulaminie.

Prosiłabym mimo wszystko o trochę spokoju...

Pozdrawiam :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz lip 14, 2005 5:47
Zobacz profil
Post 
Dwa poniższe posty pojawiły się w temacie Neopoganie wczoraj i były bezpośrednią przyczyną jego chwilowego zablokowania.

C. napisał(a):
PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 20:23 Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora
No to już, zablokuj - przecież i tak nie chcecie dyskutować, bo wszystko wiecie lepiej. Wystarczyło przecież, że rzuciliście kilka dowartościowujących was tekstów typu: "oni nienawidzą chrześcijaństwa" i wszystko stało się jasne, nie?

My sami między soba to możemy umówić się na piwo i tam pogadać. Bez moderacji. :(


Blizbor napisał(a):
Słuszna uwaga. Pozatym zauważyłem, że obelgi pod naszym adresem leciały do momentu, w którym poganie nie zabrali głosu - a teraz jakoś nie słychać tych wszystkich chrześcijan co to na początku nazywali nas "głupkami". Dziwne nie ? Ale po co ja to piszę - przecież i tak ten post zostanie usunięty LOL Już Ja za dobrze znam Baranka Cool Ona nie lubi jak ktoś mówi prawdę Nie powiem! :x

Pozdrawiam !


Informuję, że temat został odblokowany i proszę o spokojną dyskusję i odrobinę dystansu :)


Cz lip 14, 2005 7:54

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:07
Posty: 122
Post 
Dziękuję Baranku. Przyznaję, nieco wczoraj poniosło mnie, ale ja już taki jestem. Jak ktoś mnie prowokuje, to czasem perwersyjnie daję mu się sprowokować. Żeby nie myślał, że się nie dam :D

Jo_tka:

Cytuj:
A dlaczego?
Możesz się oczywiście z tym nie zgadzać, ale mam wrażenie, że założenia wolno mi przyjąć takie, jakie mi się żywnie podoba? Przecież nie krzywdzą nikogo?


Jak nie krzywdzą. Krzywdzą. Nasz krzywdzą. Tak samo jak byśmy zakładali a priori, że wszyscy chrzescijanie są złodziejami. Nikt tego nie zakłada. Podobnie, jak - co napisałaś - nikt nie zakłada, że wszyscy chrzescijanie są zindoktrynowanymi idiotami. Bo nie są. Bywają. Tak samo, jak wśród niechrzescijan bywają jednostki głupie i fanatyczne. Ale bywają też takie, które bez wahania rzuciłyby ci się na pomoc (na przykład na jeziorze czy w górach), gdybyś jej potrzebowała. Czy przyjęłabyś pomoc od "sługi szatana"? :/

(żeby nie smiecić tutaj, odpowiedz mi na priwa albo na wątku dotyczącym neopoganstwa)

_________________
"There is no greater wisdom, than Wisdom of Nature."


Cz lip 14, 2005 9:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Założenie że ktoś popełnia błąd jest równoznaczne z założeniem, że ktoś jest złodziejem? Bo przeciez o takim założeniu mówiłam...

Resztę odpowiedzi przenoszę do neopogaństwa :) Ale wybacz - nie mam siły czytać kilkunastu stron wstecz...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz lip 14, 2005 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:07
Posty: 122
Post 
Nikt ci nie każe czytać całości ;)

_________________
"There is no greater wisdom, than Wisdom of Nature."


Cz lip 14, 2005 9:38
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL