Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 15:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2522 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 169  Następna strona
 Pedofile w Kościele 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Pedofile w Kościele
sapper napisał(a):
Adwokata by dostal takze z urzedu, na koszt podatnnikow jesli nie mial by innego.


Adwokata dostałby z urzędu, gdyby wykazał, iż nie może sobie na niego pozwolić z przyczyn materialnych. Nie wiem jak Tobie, ale mi nic o funduszach tego pedofila nie wiadomo.

sapper napisał(a):
Odbyl zasadzona kare. wszystko co ponad to to lincz.


Wobec tak sformułowanego zdania zmuszony jestem zapytać: uważasz, że pedofil powinien być nadal wesołym nie-suspendowanym księdzem i pełnić posługę wśród ludzi?

sapper napisał(a):
Jak sie domyslam rodzina poszkodowanej mysli o wysokim odszkodowaniu od Kosciola i chyba z tad ta nagonka, by uznac zwierzchnikow winnymi, bo innaczej z odszkodowania nici.


Z czyjej kiesy według Ciebie rodzina ma bulić za krzywdy wyrządzone przez rzeczonego księdza pedofila (chociażby względem sfinansowania terapii)?

sapper napisał(a):
To wspieranie sprawcy nie jest wspieraniem przestepstwa to po pierwsze, a druga sprawa to wyrzucenie go na bruk, to byla by kara rownoznaczna z linczem. (...) Sadzac po tych postach to Kosciol powinien go wyrzucic pod most by ludzie mogli go zlinczowac i by nikt nie poniosl za to odpowiedzialnosci.


Zawsze może skorzystać z noclegowni. :-)


Ostatnio edytowano Śr sty 11, 2017 16:03 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



Śr sty 11, 2017 15:54
Zobacz profil
Post Re: Pedofile w Kościele
Cytuj:
Czy ty przeczytales po napisaniu swoj post?
Adwokata by dostal takze z urzedu, na koszt podatnnikow jesli nie mial by innego.
Odbyl zasadzona kare. wszystko co ponad to to lincz.
Jak sie domyslam rodzina poszkodowanej mysli o wysokim odszkodowaniu od Kosciola i chyba z tad ta nagonka, by uznac zwierzchnikow winnymi, bo innaczej z odszkodowania nici.
To wspieranie sprawcy nie jest wspieraniem przestepstwa to po pierwsze, a druga sprawa to wyrzucenie go na bruk, to byla by kara rownoznaczna z linczem.
Zadne prawo nie kara dwukrotnie, a tym bardziej Boze.
Poza tym to wspieranie jest jedynie utrzymaniem go przy zyciu, a nie wynagradzaniem.
Sadzac po tych postach to Kosciol powinien go wyrzucic pod most by ludzie mogli go zlinczowac i by nikt nie poniosl za to odpowiedzialnosci.

Nie znasz przyjętych zasad postępowania wobec księży pedofilów i usiłujesz przedstawiać Kosciół jako oprawców linczujących pedofilów
Zapoznaj się
https://ekai.pl/wydarzenia/x75174/zasad ... i/?print=1


Śr sty 11, 2017 16:01
Post Re: Pedofile w Kościele
Cytuj:
Z tych powodów "nadużycia seksualne Kościół uznaje za ciężkie grzechy, domagające się jednoznacznych reakcji o charakterze dyscyplinarnym wobec osób, którym udowodniono popełnienie takich czynów, podjęcia uzdrawiającego dzieła pokuty, zarówno przez sprawcę jak i cała wspólnotę Kościoła, naprawienia wyrządzonych krzywd oraz dołożenia wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości".
(...)

W dokumencie przypomina się, że „w porządku prawnym Kościoła rozstrzyganie w sprawach przestępstw seksualnych popełnionych przez duchownych wobec osób niepełnoletnich jest zastrzeżone dla Kongregacji Nauki Wiary (Motu Proprio: Sacramentorum sanctitatis tutela z 21 maja 2010 r., art. 6 § 1)”. Dlatego wszelkie tego typu wypadki muszą być przekazywane przez biskupów oraz przełożonych zakonnych bezpośrednio do tej dykasterii Stolicy Apostolskiej, która prowadzi bądź nadzoruje dalsze postępowanie wobec danego duchownego. Ta zasada - obowiązująca na terenie całego Kościoła katolickiego - wprowadzona została celem uniknięcia zbyt pobłażliwego stosunku organów Kościołów lokalnych wobec tego rodzaju przestępstw.


https://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x ... pedofilii/

Tam tez jest mowa o tym, ze to Kosciol ma sfinansowac terapie ofiary i jej inne koszty.


Śr sty 11, 2017 16:03
Post Re: Pedofile w Kościele
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czy ty przeczytales po napisaniu swoj post?
Adwokata by dostal takze z urzedu, na koszt podatnnikow jesli nie mial by innego.
Odbyl zasadzona kare. wszystko co ponad to to lincz.
Jak sie domyslam rodzina poszkodowanej mysli o wysokim odszkodowaniu od Kosciola i chyba z tad ta nagonka, by uznac zwierzchnikow winnymi, bo innaczej z odszkodowania nici.
To wspieranie sprawcy nie jest wspieraniem przestepstwa to po pierwsze, a druga sprawa to wyrzucenie go na bruk, to byla by kara rownoznaczna z linczem.
Zadne prawo nie kara dwukrotnie, a tym bardziej Boze.
Poza tym to wspieranie jest jedynie utrzymaniem go przy zyciu, a nie wynagradzaniem.
Sadzac po tych postach to Kosciol powinien go wyrzucic pod most by ludzie mogli go zlinczowac i by nikt nie poniosl za to odpowiedzialnosci.

Nie znasz przyjętych zasad postępowania wobec księży pedofilów i usiłujesz przedstawiać Kosciół jako oprawców linczujących pedofilów
Zapoznaj się
https://ekai.pl/wydarzenia/x75174/zasad ... i/?print=1


Nie, ja uwazam osoby swieckie tu piszace za samozwanczych sedziow osadzajacych Kosciol i jego dzialania.


Śr sty 11, 2017 16:18

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pedofile w Kościele
Kościół cały czas samozwańczo osądza, zatem...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 11, 2017 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Pedofile w Kościele
Ja natomiast ciekaw jestem czy sapper pisałby dokładnie to samo, gdyby rzeczony pedofil nie chodził od czasu do czasu w sutannie. ;)


Śr sty 11, 2017 16:20
Zobacz profil
Post Re: Pedofile w Kościele
sapper napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czy ty przeczytales po napisaniu swoj post?
Adwokata by dostal takze z urzedu, na koszt podatnnikow jesli nie mial by innego.
Odbyl zasadzona kare. wszystko co ponad to to lincz.
Jak sie domyslam rodzina poszkodowanej mysli o wysokim odszkodowaniu od Kosciola i chyba z tad ta nagonka, by uznac zwierzchnikow winnymi, bo innaczej z odszkodowania nici.
To wspieranie sprawcy nie jest wspieraniem przestepstwa to po pierwsze, a druga sprawa to wyrzucenie go na bruk, to byla by kara rownoznaczna z linczem.
Zadne prawo nie kara dwukrotnie, a tym bardziej Boze.
Poza tym to wspieranie jest jedynie utrzymaniem go przy zyciu, a nie wynagradzaniem.
Sadzac po tych postach to Kosciol powinien go wyrzucic pod most by ludzie mogli go zlinczowac i by nikt nie poniosl za to odpowiedzialnosci.

Nie znasz przyjętych zasad postępowania wobec księży pedofilów i usiłujesz przedstawiać Kosciół jako oprawców linczujących pedofilów
Zapoznaj się
https://ekai.pl/wydarzenia/x75174/zasad ... i/?print=1


Nie, ja uwazam osoby swieckie tu piszace za samozwanczych sedziow osadzajacych Kosciol i jego dzialania.

Klasyczne sądy sądami, prawo prawem, a racja po mojej stronie.


Śr sty 11, 2017 16:30

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Pedofile w Kościele
Soul33 napisał(a):
Andrzej67 napisał(a):
Czy "sorry, przykro mi" to wszystko co są stanie w podobnych sprawach wykrzesać siebie panowie biskupi, generałowie, prałaci, superintendenci etc? Smutne to.

Przecież stoi jak wół, że księdza zawieszono,

nie zawieszono, sprawuje sakramenty. Istnieje i jest stosowana za przestępstwa wobec duchownych (vide ks. Lemański) kara cenzury jaką jest suspensa a divinis - zawieszenie w prawie do wykonywania czynności kapłańskich. ks. Roman sprawował Msze, nie był więc zawieszony. Jedynie publicznie go nie pokazywano.

Cytuj:
umieszczono w klasztorze

to dla zakonnika zamieszkanie w klasztorze to jakaś kara? Trzeba zgwałcić nieletnią by zakonnik mieszkał w klasztorze? :shock: :shock: :shock: :shock: Myślałem, że na tym m.in. polega życie zakonne, a karą jest raczej wyrzucenie z klasztoru. Jestem zdumiony takim pomysłem w ogóle.
Wydalenie ze wspólnoty zakonnej jest jedną z kar, i bywa stosowane za różne przestępstwa, więc dlaczego akurat za to przestępstwo nie?

Cytuj:
i wszczęto proces.

po prawie 10 latach? Kiedy pojawił się artykuł w GW?

Cytuj:
Dlaczego piszesz, że stać ich tylko na przeprosiny? Nie czytasz tego, co wklejasz?

dlatego, że realnie nic więcej, poza troską by sprawca się za bardzo w oczy nie rzucał, nie zrobiono. Przynajmniej nie wynika nic więcej z pism biskupa i generała.


Śr sty 11, 2017 16:31
Zobacz profil
Post Re: Pedofile w Kościele
Iago napisał(a):
sapper napisał(a):
Adwokata by dostal takze z urzedu, na koszt podatnnikow jesli nie mial by innego.


Adwokata dostałby z urzędu, gdyby wykazał, iż nie może sobie na niego pozwolić z przyczyn materialnych. Nie wiem jak Tobie, ale mi nic o funduszach tego pedofila nie wiadomo.

sapper napisał(a):
Odbyl zasadzona kare. wszystko co ponad to to lincz.


Wobec tak sformułowanego zdania zmuszony jestem zapytać: uważasz, że pedofil powinien być nadal wesołym nie-suspendowanym księdzem i pełnić posługę wśród ludzi?

sapper napisał(a):
Jak sie domyslam rodzina poszkodowanej mysli o wysokim odszkodowaniu od Kosciola i chyba z tad ta nagonka, by uznac zwierzchnikow winnymi, bo innaczej z odszkodowania nici.


Z czyjej kiesy według Ciebie rodzina ma bulić za krzywdy wyrządzone przez rzeczonego księdza pedofila (chociażby względem sfinansowania terapii)?

sapper napisał(a):
To wspieranie sprawcy nie jest wspieraniem przestepstwa to po pierwsze, a druga sprawa to wyrzucenie go na bruk, to byla by kara rownoznaczna z linczem. (...) Sadzac po tych postach to Kosciol powinien go wyrzucic pod most by ludzie mogli go zlinczowac i by nikt nie poniosl za to odpowiedzialnosci.


Zawsze może skorzystać z noclegowni. :-)


Sadze ze odsuniecie od pracy z dziecmi nalezy do sadu ktory go skazal.
Z tego wynikalo by ze sad niedopelnil powinnosci, lub uznal ze nie jest to konieczne.
Niemniej uwazam ze powinien zostac odsuniety od pracy z nieletnimi, co juz zrobiono.

Jak widac tu na forum wszyscy sa tak zbulwersowani ze zadna kara im nie wystarczy i zaden sad.
Jesli nie beda mogli mscic sie na nim, to wyladuja swoja zlosc na Kosciele i przelozonych.
Jakze typowe pobudki do publicznego linczu.


Śr sty 11, 2017 16:33
Post Re: Pedofile w Kościele
Czyli wedle Ciebie abp Gądecki jest podobnie krwiożerczy jak my na forum.


Śr sty 11, 2017 16:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Pedofile w Kościele
Tak naprawdę w całej sprawie najbardziej zatrważające to jest działanie wymiaru sprawiedliwości.

Wyrok zaledwie 8 lat złagodzono do 4,5 roku, ze względu na ograniczoną zdolność kierowania swoimi czynami ze względu na silnie zakorzenione skłonności pedofilskie.

I co dalej? Wypuszczają takiego zwyrodnialca na wolność, aby nadal sobie gwałcił dzieci?

Przecież powinien zostać odizolowany od społeczeństwa w zakładzie zamkniętym i nigdy stamtąd nie wyjść.

Wychodzi na to, że jedynym ratunkiem dla społeczeństwa jest Kościół, który ma go zamknąć w klasztorze. No bez przesady - takich samych świeckich pedofilów jest nieporównywalnie więcej, a tu widać wyraźnie, że nikt ich nie pilnuje.

Andrzej67 napisał(a):
to dla zakonnika zamieszkanie w klasztorze to jakaś kara?

ZAMKNIĘTY w klasztorze i pozbawiony kontaktu z wiernymi. Powtarzam - nie czytasz, co wklejasz?

"Oczywiście ks. Roman został zawieszony we wszystkich czynnościach duszpasterskich i tego zakazu przestrzega nie prowadząc żadnej działalności kapłańskiej w parafiach, nie katechizuje, ani nie ma kontaktu z dziećmi i młodzieżą. Pozostawiono mu możliwość sprawowania Mszy Świętej w kaplicy tylko tego jednego naszego domu zakonnego. Kaplica w domu w Puszczykowie nie jest kaplicą publiczną, parafialną."

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 11, 2017 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Pedofile w Kościele
sapper napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czy ty przeczytales po napisaniu swoj post?
Adwokata by dostal takze z urzedu, na koszt podatnnikow jesli nie mial by innego.
Odbyl zasadzona kare. wszystko co ponad to to lincz.
Jak sie domyslam rodzina poszkodowanej mysli o wysokim odszkodowaniu od Kosciola i chyba z tad ta nagonka, by uznac zwierzchnikow winnymi, bo innaczej z odszkodowania nici.
To wspieranie sprawcy nie jest wspieraniem przestepstwa to po pierwsze, a druga sprawa to wyrzucenie go na bruk, to byla by kara rownoznaczna z linczem.
Zadne prawo nie kara dwukrotnie, a tym bardziej Boze.
Poza tym to wspieranie jest jedynie utrzymaniem go przy zyciu, a nie wynagradzaniem.
Sadzac po tych postach to Kosciol powinien go wyrzucic pod most by ludzie mogli go zlinczowac i by nikt nie poniosl za to odpowiedzialnosci.

Nie znasz przyjętych zasad postępowania wobec księży pedofilów i usiłujesz przedstawiać Kosciół jako oprawców linczujących pedofilów
Zapoznaj się
https://ekai.pl/wydarzenia/x75174/zasad ... i/?print=1


Nie, ja uwazam osoby swieckie tu piszace za samozwanczych sedziow osadzajacych Kosciol i jego dzialania.


Nie Kościoła, tylko przede wszystkim zwierzchnika (zwierzchników) Towarzystwa Chrystusowego. Biskupów w tym wypadku o tyle, że nie radzą sobie we wdrażaniu przyjętych norm postępowania w sprawach o przestępstwa seksualne wobec nieletnich i specjalni nie widać by próbowali to zmienić (być może próbują - jednak IMHO głastnost sprzyja jednak takim działaniom, a każda konspiracja demoralizuje). Ofiara też jest Kościołem, tak samo jak bp. Gadecki, generał TChr, ks. Roman. To nie Kościół podlega krytyce, a sposób "zarządzania" takimi sprawami, jak opisana, przez określone osoby piastujące w KRK decyzyjne stanowiska.


Śr sty 11, 2017 16:44
Zobacz profil
Post Re: Pedofile w Kościele
Andrzej67 napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Andrzej67 napisał(a):
Czy "sorry, przykro mi" to wszystko co są stanie w podobnych sprawach wykrzesać siebie panowie biskupi, generałowie, prałaci, superintendenci etc? Smutne to.

Przecież stoi jak wół, że księdza zawieszono,

nie zawieszono, sprawuje sakramenty. Istnieje i jest stosowana za przestępstwa wobec duchownych (vide ks. Lemański) kara cenzury jaką jest suspensa a divinis - zawieszenie w prawie do wykonywania czynności kapłańskich. ks. Roman sprawował Msze, nie był więc zawieszony. Jedynie publicznie go nie pokazywano.

Cytuj:
umieszczono w klasztorze

to dla zakonnika zamieszkanie w klasztorze to jakaś kara? Trzeba zgwałcić nieletnią by zakonnik mieszkał w klasztorze? :shock: :shock: :shock: :shock: Myślałem, że na tym m.in. polega życie zakonne, a karą jest raczej wyrzucenie z klasztoru. Jestem zdumiony takim pomysłem w ogóle.
Wydalenie ze wspólnoty zakonnej jest jedną z kar, i bywa stosowane za różne przestępstwa, więc dlaczego akurat za to przestępstwo nie?

Cytuj:
i wszczęto proces.

po prawie 10 latach? Kiedy pojawił się artykuł w GW?

Cytuj:
Dlaczego piszesz, że stać ich tylko na przeprosiny? Nie czytasz tego, co wklejasz?

dlatego, że realnie nic więcej, poza troską by sprawca się za bardzo w oczy nie rzucał, nie zrobiono. Przynajmniej nie wynika nic więcej z pism biskupa i generała.


Ok. wiec napisz tu jak powinno wygladac dzialanie Kosciola i przelozonych aby bylo w kazdym szczegole zgodne tak z prawem cywilnym jak i Koscielnym, co powinni oglosic przelozeni itp, itd.
Dodaj do tego drogi sluzbowe, konsultacje prawne i fakty tej sprawy. Pamietajac oczywiscie ze kazdy krok i kazde slowo musi byc zgodne z prawda, faktami i prawem.
Zobaczymy czy 10 lat ci wystarczy.


Śr sty 11, 2017 16:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Pedofile w Kościele
Soul33 napisał(a):
Wychodzi na to, że jedynym ratunkiem dla społeczeństwa jest Kościół, który ma go zamknąć w klasztorze. (...)

ZAMKNIĘTY w klasztorze i pozbawiony kontaktu z wiernymi. Powtarzam - nie czytasz, co wklejasz?


Jeżeli rzeczony pedofil wyraziłby wolę opuszczenia klasztoru to zostałby siłą zatrzymany? ;-)


Ostatnio edytowano Śr sty 11, 2017 16:52 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



Śr sty 11, 2017 16:48
Zobacz profil
Post Re: Pedofile w Kościele
Osoby swieckie sa taka sama czescia Kosciola jak zakonnicy, tylko maja znacznie mniejsze mozliwosci i dostep do informacji niz duchowni, szczegolnie przelozeni.
Ale Pan Bog nie ma wzgledu na osobe a komu wiecej dano, od tego wiecej sie bedzie wymagac na Sadzie Ostatecznym.
Jesli ten zakonnik dozywotnio nie opusci murow tego domu opieki, to jak dla mnie jest ok. Ale to ma byc areszt domowy a nie wczasy z mozliwoscia spitykania dzieci poza murami badz w internecie.

A co Kosciol powinien, to zalinkowalam. Naprawde to powinna zajac sie ta sprawa Kongregacja w Watykanie, ktora z urzedu powinien powiadomic przelozony owego zakonnika. Natychmiast po udowodnieniu winy przez sad swiecki.


Śr sty 11, 2017 16:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2522 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 169  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL