Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy chcesz mieć możliwość edycji postów? 

Czy chcesz mieć możliwość edycji postów?
TAK 82%  82%  [ 82 ]
NIE 18%  18%  [ 18 ]
Liczba głosów : 100

 Czy chcesz mieć możliwość edycji postów? 
Autor Wiadomość
Post 
kihol: Twoje argumenty są, hmm, dziwne. Nie wiem jakie masz doświadczenia z innych forów, ale ja mam przeciwne. Z poprawiania postów ludzie korzystają, i jest to pożyteczne.

Możliwość edycji postów zapobiega konieczności robienia bałaganu pisząc kilka pod rząd, pozwala na wprowadzenie poprawek. Natomiast żeby jakoś nałogowo wszyscy przekręcali swoje posty celem zrobienia na złość innym dyskutantom to trudno mi uwierzyć. Technicznie jest to możliwe, ale ludzie generalnie nie są tacy głupi. To tak, jakbyś chciał zabrać wszystki noże, bo mogą kogoś zabić. Nie można blokować funkcjonalności równając w dół, mając na uwadze 0,1% użytkowników!


Cz lut 12, 2009 17:15
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Chodzi mi o poprawianie bledow ortograficznych czy stylistycznych. Przyznaje jednak, ze kihol ma troszeczke racji.Ostatecznie mozna przeciez zainstalowac "wyszukiwarke bledow", ja takiej mozliwosci nie mam i albo bedzie edycja albo bede pisal z bledami.
Wstydu nie mam wiec wszystko jedno. :D
Kihol to chyba osobnik na wysokim "stolku". Szacunek tu, szacunek tam... :D

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Cz lut 12, 2009 17:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Wystarczy edycja do 30min po napisaniu posta. I cały problem z głowy.

A szczerze powiedziawszy to ja już chyba od 10 lat udzielam się na necie i jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś korzystał z edycji inaczej niż do poprawiania błędów lub dopisywania nowej myśli.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Cz lut 12, 2009 17:39
Zobacz profil
Post 
grzmot napisał(a):
żeby jakoś nałogowo wszyscy przekręcali swoje posty celem zrobienia na złość innym dyskutantom to trudno mi uwierzyć.

Zapewne jestes niewierzacy :D

grzmot napisał(a):
Technicznie jest to możliwe, ale ludzie generalnie nie są tacy głupi.

Ludzi rzeczywiscie posiadaja rozum... Ale nie wyciagalbym z tego az tak daleko idacych wnioskow! :D

Nie ma potrzeby edycji, bo bledy ort. nie maja znaczenia w dyskusji tylko w szkole, na polskim. Na tym forum poruszamy tematy dotyczace roznic swiatopogladowych i edycja znakomicie ulatwi "walke" zamiast raczej pozytywnie wplynac na tok dyskusji... Zreszta zrobicie jak chcecie. Je bede mogl tylko powiedziec: "A nie mowilem?" :D


Cz lut 12, 2009 17:45
Post 
kihol napisał(a):
Nie ma potrzeby edycji, bo bledy ort. nie maja znaczenia w dyskusji tylko w szkole, na polskim.

Mylisz się, pisownia z błędami i ogólnie bylejaka - to właśnie brak szacunku dla rozmówców, na którym to szacunku tak Ci zależało przed chwilą.


Cz lut 12, 2009 18:04
Post 
grzmot napisał(a):
kihol napisał(a):
Nie ma potrzeby edycji, bo bledy ort. nie maja znaczenia w dyskusji tylko w szkole, na polskim.

Mylisz się, pisownia z błędami i ogólnie bylejaka - to właśnie brak szacunku dla rozmówców, na którym to szacunku tak Ci zależało przed chwilą.

Wiem, ze moje posty moga byc trudne w odbiorze i po prostu niezrozumiale, jako, ze nie jestem polonista, lingwista, artysta, ani humanista. Wyjasniam wiec - szacunek "po czasie", z wykorzystaniem edycji, nie jest szacunkiem. Jest checia zatuszowania potencjalnego nietaktu. Przypadkowe bledy sie zdarzaja, nikt nie bedzie rozrywal z tego powodu szat ani szalal z powodu urazonej milosci wlasnej. :D

Sam wiesz, jaki to post wewaliles (o krolestwie denata) i dobrze, ze go widzielismy, bo w ten sposob sie nawzajem poznajemy. Tak Ci dyktowalo serce, tak napisales - i nie bylo tam bledow ortograficznych! :) Tylko pochopnie napisany post :D Wlasnie dlatego niektorym potrzebna jest edycja... Sam dales znakomity przyklad :D Gratuluje.

W dalszym ciagu jestem - przeciw.


Cz lut 12, 2009 20:41

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
W dalszym ciągu to Ty nie odpowiedziałeś na mój argument.

Anyway widać, że krótko masz neta/udzielasz się na forach. Wykorzystywanie edycji postów do walki, rotfl co to ma być, skąd Ty taki kosmos bierzesz? I ten szacunek, litości.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Cz lut 12, 2009 20:56
Zobacz profil
Post 
kihol: ludzie robią błędy (ortograficzne, stylistyczne, rzeczowe i inne) i nie rozumiem, czemu nie mieliby mieć szansy ich poprawienia. Na ile rozumiem, jesteś generalnie wierzący (chociaż przekornie i po przeżyciach) - więc możliwość naprawiania błędów powinna się mieścić w Twoim światopoglądzie.

Łączę się z Mrocznym Pasażerem w zainteresowaniu, skąd masz takie złe doświadczenia?

OT: o królu denacie - to był właśnie błąd z mojej strony. Błąd formalny - nie zauważyłem, że to dział "Żyć wiarą" - bo zdanie generalnie podtrzymuję. Ale w tym dziale są pewne zasady, i dlatego to był błąd.


Cz lut 12, 2009 21:03

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
Możliwość edycji własnych postów na forach phpbb2 jest jak dla mnie równie oczywista, jak to że wyskakiwanie przez okno z 20 piętra to kiepski pomysł. Niestety jak widać niektórzy są innego zdania - to forum to pod tym względem jakaś wyjątkowo dziwne odstępstwo od normy.


Cz lut 12, 2009 21:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Co to za wykopywanie starych wątków? :P
Na innych forach stosuje się możliwosć edycji przez użytkownika swoich postów. Tutaj jednak z racji na specyfikę tego forum nie jest to wskazane. Zobaczcie jakie kłótnie wynikają z róznicy zdań a co dopiero by się działo gdyby każdy mógł zmienić swoją wypowiedź? Jest to zalązek do jeszcze większych nieporozumień. I dodawanie pracy moderatorom a nie odejmowanie jej. Z całą pewnościa mają teraz mniej do roboty gdy zmieniają literówki na prośbę usera niż gdyby mieli uciszać prawie każda rozpoczęta dyskusje pomiędzy katolikami a opozycją. :)

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N lut 15, 2009 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
TAK! szkoda, że wciąz nie ma! Choć przez 15 minut!

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


So kwi 18, 2009 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 15:06
Posty: 225
Post 
Jestem jak najbardziej za, przyznam, ze brak edycji jest dość uwierający. Nie zgadzam się z argumentem, że niby ludzie tuszowaliby cośtam albo by wykorzystywali takie rzeczy przeciwko sobie. Sam się z tym jeszcze nie spotkałem, choć jestem administratorem dość dużego forum. Dobrą opcją jest informacja na samym dole posta o tym, że był on modyfikowany o danym czasie, to znacząco utrudnia wszelkie próby manipulacji.

Wprowadzenie edycji postów ułatwi życie prawie każdemu użytkownikowi, wprowadzając szereg odczuwalnych korzyści, bez ponoszenia strat!

Szanowna moderacjo, apeluję: to wszystkim


N kwi 26, 2009 1:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 15:06
Posty: 225
Post 
..wyjdzie na dobre!

Ahh, za szybko nacisnąłem "wyślij" i nie mogłem już poprawić :(


N kwi 26, 2009 1:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
GrubaOsmiornica napisał(a):
..wyjdzie na dobre!

Ahh, za szybko nacisnąłem "wyślij" i nie mogłem już poprawić :(


No właśnie! To dobrze ilustruje problem! :razz:

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Pn kwi 27, 2009 8:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
Jestem za. Czasami coś napiszę a moment później przyjdą mi do głowy dodatkowe implikacje wynikające z tematu które chciałbym zamieścić. I co? Pisać drugi raz pod sobą ? Bez sensu większego moim zdaniem bo wtedy trudno jest nawiązać do ciągłości wypowiedzi. Jeżeli na przykład pasuje mi to wstawić w środku już spłodzonego tekstu, to dopinanie następnego posta zmusza do powtórzenia tego co napisałem, dołączenia nowych wniosków i powtórnego pisania zakończenia.


So maja 02, 2009 11:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL