Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Mam pomysł jak utrzymać poziom na Forum 
Autor Wiadomość
Post Mam pomysł jak utrzymać poziom na Forum
Otóż wydaje się, że zgadzamy się w większości iż jedynym celem moderacji na Forum światopoglądowym jest utrzymanie sensownego poziomu dyskusji a nie bronienia siłą modelu światopoglądowego.

Otóż proponuję stworzyć drugie Forum Wiara II.
Należy jednak wstępnie utrudnić dostęp do etapu rejestracji.
Wystarczy umieścić na serwerze z 10 e-książek i kazać zapoznać się z nimi. Następnym etapem byłoby przejście testu składającego się z 20 pytań z każdej książki. Dostęp do rejestracji uzyskałyby tylko te osoby, których średni wynik z każdej książki był większy niż 80%.
Przy założeniu, że chodzi bardziej o umiejętność wnioskowania należałoby zadać pytania trudne i wyszukane tak aby fakt, że osoba zdająca mogłaby swodobnie ściągać, zmuszałby mimo wszystko do myślenia.
Na koniec użytkownik mógłby stworzyć własny login i własne hasło.

Tematykę książęk można przemyśleć. Np. w takim zakresie by jakiś tam PTR (student informatyki) miał poważne trudności ze zdaniem egzaminu z różnych modeli kosmoligicznych, które pojawiły się w historii, z materiału z zakresu teologii (tylko nie mam wizji jaki to miałby być zakres), ze dwie książki popularno-naukowe, może Kant, itp.
Biorąc pod uwagę, że pewien styl dyskusji byłby na miejscu, więc może i psychologię dorzucić by się dało.
Dodatkowo wydaje mi się, że kilka zadań z matematyki również byłoby na miejscu. Dlatego jakiś podręcznik do matematyki dyskretnej czy logiki rozmytej również byłby na miejscu.
Proponuję książki nie duże. Tak by w sumie dojść do jakichś 700 stron.

No cóż, dołożyć nowe podforum z utrudnionym dostępem to raczej nie takie trudne.
Zamieścić e-książki to banał.
Wykonanie testu może zająć trochę więcej czasu, no chyba że ktoś w tym nieźle siedzi.

Oczywiście ilość książek można zmniejszyć.

Nie każdy egzamin zda, ale uzyskujemy dzięki temu to, że byłoby pierwsze Forum dla grupy mniej przypadkowej.


Pt mar 12, 2004 14:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
już widzę te liste uczestników dyskusji ... ;)


Pt mar 12, 2004 17:37
Zobacz profil
Post 
No cóż... :D
Co najmniej kilkanaście osób z różnych list byłoby zainteresowanych :lol:


Pt mar 12, 2004 18:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
to przyjmij chociaz opcje dla mniej inteligentnych [ktorzy nie zdadzą testu ;)] by mogli was choc czytywac i sie dokształcic przy okazji... :D:D


Pt mar 12, 2004 18:11
Zobacz profil
Post 
No właśnie tego nie dopisałem, ale takie jest założenie by utrudniona była jedynie rejestracja a nie przeglądanie forum. :-D
A kto powiedział, że ja bym ten test zdał? :D


Pt mar 12, 2004 18:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
hmmmmm, a ktoś ma w tym względzie wątpliwości??? ;) :D:D:D


Pt mar 12, 2004 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Wyrażam zdecydowanie poparcie inicjatywie oddolnej zgłoszonej przez Szanownego Kolegę PTR w temacie powołania do życia dodatkowego forum na portalu Wiara w ilości sztuk 2.

Oczywiście dla wszystkich jasnym jest, że chodzi o NADForum, forum dla nadzwyczajnych użytkownków, oraz – odpowiednio – PODForum – dla nadzwyczajnych inaczej minus jeden.

Nad stworzeniem drobiazgowych zasad naboru , stałej kontroli poziomu OLEUM użytkowników forum , po negatywnej weryfikacji karnego przenoszenia do PODForum , oraz stosownego regulaminu - popracuje w wolnej chwili myślę odpowiednio Wysoka Nadzwyczajna Komisja powołana przez Radę Adminów.
Komisja byłaby złożona spośród dotychczasowych użytkowników forum, piszących najdłuższe posty oraz zawierające najwięcej cytatów i linków do mądrych stron.
Członkiem Komisji nie mógłby zostać użytkownik posługujący się w tekście obrazkami ze względu na to, że niebezpiecznie zaczyna przechodzić na pismo obrazkowe (więc utraci niebawem zdolność pisania i czytania po naszemu).
Nie przesadzajmy zresztą z tą demokracją i pozwólmy zadecydować Właścicielom Serwera. w powyższej sprawie.
Wnioskuję tylko, żeby na Głównego Przewodniczącego Komisji powołać z pożytkiem dla społeczności internetowej, niejakiego Informatyka SKY i w ten sposób zagospodarować sensownie 25 i 26 godzinę doby tegoż ponieważ jak wszyscy w tym fachu posiada zdolność zakrzywiania i rozciągania czasu.

Niechaj będzie mi wolno wznieść okrzyk :
Niech żyje „Potencjalna Grupa Nieprzypadkowych Użytowników NadForum!
Całuję rączki !
Puella

P.S.
Myślę, że 700 stron to jednak za wysoka poprzeczka , która mogłaby dysputy w NADForum zamienić w dialog – ja proponuję zdecydowanie obniżyć do 250.


Pt mar 12, 2004 18:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Bez przesady. 250?? Co to za wysiłek. Najwyżej 5 godzin lektury. 700 to już musze się wysilic przez dwa dni i wiem, że coś mnie to kosztowało. Jestem zdecydowanie za 700 :) :) :lol: :) :)

_________________
"Spójrzcie na Pana, a rozpromienicie się radością. Oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto biedak zawołał i Pan go usłyszał. I uwolnił od wszelkiego ucisku." /Ps 34/


Pt mar 12, 2004 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
celniku, jak dla ciebie, to chyba 1700... :lol: :lol: :lol:


Pt mar 12, 2004 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Ja nie mam w zwyczaju odpowiadac jednozdaniowo ale - z tych 1700stron beda dostepne jakies opracowania dla tych co nie maja tyle czasu aby literowac te lektury? Toc mnie ze szkoly wywala ;(

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt mar 12, 2004 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
mrówko - masz u mnie "bryka" ;) ale z jakiś 17 stron, wiecej nie dam rady :D:D


Pt mar 12, 2004 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Mrówka, ja także raczej nie odpowiadam jednozdaniowo, ale sytuacja jest nagła i należy się zmobilizować.....
Posłuchaj mnie - ONI po prostu nie chcą robaczków na tym DużymForum i dlatego stawiają tak wysokie wymagania kandydatom.
A może tu w grę wchodzi także za przeproszeniem dyskryminacja, może nie chcą płci pięknej ? No no , uwaga, zaraz powołam się na Konstytuję i takie tam te równe prawa.
Dodam jeszcze, że przeciętna mądra książka (kucharska) to 250 stron - więc dlaczego kogoś aż tak wykształconego nie chcą przyjąć ?


Pt mar 12, 2004 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
A ja z kolei obiecuję się przyłożyć i pięciokrotnie zwiększyć swoje posty :D :D :D

Tzn. zwykłe posty - bo ten jest obrzydliwie krótki :lol: :lol: :lol:


Pt mar 12, 2004 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
chciałoby się zawołać, saxon - niech nas ręka Boska broni przed twymi postami :D:D:D:D "normalnymi" ;)


Pt mar 12, 2004 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post Forum o wyższym poziomie?
Ten pomysł z książkami nie jest chyba najlepszy, ale rzeczywiście jakieś takie dodatkowe forum nie byłoby chyba złe. Tyle że poprzez administratora danemu forumowiczowi mógłby zostać udzielony dostęp do tego forum - albo na prośbę forumowicza, albo na sugestię administratora i zgody forumowicza. Czynnikiem decydującym mogłaby być ogólna wartość merytoryczna dotychczasowych wypowiedzi danego gościa. Ewentualnie można by wyznaczyć pewien limit postów napisanych na forum zasadniczym.
Problemem może być jakby "uboczna dyskryminacja" niektórych...


Pt mar 12, 2004 22:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL