Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Legalizacja marihuany 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Legalizacja marihuany
Jak najbardziej, teraz kobieta mialaby recepte na maryske medyczna i tym by sie wspomagala.
Ale to doswiadczenie mialem 20 lat temu gdy maryska medyczna nie byla jeszcze zalegalizowana.
Akurat jutro jedziemy po nowa recepte dla tesciowej, ona tez walczy z bolem z pomoca maryski.


Śr maja 03, 2017 3:07
Zobacz profil
Post Re: Legalizacja marihuany
Jestem za depenalizacją do pewnego stopnia. Nie tylko marihuany ale też wszystkich narkotyków. Już wielokrotnie pisałem, narkotyki można znaleźć w każdym sklepie/aptece jeżeli kogoś to interesuje to w ciągu godziny zdobędzie listę dowolnych narkotyków. Przy takich przepisach, robienie ludziom problemów przez gram rośliny czy innych grzybów, Maków, kaktusow to jakieś nieporozumienie. Jak mówi stare i mądre przysłowie "chcącemu nie dzieje się krzywda"


So mar 17, 2018 20:51

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Legalizacja marihuany
W Portugalii posiadanie i używanie wszystkich narkotyków zdekryminalizowano kilkanaście lat temu.

I co? I okazało się to świetnym pomysłem, a społeczeństwo jakoś nie upadło.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So mar 17, 2018 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
http://www.bibula.com/?p=102467

Czy ktoś zechciałby wyłożyć mi logikę, jaka za tym stoi? Czemu spożywanie legalnego alkoholu ma być grzechem dopiero wówczas, gdy pojawia sie kwestia nadużycia, a legalnej marihuany bezwzględnie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 30, 2018 8:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Być może chodzi o to, że alkohol to jednak produkt spożywczy, którego spożywanie (umiarkowane) umożliwia podtrzymanie funkcji życiowych organizmu, jako że posiada on wartość energetyczną. Z zasady jest więc pożyteczny. Palenie marihuany nie służy podtrzymaniu funkcji życiowych organizmu, bo nie dostarcza kalorii, więc tego rodzaju waloru pożyteczności nie posiada.


___________________
zakładam, że wiadomość prasowa jest przetłumaczona rzetelnie i nie jest fejkiem

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 30, 2018 9:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
chwat napisał(a):
Być może chodzi o to, że alkohol to jednak produkt spożywczy, którego spożywanie (umiarkowane) umożliwia podtrzymanie funkcji życiowych organizmu, jako że posiada on wartość energetyczną.


Eeee... nic podobnego. Wartość odżywczą mogą posiadać co najwyżej niektóre produkty zawierające alkohol, jak np. piwo. Na tej samej zasadzie wartość odżywczą posiadają coraz bardziej popularne produkty kulinarne z marihuaną.

Poza tym argument i tak z tego żaden, nie ma przecież żadnego powodu, by dostarczać organizmowi wartości odżywczych akurat z pomocą napojów alkoholowych.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 30, 2018 9:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Sprawdziłem i owszem - alkohole mocne też posiadają jakąś tam wartość energetyczną, jednak z jej zestawienie z siłą rażenia i toksycznością tych produktów wynika jasna, że "podtrzymywanie funkcji życiowych organizmu" z pomocą tych produktów jest bardzo złym pomysłem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 30, 2018 9:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Wartość odżywczą mogą posiadać co najwyżej niektóre produkty zawierające alkohol
Nieprawda, alkohol w stanie czystym posiada wartość odżywczą. Np etanol posiada gęstość energii równą 7 kcal/g, z produktów spożywczych jedynie tłuszcz ma więcej

Cytuj:
Poza tym argument i tak z tego żaden, nie ma przecież żadnego powodu, by dostarczać organizmowi wartości odżywczych akurat z pomocą napojów alkoholowych
[/quote]Nie jest powodem do dostarczania wartości odżywczych akurat za pomocą alkoholu, dlatego nikt tego nie postuluje. Natomiast dostarczanie w ten sposób wartości odżywczych, funkcjonije jako zasada, a w przypadku marihuany nie funkcjonuje to w ogóle.

Cytuj:
Sprawdziłem i owszem - alkohole mocne też posiadają jakąś tam wartość energetyczną, jednak z jej zestawienie z siłą rażenia i toksycznością tych produktów wynika jasna, że "podtrzymywanie funkcji życiowych organizmu" z pomocą tych produktów jest bardzo złym pomysłem.
Pewnie jest to złym pomysłem, dlatego episkopat Kanady nie proponuje diety alkoholowej. Dieta składająca się wyłącznie z cukru, czy tłuszczu, też na dłuższą metę jest szkodliwa, ale każdy z tych produktów może być nośnikiem energii i z zasady użycie tych produktów jest właściwe. W przypadku marihuany jest inaczej (nie licząc dostarczania energii cieplnej powstałej w procesie spalania)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 30, 2018 10:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
chwat napisał(a):
Dieta składająca się wyłącznie z cukru, czy tłuszczu, też na dłuższą metę jest szkodliwa, ale każdy z tych produktów może być nośnikiem energii i z zasady użycie tych produktów jest właściwe.


Naprawdę uważasz, że narkotyzowanie się alkoholem jest właściwe, bo dostarcza przy okazji pewnej dawki energii, tzw. pustych kalorii?

Prz czym, z biologicznego punktu widzenia, bilans i tak jest ujemny, bo metabolizowanie tej trucizny zużywa cenne zasoby organizmu.

chwat napisał(a):
W przypadku marihuany jest inaczej (nie licząc dostarczania energii cieplnej powstałej w procesie spalania)


Marihuanę można też konsumować doustnie, jest to coraz bardziej popularne, a w tej postaci dostarcza ona organizmowi wielu cennych związków.

Ba, nawet przy paleniu samo THC może działać pozytywnie (neuroprotekcyjnie) na mózg:
https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 132531.htm

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 30, 2018 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Naprawdę uważasz, że narkotyzowanie się alkoholem jest właściwe
To że zasada dostarczania przez pewien produkt energii jest właściwa, oznacza tylko tyle, że działa z punktu widzenia dostarczania energii, a nie że jest właściwa etycznie, czy z punktu widzenia długofalowych skutków zdrowotnych.

Cytuj:
bo dostarcza przy okazji pewnej dawki energii, tzw. pustych kalorii?
Pute kalorie to termin używany przez dietetyków, istotny jako zasada żywieniowa, ale nieistotny z punktu widzenia bilansu energetycznego. Energetycznie kalorie "puste" i "nie-puste" mają taką samą wartość energetyczną.

Cytuj:
Prz czym, z biologicznego punktu widzenia, bilans i tak jest ujemny, bo metabolizowanie tej trucizny zużywa cenne zasoby organizmu.
A to zależy od spożywanych ilości. Regularne minimalne ilości są metabolizowane dobrze, jednorazowa większa ilość, jest metabolizowana źle i ze skutkami ubocznymi.

Cytuj:
Marihuanę można też konsumować doustnie, jest to coraz bardziej popularne, a w tej postaci dostarcza ona organizmowi wielu cennych związków.
Jaką wartość kaloryczną ma marihuana?
Co prawda nie wiem, ale przypuszczam, że ze względu na zawartość celulozy, której organizm ludzki nie trawi, metabolizowanie ma bilans ujemny.

Cytuj:
Ba, nawet przy paleniu samo THC może działać pozytywnie (neuroprotekcyjnie) na mózg
Jest to jednak zupełnie inny czynnik weryfikujący, gdzie "pozytywność" jest nie jest rozpatrywane w kategorii bilansu energetycznego organizmu, tu kryteria są raczej uznaniowe.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 30, 2018 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
chwat napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Naprawdę uważasz, że narkotyzowanie się alkoholem jest właściwe
To że zasada dostarczania przez pewien produkt energii jest właściwa, oznacza tylko tyle, że działa z punktu widzenia dostarczania energii, a nie że jest właściwa etycznie, czy z punktu widzenia długofalowych skutków zdrowotnych.


Czyli wracamy do pierwotnego pytania :)

Chyba, że serio sugerujesz, że kanadyjscy biskupi mogli kierować się jedynie kwestią bilansu energetycznego, całkowicie ignorując wszystkie pozostałe aspekty wpływu obu narkotyków na zdrowie i funkcjonowanie człowieka.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 30, 2018 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Czyli wracamy do pierwotnego pytania

Wrócimy do pierwotnego pytania po wykazaniu, że argument z alkoholem jako produktem odżywczym (w porównaniu do marihuany) jest nieprawidłowy.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 30, 2018 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Legalizacja marihuany
Jest dalece niewystarczający i wręcz absurdalny w zestawieniu ze skalą zdrowotnej i społecznej szkodliwości alkoholu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 30, 2018 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Legalizacja marihuany
Moim zdaniem, jest wystarczający. Nie można uznawać czegoś za grzech (konsumpcja alkoholu), jeśli ma to z zasady pozytywne działanie (wartość odżywcza), a jedynie nadużycie tej zasady jest szkodliwe.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 30, 2018 12:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Legalizacja marihuany
chwat napisał(a):
Nie można uznawać czegoś za grzech (konsumpcja alkoholu), jeśli ma to z zasady pozytywne działanie (wartość odżywcza)


Nonsens totalny.

Wprowadzenie do organizmu jakiejkolwiek istotnej z punktu widzenia dziennego zapotrzebowania ilości energii oznacza doprowadzenie do odurzenia. Zawartość energetyczna jest zatem faktem, ale jej praktyczna użyteczność jest przyzerowa. Nie można mówić o pozytywnym działaniu w tym kontekście, skoro używanie alkoholu w cleu dostarczenia organizmowi energii nie ma żadnego sensu.

Co więcej: marihuana też przecież ma z zasady pozytywne działanie, czemu więc jej używanie ma być z zasady grzechem?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 30, 2018 12:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL