Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 19:15



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 strony neopoganskie i ateistyczne na wiara.pl 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Istotnie, na forum istnieje juz kilka watkow dotyczacych homoseksualizmu, baranek podala link, gdzie mozna dyskutowac na temat tolerancji.
I dla przypomnienia jeszcze:


Cytuj:
REGULAMIN FORUM WIARA.PL

7. Moderator ma prawo wykasować post lub jego fragment w następujących przypadkach:

- wypowiedzi łamiących § II p. 4;

- jednozdaniowych lub jednosłownych wypowiedzi, które nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji;
- jeżeli post ma charakter prywatnych uwag
...
- w przypadku używania forum jako "ambony" do głoszenia własnych poglądów, zwłaszcza sprzecznych z nauczaniem Kościoła, z jednoczesnym unikaniem dyskusji;
...
- w sytuacji, gdy kolejne posty są jedynie analizą pojedynczych słów wyrywanych z kontekstu i prowadzą do odwrócenia uwagi od właściwego tematu, zwłaszcza jeżeli autor tematu lub pozostali dyskutanci proszą o powrót do wątku głównego;
...
- jeżeli rozmowa przestaje mieć charakter merytoryczny, a sprowadza się jedynie do próby przeforsowania własnego poglądu, z pominięciem argumentów;

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Cz sie 18, 2005 3:57
Zobacz profil
Post 

Ja zaś, jak dotąd, uważałem portal Wiara.pl ja bardzo wartościowy, ponieważ nie chowając głowy w piasek, podał linki do portali o zupełnie innej orientacji światopoglądowej. Nie jesteśmy dziećmi byśmy musieli udawać, że nie istnieją ludzie o innym światopoglądzie; czy też zachowywać się jak sekciarze i podawać "wiernym" tylko papkę światopoglądową. Otóż właśnie nie, portal Wiara.pl zamieścił linki do stron tj. np. Racjonalista.pl. Podczas pewnej dyskusji z Redaktorem Naczelnym tamtego serwisu, który uważał, że nikt nigdzie nie informuje, że istnieje duży portal ateistyczny, bo zapewne się ich wszyscy boją, mogłem poinformować, że wręcz przeciwinie, gdyż Wiara.pl daje do nich linka.
Uważam Wasze lęki, obawy za zupełnie bezzasadne. Samym usunięciem linka do strony ateistycznej nie spowodujecie zmniejszenia ilości ateistów i nie zahamujecie procesu ateizowania się społeczeństwa. Potrzebna jest natomiast otwartość, dużo intelektualnej odwagi, zdolność do krytycznego myślenia, i dużo, bardzo dużo wiedzy /a wcale nie twierdzę, że jestem w stanie sprostać tym wymaganiom/ by polemizować ze sceptycznymi, choć często rozsądnymi, osobami, które zajmują się krytyką religii. Obecnie sytuacja jest taka, że wpisując w Google wyraz "Bóg" dostajemy w jednym z pierwszych linków odnośnik do Racjonalisty. Jedynie sensowna, rzetelna polemika, może coś w tej kwestii zmienić, a nie sekciarskie nie informowanie, że taki portal istnieje, tylko dlatego, że ktoś nie jest w stanie sobie wyobrazić, że może istnieć ktoś, kto jest w stanie sprostać temu wyzwaniu i wejść w polemikę z portalem krytykującym religię.
Przykro mi Ago, ale uważam, że umieszczenie tych linków to bardzo dobry krok ze strony tego portalu. Krok, który kiedyś zachęcił mnie do niego, gdyż uświadomił mi jak wysoko sobie ten portal właśnie stawia poprzeczkę. Absolutnie się nie zgadzam na lękliwe chowanie głowy w piasek tylko dlatego, że się nie posiada dostatecznej ilości wiedzy. Katolicy muszą być w stanie wejść w dialog z np. światopoglądem ateistycznym.
Ujmę jeszcze inaczej. Cóż to za wierzący katolik, który pod wpływem lektury jakiegoś pierwszego lepszego artykuliku krytykującego religię traci wiarę i zmienia światopogląd? Trudno tutaj mówić, by taka osoba kiedykolwiek faktycznie wierzyła. To nie może być tak, że będziemy pod kloszem trzymali ludzi, którzy wierzą we wszystko co przeczytają - gdy czytają artykuł religijny są głęboko wierzący, a gdy ateistyczny, są ateistami.

Życzę wszystkim dystansu.


Cz sie 18, 2005 7:49
Post 
PTR, gdyby takich katolikow bylo wiecej, nasze spoleczenstwo byloby na pewno zdrowsze

Pozdrawiam bedac pod wrazeniem - Crosis


Cz sie 18, 2005 9:52
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Ujmę jeszcze inaczej. Cóż to za wierzący katolik, który pod wpływem lektury jakiegoś pierwszego lepszego artykuliku krytykującego religię traci wiarę i zmienia światopogląd? Trudno tutaj mówić, by taka osoba kiedykolwiek faktycznie wierzyła.


PTR, wiarę odwiedzają nietylko ludzie wierzący a wśród wierzących są także osoby, które niedawno uwierzyły i poruszają się jeszcze niepewnie.


Cz sie 18, 2005 10:09
Post 
Czy to powod aby chronic ich sztucznych kloszem i bron boze (jakikolwiek) nie dawac okazji do zobaczenia takich stron? A nie lepiej pokazac im je i dac swiadectwo swojej wiary, swiadectwo katolika i chrzescijanina, takie, aby wlasnie umocnic ich w wierze lub skonic do wyboru katolicyzmu? Czy nie powinno sie wlasnymi czynami pokazywac Boga?

Takie swiadectwo wlasnie dal PTR.


Crosis


Cz sie 18, 2005 10:13
Post 

Baranku ja się poruszam niepewnie, ale jeśli coś z tego ma kiedyś wyjść, to nie można głowy w piasek chować.


Cz sie 18, 2005 10:13
Post 
Wg mnie taka postawa bardziej dowodzi silnej wiary we wlasne poglady. To raczej daje wyraz tego, ze szanujecie inne wyznania, ale nie boicie sie konfrontacji z nimi.
I wg mnie jest to godne pochwaly.

Crosis


Cz sie 18, 2005 10:19
Post 
Administrator portalu wiara wyjaśnił, że:
Cytuj:
Umieszczenie w naszym katalogu nie jest reklamą, lecz wyraźnym wskazaniem, że takie strony istnieją i gdzie je należy zaliczyć. Chodzi o wyraźne nazwanie konkretnych stron, a nie o ich reklamę. Nasz katalog ma charakter tematyczny i takie sa jakie założenia od czterech lat. Nasz portal nazywa się Wiara.pl i zajmuje się wszystkim, co z wiarą związane, a więc także niewiarą. To jest typowy katalog portalowy, a nie charaterystyczny dla małych serwisów dział "polecane linki.


W związku z powyższą wypowiedzią, temat uważam za zamknięty.


Cz sie 18, 2005 11:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL