Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 08, 2024 11:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Zarzuty wobec abp Głódzia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Znowu myślenie pobożnożyczeniowe i zaklinanie rzeczywistości typu: "to niemozliwe...".
Tak samo wierni proboszcza Roberta J. z wsi podrzeszowskiej też mówili prokuratorowi: "nie wierzę, że on molestował. To niemożliwe".
Gdyby rozliczenia kurii były jawne - to byś mogła tak pisać.
Jeśli malutki KK w Irlandii był w stanie wysłupać 200 mln euro na odszkodowanie dla ofiar księży-pedofilów (w USA miliardy USD), to zakładanie, iż biskup absolutnie nie mógłby dysponować gotówką wystarczającą na wybudowanie kilku domów jest naiwne.
Po drugie: zapewnie też nie chcesz otrzymać konkretnego info od yossefa. Wolisz trwać w swych poglądach.

Jeszcze jedno - przynajmniej niektórzy biskupi biorą jakąś kasę z okazji bierzmowania (wg stawki x ilość bierzmowanych osób). Tutaj chyba ekonom nie wyrwie biskupowi z kieszeni ani złotówki....


Ostatnio edytowano N kwi 07, 2013 17:03 przez Tomek44, łącznie edytowano 1 raz



N kwi 07, 2013 16:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Tomek44 napisał(a):
Więc poproś o dowody na PW.
To BĘDZIESZ miał dowody. Póki co zapluwasz się w oskarżaniu yossefa o: "oskarżanie bez dowodów", a sam nie chcesz ich poznać. To już jest perfidna obłuda.

Nie będę prosił o żadne dowody na PW, ponieważ osobiście mnie to nie interesuje. Staram się tylko dbać o jakość rozmów na forum. Gdyby to jeszcze była np. prośba o poradę albo miało głębszy sens w rozmowie, to byłoby co innego. Jeśli jednak ktoś ma ochotę porzucać sobie błotem ot tak, bez większych trudności może znaleźć na to wiele odpowiednich miejsc w sieci.

A teraz koniec tego offtopa. Ewentualne dalsze zastrzeżenia do mnie proszę zgłaszać w dziale "Moderacja".

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N kwi 07, 2013 17:00
Zobacz profil
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Tomek44 napisał(a):
Znowu myślenie pobożnożyczeniowe i zaklinanie rzeczywistości typu: "to niemozliwe...".
Tak samo wierni proboszcza Roberta J. z wsi podrzeszowskiej też mówili prokuratorowi: "nie wierzę, że on molestował. To niemożliwe".
Gdyby rozliczenia kurii były jawne - to byś mogła tak pisać.
Jeśli malutki KK w Irlandii był w stanie wysłupać 200 mln euro na odszkodowanie dla ofiar księży-pedofilów (w USA miliardy USD), to zakładanie, iż biskup absolutnie nie mógłby dysponować gotówką wystarczającą na wybudowanie kilku domów jest naiwne.
Po drugie: zapewnie też nie chcesz otrzymać konkretnego info od yossefa. Wolisz trwać w swych poglądach.

Logiczne, nie nacechowanie niechęcią ŚJ wobec KK.
"Malutki" KK w Irlandii to setki lub tysiące duchownych i miliony wiernych, nie jeden biskup, który dysponuje dowolnie wszystkimi środkami finansowymi.
Żaden polski biskup nie decyduje samodzielnie o finansach kurii.
Może jedynie dowolnie dysponować swoją pensją lub emeryturą. Właśnie abp Głódź z emeryturą wojskową ok 10 tys. zł. miałby możliwość budowania domów rodzinie.


N kwi 07, 2013 17:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
A skąd wiesz Alus, że to o abp Głodziu mówił yossef?

Po drugie: Soul33 rozpętał piekło wokół yossefa żądając od niego dowodów, po czym teraz przyparty do ściany twierdzi: "mnie to nie interesuje".
Czyli obrzucic błotem kogoś i się wycofać. Obrzydliwe.
Może TUTAJ PRZEPROSISZ yossefa za swoje oszczerstwa o rzekome "kłamstwa" yossefa? Nawet Alus nie doszukuje się kłamstw w informacji yossefa.
W końcu TUTAJ obrzuciłeś błotem yossefa.


N kwi 07, 2013 17:22
Zobacz profil
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Tomek44 napisał(a):
A skąd wiesz Alus, że to o abp Głodziu mówił yossef?

Nie chcę się domyślać o kim mówił yossef.
Napisałam jedynie, że abp Głódź jako chyba jedyny z hierarchów ma prywatne dochody nie pochodzące z kurii.


N kwi 07, 2013 17:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Nie jedyny.
Np. biskup sosnowiecki bierze kasę za bierzmowanie.


N kwi 07, 2013 17:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Tomek44 napisał(a):
Po drugie: Soul33 rozpętał piekło wokół yossefa żądając od niego dowodów, po czym teraz przyparty do ściany twierdzi: "mnie to nie interesuje".
Czyli obrzucic błotem kogoś i się wycofać. Obrzydliwe.
Może TUTAJ PRZEPROSISZ yossefa za swoje oszczerstwa o rzekome "kłamstwa" yossefa? Nawet Alus nie doszukuje się kłamstw w informacji yossefa.
W końcu TUTAJ obrzuciłeś błotem yossefa.

Nic nie wspomniałem o żadnych kłamstwach, tylko o oskarżeniach bez dowodu. Ale jeśli prawo nie pozwala tych dowodów przytoczyć, to przecież tym bardziej nie ma sensu o tym pisać.

Pomyliłem się tylko w jednej kwestii, ale wycofałem się z tego na poprzedniej stronie i napisałem, że skoro nie chodzi o czyny karalne, to przynajmniej nieetyczne.

A teraz, jeśli chcesz w tym wątku kontynuować temat dotyczący moich działań, to od razu możesz się wylogować na tydzień.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N kwi 07, 2013 17:51
Zobacz profil
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Myślę, że jutro abp S.L.Głódź odprawi mszę o godz. 18.30 w kościele św. Brygidy. Oczywiście będę na tej mszy, aby uczcić pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej.


Wt kwi 09, 2013 17:32
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Niestety zmieniłam plany i nie pojechałam do Gdańska. Nie wiem kto celebrował mszę świętą.
Abp. Leszek Sławoj Głódź 12 października 2012r w mojej parafii w Rumi dokonał koronacji obrazu NMP Wspomożenia Wiernych.

P.S. Patrząc na tytuł wątku, zastanawiam się, dlaczego na katolickim forum jest taki wątek. Czy to znaczy, że zamiast modlić się za kapłanów powinnyśmy śledzić ich potknięcia oraz błędy i roztrząsać na forum????


Pt kwi 12, 2013 8:19

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2600
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Myślę,że najwyższy czas go zamknąć


So kwi 13, 2013 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Gita:
Cytuj:
Niestety zmieniłam plany i nie pojechałam do Gdańska.

Bylem zmuszony upuscic sobie dwa litry krwi. Zal, po prostu zal!
Cytuj:
Czy to znaczy, że zamiast modlić się za kapłanów powinnyśmy śledzić ich potknięcia oraz błędy i roztrząsać na forum????

To samo mi przyszlo do glowy. Po co glosic "krol jest nagi!"? Cicho ma byc! I z klapkami na oczach!
Sa takie francowate gangreny, ktore zamiast pomodlic sie w ciszy o np. TVTrwam, jezdza po calej Polsce, hucznie pyskuja w nienawisci do calego swiata. Ja natomiast, siedze cicho, szepcze sobie -"oby mu nie dali, oby mu nie dali". Prosze, kultura, a kultura! :)


So kwi 13, 2013 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 5:18
Posty: 77
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
gita napisał(a):
Abp. Leszek Sławoj Głódź 12 października 2012r w mojej parafii w Rumi dokonał koronacji obrazu NMP Wspomożenia Wiernych???

Abp. Głódź to jednak robi tyle dobrych rzeczy. Koronuje obrazy, to bardzo odpowiedzialna misja. A tu niektórzy niedoceniają jego trud. Obowiązkiem jest widzieć dobre strony w jego postępowaniu.


N kwi 14, 2013 4:49
Zobacz profil
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
VOSS napisał(a):
gita napisał(a):
Abp. Leszek Sławoj Głódź 12 października 2012r w mojej parafii w Rumi dokonał koronacji obrazu NMP Wspomożenia Wiernych???

Abp. Głódź to jednak robi tyle dobrych rzeczy. Koronuje obrazy, to bardzo odpowiedzialna misja. A tu niektórzy niedoceniają jego trud. Obowiązkiem jest widzieć dobre strony w jego postępowaniu.
Wykonuje tylko swoje obowiązki. Żadna w tym jego zasługa, bo to co dobrego robi sługa (dosłownie: niewolnik) Boga jest nie jego chwalą ale chwałą Boga. Dzis jeszcze bardziej aktualne sa słowa Jezusa kierowane do apostołów " Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: Sługami nieużytecznymi jesteśmy, bo co winniśmy byli uczynić, uczyniliśmy."


N kwi 14, 2013 8:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
Kozioł napisał(a):
VOSS napisał(a):
gita napisał(a):
Abp. Leszek Sławoj Głódź 12 października 2012r w mojej parafii w Rumi dokonał koronacji obrazu NMP Wspomożenia Wiernych???

Abp. Głódź to jednak robi tyle dobrych rzeczy. Koronuje obrazy, to bardzo odpowiedzialna misja. A tu niektórzy niedoceniają jego trud. Obowiązkiem jest widzieć dobre strony w jego postępowaniu.
Wykonuje tylko swoje obowiązki. Żadna w tym jego zasługa, bo to co dobrego robi sługa (dosłownie: niewolnik) Boga jest nie jego chwalą ale chwałą Boga. Dzis jeszcze bardziej aktualne sa słowa Jezusa kierowane do apostołów " Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: Sługami nieużytecznymi jesteśmy, bo co winniśmy byli uczynić, uczyniliśmy."



Ja wyczułam w słowach VOSS ironię
@VOSS - było to ironiczne?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


N kwi 14, 2013 9:27
Zobacz profil
Post Re: Zarzuty wobec abp Głódzia
gita napisał(a):
Niestety zmieniłam plany i nie pojechałam do Gdańska. Nie wiem kto celebrował mszę świętą.
Abp. Leszek Sławoj Głódź 12 października 2012r w mojej parafii w Rumi dokonał koronacji obrazu NMP Wspomożenia Wiernych.

P.S. Patrząc na tytuł wątku, zastanawiam się, dlaczego na katolickim forum jest taki wątek. Czy to znaczy, że zamiast modlić się za kapłanów powinnyśmy śledzić ich potknięcia oraz błędy i roztrząsać na forum????

Taki był mój komentarz, a popatrzcie w jaki sposób zmanipulował/a/ go VOSS


N kwi 14, 2013 12:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL