Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Czy chcesz mieć możliwość edycji postów? 

Czy chcesz mieć możliwość edycji postów?
TAK 82%  82%  [ 82 ]
NIE 18%  18%  [ 18 ]
Liczba głosów : 100

 Czy chcesz mieć możliwość edycji postów? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
grzmot napisał(a):
edit: ;)
Zapomniałbym dopisać - zawsze zastanawia mnie, że to ci "dobrzy ludzie" wszędzie dokoła szukają zła. Znajomość podstaw psychologii pozwala wysnuć z tego pewne wnioski.


Tworzysz sobie jakieś słabo uzasadnione teorie z gatunku spiskowych, a potem się nad nimi zastanawiasz. Czy znajomość podstaw psychologii pozwala wysnuć z tego jakieś wnioski? ;)

Proponuję sięgnąć do źródeł i zapoznać się z oryginałami wypowiedzi administratorów i moderatorów Forum na temat edycji postów. A że temat jest stary jak Forum, to trzeba trochę pogrzebać w archiwach. Na początek proponuję ten wątek, a w nim np. ostatni post na pierwszej stronie:

forum napisał(a):
Dlaczego?

Uważam że tak jest lepiej. Brak takiej możliwości wymusza 2 rzeczy:

- myślenie o tym co chce się powiedzieć/napisać
- odpowiedzialność za swoje słowa/czyny

Forum to miejsce dyskusji, a nie edytor tekstów ;)


I ja też tak to widzę (wiem, że się powtarzam, ale w końcu fani edycji też się powtarzają wywołując sztuczny tłok w tym wątku ;) )


Śr maja 20, 2009 9:59
Zobacz profil
Post 
SweetChild: Twoja wypowiedź tylko potwierdza moje słowa.

"Uważam, że tak jest lepiej", "odpowiedzialność" - co to ma być? To jest forum dyskusyjne, na którym bywają różni ludzie. Jedni chcieliby poprawić błędy, a inni dodać coś do wypowiedzi. Ale nie mogą, bo ktoś tu się zasłania bredniami o odpowiedzialności i większym dobru.


Śr maja 20, 2009 10:17

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
grzmot napisał(a):
SweetChild: Twoja wypowiedź tylko potwierdza moje słowa.


Które słowa? Bo chyba nie te:

grzmot napisał(a):
A zablokowana jest tylko z powodu paranoicznych poglądów wierzących moderatorów, że źli ateiści będą zmieniać swoje posty i oszukiwać w dyskusjach.


grzmot napisał(a):
"Uważam, że tak jest lepiej", "odpowiedzialność" - co to ma być? To jest forum dyskusyjne, na którym bywają różni ludzie. Jedni chcieliby poprawić błędy, a inni dodać coś do wypowiedzi.


Zauważ, że są też tacy, którym podoba się stan obecny. Mnie zwyczajnie denerwuje ciągłe cofanie ruchów, jestem zwolennikiem zasady "karta-stół". Poza tym, jak przychodzę w jakieś miejsce, to staram się dostosować do obowiązujących reguł.

grzmot napisał(a):
Ale nie mogą, bo ktoś tu się zasłania bredniami o odpowiedzialności i większym dobru.


Ciebie te argumenty nie przekonują, a do mnie zupełnie nie trafiają żale użytkowników, którym nie chce się przeczytać własnego posta i poprawić go przed wysłaniem.


Śr maja 20, 2009 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
Sweet. Dlaczego ciągle piszesz o poprawianiu błędów ortograficznych. A jeżeli ktoś wyśle i w tym momencie przyjdą mu do głowy kolejne implikację wynikające z tematu o którym pisał i uważa że są ważne ? Ma sobie pisać pod sobą drugi post ? Może jeszcze ma się sam cytować ? Zaprawdę dziwne podejście. Mózg to nie gogle że wyrzuca wszystkie wyniki w momencie zadania pytania. Refleksja może przyjść po dziesięciu sekundach albo po trzydziestu minutach. Ciekawy jestem również czy zasadę "karty na stół" wykorzystujesz również w codziennym życiu. Nigdy nie masz ochoty kogoś przeprosić lub złagodzić swoją wypowiedz dodatkowym wyjaśnieniem ? No to chyba nie masz zbyt wielu znajomych co ? :D


Śr maja 20, 2009 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
CzłowiekBezOczu napisał(a):
Sweet. Dlaczego ciągle piszesz o poprawianiu błędów ortograficznych. A jeżeli ktoś wyśle i w tym momencie przyjdą mu do głowy kolejne implikację wynikające z tematu o którym pisał i uważa że są ważne ? Ma sobie pisać pod sobą drugi post ? Może jeszcze ma się sam cytować ? Zaprawdę dziwne podejście.


Właśnie, tego to już w ogóle nie rozumiem, dlaczego dopisanie czegoś w kolejnym poście jest niewskazane... Jakiś zabobon czy cuś? Mi jako czytelnikowi w niczym nie przeszkadza, gdy ktoś napisze jeden post za drugim, nawet jeśli sam się zacytuje. Gorzej, gdyby zaczął ze sobą dyskutować.

CzłowiekBezOczu napisał(a):
Ciekawy jestem również czy zasadę "karty na stół" wykorzystujesz również w codziennym życiu. Nigdy nie masz ochoty kogoś przeprosić lub złagodzić swoją wypowiedz dodatkowym wyjaśnieniem ?


Przeprosić czy złagodzić to nic innego jak napisać kolejny post. Natomiast zmienić czy cofnąć raz wypowiedzianych słów w życiu codziennym niestety nie można.

CzłowiekBezOczu napisał(a):
No to chyba nie masz zbyt wielu znajomych co ? :D


Niby CzłowiekBezOczu, a wszystko widzi ;)


Śr maja 20, 2009 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
SweetChild napisał(a):
Natomiast zmienić czy cofnąć raz wypowiedzianych słów w życiu codziennym niestety nie można.


I tu leżysz i kwiczysz ;)
Do dziewczyny/żony/przyjaciółki.

1. Wyglądasz ja zmokłą kura.
2. Najpiękniejsza zmokła kura na świecie (łapiesz za rączki).

Pierwsze zdanie wywołuje negatywne nastawienie, drugie rozluźnia sytuację i powoduje uśmiech. Dziwne nie ? Dało się wycofać z pierwszego zdania ? Dało. To taki prosty przykład który mi przyszedł na szybko do głowy.


Śr maja 20, 2009 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Mamy wypowiedź A i wypowiedź B, następujące po sobie. Żadne słowo z A nie zostaje zmienione, a B jedynie wpływa na odbiór A.

Analogiczna sytuacja to post A i następujący po nim post B.


Cz maja 21, 2009 21:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
Dobra niech wpływa. Ale i tak zmienia sens całej wypowiedzi. Nie odnosiłem się do postów tylko do konkretnego stwierdzenia. Żeby być dokładnym. Masz
rację. Nie da się cofnąć ale da się zmienić sens wypowiedzianych słów o 180 stopni. Z czarnego zrobić białe i vice versa. To prawie to samo co cofnięcie słów. Ufff... mózg sobie przegrzałem :kreci:


Pt maja 22, 2009 6:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL