Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Propozycja Regulaminu 
Autor Wiadomość
Post Propozycja Regulaminu
Z wielu gorących dyskusji na tym Forum w ostatnim czasie nasuwa się jeden niepodważalny wniosek.
Istnieje pilna koneczność opracowania i umieszczenia w widocznym miejscu "Regulaminu Forum.wiara".
Wprawdzie Belizariusz w temacie "Wspólpraca między "Forami"
http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=494

"Obiecuje ( w imieniu swoim i innych moderow), ze postaramy sie jasno wypracowac w najblizszym czasie jakies konkretne zasady, co tutaj wolno, a czego nie wolno.",

lecz sądzę, że ta informacja powinna znaleźć się również ( i przede wszystkim) w dziale "Moderacja".
Istnieje też pilna ptrzeba przyspieszenia prac nad tym Regulaminem.
Po analizie wypowiedzi Uczestników "Forum wiara", oraz Regulaminów innych "Forów" chrześcijańskich, tj.
"Katolika"
http://www.katolik.pl/forum/list.php?f=1
(na dole strony)
http://www.katolik.pl/dyskusje/viewtopi ... =regulamin
(spójrzcie na wypowiedź Admina)
oraz "Chrześcijanina"

http://chrzescijanin.pl/modules.php?nam ... e&artid=28

Chciałbym żlożyć swoją propozycję takiego "Regulaminu" do przeanalizowania.
Zaznaczam, iż są to tylko moje prywatne sugestie, jako użytkownika

1. "Forum Wiara.pl" jest Forum Katolickim mającym na celu krzewienie zasad chrześciańskich oraz wymianie informacji pomiędzy Katolikami i członkami innych wyznań chrześcijańskich oraz ludźmi niewierzącymi w formie kulturalnej i rzeczowej dyskusji.
Na Forum nie będzie się tolerować innych zachowań, takich jak:
- łamanie prawa
- werbowanie do sekt
-wulgarnych wyzwisk i obrażania
- innych zachowań, niezgodnych z Dekalogiem i powszecnie uznanymi zasadami podwyższonej kultury osobistej Użytkowników
2.Szczegolny nacisk kładziemy na dbałość o wzajemny szacunek do siebie i nieobrażanie jego uczestników.
3. osoby niedpowiednio zachowujące się podczas dyskusji muszą się liczyć z tym, że zostaną poproszeni o wytłumaczenie swojego stanowiska, przeprosiny, bąź też ich wypowiedzi mogą być usunięte.
4. Osoby nieodpowiednio zachowujące się na forum mogą być z tego Forum usunięte. W pewnych przypadkach (np. łamanie obowiązującego prawa) mogą być wyrzucane bez ostrzeżenia.
5.Prywatne uwagi proszę rozstrzygać korzystając z korespondencji prywatnej (email lub wewnętrznej na forum).
6. ~~ Możliwość zmieniania postów - swoje stanowisko już przedstawiłem, lecz jest to tylko moja sugestia. W przypadku pozostawienia możliwości zmiany postów - sugerowałbym zaznaczenie miejsca, z którego został usunięty fragment wypowiedzi.
7 ~~ Sugerowałbym również Moderatorom zaznaczenie miejsca, w którym post został zmieniony
8. wszelkie uwagi prosimy o kierowanie do Moderatorów bądź Admina.
Lub o umieszczanie w dziale "Moderacja"


Osobiście jestem również za powiadamianiem o wyciętych, bąź też kontrowersyjnych tekstach.
Po to, by dać możliwość wyjaśnienia i sprostowania danemu Użytkownikowi.
Czasem bowiem zdarzy się, że "coś nie wyjdzie" i zupełnie przypadkowo zostaje wysłany tekst bez niezbędnej korekty (np. na skutek wadliwej pracy OS, bąź też ktoś spostrzeże się "po czasie", ze mimo dobrej woli - napisał coś nie tak...

Tyle z mojej strony...


Śr lut 18, 2004 21:05
Post 
Cytuj:
- innych zachowań, niezgodnych z Dekalogiem i powszecnie uznanymi zasadami podwyższonej kultury osobistej Użytkowników

a jak ma się sprawa z nie będziesz miał innych bogów obok Mnie?
to żart oczywiście ale myślę ze to co proponujesz ma sens i jest krokiem w dobrym kierunku.
Z mojego doświadczenia nie da sie informować usera o wycięciu posta chyba że będzie info na priva automatem sie wysyłać ale to jest bezsensuja propnowałbym w kolorze czerwonym jakieś słówko typu (ciach)
jednak jestem przeciwny wycinaniu z powodu widzimisię moderatora czego tutaj doświadczyli niektórzy jak widzę i słyszę


Śr lut 18, 2004 21:29
Post 
Postscriptum:

Na żadnym z Forów nie widziałem szczegółowo określonych zasad pracy moderatorów.
W związku z tym sugestie o niewłaściwej pracy moderatorów na tym forum uważam za niezasadne.


Śr lut 18, 2004 22:36
Post 
Gdy ja tu pierwszy raz zajrzałem byłem w przysiadzie.
Cisza, spokój, harmonia.
Forumowicze żyjący w zaścianku internetu, twierdzący masowo że ich Kościół sądzi, że niechrześcijanin nie może być zbawiony. :D

Szczerze mówiąc czułem się jak Gandalf, który wjeżdżał do doliny Hobbitów.

Na około wrzawa :lol: . Na Katolik jak się wchodzi albo akurat wojna o kwestię istnienia Boga, albo najazd paranormalnych, albo Librukat walczący, albo jakiś burdel - temat wymyślony z serii 'Katolicki hardcore'.
Na Apologetyce stałe przepychanki o coś. Nie ważne czy ma to sens, ważne że się przepychają.
Na Racjonaliście... no cóż... jak to na Racjonaliście.

A tu... dolina Hobbitów z radosnym podforum przeznaczonym tylko dla nie-dorosłych.
Sielanka :D

Doszły mnie słuchy, że byłem powodem sprzeczek o to że post'y za długie oraz że obrazki wklejam czy coś. No normalnie jak Gandalf się czułem.
Zasiedziali Hobbici poruszeni są żywiołowością nowego forumowicza :lol:

Otóż... tak ma pozostać :)

Prędzej czy później te Forum będzie celem dla kogoś kto będzie miał odmienne poglądy, ale nie będzie posiadał kultury zaproszonych przeze mnie ateistów.
Tak więc moderatorzy w takiej sytuacji potrzebne jest zdecydowanie.

Zaproponowana formuła Regulaminu jest niezła.
Jak coś wymyślę to dam jeszcze znać - teraz za późno.
I jeszcze jedno. Nie należy się kierować Regulaminem z Forum Pomocy Katolika, bo tamto to jest Forum Pomocy, a to z czym tu mamy do czynienia jest Forum dyskusyjnym.


Cz lut 19, 2004 0:40
Post 
PTR... :)
Przedstawiłem wszystko to, co znalazłem na "Katoliku" dotyczące Regulaminu...
A w tym kontekście - po tym, co widzę, cała awantura o Regulamin wydaje mi się dość sztuczna...
Jednak - w jednym racji nie odmówię.
Istnieje naprawdę pilna konieczność opracowania regulaminu.
Po to, by podobne sytacje jak ta wczorajsza i poprzednia - nie powtarzały się już więcej...

Pozdrawiam :)

ddv


Cz lut 19, 2004 10:34
Post 
:D
Czy to jest jakaś uwagi pod moim adresem? :D
Jakiś podtekst? :D
Cytuj:
po tym, co widzę, cała awantura o Regulamin wydaje mi się dość sztuczna

Cytuj:
Po to, by podobne sytacje jak ta wczorajsza i poprzednia - nie powtarzały się już więcej...

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale to się chyba odnosi do mnie. :D
Możesz rozjaśnić? :)

Regulamin jest potrzebny i to bardzo, gdyż gdy pojawi się jakiś oszołom na forum moderatorzy nie będą wiedzieli początkowo jak się zachować i ostatecznie to co było początkowo ewenementem stanie się normą.


Cz lut 19, 2004 10:59
Post 
NIe, PTR, to nie do Ciebie :):):)
PO prostu- dość rzetelnie przedstawiłem, jak widzę całą sytuację...
Podtekstów do nikogo nie ma żadnych....
Gdyż to, co mi leżało na wątrobie napisałem oficjalnie...
A to, o czym mi nie wypada ( tu głównie chodzi o Jockeya) - po prostu zachowująę dla siebie... :):):):)

Pisząc dość pospiesznie inicjujący temat tekst chciałem jeszcze włożyć sugestię, by zachowywać wycięte bulwersujące teksty - dla udokumentowania powodów, z jakich ktoś dostał od Moderacji "po nosie"..
Jednak - na prawdę nie miałem czasu na zastanowieniu się nad tym, w jaki sposób umieścić to w mojej sugestii regulaminu.
A i tak nie zrobiłem tego do końca, przedstawiając jedynie swoje ogólne stanowisko w dwóch podpuktach tej wypowiedzi.
I to byłoby chyba wszystko, co miałbym do powiedzenia...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich :)

ddv


Cz lut 19, 2004 11:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Istnienie regulaminu na forum jest niezbędne by zachowac porządek i niedopuścić do przeistoczenia się miejsca dyskusji w pole bitwy gdzie wszelkie środki są dozwolone.
Mam tylko nadzieję, że przy tworzeniu regulaminu nie dojdzie do określenia tematów tabu, czy prób ograniczenia wolności słowa i wyrażania własnych myśli.
Celem regulaminu powinno być stworzenie warunków do spokojnej i sensownej wymiany myśli ...


Pt lut 20, 2004 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post Odnośnie regulaminu.
Na razie może odniosę się do kilku punktów w zaproponowanym przez ddv163 regulaminie.
Na szczególną uwagę zasługują takie określenia, jak: "w formie kulturalnej i rzeczowej dyskusji", "zasadami podwyższonej kultury osobistej Użytkowników", "wzajemny szacunek do siebie i nieobrażanie". Jeśli wyjść z założenia, że to forum ma być przeznaczone dla ludzi "z klasą", to można ku temu zmierzać. Może nawet dobrze by było, aby takie forum istniało. Wówczas (ale dopiero wtedy gdy będzie to zawarte w regulaminie) można by podejmować nawet z pozoru drastyczne działania, ale zmierzające do utrzymania wysokiego poziomu kultury forumowiczów oraz ich wypowiedzi.

Za bardzo istotną uważam treść punktu 3. : "osoby niedpowiednio zachowujące się podczas dyskusji muszą się liczyć z tym, że zostaną poproszeni o wytłumaczenie swojego stanowiska, przeprosiny, bąź też ich wypowiedzi mogą być usunięte.". To ważne, aby dać potencjalnemu winowajcy możliwość obrony, bądź szybkiego naprawienia błędu. Jeżeli zostanie to zasugerowane przez jakiegoś moderatora (na przykład poprzez "Prywatną Wiadomość"), to nie widać chyba przeszkód dla pozostawienia nawet dosyć niesmacznego tekstu.
Natomiast z punktu 5. (również wskazany) powinni korzystać także moderatorzy - lepiej rozwiązać jakąś rzecz po cichu, niż na forum, aby nie rozbić dyskusji.

To chyba tyle uwag, a w swoim czasie może i z mojej strony pojawi się bardziej konkretna propozycja regulaminu.


So lut 21, 2004 11:39
Zobacz profil
Post 
Pielgrzymie !

Bardo nie lubię sytuaji, w których istnieje jedynie krytyka bez dania konkretnych propzycji rozwiązań...
Więc chyba masz jakieś konkretne popozycje...
I dlatego uważam, że byłoby wskazane, byś podzielił się nimi oficjalnie...
Zatem - liczę na to, że przedstawisz nam tytaj swoją własną koncepcję Regulaminu...


So lut 21, 2004 15:11
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Szczerze mówiąc czułem się jak Gandalf, który wjeżdżał do doliny Hobbitów.

Teraz zaś odchodząc, się czuję jak Gandalf powszechnie uważany za zakłócacza porządku. Jeśli zaś chodzi o historię ze Smokiem, byłem w nią ledwie zamieszany. Jedyne co zrobiłem co otworzyłem Biblo drzwi.
:-D


N kwi 06, 2008 21:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Abra'ad Habra napisał(a):
PTRqwerty napisał(a):
Szczerze mówiąc czułem się jak Gandalf, który wjeżdżał do doliny Hobbitów.

Teraz zaś odchodząc, się czuję jak Gandalf powszechnie uważany za zakłócacza porządku. Jeśli zaś chodzi o historię ze Smokiem, byłem w nią ledwie zamieszany. Jedyne co zrobiłem co otworzyłem Biblo drzwi.
:-D

A nie mógłbyś czasem przestać się wygłupiać? :-(

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


N kwi 06, 2008 22:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL