Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 CZYM JEST KOŚCIÓŁ 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 04, 2004 21:46
Posty: 50
Post CZYM JEST KOŚCIÓŁ
kolejny intrygujący temat ;-)
więc to by było tak:
Kościół Boży to my, ludzie. Podążając dalej drogą logicznego ;-) rozumowania zacytuję świętego Franciszka (a tak mi sie kiedys na jedynym z niewielu mądrych kazań obiło o uszy) "człowiek jest tym, kim jest i nikim więcje".
Więc na mój głupi rozumek kościół jest tym czym jest, a stał się, przynajmniej kościół katolicki, wedłóg mnie jedną wielką porażką.
Chętnie przeczytam zarówno słowa zgody, jak i krytyki.

_________________
there's nothing left for me to say, soon I'll be dead anyway :-P


N wrz 05, 2004 1:10
Zobacz profil
Post 
A ja chętnie zobaczyłbym słowa które zacytowałeś razem z całym kontekstem wypowiedzi ...


N wrz 05, 2004 18:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
moment, o jakiej porazce mowisz?
a tak wogole to... ja rowniez poprosze o kontekst tego zdania...
myśle, ze św. franciszek wyjasnil o co mu chodzi troche szerzej niz "tak bo tak"

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N wrz 05, 2004 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2004 21:46
Posty: 50
Post 
eh
zaczne od tego że Świety Franciszek był wspaniałym człowiekiem :-D
nawet książkę o nim przeczytałem :p

a co do tych słów to usłyszałem je takze wyrwane z kontekstu. Z tego co sie nasłuchałem, a poczęści jest to także moje prywatne zdanie uważam iż chodzi o to, że człowiek nie mniej nie więcej ma prawo sam świadczyć o sobie i nigdy nie będzie niczym więcej oprócz swoich świadectw jakie daje (uczynki także są świadectwem).
Na zakończenie wyjaśniam, iż kościół katolicki sam doprowadził się do miejsca w którym jest, a raczej mysmy go tam doprowadzili (pisałem tego posta po części przez pryzmat przestępstw na tle seksualnym popełnianych przez księży, ale takze mieszanie się w politykę). Zmierzam do tego, iż my sami jestesmy winni, ale pojawia się pytanie dla czego Bóg na to pozwala i czy w ogóle pozwala.

_________________
there's nothing left for me to say, soon I'll be dead anyway :-P


N wrz 05, 2004 21:16
Zobacz profil
Post 
Może po to, aby ludzie zrozumieli tą oczywistość, o której powiedział ks. Boniecki:
"Nie z ludzi przedziwna trwałość Kościoła, bo ludzie zrobili nieomal wszystko, by Kościół zniszczyć".


N wrz 05, 2004 21:30
Post 
Duster ...
A co tak wogóle wiesz o Kościele - poza wyrwanymi z kontekstu fragmentami ? ;)


N wrz 05, 2004 22:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2004 8:32
Posty: 18
Post Kościół
Tak Kościół to Lud Boży. A każdy z Nas jest tym kim Jest. św.Franiciszek mówił prawdę.


Pn wrz 06, 2004 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2004 8:32
Posty: 18
Post Kościół.
O trwałości Kościoła stanowi LUD BOZY. Czy wszyscy ludzie stanowią LUD BOZY. Każdy człowiek ma swoje miejsce w świecie i jest niepowtarzalny.Tylko od Niego to miejsce zależy. Bóg dał nam wolną wolę i wybór.


Pn wrz 06, 2004 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
A może warto wrócić do pierwszego postu i zauważyć podstawowy błąd:

Kościół to nie tylko wspólnota ludzi - to także i przede wszystkim Mistyczne Ciało Chrystusa, o czym wielokrotnie wspomina np. św. Paweł

jak chociażby:

"Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół' Kol 1,24


Pn wrz 06, 2004 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2004 21:46
Posty: 50
Post 
ddv163>>> więc o kościele wiem tyle co z lekcji religii i z moich pytań, po za tym jestem katolikiem
a co do tego czym jest kościół to denerwuje mnie raczej to, że kościół /katolicki/ stał się instytucją, a przynajmniej jest tak przez wielu postrzegany

Denerwuje mnie, że większość tego czym powinien byc kościół zgubiła się po drodze i stało się to przez nas. Wydaje mi się, że coraz więcej ludzi przychodzi do kościoła jak do jakiegoś urzędu >>> na poczcie muszą zapłacić rachunki, a w kościele muszą wziąść opłatek do ust>>> no i gubi się w tym ofiara Chrystusa, fakt, że sporzywamy jego ciało i przyjmujemy go do serca. Przecież kościół nie powinien byc obowiązkiem, tylko przywilejem (albo prawem, albo czyms takim ;-) )

_________________
there's nothing left for me to say, soon I'll be dead anyway :-P


Pn wrz 06, 2004 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Tak w kwestii formalnej - wczoraj napisałeś:

Duster napisał(a):
Kiedyś mówiłem, że jestem katolikiem, a teraz mówię, że jestem chrześcijaninem ...


czyżby nastąpiła jakaś zmiana?

Pozdrawiam


Pn wrz 06, 2004 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2004 21:46
Posty: 50
Post 
hehe saxon łapiesz za słówka :-) >>> ja sie nie chce kłucić tylko chce odpowiedzi :-D a co do tego to nie czuję się już tak bardzo związany z katolicyzmem i myślę, że w cerkwi w niedziele też mógłbym byc, albo nawet u baptystów (na zborze???) bo to jest forma czczenia Boga :-]

_________________
there's nothing left for me to say, soon I'll be dead anyway :-P


Pn wrz 06, 2004 21:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Nie łapię za słówka, tylko traktuję poważnie wypowiedzi forumowiczów - dlatego pytam. A co do czczenia Boga to formy są najprzeróżniejsze - czy zatem nie mają one wobec tego żadnego znaczenia - wszystkie są dobre i dozwolone?


Pn wrz 06, 2004 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2004 21:46
Posty: 50
Post 
saxon >>> chodzi mi o chrześcijan >>> wiesz tych co sie zaczęli rozczłonkowywac :-D i nikt nie powiedział, że kościół katolicki to akurat ten dobry. to jest względne bo dla prawosławnego dobry nie jest. Jeżeli jakis odłam chrzescijaństwa nie godzi za bardzo w to co wierze, to moge sie w niedziele modlic z nimi i jezeli robei to dla Boga, aby go czcic to mysle iz uzna to i sie bedzie cieszyl :-]

_________________
there's nothing left for me to say, soon I'll be dead anyway :-P


Pn wrz 06, 2004 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Kwestia "zboru" - protestanci nie uznają realnej i fizycznej obecności Chrystusa pod postacią chleba - tym samym ich niedzielne spotkania nie są według wiary katolickiej Mszą św.

Ty natomiast napisałeś, że dla Ciebie to bez różnicy


Pn wrz 06, 2004 22:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL