Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 21:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Chrześcijańskie Osady 
Autor Wiadomość
Post Re: Chrześcijańskie Osady
.
Masz rację, pewnie na tym świecie jest to nierealne. Ale mnie się też podoba. Pewnie dlatego, że z przekonań politycznych jestem właśnie utopijnym komunistą. :D


Pt kwi 16, 2010 7:22
Post Re: Chrześcijańskie Osady
aprylka napisał(a):
Silva napisał(a):
A np. w Brazylii jest wspólnota Przymierze Miłosierdzia której członkowie pozostając osobami świeckimi (choć czasem mogą składać śluby i służyć wspólnocie na stałe) mogą mieszkać we wspólnym domu będącym ośrodkiem wspólnoty :)


Od ok. 1,5 roku wspólnota Przymierze Miłosierdzia jest też obecna w Polsce w Szczecinie. Poza tym myślę, że podobny charakter mają Ogniska Miłości - w Polsce dwa: w Rogowie (gm. Olsza) k. Łodzi oraz w Kaliszanach., a także Dzieci Światłości (opiekun: ks. Grzegorz Korczak).


Co do sedna tematu to zgadzam się z poniższym stwierdzeniem oraz wcześniejszymi wyjaśnieniami.

Silva napisał(a):
Ale w Biblii "gmina chrześcijańska" nie oznacza gminy w znaczeniu dzisiejszym ;)

Jest działające od 1983r w Polsce stowarzyszenie "Przymierze Rodzin" zajmujące się wychowywaniem, edukacją, od przedszkola do studiów wyższych (współorganizatorem związanym przez lata jest B. Komorowski z rodziną).


Pt kwi 16, 2010 10:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Chrześcijańskie Osady
@osiris
Uprzejmie donoszę, że jednym z członków komanda PO jest Alus. Proszę o dyskretną interwencję, aby ukręcić tej sprawie łeb.

Goldian napisał(a):
a ludzie którym zależy budowaniu Polski jako Lewicowego Państwa....cóż wydaje mi się ,że ich wpływ by by znacznie ograniczony...
Przecież w wąskim zakresie rozumienia słowa lewica, chcesz budować wspólnotę lewicową (kato-lewicową),
tyle że głównymi założeniami lewicy jest dążenie do wolności, równości i sprawiedliwości społecznej, a
ci chyba wolność by najbardziej przeszkadzała? ;-)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt kwi 16, 2010 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 22:41
Posty: 219
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Jak wygląda mój projekt,jak bym go sobie wyobrażał.
Te osady,wspólnoty ,nie były by odizolowane od świata.Taka osada byłą by ogólną wspólnotą,,powtarzam ogólną którym głównym celem było by stworzenie żyjącym w niej katolikom odpowiedniego i jak najlepszego środowiska do rozwijania się pod każdym względem.Oczywiście taka wspólnota miała by jakąś wspólną tradycję , być może również co było by bardzo sensowne rozbudowywała by swój kapitał,,np wspólny zakład produkcji czegoś,,wspólne pole uprawne itp.Jest tu trochę faktycznie analogii do komunizmu,,no i co z tego?Osobiście uważam ,że komunizm by wypalił gdyby Ci którzy rządzili w swojej postawie politycznej nie zapomnieli o tym ,że to władza jest dla ludu a nie lud dla władzy.Każdy by miał prywatną własność[ co nie jest analogią do Komunizmu],mógł by mieć własne środki do wzbogacania się,,ale np te firmy wspomagały by się.np Pan kowalski z takiej osady w swoim sklepie z częściami rowerowymi, zawiesił by plakat reklamujący pralnie swojego kolegi z gminy itd.Piękna rzecz.
Gdyby takich gmin było więcej,siłą rzeczy odbiło by to się na sytuacji politycznej w kraju...

Cytuj:
Przecież w wąskim zakresie rozumienia słowa lewica, chcesz budować wspólnotę lewicową (kato-lewicową),
tyle że głównymi założeniami lewicy jest dążenie do wolności, równości i sprawiedliwości społecznej, a
ci chyba wolność by najbardziej przeszkadzała? ;-)


Cytuj:
1. Możliwe jest trwałe wpojenie jednostkom określonych idei.
2. Możliwe jest stworzenie idealnych wspólnot, w których ludzie będą dobrzy, będą się szanować i wyznawać owe określone idee.

oczywiście ,że jest możliwe


Co do przeniesienia idei osady na caly kraj ,czyli zbudowaniu Chrześcijańskiej Arabii Saudyjskiej,,to jak najbardziej słuszny,możliwy ii potrzebny pomysł.

Cytuj:
Próba ograniczenia tego prawa odgórnie ("Gdybyśmy mieli cały kraj Chrześcijański tak jak Arabia Saudyjska jest Muzułmańska.") wcześniej czy później musi zakończyć się niepowodzeniem bo nie da się trwale stłumić wolności jednostek (czego nasz kraj jest najlepszym dowodem).


Najlepszym zaś dowodem ,że da się zapanować nad mniejszościami chcące na narzucać swoje standardy są kraje Muzułmańskie.Wyobraź sobie paradę równości np w Egipcie...chyba nie da się :-) .Osobiście uważam ,że tak każdy człowiek ma prawo realizować swoją wizję. Jeżeli jakiś homoś chce żyć w wizji sodomskiej to proszę bardzo,,niech spotka się z "Kumplami" zamkną się we własnym mieszkaniu i ..robią to cały tydzień.Tylko niech potem nie wychodzą na ulicę i nie domagają się praw adopcji jednocześnie blokując ulice.
Jeżeli większość w Kraju ludzi będzie miała zbliżony standard poglądowy ,a władza będzie ich godnie reprezentować to nie ma problemu.

Cytuj:
Niemożliwe jest wpojenie jakiejś grupie ludzi idei miłości, równości i braterstwa, zawsze część jednostek będzie dążyć do celów przeciwnych i, jako ludzie, mają do tego prawo bo mają wolną wolę.

Jeżeli już mówimy o skali państwowej to pewnie ,że tak,,ale uważam ,że mniejszość powinna być kontrolowana by nie narzucała się w większości,która powinna mieć konkretny wymiar.Jednak jeżeli chodzi o mój pomysł z osadą ,,moją wizję to...nie trzeba będzie ,ponieważ ludzie którzy tam będą przybędą tam z własnej woli i ze względu na ich podobieństwo.
Cytuj:
nie da się uchronić ludzi przed "zejściem na złą drogę", do czego zresztą mają prawo.

ależ da się tylko nie wszystkich :D

A co do lewicy,,to miałem na myśli ideały współczesnych partii lewicy,np małżeństwa homoseksualne,aborcja itd.[dodał bym jeszcze feminizm ale tutaj sprawa jest dość nie jednolita bo to jest różnie rozumiane]

Gdyby Katolicy byli silniejsi,lepiej z organizowani,bardziej świadomi mieli by większą kontrolę w tym państwie bo byli by konkretną większością ,a właśnie takim wzmocnieniem są takie ogólne narodowo-religijne wspólnoty> w moim zamyśle.
I nie mówię ,że to lekarstwo na obecną sytuację,,ale raczej koncepcja która dobrze rozwinięta ,może dać świetne rezultaty

Co do systemów politycznych ,a były tu oskarżenia o komunizm,, to nie jestem wrogiem ani komunizmu ani demokracji co najwyżej Anarchii...każdy z tych kierunków ma w sobie wartościowe założenia ,a odpowiednie połączenie różnych nurtów może dać ciekawy system polityczny. 8)
Mniej więcej tak to widzę.

_________________
...Tyś jest Piotrem Opoką, a na tej opoce wybuduje kościół mój,a bramy piekielnego nie przemogą...
( w języku Aramejskim ewangelista użył słowa "kepha"(opoka),w dwóch miejscach)
_______________________________________________________


Pt kwi 16, 2010 22:33
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Elbrus napisał(a):
@osiris
Uprzejmie donoszę, że jednym z członków komanda PO jest Alus. Proszę o dyskretną interwencję, aby ukręcić tej sprawie łeb.

osiris do tych wątków nie zagląda :D


So kwi 17, 2010 16:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 22:41
Posty: 219
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Cytuj:
Cytuj:
1. Możliwe jest trwałe wpojenie jednostkom określonych idei.
2. Możliwe jest stworzenie idealnych wspólnot, w których ludzie będą dobrzy, będą się szanować i wyznawać owe określone idee.

oczywiście ,że jest możliwe


Trochę źle wyraziłem myśl w tym punkcie ,bo brzmi to za bardzo totalitarnie,,oczywiście ,że nie mam zamiaru narzucać nikomu dosłownie stylu życia ,jestem tylko przekonany ,że większość powinna u siebie rządzić,i mniejszość jako pierwsza powinna uszanować kulturę większości by nie dochodziło do różnego rodzaju wojenek polityczno-społecznych.

_________________
...Tyś jest Piotrem Opoką, a na tej opoce wybuduje kościół mój,a bramy piekielnego nie przemogą...
( w języku Aramejskim ewangelista użył słowa "kepha"(opoka),w dwóch miejscach)
_______________________________________________________


So kwi 17, 2010 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Goldian, jesteś pewien że taki model państwa ja Arabia Saudyjska to dobry pomysł? To, że nikt tam głośno nie protestuje nie znaczy, że nie mają powodów. Znaczy, że się boją.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


So kwi 17, 2010 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 22:41
Posty: 219
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Wiesz to dobre pytanie,,i odpowiedź raczej o nie zadowoli do końca,ani tych Chrześcijan którzy są bardziej demokratyczni, ani tych bardziej.....hmm "bezkompromisowych" którzy z którymi bardziej się identyfikuje.Nie ma "dobrych pomysłów" dobry jest tylko Bóg w Niebie. Zawsze ktoś coś straci,a cała sztuka nie polega na uniknięciu potencjalnych wad[nie mówię aby z nimi nie walczyć] , lecz na wybraniu większego dobra.Moim zdaniem też trwalszego.
Z jednej strony gdyby udało nam się zbudować " Chrześcijańską Arabie Saudyjską",,byli byśmy bardziej podatni na skrajnie prawicowych fanatyków,, i różne inne niebezpieczeństwa które w naszym społeczeństwie raczej odeszły do historii.
Jednak jeżeli pozostaniemy w wizji "czysto-demokratycznej" czy inaczej "Liberalno-demokratycznej"pogaństwo ,będzie rozbijać nas co raz to bardziej.Prawdę mówiąc nie będziemy u Siebie.Nasze dzieci w szkole będą narażone na socjalną śmierć, z pewnością Chrześcijan będzie co raz to mniej, dzięki całemu socjalnemu światu ,jaki się wokół nich utworzy, a państwo w którym będziemy żyć będzie co raz bardziej niebezpieczne i zdemoralizowane.To nie stanie się od razu z dnia na dzień.Jak to będzie wyglądać? Tak samo jak się zaczęło dziać w latach 50. na świecie i trochę u nas. Stopniowo coraz bardziej co raz szybciej,wszystko będzie miało charakter powolnej rewolucji kulturalnej, co widać świetnie dzisiaj.Zapytaj się ludzi żyjących w tamtych latach,,często można usłyszeć od nich wypowiedzi w stylu "...kiedyś kto by o tym pomyślał".Kiedyś mało kto pomyślał by o czymś w rodzaju "parady równości"Potem stało się to standardem ,........dzisiaj dochodzi do tego ,że w Anglii nie można w szpitalach mówić słów "mama" "tata' bo to obraża homoseksualistów.Anglia to kraj należących do najszybciej zmieniających się ,ale do Polski ,może trochę później,ale też to zacznie docierać. najprawdopodobniej.

Nie chodzi mi o to żeby wprowadzić jakąś dyktaturę,,chociaż przyznaję ,że indywidualnie nie jestem specjalnym sympatykiem demokracji.Chodzi tu o budowę kraju w którym "będziemy u Siebie" , a nie na obczyźnie.Jeżeli będziemy stanowić praktyczną siłę polityczno-społeczną,,wszystko będzie dobrze,,a w każdym razie,,będziemy mieli naprawdę szanse by coś zmienić.Jak na razie ten kraj upada,i będzie upadać a my tracimy kontrolę,mimo iż nie którym wydaje się ,że "wszystko jest dobrze"..

....Tak! Jestem przekonany ,że to dobry pomysł Tym bardziej ,że nie mówimy o budowie kraju Muzułmańskiego,lecz chrześcijańskiego a w naszej religii raczej większą uwagę zwraca się na miłosierdzie i tolerancje niż w Islamie,więc wątpię żeby jakaś grupa społeczna była "gnębiona".Tak więc hasło" tolerancja dla innych", tak ale akceptacja ,, zdecydowanie nie.Jeżeli Polska jest naszym domem[wiem, takie hasło jest nie modne] to nikt nam nie będzie mówił jaka ma w nim być atmosfera.Jeżeli rzeczywiście stanowimy większość ,to ten Kraj należy do nas, i powinniśmy go trochę...odrestaurować.

Gdy to już zrobimy, możliwe ,iż odkryjemy,że nie znaleźliśmy się w kraju przypominającym Egipt,czy Afganistan,Turcję lecz Polskę w której wychowali się nasi dziadkowie i dalej....

Taka jest moja wizja, i wierze ,że nie tylko moja..

_________________
...Tyś jest Piotrem Opoką, a na tej opoce wybuduje kościół mój,a bramy piekielnego nie przemogą...
( w języku Aramejskim ewangelista użył słowa "kepha"(opoka),w dwóch miejscach)
_______________________________________________________


Pn kwi 19, 2010 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Goldian, a chrześcijanie w starożytnym Rzymie to co byli? Co Jezus mówił o losie chrześcijanina? Przecież mówi, że ci, którzy chcą iść za Nim muszą być gotowi na prześladowania i co więcej, są one potrzebne. Św. Paweł pisał m. in:
"Staliśmy się bowiem widowiskiem światu, aniołom i ludziom; [...] Aż do tej chwili łakniemy i cierpimy pragnienie, brak nam odzieży, jesteśmy policzkowani i skazani na tułaczkę, i utrudzeni pracą rąk własnych. Błogosławimy, gdy nam złorzeczą, znosimy, gdy nas prześladują; dobrym słowem odpowiadamy, gdy nas spotwarzają. Staliśmy się jakby śmieciem tego świata i odrazą dla wszystkich aż do tej chwili." (1 Kor 4, 9-13)

A Tertulian w II w pisał że "Krew męczenników jest nasieniem nowych chrześcijan". I miał świętą rację. Zresztą on sam nawrócił się na chrześcijaństwo prawdopodobnie pod wpływem widoku chrześcijan na arenie.

Rzeczywiście - społeczne napiętnowanie daje chrześcijaninowi możliwość umocnienia swojej wiary, bo trzeba być "albo zimnym albo gorącym" i jest się albo z Chrystusem albo przeciw Niemu. Chrześcijanin musi być gotowy na "socjalną śmierć" (jak się wyraziłeś) bo "kto kocha swoje życie straci je, a kto straci swoje życie z Mego powodu ten je zyska". Kiedy było najwięcej nawróceń na chrześcijaństwo? Wtedy, gdy Kościół był prześladowany i trzeba było dać świadectwo wierze czy wtedy kiedy cieszył się spokojem i dobrobytem?

Nie na darmo Jezus mówił że "świat was będzie nienawidził bo mnie najpierw znienawidził" a św. Jakub pisał:
Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.(Jk 4,4)

W gruncie rzeczy społeczne uznanie i pomyślność są tym, co zabija wiarę w chrześcijanach. Kiedy nie muszą codziennie liczyć się z tym, że mogą zostać odrzuceni, poniżeni, kiedy nie muszą codziennie umacniać swojej wiary to mogą skupić się na "tym świecie" i jak pisze św. Jakub stają się "cudzołożnikami", stają się letni.

Dlatego ja patrzę na to tak:
Chrześcijańskie państwo? Jasne, jak najbardziej. Ale nie narzucane odgórnie. Najpierw musimy przejść okres neopogaństwa, porzucenia wartości w społeczeństwie, zniszczenia moralności i współczucia. Dopiero, kiedy ludzie doświadczą tego, czego doświadczyli mieszkańcy starożytnego Imperium Rzymskiego - poczucia pustki życiowej, braku oparcia w swoich bożkach i sensu życia będą się nawracać na chrześcijaństwo.

To co się teraz dzieje jest paradoksalnie - moim zdaniem - dobre dla Kościoła. Masz rację - obyczaje się rozluźniają, kiedyś takie rzeczy jak parady równości byłyby nie do pomyślenia. Ale teraz przychodzi taki czas że z jednej strony coraz trudniej przyznać się w "kręgach towarzyskich" że się jest katolikiem a z drugiej ludzie coraz bardziej poszukują jakichś trwałych wartości bo widzą że ten świat nie proponuje nic stałego. I skończy się to tym, że w Kościele pozostaną (albo wstąpią) ludzie tylko naprawdę przekonani do wiary, którzy będą głosić Ewangelię jak chrześcijanie czasów apostolskich. Oczywiście to wszystko nie stanie się w ciągu roku czy dziesięciu lat, ale musimy włożyć już teraz nasz wysiłek w to, żeby dawać swoim życiem świadectwo o Ewangelii.

Tego jestem pewna. A poza tym przypuszczam, że - zgodnie z tym co Jezus powiedział do św. Faustyny, że Polskę specjalnie umiłował - mogą się w naszym kraju dziać wyjątkowe wydarzenia, takie jak ostatnia tragedia, które mają obudzić w Polakach wiarę i sumienie. Mam nadzieję, że tak się stanie i że Polska będzie "wywyższona w potędze i świętości" i że to będzie chrześcijański kraj. Ale to już w ręku Boga a póki co to tylko moje przypuszczenia.

A tak przy okazji: gdy cesarz Konstantyn zaprosił biskupów na Sobór Nicejski I i przyjął ich w swoim pałacu ze wszystkimi honorami części biskupów, którzy przybyli wydawało się, że oto na ziemię zstąpiło Królestwo Boże. Jeszcze niedawno byli prześladowani, wielu było okaleczonych albo straciło rodzinę a teraz są witani z wielką pompą w pałacu cesarskim. Euzebiusz z Cezarei, biskup i historyk kościelny pisał o tym w prost do cesarza Konstantyna wysławiając go pod niebo i twierdząc że oto objawiło się Królestwo Boże.

Rzeczywistość jednak bardzo szybko rozwiała tego typu nadzieje. Po Konstantynie przyszedł Julian Apostata, znów zaczęły się prześladowania, chrześcijaństwo dzieliły liczne herezje (szczególnie arianizm), które także potęgowały prześladowania, rozwijały się nadużycia w Kościele. Z marzeń o Państwie Chrześcijańskim niewiele zostało.

I tak zawsze się kończy i musi się kończyć wizja chrześcijańskiego państwa na ziemi.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Pn kwi 19, 2010 21:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Goldian napisał(a):
Jak na razie ten kraj upada,i będzie upadać a my tracimy kontrolę,mimo iż nie którym wydaje się ,że "wszystko jest dobrze"..
A może to dlatego, że ludzie twoich poglądów są w mniejszości (wyniki wyborów pokazują conieco) ?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn kwi 19, 2010 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Zgadzam się z Elbursem.

Gdyby ludzie chcieli chrześcijańskiego państwa nie byłoby trudno osiągnąć powstanie go przez metody demokratyczne - ot, wszyscy katolicy zagłosowali by na jakąś prawicową partię przyznającą się do poglądów chrześcijańskich i byłoby po problemie. Tymczasem - bez oceniania kogokolwiek osobiście - wyniki wyborów pokazują że owo 90% katolików w naszym kraju to czysta statystyka i większość owych "katolików" nie czułaby się dobrze w katolickim państwie.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Wt kwi 20, 2010 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 22:41
Posty: 219
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Wiem o tych statystykach.

Oczywiście ,można Chrześcijańskie Państwo budować na różne sposoby,ale od górność będzie potrzebna prędzej czy później [zakładając ,że za jakiś czas uda nam się stworzyć polityczno-społeczną większość],choć by tylko po to by ograniczyć wrogów ideowych z zewnątrz.

Cytuj:
Kiedy było najwięcej nawróceń na chrześcijaństwo? Wtedy, gdy Kościół był prześladowany i trzeba było dać świadectwo wierze czy wtedy kiedy cieszył się spokojem i dobrobytem?

Więc jesteśmy w podobnej sytuacji,, jesteśmy mniejszością.

Cytuj:
I skończy się to tym, że w Kościele pozostaną (albo wstąpią) ludzie tylko naprawdę przekonani do wiary, którzy będą głosić Ewangelię jak chrześcijanie czasów apostolskich

Mam nadzieje to będą ludzie obdarzeni w Charyzmaty, jak nie którzy Zielonoświątkowcy, albo Ojciec PIO

Cytuj:
Rzeczywistość jednak bardzo szybko rozwiała tego typu nadzieje. Po Konstantynie przyszedł Julian Apostata, znów zaczęły się prześladowania, chrześcijaństwo dzieliły liczne herezje (szczególnie arianizm), które także potęgowały prześladowania, rozwijały się nadużycia w Kościele. Z marzeń o Państwie Chrześcijańskim niewiele zostało.

I tak zawsze się kończy i musi się kończyć wizja chrześcijańskiego państwa na ziemi.

Czyżby??A co było po Apostacie,,chyba bardzo Chrześcijańsko :D

Zauważ ,że nasz Kraj od czasów Mieszka Pierwszego,do pierwszej połowy XX wieku,był bardzo Katolicki.Te wszystkie pogańskie "Trendy" na dobre rozpoczęły się w drugiej połowie.

Osobiście uważam,że jak to ty mówisz "Odgórne" budowanie Chrześcijaństwa jest jak najbardziej potrzebne w dzisiejszych czasach,przy tak szybkim obiegu informacji,który jest niemal natychmiastowy.Teraz oczywiście [w obecnej sytuacji] to bez sensu,ale w przyszłości....nie wyobrażam sobie spokojnego naprawdę Katolickiego kraju bez czegoś takiego.

Cytuj:
Jak na razie ten kraj upada,i będzie upadać a my tracimy kontrolę,mimo iż nie którym wydaje się ,że "wszystko jest dobrze"..
A może to dlatego, że ludzie twoich poglądów są w mniejszości (wyniki wyborów pokazują conieco) ?

Tak naprawdę to są,,ale chodziło mi też o tych statystycznych Katolików,,wszystkich z sumowałem :-D

Cytuj:
Tego jestem pewna. A poza tym przypuszczam, że - zgodnie z tym co Jezus powiedział do św. Faustyny, że Polskę specjalnie umiłował - mogą się w naszym kraju dziać wyjątkowe wydarzenia, takie jak ostatnia tragedia, które mają obudzić w Polakach wiarę i sumienie. Mam nadzieję, że tak się stanie i że Polska będzie "wywyższona w potędze i świętości" i że to będzie chrześcijański kraj. Ale to już w ręku Boga a póki co to tylko moje przypuszczenia.

Mam również taką nadzieję.

A propos jest w sieci jakaś publikacja tego dzienniczka??Te słowa co napisałaś,,,jak Pan Jezus mówi o Polsce,,są gdzieś opublikowane w sieci?

_________________
...Tyś jest Piotrem Opoką, a na tej opoce wybuduje kościół mój,a bramy piekielnego nie przemogą...
( w języku Aramejskim ewangelista użył słowa "kepha"(opoka),w dwóch miejscach)
_______________________________________________________


Wt kwi 20, 2010 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Goldian napisał(a):
nasz Kraj od czasów Mieszka Pierwszego,do pierwszej połowy XX wieku,był bardzo Katolicki.
Te wszystkie pogańskie "Trendy" na dobre rozpoczęły się w drugiej połowie.
Może ci chodzi o trendy liberalne?
Bo pogaństwo wśród Słowian-katolików ciągle było (jest) obecne.
//w innym wątku może o tym napiszę
Goldian napisał(a):
chodziło mi też o tych statystycznych Katolików,,wszystkich z sumowałem
Aha, czyli ochrzczonych (nie-apostatów) ateistów i lewaków liczysz jako aktywistów katolickich głosujących za "Osadami"?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt kwi 20, 2010 16:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Cytuj:
A propos jest w sieci jakaś publikacja tego dzienniczka??Te słowa co napisałaś,,,jak Pan Jezus mówi o Polsce,,są gdzieś opublikowane w sieci?

Słowa wzięłam z tej strony:
http://1-szy.net/modlitwazapolske/index.php?p=0

A "Dzienniczek" w całości jest dostępny np:
http://www.zaufaj.com/dzienniczek-swietej.html (na stronie)
http://www.faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=57(w .pdf)
Cytuj:
jak nie którzy Zielonoświątkowcy,

O, nie, nie, nie! Mam poważne wątpliwości co do tego skąd pochodzą charyzmaty zielonoświątkowców. Zwłaszcza jak patrzę na najbardziej skrajne prądy, takie jak "Toronto blessing". Więc zdecydowanie nie jak zielonoświątkowcy.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Wt kwi 20, 2010 16:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Chrześcijańskie Osady
Silva napisał(a):
O, nie, nie, nie! Mam poważne wątpliwości co do tego skąd pochodzą charyzmaty zielonoświątkowców.
A charyzmaty (czasem apokaliptyczne objawienia, stygmaty) mistyków katolickich są "bezpieczne", tylko dlatego że są katolickie?
W wątku dotyczącym "przekabacania, SEKT" napisałem, że usłyszałem w radiu wypowiedź pewnej osoby podróżującej m.in. po Afryce, która uczestniczyła w nabożeństwach katolickich przypominających pantekostalne spotkania modlitewne, a jeden z kapłanów powiedział, że tam właśnie tak się modlą.
Umiarkowani charyzmatycy są chyba bardziej bezpieczni (dla otoczenia) niż fundamentaliści.
//słyszałem, że niektóre grupy Odnowy w Duchu Świętym buntowały się swoim ordynariuszom
//dlatego nie generalizujmy wspólnot charyzmatycznych jako niebezpiecznych i z góry podejrzanych

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt kwi 20, 2010 17:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL