Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Dlaczego Jezus Umarł 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
Osiris
Doprawdy jak można dyskutować z czymś, co uznaje się za bajki? Jak można zarzucać niesprawiedliwość urojonemu (wg Ciebie) Bogu? poważny dyskutant, ateista (nie troll) przyjąłby do wiadomości wyjaśnienie, które podaje Kościół, zamiast zasmiecać wątek powtarzanymi w nieskończoność pytaniami oraz stwierdzeniami, że Bóg (który jest wylacznie urojeniem chrześcijan) jest niesprawiedliwy. Widzisz w tym jakiś cel poza trollowaniem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr paź 11, 2017 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
sameone1 napisał(a):

Instynkty to reakcje samego organizmu, by po prostu byl i zyl, co nie znaczy ze sa podstawa Czlowieczenstwa i czlowiek musi sie im poddawac.
>
Skad to wiem? Z Biblii. Jest tam wszystko opisane, tylko trzeba czytac to co napisane, a nie szukac tego co wygodne by czuc sie lepiej, lub by negowac szukajac tego co niewygodne.


Bez instynktow czlowiek by zginal i jako jednostka i jako gatunek.
Mozna je opanowywac do jakiegos stopnia, ale sprobuj nie jesc przez miesiac czy nie pic przez tydzien. Albo przez tydzien nie wydalac :).
Czlowiek jest przede wszystkim zwierzeciem i nie widze dlaczego mialoby to byc oceniane ujemnie.
Tymczasem ty najwyrazniej widzisz w tym cos zlego czy wstydliwego.
Wracajac do Raju, skad autorzy Biblii wiedzieli jak wyglada Raj ?


Śr paź 11, 2017 18:14
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
subadam napisał(a):
sameone1 napisał(a):

Instynkty to reakcje samego organizmu, by po prostu byl i zyl, co nie znaczy ze sa podstawa Czlowieczenstwa i czlowiek musi sie im poddawac.
>
Skad to wiem? Z Biblii. Jest tam wszystko opisane, tylko trzeba czytac to co napisane, a nie szukac tego co wygodne by czuc sie lepiej, lub by negowac szukajac tego co niewygodne.


Bez instynktow czlowiek by zginal i jako jednostka i jako gatunek.
Mozna je opanowywac do jakiegos stopnia, ale sprobuj nie jesc przez miesiac czy nie pic przez tydzien. Albo przez tydzien nie wydalac :).
Czlowiek jest przede wszystkim zwierzeciem i nie widze dlaczego mialoby to byc oceniane ujemnie.
Tymczasem ty najwyrazniej widzisz w tym cos zlego czy wstydliwego.
Wracajac do Raju, skad autorzy Biblii wiedzieli jak wyglada Raj ?

Tak, instynkty podpowiadaja co trzeba zrobic, ale to nie znaczy ze wszystko i natychmiast trzeba zrobic.
Nikt tu nie pisal o podstawach egzystencji jak jedzenie, picie i wydalanie, bo to predzej czy pozniej musisz zrobic, ale pozostale instynkty mozesz opanowac kompletnie, a nawet sie ich pozbyc.
I nie chodzi tu tez o tzw. odruchy bezwarunkowe, bo pewnie na ich podstawie wymysliisz kolejne bzdury nie zwiazane z tematem i nie majace tu znaczenia.
Zle, czy wstydliwe, to tylko twoje nazewnictwo, wiec go nie przyklejaj do moich wypowiedzi.
Natomiast dazenie do Czlowieczenstwa to dazenie do pelnej kontroli nad tym co mozemy opanowac, by cokolwiek robimy robic z pelna swiadomoscia i kontrola. Pozniej sie mozesz zabawic, posmiac, pozartowac.
Co do autorow Biblii to nie wiem skad wiedzieli jak wyglada raj, nie pytalem ich, bo nie mialem takiej okazji. :-)
Jak trafisz na ktoregos z nich to wypytaj, bo sam tez chcialbym wiedziec.


Śr paź 11, 2017 19:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
subadam napisał(a):

Wracajac do Raju, skad autorzy Biblii wiedzieli jak wyglada Raj ?


Biblia to Słowo Boże
"Całe Pismo jest natchnione przez Boga"2 Tm 3,16
Została spisana pod przewodnictwem/natchnieniem Ducha św.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr paź 11, 2017 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
sameone1 napisał(a):
Nikt tu nie pisal o podstawach egzystencji jak jedzenie, picie i wydalanie, bo to predzej czy pozniej musisz zrobic, ale pozostale instynkty mozesz opanowac kompletnie, a nawet sie ich pozbyc.

Natomiast dazenie do Czlowieczenstwa to dazenie do pelnej kontroli nad tym co mozemy opanowac, by cokolwiek robimy robic z pelna swiadomoscia i kontrola.
Co do autorow Biblii to nie wiem skad wiedzieli jak wyglada raj, nie pytalem ich, bo nie mialem takiej okazji. :-)
Jak trafisz na ktoregos z nich to wypytaj, bo sam tez chcialbym wiedziec.


Czyli wierzysz w opowiadania przy ognisku snute przez prymitywnych nomadow ( o ile sie nie myle to teksty zwarte w Biblii byly najpierw przekazem ustnym ) a potem setki razy przetwarzane przez tlumaczacych i przepisujacych mnichow i stad twoje pojecie Raju.

Co do instynktow, moze niektore jednostki moga je opanowac kompletnie ale na pewno nie ogol ludzkosci i zawsze te opanowywanie odbije sie predzej czy pozniej na twoim zdrowiu psychicznym czy emocjonalnym i w koncu bedzie oddzialywac negatywnie na osoby najblizsze.
W psychologii zachodniej nazywa sie to "katolicka klatka".
W kazdym razie nie chcialem dyskutowac w tym temacie, po prostu czasami ruszaja mnie opinie wypowiadane autorytatywnie przez uczestnikow dyskusji, stad moje wtracenie.
Ale juz znikam, pa.


Śr paź 11, 2017 20:03
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
subadam napisał(a):
sameone1 napisał(a):
Nikt tu nie pisal o podstawach egzystencji jak jedzenie, picie i wydalanie, bo to predzej czy pozniej musisz zrobic, ale pozostale instynkty mozesz opanowac kompletnie, a nawet sie ich pozbyc.

Natomiast dazenie do Czlowieczenstwa to dazenie do pelnej kontroli nad tym co mozemy opanowac, by cokolwiek robimy robic z pelna swiadomoscia i kontrola.
Co do autorow Biblii to nie wiem skad wiedzieli jak wyglada raj, nie pytalem ich, bo nie mialem takiej okazji. :-)
Jak trafisz na ktoregos z nich to wypytaj, bo sam tez chcialbym wiedziec.


Czyli wierzysz w opowiadania przy ognisku snute przez prymitywnych nomadow ( o ile sie nie myle to teksty zwarte w Biblii byly najpierw przekazem ustnym ) a potem setki razy przetwarzane przez tlumaczacych i przepisujacych mnichow i stad twoje pojecie Raju.

Co do instynktow, moze niektore jednostki moga je opanowac kompletnie ale na pewno nie ogol ludzkosci i zawsze te opanowywanie odbije sie predzej czy pozniej na twoim zdrowiu psychicznym czy emocjonalnym i w koncu bedzie oddzialywac negatywnie na osoby najblizsze.
W psychologii zachodniej nazywa sie to "katolicka klatka".
W kazdym razie nie chcialem dyskutowac w tym temacie, po prostu czasami ruszaja mnie opinie wypowiadane autorytatywnie przez uczestnikow dyskusji, stad moje wtracenie.
Ale juz znikam, pa.


Widze ze dla ciebia wygodniejsza jest reklamowa klatka, bo na topie i w modzie, tylko ze jej efekty przypisuje sie innym klatkom.


Śr paź 11, 2017 20:55
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
Osiris napisał(a):
Cytuj:
A powiedz mi co takiego potomkowie pierwszych ludzi zrobili aby nie być w raju?


Widocznie zrobili niewystarczająco wiele skoro nie są.

Cytuj:
Jaki jest powód dla którego Bóg nie umieścił innych ludzi poza Adamem i Ewą w raju?


Ten sam dla którego Bóg nie umieścił innych ludzi na Ziemi.

Cytuj:
Rodzisz się i jako niemowlę nie masz żadnych przewinień na swoim sumieniu. Co takiego zrobiłeś przeciwko Bogu po urodzeniu, że zdecydował abyś cierpiał na Ziemi?


Nic nie zrobiłeś. Bóg nie zdecydował abyś cierpiał na Ziemi.


Śr paź 11, 2017 20:57

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
felek27 napisał(a):

Nic nie zrobiłeś. Bóg nie zdecydował abyś cierpiał na Ziemi.



Ktoś ustalił zasady działania tego świata według chrześcijan. Nie byli to Adam i Ewa.


Śr paź 11, 2017 23:12
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
Osiris napisał(a):
Ktoś ustalił zasady działania tego świata według chrześcijan. Nie byli to Adam i Ewa.


Jeśli zaś chodzi o zasady tego świata to jest to dużo ciekawsza materia. Dlaczego jedni rodzą się na tym świecie w bogatych krajach, dobrych rodzinach, przyjemnym otoczeniu, wyposażeni w zdolne umysły, piękne ciała itd., itp., a inni mają od początku pod górkę, a niektórzy nawet gorzej niż pod górkę. Miliony osób rodzi się wręcz „w piekle” na Ziemi. Dlaczego jest taka nierówność na samym starcie? Przecież to wydaje się bardzo niesprawiedliwe. W tej materii KK nie ma żadnej teorii, chyba nawet udaje, że nie ma tematu.


Cz paź 12, 2017 7:20

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Dlaczego Jezus Umarł
Odpowiedź znajdujemy w ew.Jana 3,16

„Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne. 17 Bo Bóg posłał swego Syna na świat nie po to, żeby osądził świat, ale żeby świat został przez niego wybawiony. 18  Kto nie wierzy, już został osądzony, ponieważ nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


Cz paź 12, 2017 8:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL