Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 22:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Zamożni księża 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Old - zupełnie spokojnie. Po prostu mnie to nie interesuje. Nawet jeśli przypadkiem zauważę...

A nawiasem mówiąc - ślub ubóstwa dotyczy chyba majątku osobistego - jesteś pewny, że to ich prywatna własność, nie zakonu?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 02, 2005 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Monisia u mnie OKTAVIĘ ma proboszcz i też ludzie głupio gadają (zobacz na forum parafialnym) http://www.parafiarumiajanowo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9 Ludzie nie mają co robić tylko patrzeć czym nasz czcigodny Kanonik jeździ.[/quote]


Śr mar 02, 2005 22:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 03, 2004 11:16
Posty: 192
Post 
Ale Octavia to jest wypasione auto....
Może nie tak jak te bryczki od Jankowskiego, ale tez niczego sobie...

_________________
Bo ja kocham koty


Śr mar 02, 2005 23:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Ja uważam, ze za to wszystko co zrobił dla parafi należy mu się taki samochód, tzn podczas wakacji zamiast wypoczywać pracował w niemczech, żeby coś dorobić na budowę kościoła.


Śr mar 02, 2005 23:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Nie znoszę zaglądania do cudzych kieszeni :? :? :?

Jeśli kogoś stać, to proszę bardzo, księża też przecież zarabiają. A wydają na to, co uznają za stosowne - i to ICH sprawa.


Śr mar 02, 2005 23:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 03, 2004 11:16
Posty: 192
Post 
Dla ścislosci - żeby mnie tu o zaglądanie do cudzych kieszeni nie posądzano - mnie nie interesuje jakimi autami jeżdżą księża. Niech mają co lubią.
Tylko niech Meg nie uważa Skody Octavi za byle jakie auto...
Nie jest to wpardzwie Lexus, ale......:P
Zatem proponuje najpierw pomysleć i poczytać/poogladać....a potem pisać..

_________________
Bo ja kocham koty


Śr mar 02, 2005 23:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Zaraz ale czy ja napisałam, że uważam skodę OCTAVIĘ za bylejakie auto, proszę mi pokazać gdzie :clever: Sama bym chciała mieć takie autko :biggrin:


Śr mar 02, 2005 23:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
a ja uważam, że księża powinni mieć dobre autka, żeby nimi wozić bliższych i dalszych znajomych ;) większość księży jakich znam to wyjątkowo dobrzy kierowcy i jak taki ma dobre autko to już po prostu marzenie :) jeszcze tylko znaleźć długą trasę.. poprawić drogi.. i można się nawet spowiadać.. a już na pewno rozwiązać parę poważnych problemów :)
Sprawdzone :D (no, może poza poprawionymi drogami ;) )

a tak powaznie.. to podzielam pogląd, że ksiądz powinien mieć autko pasujące do otoczenia, żeby nie gorszyć maluczkich.. chociaż mi osobiście sprawia radość widok wypasionych bryczek pod plebanią :) ale ja podobno mam podejście do życia amaterialistyczne i zazdrość w tym względzie jest mi obca :)

Pozdro

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Cz mar 03, 2005 0:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 03, 2004 11:16
Posty: 192
Post 
Meg napisał(a):
Monisia u mnie OKTAVIĘ ma proboszcz i też ludzie głupio gadają


Wot i cytat, nie że sie czepiam, ale skoro pytasz to ja upierdliwie odpowiadam ;)

Bejot...heh no wiesz...to bardzo tchnie wazeliną co piszesz...
Nie liczy sie jakie ma auto i jak wystrzalowo je prowadzi - liczy sie jakim jest czlowiekiem...
Nawet gdyby jeździl na rowerze...najważniejsze, że jest dobrym czlowiekiem...
Echhh ten materializm.......

_________________
Bo ja kocham koty


Cz mar 03, 2005 2:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
nie szklany.. to nie wazelina :)

Ja się z Tobą jak najbardziej zgadzam, że ksiądz to musi być przede wszystkim człowiek.. ale widzisz, dla mnie to jedyna okazja, żeby pojeździć fajnymi samochodami, z dobrym kierowcą.. a strasznie to lubię :) poza tym zdecydowanie o trudnych sprawach najłatwiej gada mi się właśnie w samochodzie.. a komfort jazdy wydatnie pomaga w mówieniu (coś jak kanapa u psychoanalityka) ;)
więc to nie wazelina a zwykły egoizm :D

Pozdro :)

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Cz mar 03, 2005 8:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post Re: Zamożni księża
old spirit napisał(a):
Przy założeniu oczywiście, że jest lekarzem :?

Jest lekarzem dusz.

old_spirit napisał(a):
W myśl powyższego każdy mężczyzna powinien mieć taki samochód, który będzie mu się podobał. A ja chcę taki, który środowiska zanieczyszczać nie będzie (poczekam :) ) Rozalka, kiedy mi sprawisz taki samochodzik? Najlepiej jakiś "wan" (tak to się nazywa?) bo mam dość liczną rodzinkę :)

Każdy, którego na to stać.
Samochodu Ci nie sprawię, bo sama jestem biedna, no wiesz... studentem jestem, którego stać od czasu do czasu na piwo ;)

A tak poza tym, to chyba przestaję Cie lubić old. Znowu ta Twoja "wyszukana" ironia :?

old_spirit napisał(a):
P.S Jesteście za ubóstwem w Kościele, czy nie?

A co to znaczy ubóstwo w Kościele? Możesz uściślić?

Pozdrawiam :bukiet:

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Cz mar 03, 2005 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
szklany_człowieku, a ja upierdliwie będę przystawać przy swoim :lol:
Napisałam, że też się czepiają, a nie że to jest zły samochód.
Jeszcze jedno sprostowanie wcale nie jesteś upierdliwa :-D ludzie z mojej parafii są gorsi... :mrgreen:


Cz mar 03, 2005 13:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
Meg, ale ludzie z Twojej parafii napewno nie są gorsi od ludzi z mojej parafii... :P . Wyobraź sobie, że kiedyś (pomińmy, że to było jeszcze przed 89 rokiem) założyli księdzu w samochodzie i w domu podsłuch. A ksiądz był wspaniały, naprawdę bardzo fajny, ale cóż, ludzie... Ksiądz się wyniósł z parafii i rzadko kto go jeszcze widuje...
Ale aby nie zbaczać z tematu. Mój proboszcz ma dość dobry samochód (WV Polo wersja z przed trzech lat), który ludzie z poprzedniej parafii mu kupilii, bo jeździł Fiacikiem 126p. Fajnie prawda. Cóż, niewiele takich parafii chyba jeszcze jest na tym świecie...

Pozdrawiam

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


Cz mar 03, 2005 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Monisiu, jestem w szoku :shock: jak można księdzu pójśc i założyć podsłuch? Ja bym ich wszystkich zaskarżyła :o Czego oni ccheli się dowiedzieć?


Cz mar 03, 2005 14:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
A kto ich tam wie... Podobnie to współpracownicy SB, bo ksiądz był realnie świetny i nic nie można było mu zarzucić. Ale może zazdrościli mu malucha...

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


Cz mar 03, 2005 16:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL