Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 16:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Co by było, gdyby nie SV II 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 19:22
Posty: 83
Post 
ddv163 napisał(a):
Proponowałbym jeszcze podać prawdziwy powód spadku ilości wiernych w USA w 2002 roku

Nie bardzo wiem, co na to odpowiedzieć. Myślę, że ddv mogłoby spokojnie kandydować na tym forum do jakiejś specjalnej nagrody.

Badania ukazały się w 2003, podają dane opublikowane od 1965 do 2002. Jaki miałby być związek między ujawnianiem księży-pedałów a rekordem w "unieważnieniach" małżeństw w 1983 r.?!

BTW, wykresy dołączone do książki znakomicie ilustrują, że np. kryzys praktyk religijnych ma miejsce jedynie w katolicyzmie. Protestanci odnotowują w tym samym czasie stabilny wzrost...

A co do tłumaczeń: wahałem się przez chwilę, czy zrobić skrót, czy nie. Myślę jednak, że mogłoby to niektórych nadmiernie zszokować, a innym dać kolejną okazję do autokompromitacji dzięki np. idiotycznym oskarżeniom o nierzetelność źródeł.

Niech wystarczy na użytek tej dyskusji, że chodzi o nadzwyczaj skandaliczne zachowanie pewnej (raczej niemałej) części duchowieństwa afrykańskiego. Tak skandaliczne, że aż trudno o tym pisać.

Naprawdę jest mi bardzo przykro, że muszę się o takich rzeczach dowiadywać. Wolałbym o tym nie wiedzieć. Jednak takie są fakty. Nowa wiosna nie nadchodzi.

Nie bez powodu kard. Ratzinger ze smutkiem przyznał w Koloseum, że Kościół jest jak tonąca łódź, a brukają go m.in. straszliwe grzechy kapłanów.

Módlmy się o liczne i święte powołania kapłańskie.

_________________
z Bogiem!

JG


Wt kwi 05, 2005 16:28
Zobacz profil
Post 
nie chcę się już znęcać nad naszym kolegą w dyskusji, ale pewien iluzoryczny wzrost, który przedstawił, w całości wynika ze zmian demograficznych: przybywa ludności na Ziemi, to i bezwzględna liczba posoborowców się zwiększa ...


Cz kwi 07, 2005 9:34
Post 
I te kilka milionów osób przybyłych do Rzymu na pożegnanie Ojca Świętego, o wiele, wiele więcej uczestniczących we Maszach Św. na całym świecie to zapewnie tez wynik "wzrostu demograficznego " ?? :co:
Zwiększająca się wciąż ilość udzielanych Komunii Św. zapewnie również :co:
Oj, jak jeszcze daleko ktoś może posunąć się - W ZAŚLEPIENIU I WŁASNEJ OBŁUDZIE ??


Cz kwi 07, 2005 22:41
Post 
A tymczasem Lefebryści miast pomagać Kościołowi w Ewangelizacji - jedyne, co potrafią robić - to narzekać na Kościół, siać wątpliwości w sercach i szarpać Jego reputację :-(


Cz kwi 07, 2005 22:44

Dołączył(a): N maja 02, 2004 11:43
Posty: 166
Post 
1. Wątpliwości to najwyżej siejesz swoimi wypowiedziami, są złośliwe i nie świadczą na korzyść "postępowców"
2. Bractwo ś. Piusa X równiez ogłosiło żałobę, prosze sprawdzić i przeczytać komunikat przełożonego Bractwa.
3. Żałoby natomiast nie ogłosili Twoi "bracia odłączeni" - Zielonoświątkowcy, przeciwnie nazywają to co sie dzieje narodową schizofrenią, uważają ,że teraz jak Jan Paweł II nie żyje to w końcu Kościół zauważy Jezusa i Biblię.
Prosze poczytać sobie wypowiedzi zielonych na ich forum duskusujnym, o to efekty ekumenizmu.


Pt kwi 08, 2005 13:08
Zobacz profil
Post 
Oprócz Zielonoświątkowców istnieje jescze kilkaset innych odłamów Protestantów oraz o wiele, wiele więcej odłamów wyrosłych "na bazie" Protestantyzmu. Protestanci również modlili się wraz z Katolikami na uroczystościach pogrzebowych Papieża. Rownież i Muzułmanie a także Żydzi.
I o to właśnie chodzi - szczególnie w stosunku do odłamów Chrześcijan - by stworzyć wspólną drogę porzumienia i dialogu. Do połączenia wszystkich wierzących w Chrystusa - drogą Miłosci, pojednania i pokoju. Taki był wydźwięk i sens Pontyfikatu Jana Pawła Wielkiego oraz Soboru Watykańskiego II

Od ataków bądź objawów niechęci dawno odłączonych wiele bardziej boli, gdy dostaje się policzki w twarz od kogoś, kto powinien iść tą samą drogą :-(


Pt kwi 08, 2005 14:04
Post 
Rafi napisał(a):
2. Bractwo ś. Piusa X równiez ogłosiło żałobę, prosze sprawdzić i przeczytać komunikat przełożonego Bractwa.

Czyżby zatem Bractwo uznało swój błąd ?
Może zatem przprosi za wszelkie pomówienia, których dopuściło się wobec Papieża który ich ekskomunikował i powrócą na łono Koscioła :co:
Daj Boże !!


Pt kwi 08, 2005 20:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
tak dla przypomnienia tylko: jezykiem obowiazujacym na forum jest jezyk polski, teksty w innych jezykach bez tlumaczenia na jezyk polski beda usuwane.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


So kwi 23, 2005 22:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL