Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Życie po urodzeniu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2003 17:34
Posty: 619
Post Życie po urodzeniu
W łonie matki żyje troje dzieci. Jedno z nich to mały wierzący, drugie to mały wątpiący, a trzecie to mały sceptyk.
Mały wątpiący pyta: Wierzycie właściwie w życie po urodzeniu?
-Mały wierzący odpowiada: Oczywiście ze tak. Nasze życie tutaj jest tylko po to, abyśmy rośli i przygotowali się do życia po urodzeniu i abyśmy byli mocni na wszystko co nas TAM czeka.
-Mały sceptyk: Głupota, czegoś takiego nie ma. Jak miałoby w ogóle wyglądać życie po urodzeniu?
-Mały wierzący: Tak naprawdę dokładnie nie wiem. Ale będzie chyba dużo jaśniej niż tutaj i będziemy chodzić oraz jeść ustami.
-Mały sceptyk: Bzdury. Chodzić? to przecież niemożliwe! I ustami jeść. Co za dziwna idea? Istnieje przecież pępowina, dzięki której się odżywiamy. Poza tym to niemożliwe aby w tym życiu po urodzeniu chodzić. Przecież pępowina jest za krótka.
-Mały wierzący: Na pewno jest możliwe. Tylko tam będzie po prostu inaczej.
-Mały sceptyk: Jeszcze nikt nie wrócił z powrotem po urodzeniu. Wraz z urodzeniem kończy się życie!
A życie tutaj to męka i ciemno.

-Mały wierzący: Nawet jeżeli nie wiem, jak wygląda życie po urodzeniu, to wiem, że na pewno zobaczymy naszą mamę, która się o nas troszczy.
-Mały sceptyk: Mama?!? Ty wierzysz w matkę? Gdzie ona jest?
-Mały wierzący: No TUTAJ, wszędzie wokół nas. My żyjemy w Niej i dzięki Niej. Bez niej nie moglibyśmy istnieć
-Mały sceptyk: Bzdura. Nie odczuwam obecności matki, a wiec nie ma jej.
-Mały wierzący: Czasami kiedy jesteśmy całkiem spokojni, cicho, możesz słyszeć ją śpiewającą, albo odczuwamy jak ona głaska nasz świat.
-Mały wątpiący pyta: A jeżeli życie po urodzeniu istnieje, czy mały sceptyk nie będzie ukarany za to ze nie wierzył?
-Mały wierzący: Tego nie wiem tak dokładnie. Może dostanie klapsa, aby otwarły mu się oczy i aby rozpoczął ŻYCIE!

_________________
"Wielki wstyd dla nas, że święci dokonywali wielkich dzieł,
a my chcemy otrzymać chwałę i cześć, opowiadając o nich"
(św. Franciszek z Asyżu)


Pn lis 03, 2003 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Pianticello ciekawe opowiadanko, co chcesz przez to zasugierować: życie po urodzeniu, a moze życie po życiu (jednakowóż to jedno).
Co może ktoś lub coś wiedzieć co będzie później jak tego niedoswiadczy na sobie, każdy uczy sie na swych błędach, a więc i takie rozumowanie jest dobre jak tego sceptyka, choć każdy ma zawsze wątpliwosci do tego co nieznane.


Wt lis 04, 2003 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 6:23
Posty: 65
Post 
Ten sceptyk nie jest aż tak bardzo sceptyczny a nawet zdaje mi sie, że jego wypowiedzi są dość dogmatyczne. ;)

_________________
iouzek


Cz lis 06, 2003 11:22
Zobacz profil
Post 
Problem ciekawy. Ja zachęcam do rozważenia go w aspekcie czasu.


Pt lis 07, 2003 12:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
czytałem coś podobnego już na tym forum , ale z dwoma przed noworodkami :lol: w roli głównej

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Śr mar 23, 2005 0:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Bardzo zabawne, tyle, że takie historyjki można ułożyć do wszystkiego i każda będzie miała równie płytką iluzoryczną głębię ...


So kwi 16, 2005 15:42
Zobacz profil
Post 
Bądź tak dobry, Pugu, i ułóż podobną historyjkę. Chętnie poczytamy. Przynajmniej ja poczytam.


Wt kwi 19, 2005 11:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2003 17:34
Posty: 619
Post 
Aby Panow pogodzic...

Teofilu, Janie - badz dobry, a nie zgryzliwy, bo bynajmniej tak zabrzmiala Twoja uwaga.

PugCondoin, ze zacytuje...

PugCondoin napisał(a):
...płytką iluzoryczną głębię...

te trzy slowka jakkolwiek je ze soba zlozyc z definicji wykluczaja sie na tyle, ze ten zwiazek frazeologiczny nie ma sensu.
Pozdrawiam!

_________________
"Wielki wstyd dla nas, że święci dokonywali wielkich dzieł,
a my chcemy otrzymać chwałę i cześć, opowiadając o nich"
(św. Franciszek z Asyżu)


Wt kwi 19, 2005 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
wybacz zapomniałem cudzysłowów przy "głębii" ... ;]


Cz maja 12, 2005 20:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL