Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Bazylika Najświętszej Krwi Jezusa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post Bazylika Najświętszej Krwi Jezusa
http://www.holyblood.org/EN/0.asp

Pomimo, że jestem początkującym Chrześcijaninem to powinienem znać takie miejsce...a jednak nie. Przypadkiem, kiedy byłem w Brugii (Belgia) trafiłem tam właśnie.

Czy ktoś z Was był tam może? Czy ktoś na ten temat cokolwiek wie?

pzdr :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Cz sie 12, 2004 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
nie byłam... mo/że kiedyś drogi mojego zycia mnie tam zaprowadzą. Szczerze to nawet nie słyszałam, ze cos takiego jest...
... jak ja malo wiem o swiecie współczesnym... :oops:

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Wt sie 24, 2004 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
To ja polecam Niderlandy :)
Troszkę piałem tutaj o moim pobycie tam ('Laicyzacja") ... pomimo, że kraje protestanckie przez większość swego istnienia...to ilość kościołów i ich piękno rozwala :)

pzdr :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Wt sie 24, 2004 13:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
dzieki, moze kiedys skorzystam z takiej propozycji, przy większej ilosci wolnego czasu i... zasobow finansowych....

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr sie 25, 2004 9:21
Zobacz profil
Post 
Spooman, ciekawa stronka ... przeczytałam i z myślą o Forumowiczach, którzy nie znają żadnego z języków zachodnich, pozwolę sobie podać kilka informacji :biggrin:

( Nie podejmuję się tylko tłumaczenia nazw i imion)

Według tradycji, Thierry z Alzacji, hrabia Flandrii, przywiózł relikwie Świętej Krwi z Ziemi Świętej wracając z drugiej wyprawy krzyżowej.
Thierry otzymał tę relikwię z rąk swojego szwagra (...) króla Jeruzalem.
Przybywszy do Bruges, 7 kwietnia 1150 roku, hrabia Thieryy w towarzystwie swojej małżonki i opata klasztoru św. Bertin w Saint-Omer, złożył relikwie w kaplicy św. Basile erygowanej przez niego nad Burg.

Około 1400 roku zostało utworzone Bractwo Świętej Krwi. Celem bractwa jest przechowywanie ( zachowywaie) relikwii i ułatwianie oddawania jej czci, na przykład przez oraganizację dorocznej procesji ( 5 maja).
31 członków bractwa musi obowiązkowo mieszkać w Bruges i być- jak mówi stary dokument- ludźmi honoru.
Z okazji uroczystości, członkowie bractwa noszą togi z czarnego jedwabiu z wyhaftowanym pelikanem karmiącym swoją krwią swoje młode.

Troszeczkę bliżej nas, we Włoszech, także ma miejsce znany cud krwi- jednak dotyczący krwi świętego męczennika, nie Najświętszej Krwi.

W Neapolu od kilkunastu stuleci, każdego roku ma miejsce nadzwyczajny fenomen, tak zwany "cud krwi" św. Januarego. Męczennik ten został ścięty w 305 r. Jak mówi tradycja, jedna z pobożnych kobiet obecna podczas egzekucji, zebrała do flakonika pewną ilość krwi. Krew Świętego przechowywana jest w specjalnym relikwiarzu. Od tamtego czasu, każdego roku, 19 września, w rocznicę męczńskiej śmierci świętego, dokonuje się niewytłumaczalny fenomen.Skrzepnięta krew "ożywia się" przechodząc w stan płynny. Badania naukowe wykazały, że jest to prawdziwa ludzka krew, która ma właściwości i zachowuje się jak tętnicza krew żyjącego człowieka.


Pn gru 27, 2004 17:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL