Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 15:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona
 Prawdziwy Kościół 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawdziwy Kościół
Marek_Piotrowski napisał(a):
Możesz podkreślić w tym co zacytowałaś, gdzie jest "Kościół się nie zmienia"?
:)



Tak, Marek...Moge podkreslic kazde slowo wersetu, ktory zacytowalam jako argument za tym, ze Kosciol sie nie zmienia :)

Jesli ci bedzie malo,doloze nastepny argument:

Prawdziwa Ewangelia

6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! ...Gal. 1,6



A jesli nadal czujesz niedosyt argumentow, to moze ten do ciebie trafi:


Skuteczność słowa Pańskiego4

10 Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg
spadają z nieba
i tam nie powracają,
dopóki nie nawodnią ziemi,
nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju,
tak iż wydaje nasienie dla siewcy
i chleb dla jedzącego,
11 tak słowo, które wychodzi z ust moich,
nie wraca do Mnie bezowocne,
zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem,
i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa.
....Izajasza 55, 10



Zmiany, ktore nastapily w KK na skutek ludzkiej "kreatywnosci" doprowadzily do sytuacji, ze mamy mnostwo Kosciolow do wyboru aby moc spierac sie, ktory jest ten wlasciwy...zamiast jednoczyc sie w Milosci.... :)

Powstaje przy okazji pytanie, na ktory Kosciol zdecyduje sie Chrystus kiedy przyjdzie po "swoich"...Znasz juz odpowiedz...? :)


Śr mar 15, 2017 10:45
Post Re: Prawdziwy Kościół
Marek_Piotrowski napisał(a):
Możesz podkreślić w tym co zacytowałaś, gdzie jest "Kościół się nie zmienia"?
:)


Te wymyślone doktryny -dogmaty, nie zgodne z nauką biblijną świadczą o zmianie Kościoła.

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/herezje.htm


Śr mar 15, 2017 10:55
Post Re: Prawdziwy Kościół
Marku, podstawą Kościoła jest wiara, a ona jest niezmienna. Żadne ustalenia człowieka grzesznego nie mogą zmieniać PRAWDY BOŻEJ, bo ona jest ŚWIĘTA.


Śr mar 15, 2017 11:02
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Możesz podkreślić w tym co zacytowałaś, gdzie jest "Kościół się nie zmienia"?
:)


Te wymyślone doktryny -dogmaty, nie zgodne z nauką biblijną świadczą o zmianie Kościoła.

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/herezje.htm


Ten link świadczy tylko o Twojej albo złej woli, albo o ignorancji. Poczytaj sobie http://analizy.biz/zarzuty/


Śr mar 15, 2017 12:48

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Prawdziwy Kościół
Ado - gdy pierwszy raz wyjechałaś z tym linkiem na stek kłamstw i pomyj, mogłem założyć, że po prostu sama zostałaś oszukana.
Jednak zostałaś poinformowana - i teraz jestem zmuszony przyjąć, że przekładasz przegadanie dyskutanta nad prawdę lub - co gorsza - masz złą wolę. Bardzo mi z tego powodu przykro.

wybrana napisał(a):
Marku, podstawą Kościoła jest wiara, a ona jest niezmienna. Żadne ustalenia człowieka grzesznego nie mogą zmieniać PRAWDY BOŻEJ, bo ona jest ŚWIĘTA.
Oczywiście. I co z tego?
Po co to napisałaś? Ktoś pisał inaczej? Po co to paplanie nie na temat i nie odnoszące sie do żadnego stwierdzenia adwersarzy?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 15, 2017 12:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawdziwy Kościół
adaBRD napisał(a):
Gdzie tak pisze, Robek...?...prosze podaj odpowiednie wersety...


Choćby takie coś.

Ewangelia Mateusza: rozdział 18
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"



adaBRD napisał(a):
Zmiany, ktore nastapily w KK na skutek ludzkiej "kreatywnosci" doprowadzily do sytuacji, ze mamy mnostwo Kosciolow do wyboru aby moc spierac sie, ktory jest ten wlasciwy...zamiast jednoczyc sie w Milosci.... :)


Mamy jeden katolicki kościół, cała reszta to jakieś nic nie znaczące odłamy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 15, 2017 13:01
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ado - gdy pierwszy raz wyjechałaś z tym linkiem na stek kłamstw i pomyj, mogłem założyć, że po prostu sama zostałaś oszukana.
Jednak zostałaś poinformowana - i teraz jestem zmuszony przyjąć, że przekładasz przegadanie dyskutanta nad prawdę lub - co gorsza - masz złą wolę. Bardzo mi z tego powodu przykro.


Marek, czy ty tutaj ze mna rozmawiasz,czy z kims innym...?...O jakim linku mowa..?...bo ja nic z tego nie rozumiem...i tez mi jest przykro... :)


Śr mar 15, 2017 13:12
Post Re: Prawdziwy Kościół
Robek napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Gdzie tak pisze, Robek...?...prosze podaj odpowiednie wersety...


Choćby takie coś.

Ewangelia Mateusza: rozdział 18
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"



No i co...?...W jaki sposob wynika z tego wersetu, ze ludzie moga zmieniac Kosciol Chrystusa...?
Czy nie wynika stad raczej pewnosc i zaufanie Jezusa, ze Jego uczniowie nie wprowadza do Niego nowych nauk wynikajacych z wlasnego widzimisie...?


Cytuj:
adaBRD napisał(a):
Zmiany, ktore nastapily w KK na skutek ludzkiej "kreatywnosci" doprowadzily do sytuacji, ze mamy mnostwo Kosciolow do wyboru aby moc spierac sie, ktory jest ten wlasciwy...zamiast jednoczyc sie w Milosci.... :)


Robek napisał(a):
Mamy jeden katolicki kościół, cała reszta to jakieś nic nie znaczące odłamy.



No i co z tego, ze mamy jeden KK...?...Juz dawno" przemogly go bramy piekielne"...a niejeden prawdziwy chrzescijanin z tego Kosciola przyplacil swoja lojalnosc wobec Jezusa zyciem...a sad i wyroki odbyly sie z inicjatywy "nastepcow" apostolow..."Oblubienica" musiala uciekac na "pustynie"...Nie czytales apokalipsy...?

Prawdziwi czlonkowie Kosciola Chrystusa rozproszeni sa po calej ziemi...a mimo to mowia" jednym jezykiem"...I nie tworza zadnych "odlamow"...tylko czekaja,az przyjdzie ich Pan i zbierze ich "do kupy"... czuwaja i wydaja "owoce Ducha" :)


W KK tez sa...wsrod protestantow rowniez...Wszedzie ich spotkasz i, znajac chrzescijanskie kryteria, natychmiast rozpoznasz :)


Śr mar 15, 2017 13:52
Post Re: Prawdziwy Kościół
Marku, masz rację ten wpis należy do tego tematu.

Jezus założył Kościół na ziemi. Należą do niego wszyscy chrześcijanie wierzący w zbawienną ofiarę Jezusa.
Kościół Jezusa, to nie instytucja, nie Zbór, społeczność o określonej nazwie. Wierni Kościoła Jezusa Chrystusa spotykają się w tworzonych przez siebie wspólnie Zborach - tzw.Kościołach wspólnotowych.
Zbory te prowadza duchowni - nauczyciele wiary.
Powstaje w późniejszym okresie - jeden powszechny apostolski Kościół.
Jeżeli apostolski, to nauka Apostołów powinna przewodniczyć, być wzorcem w tym Kościele.
Jeżeli w tym Kościele KAMIENIEM WĘGIELNYM jest JEZUS CHRYSTUS, to ten Kościół w pełni przyjmuje wszystkie nauki Jezusa Chrystusa i w oparciu na nich nauczają wyznaczeni powołani duchowni wiary.
Jeżeli Kościół naucza i wymyśla doktryny niezgodne z naukami APOSTOŁÓW, z naukami JEZUSA CHRYSTUSA, to przestaje być KOŚCIOŁEM CHRYSTUSOWYM i staje się Kościołem ANTYCHRYSTA.


Śr mar 15, 2017 14:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawdziwy Kościół
adaBRD napisał(a):
No i co...?...W jaki sposob wynika z tego wersetu, ze ludzie moga zmieniac Kosciol Chrystusa...?
Czy nie wynika stad raczej pewnosc i zaufanie Jezusa, ze Jego uczniowie nie wprowadza do Niego nowych nauk wynikajacych z wlasnego widzimisie...?


No oczywiście że było zaufanie :biggrin:
Przecież sam Jezus im pozwoli zmieniać na ziemi co im się chce i jak im się chce, no i ludzie zaczeli to wszystko zmieniać.

adaBRD napisał(a):
No i co z tego, ze mamy jeden KK...?...Juz dawno" przemogly go bramy piekielne"...na "pustynie"...Nie czytales apokalipsy...?


No przecież już w samej Biblii pisze, że bramy piekielne kościoła nie przemogą :mrgreen:
----------------------------------------------------------------
Ty masz jaką dziwną faze :D
Bo to co jest napisane w Biblii, to ty przekręcasz na odwrót, i próbujesz wmówić wszystkim że to jest prawda.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 15, 2017 14:04
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Robek napisał(a):
adaBRD napisał(a):
No i co...?...W jaki sposob wynika z tego wersetu, ze ludzie moga zmieniac Kosciol Chrystusa...?
Czy nie wynika stad raczej pewnosc i zaufanie Jezusa, ze Jego uczniowie nie wprowadza do Niego nowych nauk wynikajacych z wlasnego widzimisie...?


No oczywiście że było zaufanie :biggrin:
Przecież sam Jezus im pozwoli zmieniać na ziemi co im się chce i jak im się chce, no i ludzie zaczeli to wszystko zmieniać.

adaBRD napisał(a):
No i co z tego, ze mamy jeden KK...?...Juz dawno" przemogly go bramy piekielne"...na "pustynie"...Nie czytales apokalipsy...?


No przecież już w samej Biblii pisze, że bramy piekielne kościoła nie przemogą :mrgreen:
----------------------------------------------------------------
Ty masz jaką dziwną faze :D




Bo to co jest napisane w Biblii, to ty przekręcasz na odwrót, i próbujesz wmówić wszystkim że to jest prawda.



Ok...Robek...dzieki za rozmowe :)


Śr mar 15, 2017 14:14

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Prawdziwy Kościół
adaBRD napisał(a):
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ado - gdy pierwszy raz wyjechałaś z tym linkiem na stek kłamstw i pomyj, mogłem założyć, że po prostu sama zostałaś oszukana.
Jednak zostałaś poinformowana - i teraz jestem zmuszony przyjąć, że przekładasz przegadanie dyskutanta nad prawdę lub - co gorsza - masz złą wolę. Bardzo mi z tego powodu przykro.


Marek, czy ty tutaj ze mna rozmawiasz,czy z kims innym...?...O jakim linku mowa..?...bo ja nic z tego nie rozumiem...i tez mi jest przykro... :)
Stokrotnie przepraszam - chodziło oczywiście o @wybraną.
Pokićkały mi się cytaty, sorry.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 15, 2017 14:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Prawdziwy Kościół
Robek, Jezus mówił do Apostołów

Ewangelia Mateusza: rozdział 18
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"

Apostołowi mieli nauczać i szerzyć wiarę.
Co związku z tym związali na ziemi, będzie związane w niebie.
To nie znaczy, że mieli wymyślać co innego, niż uczył ich Jezus.
Zasady wiary są jedyne i święte.
Tak własne pierwsi, wybrani Apostołowie czynili i przestrzegali.


Śr mar 15, 2017 14:22

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Prawdziwy Kościół
Wybrana, wróć do Dziejów. I do Listów. Tam zobaczysz, jakie bzdury piszesz.
A potem poczytaj świadectwa pierwotnego, wczesnego Kościoła, a całkiem przestaniesz.

Jesli Jezus mówi:
Mt 28:20 bt5 "Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata."
to nie mówi tylko do apostołów (chyba że uważasz że nie umarli i dotąd nauczają i będą to robić aż do skończenia swiata...)

Sukcesja nie była obca wczesnemu Kościołowi. Co więcej, wiemy nawet w jaki sposób owa sukcesja była przekazywana – działo się to podobnie jak dziś - przez nałożenie rąk. Św. Paweł tak pisał do Tymoteusza:
„przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez włożenie moich rąk.” / 2 Tm 1,6/
„Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez nałożenie rąk kolegium prezbiterów.” /1 Tym 4,14 - patrz też 2 Tm 5,22)
Tym napomnieniom towarzyszy polecenie: „co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać i innych” (2Tm 2,2).
Kaznodzieje głosząc Ewangelię szli od miasta do miasta. Powstałe z nawróconych gminy nie były autonomiczne, lecz podlegały „starszym”, ustanawianym przez apostołów:
„Kiedy w każdym Kościele wśród modlitw i postów ustanowili im starszych, polecili ich Panu, w którego uwierzyli” /Dz 14,23/
Nie była to bynajmniej funkcja tytularna – wiązała się zarówno z uprawnieniami jak i odpowiedzialnością:
„Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego.” /Hbr 13,17a/
Bóg ustanowił pewne zasady i szanuje te (własne) ustanowienia. W Dziejach Apostolskich znajdujemy zdumiewający fragment:
„Gdy odprawili publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty:
Wyznaczcie mi juz Barnabę i Szawla do dzieła, do którego ich powołałem.
Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rak, wyprawili ich.”
/Dz 13,2-3/
Bóg - Duch Święty mówi „wyznaczcie mi” - nie robi tego sam, lecz każe zrobić to tym, którym dał władzę nakładania rąk!
W/w posługi po Apostołach mieli przejąć inni, na których nałożono ręce - i przekazanie jakiejkolwiek odpowiedzialności wyraźnie w ten właśnie sposób się odbywało, a momentem zaistnienia funkcji było właśnie owo nałożenie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr mar 15, 2017 14:34
Zobacz profil WWW
Post Re: Prawdziwy Kościół
kacperek29 napisał(a):
wybrana napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Możesz podkreślić w tym co zacytowałaś, gdzie jest "Kościół się nie zmienia"?
:)


Te wymyślone doktryny -dogmaty, nie zgodne z nauką biblijną świadczą o zmianie Kościoła.

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/herezje.htm


Ten link świadczy tylko o Twojej albo złej woli, albo o ignorancji. Poczytaj sobie http://analizy.biz/zarzuty/

Troluje i jak widać jest tym zachwycona, zatem żadna argumentacja, żadne historyczne fakty ją nie interesują.


Śr mar 15, 2017 14:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL