Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Legalizacja marihuany 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Legalizacja marihuany
A zmieszaniem kokainy z ekstazy mógłbym określić stan który u mnie nagle wybuchł i spowodował traumę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz kwi 27, 2017 20:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Legalizacja marihuany
Andy72 napisał(a):
W każdym razie normalnie traktuje się osobno narkotyki, alkohol i papierosy


Naukowcy ich tak nie traktują. Z farmakologicznego punktu widzenia alkohol jest typowym narkotykiem. Działające niemal identycznie (tyle, że w mniejszych dawkach) GHB, znane także jako pigułka gwałtu, znajduje się na liście nielegalnych substancji psychotropowych załączonej do Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Andy72 napisał(a):
A zmieszaniem kokainy z ekstazy mógłbym określić stan który u mnie nagle wybuchł i spowodował traumę.


To jest akurat mieszanka, która prędzej zatrzyma serce...

Tak czy siak - przy Twoich dolegliwościach i branych lekach z cała pewnością robisz dobrze, wystrzegając się używek.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 27, 2017 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Legalizacja marihuany
JedenPost napisał(a):
To jest akurat mieszanka, która prędzej zatrzyma serce...


Z tego co mogłem się dowiedzieć, to po ekstazy czuje się bliskość z innymi, działa jak afrodyzjak, w dawnych czasach jak byłem zdrowy to może by się i skusił ale jak słyszę że ma negatywne, ograniczające rozum działanie - upiekli dziecko w kuchence po ekstazy, to lepiej nie.
Z kolei kokaina to wulkan energii
Znasz film Maska? Zachowanie Carreya byłoby takie po kokainie czy po mieszance?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz kwi 27, 2017 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Legalizacja marihuany
Z kolei niewinna marihuana powoduje że świat jest bardziej kolorowy, muzyka przemawia, ale jest wredna - człowiek się przyzwyczaja i bez niej świat jest "szary" (nie chodzi mi o dosłowną szarość jak w mocniejszej formie daltonizmu)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz kwi 27, 2017 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Legalizacja marihuany
Skad ty to wiesz Andy jesli "narkotykow" nie uzywasz ?
Ja wale kilka kropel oleju z maryski co drugi - trzeci dzien i zadnego "lepszego" widzenia swiata nie mam.


Cz kwi 27, 2017 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Legalizacja marihuany
To po co bierzesz marychę? Nic ci nie daje ale musisz bo jesteś uzależniony?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz kwi 27, 2017 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Legalizacja marihuany
Andy72 napisał(a):
Z tego co mogłem się dowiedzieć, to po ekstazy czuje się bliskość z innymi, działa jak afrodyzjak, w dawnych czasach jak byłem zdrowy to może by się i skusił ale jak słyszę że ma negatywne, ograniczające rozum działanie - upiekli dziecko w kuchence po ekstazy, to lepiej nie.


Andy, zlituj się. Ta historyjka z upieczonym dzieckiem to jedna z opowiastek z żelaznego repertuaru okołonarkotykowych miejskich legend. Co chwila pojawia się w wersjach różniących się co do tego gdzie i kiedy miało się to zdarzyć, no i raz dotyczy ecstasy, raz LSD, raz metamfetaminy, a innymi razami czegoś jeszcze innego. Obecnie nad MDMA (bo tak poprawniej się to określa) prowadzi się liczne badania dotyczące zastosowań terapeutycznych, których wyniki są bardzo obiecujące.


Andy72 napisał(a):
Znasz film Maska? Zachowanie Carreya byłoby takie po kokainie czy po mieszance?


Mnie się zdaje, że on tak sam z siebie, ale w sumie najbardziej przypomina to chyba kokainę.

Andy72 napisał(a):
Z kolei niewinna marihuana powoduje że świat jest bardziej kolorowy, muzyka przemawia, ale jest wredna - człowiek się przyzwyczaja i bez niej świat jest "szary"


Trochę tak, z marihuaną rzeczywiście wszystko jest poniekąd ciekawsze i jak jest pod ręka, to faktycznie jej zapalenie w ramach dodatku do różnych relaksujących zajęć prawie zawsze wydaje się znakomitym pomysłem, ale drugiej strony jak jej nie ma, to nie ma, nikt normalny raczej nie będzie płakał i desperacko za nią latał. Można się o d tego uzależnić, ale prawdę mówiąc trzeba się mocno postarać, stad odsetek uzależniających się jest niewielki. Powiedziałbym, że większość osób przechodzi okres fascynacji, a potem zajmuje się innymi sprawami i albo popala tylko okazyjnie, albo rezygnuje z niej całkiem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 27, 2017 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Legalizacja marihuany
A nie ma tak że mózg się przyzwyczaja i bez marihuany potem wszystko jest szare?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz kwi 27, 2017 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Legalizacja marihuany
Ja jako tzw. młody dorosły odczuwałem to po zaniechaniu upalenia (żadne tam rzucanie - po prostu stopniowo przestawałem o tym myśleć, potem też już szkoda było mi na to pieniędzy, etc.) jako rodzaj, nie wiem, tęsknoty/nostalgii? Zwłaszcza podczas spacerów po mieście włączało mi się czasem - często - coś takiego, że myślałem sobie, jak fajnie byłoby być teraz na wagarach i chodzić sobie teraz tymi ulicami upalony, z muzyką grającą z walkmana. Ale ile w tym nostalgii po prostu za młodością, a ile faktycznego utrwalonego pociągu do marihuany? Nie wiem.

Jakby ktoś przyszedł do mnie teraz z dobrej jakości trawką i częstował, potraktowałbym to normalnie, jakby przyszedł z dobrym winem. Samemu jednak nie chce mi się o to starać, gadać z tymi małolatami, które przeważnie zajmują się handlem, próbując przy tym nieudolnie oszukiwać... za stary na to jestem, łamanie tabu już mnie nie kręci, urządzałaby mnie ewentualnie legalizacja z uregulowanym handlem i wyspecjalizowane sklepy z rozsądnymi cenami. ;)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 27, 2017 20:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Legalizacja marihuany
Może to kwestia przyzwyczajenia do danych doświadczeń, szczególnie w młodości. Mnie tam zawsze wystarczał spacer na trzeźwo jako bardzo relaksujące zajęcie.

A po latach, gdy nawet się nie pije, odmienne stany świadomości, włącznie z tym po alkoholu, wydają się coraz bardziej zbędne i pozbawione sensu. Przynajmniej dla mnie tak jest. Choć mogę zaznaczyć, że nigdy nie próbowałem niczego innego niż alkohol. Ale też od dawna nawet nie wydaje mi się to ciekawe.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz kwi 27, 2017 23:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Legalizacja marihuany
JedenPost napisał(a):
urządzałaby mnie ewentualnie legalizacja z uregulowanym handlem i wyspecjalizowane sklepy z rozsądnymi cenami. ;)


I prawdziwa naturalna marihuana a nie świństwo które jak słyszałem, teraz pakują

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 28, 2017 0:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Legalizacja marihuany
Andy72 napisał(a):
To po co bierzesz marychę? Nic ci nie daje ale musisz bo jesteś uzależniony?


Nie Andrzejku, moje lekarstwa na obnizenie cisnienia ktore biore od 15 lat powoduja zatrzymywanie wody w organizmie, a maryska polepsza sikanie, tak samo zreszta jak regularne plywanie.
Teraz nie moge plywac z powodu pracy to biore kilka kropel maryski, a od poczatku maja wroce do plywania.
Jednak podstawowe dzialanie leczniczych odmian maryski to lagodzenie bolu ( moja tesciowa bierze od 3 lat i jeszcze sie jakos nie uzaleznila ) i ograniczanie objawow chorobowych w chorobach typu padaczka, czy stwardnienie rozsiane.


Pt kwi 28, 2017 1:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Legalizacja marihuany
To przepraszam, zupełnie zapomniałem o działaniu leczniczym marihuany, głupio mi że tak do Ciebie napisałem

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 28, 2017 4:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Legalizacja marihuany
Z tego co słyszę, marihuana nawet dla celów rekreacyjnych jest znacznie mniej szkodliwa niż legalny alkohol (polecam "Wszyscy jesteśmy Chrystusami") czy papierosy. Legalna była by naturalna bez żadnych domieszek.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 28, 2017 5:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Legalizacja marihuany
Ocenia sie ze rocznie okolo 50 tys ludzi umiera z powodu przedawkowania alkoholu.
Z powodu przedawkowania marihuany podobno zmarlo kilka osob w 2014r, ale nie jest to w 100% udowodnione ( mogli zazywac inne srodki czy lekarstwa w tym samym czasie, ktore konfliktowaly sie z maryska ).
Z tym ze jesli chodzi o Polske, to rozmowa jest o zalegalizowaniu marihuany medycznej, ktora posiada elementy lecznicze jak kanabinoid, a nie posiada elementu odurzajacego THC.
Co prawda p Kostek Radziwil stwierdzil ze nie ma leczniczej marihuany, ciekawym co by powiedzial na odmiany lecznicze sprzedawane u mnie ? :).


N kwi 30, 2017 22:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL