Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 4:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Święci 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Cytuj:
najpierw trzeba wyglądać na świętego,ale nim nie być
potem ani świętym nie być ani na świętego nie wyglądać
potem być świętym tak żeby tego wcale nie było widać
i dopiero na samym
święty staje się podobny do świętego
z książki "Pewność niepewności" ks. Jana Twardowskiego


N kwi 03, 2005 0:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
No cóż, jak się posługujesz jakimś dziwnym tłumaczeniem, to ci wychodzi że Jezus był chamski... W tłumaczeniu z języków oryginalnych brzmi to:


agniulko juz raz pisalem ze takie okreslenia nie przystoja

co do tlumaczen to obojetnie jakie zawsze wychodzi na to samo Łuk. 11:27-28
27. A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś.
28. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.
(BW)

Mat. 12:46-49
46. A gdy On jeszcze mówił do tłumów, oto matka i bracia jego stanęli na dworze, chcąc z nim mówić.
47. I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
Mat. 12:48-49
48. A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
49. I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
(BW)

moze te cytaty cos ci powiedza

Cytuj:
A dlaczegóż to niby? Święty jest martwy czy co?


dlatego ze czlowiek nie moze wysluchac ,bo nie jest bogiem

Cytuj:
CZYŻBY
Łk 16,24-31


Łuk. 16:29
29. Rzekł mu Abraham: Mają Mojżesza i proroków, niechże ich słuchają.
(BW)

Łuk. 16:31
31. I odrzekł mu: Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą.(BW)

nie wiem co ta historia ma wspolnego ze wstawiennictwem swietych tam raczej ten bezbozny chcial sie wstawic ale bylo to niemozliwe
przy okazji masz wyjasnienie kogo nalezy sluchac


Pn kwi 04, 2005 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
rahelix napisał(a):
moze te cytaty cos ci powiedza

W temacie wstawiennictwa Maryi są kompletnie nie na temat.
Cytuj:
Cytuj:
A dlaczegóż to niby? Święty jest martwy czy co?

dlatego ze czlowiek nie moze wysluchac ,bo nie jest bogiem

Matka wysłucha prośby o modlitwę choć Bogiem nie jest... a ta sama matka jak już jest w niebie to nie wysłucha... ciekawe ciekawe...
Cytuj:
m co ta historia ma wspolnego ze wstawiennictwem swietych tam raczej ten bezbozny chcial sie wstawic ale bylo to niemozliwe

Nie wstawienie się było niemożliwe, tylko przejście z nieba do piekła. Czytaj uważniej proszę, bo szkoda mi czasu na prostowanie takich banałów wynikających z twojej nieuwagi
Cytuj:
Przy okazji masz wyjasnienie kogo nalezy sluchac[/b]

Przy okazji mam wyjaśnienie kogo ty słuchasz. Skoro Mojżesza i proroków,to nie dziwi mnie już że ci umknęło wiele z nauki Jezusa

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn kwi 04, 2005 21:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2003 12:33
Posty: 114
Post 
W dyskusji o kulcie maryjnym pytanie, które należy postawić jest, skad wiemy, że Maryja została zbawiona. Mamy tak niewiele informacji o niej i nie wiemy tak naprawdę, czy poszła do Nieba... A jeśli chodzi o kult świętych, to rolę świętych jako wzór do naśladowania rozumiem (odpowiednik naszych świadectw), ale uważam, że jeśli chodzi o modlitwę, to nie potrzebujemy pośredników między nami a Jezusem.

Agniulka napisał(a):
CZYŻBY??
Łk 16,24-31

Cytowany fragment z ewangelii Łukasza mówi o wielu sprawach, ale nie mogę znaleźć w jaki sposób odnosiłby się do modlitw do świętych. Przecież bogacz, Łazarz i Abraham byli już w tej innej sferze życia, w sferze ducha. Bogacz widział Abrahama i Łazarza. Więc nadal podtrzymuję, że nie pamiętam, żeby w w Biblii było coś na temat rozmowy z umarłymi w celu, żeby oni się za nas wstawili.


Wt kwi 05, 2005 6:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
Matka wysłucha prośby o modlitwę choć Bogiem nie jest... a ta sama matka jak już jest w niebie to nie wysłucha... ciekawe ciekawe...


matka nie jest w niebie poniewaz pismo mowi ze:Jan. 3:13

13. A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy.
(BW)


maria jest w krainie umarlych w radosci tam gdzie abracham z powyzszego przykladu i gdzie przebywaja wszyscy odkupieni krwia chrystusa czekajac na przemienienie ciala i wprowadzenie do domu ojca

1 Tes. 4:16-17
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.(BW)

Jan. 14:2-3
2. W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
3. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
(BW)
Cytuj:
Przy okazji mam wyjaśnienie kogo ty słuchasz. Skoro Mojżesza i proroków,to nie dziwi mnie już że ci umknęło wiele z nauki Jezusa


agniulko to jest naprawde zenujace co napisalas .tak slucham mojzesza i prorokow bo oni tez naleza do slowa bozego

Łuk. 24:25-27
25. A On (JEZUS) rzekł do nich: O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy.26. Czyż Chrystus nie musiał tego wycierpieć, by wejść do swojej chwały?
27. I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach.(BW)

Łuk. 4:17
17. I podano mu(JEZUSOWI) księgę proroka Izajasza, a otworzywszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
(BW)

Jan. 5:46-47
46. Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie. O mnie bowiem on napisał.
47. A jeśli jego pismom nie wierzycie, jakże uwierzycie moim słowom?
(BW)


Wt kwi 05, 2005 11:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Jeszcze nie wiem, jak się zwie sekta która robi ci to pranie mózgu ale zdecydowanie judaizująca i to mocno.
Całkiem niegłupio tu ktoś pisał o tych świadkach jehowy...

Co do krainy umarłych to radzę przeczytać Łk 23,43 + Ap 2,7
Jeżeli to nazywasz "krainą umarłych" to gratuluję dowcipu :biggrin:

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Wt kwi 05, 2005 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Ale jakkolwiek to nazwiesz i gdziekolwiek są zmarli jakim cudem Abraham będąc tam usłyszał wołanie Łazarza (O CZYM POWIEDZIAŁ JEZUS), a moja zmarła babcia nie usłyszy mojej prośby ?

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Wt kwi 05, 2005 18:38
Zobacz profil
Post 
rahelix
Nikt nie wstapił do nieba?
"Zaprawdę powiadam ci, dziś jeszcze będziesz ze mną w raju" Łk 23,43 - Maryja jest "w krainie umarłych" a dobry łotr w raju????


Wt kwi 05, 2005 18:41

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
rahelix
Nikt nie wstapił do nieba?


alusku to nie moje slowa zebys sie tak dziwil chyba zauwazyles chyba ze to cytat

raj to miejcse radosci lub inaczej łono abrachama (jak w powyzszej przypowiesci)
przeczytaj jeszcze raz moj post

do domu ojca czyli do nieba beda wprowadzeni wszyscy zbawieni razem po przemienieniu cial tes.4

Cytuj:
Ale jakkolwiek to nazwiesz i gdziekolwiek są zmarli jakim cudem Abraham będąc tam usłyszał wołanie Łazarza (O CZYM POWIEDZIAŁ JEZUS), a moja zmarła babcia nie usłyszy mojej prośby
?


po pierwsze abracham nie uslyszal wolania lazarz tylko bogacza
po drugie juz krunch pisal ze obaj byli w sferze duchowej i rozmowa toczyla sie miedzy nimi a nie miedzdzy zywymi a umarlymi
po trzecie twoja babcia moze i slyszy nie wiem ale napewno cie nie wyslucha


Wt kwi 05, 2005 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
rahelix napisał(a):
po trzecie twoja babcia moze i slyszy nie wiem ale napewno cie nie wyslucha

A co dla ciebie znaczy "wysłucha" ?

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Wt kwi 05, 2005 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
to samo co dla ciebie


Śr kwi 06, 2005 8:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
Jeszcze nie wiem, jak się zwie sekta która robi ci to pranie mózgu ale zdecydowanie i to mocno judaizująca


Dz 11:26
26. A kiedy [go] znalazł, przyprowadził do Antiochii i przez cały rok pracowali razem w Kościele, nauczając wielką rzeszę ludzi. W Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami.(BT)

i to wszystko


Śr kwi 06, 2005 8:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
rahelix napisał(a):
to samo co dla ciebie

Czyżby?
Jak dla mnie każdy kto usłyszy może wysłuchać. Ty twierdzisz co innego, więc czekam na twoją definicję wysłuchania

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 06, 2005 11:36
Zobacz profil
Post 
"Po przemienieniu ciał'... św. Paweł pisze:
"Bóg przywrócił nam życie razem z Chrystusem, chociaż byliśmy przez grzechy w śmierci pogrążeni; bo zbawienie nasze z łaski dokonane zostało. Wskrzesił nas z martwych w Chrystusie Jezusie i nim oddał nam w niebiesiech mieszkanie" Ef 2,5-7.
Chrystus bowiem nie wstąpił do świątyni zbudowanej ludzkimi rękoma, która jest tylko zwykłym obrazem prawdziwej, lecz wstąpił do samego nieba, aby odtąd wstawiać się za nami przed obliczem Bozym" Hbr 9,24.
Chrystus "wstąpił do samego nieba", w którym Bóg "oddał nam mieszkanie" ...do łotra mówi "dziś ze mną".... a wg Ciebie: Jezus wstąpił do nieba a łotr (podobnie jak wszyscy zbawieni), jest w raju-przechowalni.


Śr kwi 06, 2005 16:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
No właśnie, wzmocnię pytanie Aluś:
Łotr prosi Jezusa o to by wspomniał go gdy przyjdzie do Jego Królestwa...
Jezus mu odpowiada że jeszcze dziś będzie z Nim w raju...
Czyżby Królestwo Jezusa to była kraina umarłych ?
Przechowalnia ?
Taki "raj" o jakim mówisz to jest Królestwo Jezusowe, do którego On wstąpił ?

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 06, 2005 16:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL