Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Językoznactwo 

Czy używanie innego języka nie literackiego jest dopuszczone na FORUM lub czacie?
Ankieta wygasła Cz sty 22, 2004 10:50
tak 20%  20%  [ 2 ]
nie 80%  80%  [ 8 ]
nie mam zdania 0%  0%  [ 0 ]
nie interesuje mnie to 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 10

 Językoznactwo 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post Językoznactwo
Czy jest jakaś zasada, albo zmianka w regulaminie o używaniu tylko i wyłącznie języka polskiego literackiego ??
Czy uzywanie w języku polskich obcych wyrazów np Łacińskich, Angielskich, Niemieckich, Francuskich czy Włoskich jest dopuszczone, jeśli tak to dlaczego sie najeźdza na Gware ??

.........
ankieta ustawiona na 25 dni od dnia 28.12.2003r


N gru 28, 2003 10:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Ciekawe kto dał pierwszy głos na nie ??

moigo głosu tu niebędzie wiec to będę śledzic.


N gru 28, 2003 11:09
Zobacz profil
Post 
Uzywanie innego jezyka.....nie jest dopuszczalne.
Chociazby z tego wzgledu, ze nie wszyscy moga go rozumiec.

Adas nie czepiaj sie znowu kolejny raz tego samego.
Myslalem, ze sprawa ta zostala juz dostatecznie wyjasniona.
Jest osobny temat o gwarze.....tam mozna pisac do woli , kto chce i rozumie.....zawsze moze zajrzec.
Niepotrzebne jest natomiast uzywanie gwary w kazdym z mozliwych tematow.

Nie wszystko musi byc zapisane w regulaminie. Regulamin to nie Kodeks Prawny.
Poza regulaminem istnieje takze wychowanie i kultura.

Jezeli masz problemy co do tego czy inne jezyki sa dopuszczalne....to wejdz na jakies anglojezyczne (moderowane) forum i zacznij pisac po polsku.
Zapewniam cie, ze dlugo tam nie posiedzisz, a Twoje posty beda wycinane z marszu.


pozdrowka :)


N gru 28, 2003 11:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Belizariusz każdy nierozumi innych języków, większość nie zna łaciny, przypuszczom ze i ty nie znosz a wejrzyj ile jest w tym języku pisane.


N gru 28, 2003 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Pharisee
Ja nie mam zastrzeżeń do wtrętów językowych - dowolnych.
Ale cały post po śląsku jest meczący. Owszem - jeśli pamiętać że tę literkę należy czytać jak zupełnie inną to można zrozumieć (co mam nadzieję potwierdzi np ddv :) ) to nie jest inny język... Ale wymaga to pewnego wysiłku, stąd prośba o używanie w postach w "zwykłych" tematach raczej języka polskiego - niekoniecznie literackiego :)
Pozdrawiam

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N gru 28, 2003 12:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Jotka jak głosowałaś na nie to widocznie inaczej zrozumiałaś pytanie a inaczej dałaś komentarz. Aż tak niewyraźnie to pytanie ankietowe jest postawione?


N gru 28, 2003 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Tak jest dopuszczone, ale o co mi chodzi.

Pytanie brzmi:
"Czy używanie innego języka nieliterackiego jest dopuszczone na FORUM lub czacie?"
1. Zacznijmy od tego, ze na forum/czacie poslugujemy sie jezykiem polskim.
2. poslugujemy sie jezykiem zrozumialym dla wszystkich
3. w sklad jezyka literackiego nie wchodzi jedynie piekne dobieranie slow i uzywanie roznych srodkow stylistycznych ale rowniez gramatyka i ortografia.

Dialekt slaski oczywiscie spelnie pierwszy warunek, ale juz w drugim sie nie miesci :( Nikt nie usuwa z forum postow pisanych potocznym jezykiem (a przeciez taki to juz nie jezyk literacki). Nikt nie usunie postu tylko dlatego ze sa w nim literowki czy bledy ortograficzne, albo brak przecinkow, kropek. I w koncu nikt nie usunie postu za wtracenie obcojezyczne, jesli nadal calosc jest zrozumiala.

Pharisee pozdrawiam serdecznie :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N gru 28, 2003 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Mrówka zielona tu nierozchodzi się o dialekt śląski czy wielkopolski czy jeszcze inny, lecz ogólnie o język którego używamy tu czy gdzieś indziej.

Kiedyś jeden pisarz renesansu zwany Mikołaj REJ był autorem powiedzenia " niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gesi, iż swój język mają" (tak na marginesie jest naprawde nie wielu pisze takimi mało wyrazistymi wyrazami, tak jak np ci z czasów rezenansu, czy oświecenia, czy romantyzmu a nawet pozytywizmu).


N gru 28, 2003 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ok - Pharisee - więc jasno. Posty po śląsku (w całości) są trudniejsze dla mnie do zrozumienia niż napisane po polsku. Pojedyncze słowa to zupełnie inna sprawa. Stąd - odpowiedź nie. Przynajmniej jeśli to dotyczy normalnych tematów.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N gru 28, 2003 16:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Jotka no tak po ślasku dla Warszawianki zawsze będą cieżkie do zrozumienia, a czy łatwiej jest zrozumieć ci pisanie w języku angielskim czy łacińskim lub innym podonym nie polskim językiem np naszych wschodnich sąsiadów (napewno języka rosyjsiego w szkole sie uczyłaś)?

A więc dalej Pytanie jest ogólne o językach świata, a nie o gwarze.
Polecom posłuchanie i spróbowanie zrozumienio godki prawdziwych GÓROLI którzy mają bardzo miłą godke.


N gru 28, 2003 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Pharisee, jak widać - rozumiem.
A po angielsku ani rosyjsku jeszcze nikt tutaj nie pisze, a jeśliby pisał - również poprosiłabym o pisanie po polsku.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn gru 29, 2003 0:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
:o Nie jest mi obojetny poziom forum , ani czatu wiary - chciałabym by był on jak najlepszy.

Co prawda nie ma moderatora tego fora , ale są inni , majacy władzę w zmienianiu tekstów.

Dlatego proszę o poprawienie blędu ortograficznego w nazwie tego fora.
Strasznie rażący. :-(

Pozdawiam :biggrin:

awe


Pn gru 29, 2003 10:37
Zobacz profil
Post 
Awe, masz rację. Wytłumacz mi jednak, co to znaczy: "pozdawiam";
"fora" - to napewno z tego porzekadła "fora ze dwora";
"poziom forum ... - chciałabym by był on jak najlepszy"; czy to ma znaczyć, że jest obojętne jaki to poziom wysoki czy niski, byle najlepiej przystosowany do potrzeb "Forum"?
Co to znaczy "majacy władzę"?
"poprawienie blędu" - co to jest owe "blędu" i jak się go(?)(je?)poprawia?
No cóż: "Złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma" !!!


Pn gru 29, 2003 11:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
Teofilu gdy otworzyłeś forum z tym tematem i nie zauwazyłeś rażącego błędu ortograficznego??, no tak , przecież praed Tobą również było już kilka osób ....... :o


Teofilu -chodzi mi o poprawienie błędu tematu tego fora- bo pisze się językoznawstwo to potrzeba zmienić - niestety ja nie mogę, dlatego napisałam prośbę o zmianę -

Błedy wynikajace z zagubienia "ogonków literowych" nie tak bardzo rażą jak ortografia, o którą trzeba dbać.

Pozdrawiam i żegnam.

awe


Pn gru 29, 2003 11:38
Zobacz profil
Post 
Jeśli się chce komuś wytykać błędy, należy zadbać o własną bezbłędność!!! Twoje błędy "awe" nie wynikają z nieznajomości ortografii; one wynikają ze zwykłego lenistwa nie pozwalającego przeczytać to, co się napisało.


Pn gru 29, 2003 12:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL