Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:52



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Współpraca KK z nazistami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post Współpraca KK z nazistami
Ela napisała

Cytuj:
odnośnie oszczerstwa o sprzyjanie nazizmowi polecam fakty - cytowanie źródeł wrogich katolicyzmowi wystawia na szwank Twoją obiektywność:


Podpisanie konkordatu nazistów z Watykanem to nie oszczerstwa tylko historia. To że Take uznanie przez Watykan nazistowskiego rządu – poprzez podpisanie konkordatu- wzmocnił Hitlera politycznie to fakt oczywisty i nie podlegający dyskusji. Dyskutować możemy na temat moich i nie tylko moich wniosków.

Ela napisała
Cytuj:
http://analizy.biz/marek1962/piusxii.htm
Praca studencka


Ja jestem ŚJ i jak chcę się podeprzeć obiektywnymi źródłami szukam takich które nie są autorstwa moich współwyznawców, by zachować obiektywizm. Jeśli wklejam linki to ze stron przynajmniej w jakimś stopniu wiarogodnych. A to co przytoczyłaś czyje jest? Kto przyjmuje za zamieszczone tam wypowiedzi odpowiedzialność?

Ela napsała

Cytuj:
i szczerze powiedziawszy, jestem zaszokowana konformizmem, jaki pochwalasz - współpraca ze zbrodniarzami byleby tylko miasta nie zostały zniszczone!! tego uczył Bóg?


Tendencyjnie czytasz mój post. Nie ma tak konformizmu. Gdzie ja napisałem że pochwalam w s p ó ł p r a c ę z nazistami? Ja pisałem o pasywnej postawie wobec najeździ. Wszystkie narody które tak postąpiły wyszły na tym lepiej. To spostrzeżenie i fakt.

Ela napsała
Cytuj:
polska inteligencja zostałaby wymordowana, czy wojska polskie by się broniły, czy poddały - a jeśli uważasz, że Bóg pochwala mówienie okupantowi "tak", gdy myśli się "nie" i gdy wyznaje się określone wartości, byleby tylko zachować swoje życie czy bogactwo, to ciekawe, jak oceniasz postawę Jezusa... On dał się za swoje przekonanie ukrzyżować, jego uczniów spotykały prześladowania, ginęli za nie - a ty piszesz wyżej tak, że należałoby uznać, że Jezus powinien zachowywać się tak, by się nie narażać Żydom - wtedy by Go nie ukrzyżowali i mógłby żyć dłużej z pożytkiem dla uczniów...


Po pierwsze to Insynuacja co by było gdyby było z mojej wypowiedzi. Po drugie Jezus zachował się dokładnie tak jak uczył. Czyli nie występował w obronie swoich racji siłą tylko był pasywny i dał tym nam przykład jak należy postępować. Był pewien swego bo bezgranicznie ufał Bogu Ojcu. I tak mamy my –chrześcijanie – postępować. Przecież u szczytu „popularności” szła za nim cała Judea mógł stworzyć armię- tego zresztą od niego oczekiwano- i siłą zaprowadzić porządek z Rzymianami i przy okazji odstępczymi uczonymi w piśmie. A jak postąpił? Pomstę pozostawił Bogu:

Rzym 12:17 Nikomu nie oddawajcie złem za złe. Starajcie się o to, co szlachetne w oczach wszystkich ludzi. 18 Jeśli możliwe, o ile to od was zależy, zachowujcie pokój ze wszystkimi ludźmi. 19 Nie mścijcie się sami, umiłowani, lecz pozostawcie miejsce srogiemu gniewowi; napisano przecież: „Pomsta jest moja; ja odpłacę, mówi Jehowa”. 20 Ale „jeśli twój nieprzyjaciel jest głodny, nakarm go, jeśli jest spragniony, daj mu coś do picia; bo czyniąc to, nagarniesz ognistych węgli na jego głowę”. 21 Nie dawaj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj.


A wy nie chcecie tego uznać bo nie pasuje wam to do własnego światopoglądu.

Ela napsała

Cytuj:
państwa europejskie nie z powodu swego konformizmu są bogate [kłania się znajomość historii],


A kto mówi o bogactwie państw europejskich? Zwróciłem tylko uwagę że w tych państwach ocalała większość inteligencji i dzięki temu rozwój tych państw jest o wiele lepszy od naszego. Są lepiej wykształceni w tym sensie że mają więcej naukowców, inżynierów, a dzięki temu więcej własnych technologii itp

Ela napisała

Cytuj:
przede wszystkim może zechciej dostrzec, że mogły się po wojnie wzbogacić, bo ktoś je wyzwolił ktoś walczył i ginął –


A po co? Trzeba było przestrzegać przykazań Bożych, przedstawić sprawę Bogu i pozwolić Mu działać. Tego uczył Jezus i apostołowie. Co to za wiara Boga skoro mu się nie wierzy że może wyzwolić od takiego Hitlera? W dawnych czasach potrafił upokorzyć i zniszczyć pięć potężnych mocarstw przy których naziści to pchełki. Mówię to z pełnym przekonaniem na podstawie przeżyć własnego wyznania. Hitler przysięgał że zniszczy ŚJ i zetrze nas z powierzchni ziemi. I co? Hitlera dawno nie ma, a nas jest coraz więcej na powierzchni ziemi. Stalin i Chruszczow opracowali cały system wyniszczenia ŚJ w ZSSR, a blisko 70 latach terroru okazało się że zamiast nas zniszczyć jest nas jeszcze więcej w ZSSR. Myślisz że to dzięki naszej przebiegłości, inteligencji, sprytowi ci oprawcy nie mogą nas zniszczyć? Nie. Gdyby Bóg nie otaczał nas ochroną i dodawał nam sił już dawno by nas nie było. A cały czas przejawiamy postawę pasywną tak jak pierwsi chrześcijanie którzy się tego nauczyli od Jezusa i jego apostołów

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


N cze 08, 2008 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Szokująca historia... Czy to prawda, że Karol Wojtyła pracując w fabryce chemicznej sprzedał nazistom Cyklon B?

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


N cze 08, 2008 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
TutajDaniel napisał(a):
Szokująca historia... Czy to prawda, że Karol Wojtyła pracując w fabryce chemicznej sprzedał nazistom Cyklon B?

Tak - polskim nazistom do polskich obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu, Treblince, Majdanku.
Przecież nie niemieckim nazistom, skoro pracował w niemieckiej fabryce chemicznej.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


N cze 08, 2008 22:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Robotnik fizyczny w kamieniołomie to podstawowe stanowisko handlowe.
Wszyscy robotnicy fizyczni w kamieniołomie to przecież handlowcy.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn cze 09, 2008 7:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Moim zdaniem to ściema, która miała podważyć autorytet KK. Wymysł rodem z teorii spiskowej o nowym porządku świata - tylko czekać na chipy ;)

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


Pn cze 09, 2008 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
TutajDaniel napisał(a):
Szokująca historia... Czy to prawda, że Karol Wojtyła pracując w fabryce chemicznej sprzedał nazistom Cyklon B?


Pewnie to taka sama prawda jak to że ruskie hodują kukurydzę na księżycu

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Pn cze 09, 2008 19:02
Zobacz profil
Post 
JAcek napisał " Ja jestem ŚJ i jak chcę się podeprzeć obiektywnymi źródłami szukam takich które nie są autorstwa moich współwyznawców" dobre to czemu jak przychodza do mnie SJ to nie chcą dyskutowac na temat ksiazek ktore nie wydała Strażnica? Bo taka jest ich odp " Tego nie wydała Strażnica , my tego nie znamy" i tak sie kończy dyskusja...

Co do tematu jest tak besensowny ....Może i jacyś księża współpracowali w koncu to ludzie i kazdy ma prawo zbłądzić ...ale tamat głupi bo to tak jakby ja powiedział że Niemcy to zbrodniarze i hitlerowcy ...wszystkich wrzucił do jednego wora.. mam przytoczyc dane ile katolików zabito za wiare w okresie wojny i poźniej komunizmu ??


Pn cze 09, 2008 20:59
Post 
Ja tylko takie zdjęcie chciałem wkleić jeśli można:
Obrazek


Wt cze 10, 2008 7:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Nie wiadomo w jakich okolicznościach to zdjęcie zostało zrobione. Być może "dyplomatyczna" kurtuazja wymagała takiego pozdrowienia Wodza. Wiadomo, że Hitler i jego otoczenie wytworzyli specjalny ceremoniał oddawania czci. Przez wszystkich. Biskupi i księża nie byli w tym traktowani ulgowo.

Akurat ci hierarchowie, co widać wyraźnie, bez specjalnego zapału podnieśli ręce. Jeden patrzy ze wstydem w ziemię, a drugi jakby miał niestrawności.
Jeśli już czegoś to zdjęcie dowodzi, to właśnie tego.

Uogólnianie fałszywych wniosków z takiego zdjęcia jest zwyczajnie głupie.

Co nie przeczy, że jednostkowi księża i biskupi też byli fanami socjalistycznego nazizmu. Jednostkowi - nie cały kler lub Kościół.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt cze 10, 2008 12:04
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Akurat ci hierarchowie, co widać wyraźnie, bez specjalnego zapału podnieśli ręce. Jeden patrzy ze wstydem w ziemię, a drugi jakby miał niestrawności.

Masz rację nawet ten mały pan pierwszy z prawej, chyba Gebbels mu było tez tą rękę jakoś bez przekonania podniósł jakby wcale nie chciał.

A może oni wszyscy i ci księża i naziści pozowali pod przymusem bo SS ich trzymało pod bronią ?

Na tym zdjęciu widać że zbrodniarz hitler zmusza tego uśmiechniętego księdza do podania sobie reki.
Obrazek

A tu pod przymusem idą z nazistą na spacer...
Obrazek

...może na te uroczystość
Obrazek

A ci księża pokazują ze mają "czystą prawą dłoń"
Obrazek


Wt cze 10, 2008 12:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Te zdjęcia to żadna rewlacja. Znane są od lat. Tu na forum podobni tobie podawali do nich łącza i podobną interpretację.
Tak nudne, że aż mdli.

Skoro nie rozróżniasz wyjątków (o których wspominałem zresztą) od tego co powszechne to marne sobie wystawiasz świadectwo. I swojej wiedzy.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt cze 10, 2008 13:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
Stanisław Adam
Cytuj:
Nie wiadomo w jakich okolicznościach to zdjęcie zostało zrobione. Być może "dyplomatyczna" kurtuazja wymagała takiego pozdrowienia Wodza. Wiadomo, że Hitler i jego otoczenie wytworzyli specjalny ceremoniał oddawania czci. Przez wszystkich. Biskupi i księża nie byli w tym traktowani ulgowo.


A powinni postąpić tak się zachować jeśli mieli odrobinę wiary w Boga:

Daniela 3: 13 Wówczas Nebukadneccar w przypływie złości i furii kazał przyprowadzić Szadracha, Meszacha i Abed-Nega. Toteż przyprowadzono tych krzepkich mężów przed króla. 14 Nebukadneccar odezwał się, mówiąc do nich: „Czy to prawda, Szadrachu, Meszachu i Abed-Nego, że nie służycie moim bogom, a złotemu posągowi, który postawiłem, nie oddajecie czci? 15 Jeżeli więc jesteście gotowi na to, by po usłyszeniu dźwięku rogu, piszczałki, cytry, harfy trójkątnej, instrumentu strunowego i dud oraz wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych upaść i oddać cześć posągowi, który wykonałem, to dobrze. Jeśli jednak nie oddacie czci, zostaniecie natychmiast wrzuceni do rozpalonego pieca ognistego. A któryż to bóg zdoła was wyratować z moich rąk?”
16 Szadrach, Meszach i Abed-Nego, odpowiadając, rzekli do króla: „Nebukadneccarze, nie musimy ci w tej sprawie odpowiedzieć ani słowem. 17 Jeżeli tak ma być, to nasz Bóg, któremu służymy, potrafi nas wyratować. Z rozpalonego pieca ognistego i z ręki twojej, królu, on nas wyratuje. 18 A jeśli nie, to niech ci będzie wiadomo, królu, że nie twoim bogom służymy, a złotemu posągowi, który postawiłeś, nie oddamy czci”.

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Wt cze 10, 2008 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Jacek.J napisał(a):
A powinni postąpić tak się zachować jeśli mieli odrobinę wiary w Boga:

Daniela 3: 13 Z rozpalonego pieca ognistego i z ręki twojej, królu, on nas wyratuje. 18 A jeśli nie, to niech ci będzie wiadomo, królu, że nie twoim bogom służymy, a złotemu posągowi, który postawiłeś, nie oddamy czci”.

Słusznie, powinnością każdego prawdziwie wierzącego jest męczeńska śmierć.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Śr cze 11, 2008 7:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 11, 2008 5:27
Posty: 75
Post 
Stanisław Adam ma rację ze takich fotografii jak poniżej jest bardzo, bardzo dużo:

Obrazek

Obrazek


Śr cze 11, 2008 7:40
Zobacz profil
Post 
Nie bardzo wiem czemu ma służyc dyskusja i te zdjęcia. To że jacyś księżą współpacowali z nazistami bo pewnie tacy byli to nie znaczy że cały Kościół Katolicki współpracował !!! Wszedzie znajdą sie czarne owce ale moje wiary to nie zburzy. Dlaczego ? Bo tak samo moge popatrzec na ksiedza Kolbe który za czasów hitleryzmu życie oddał za ojca który miał dzieci. Jakby w innych kościołach nie było czarnych owiec. JA znam przypadek jak dziecko ŚJ musiało miec przetoczoną krew. Nie chciano go w organizacji wiec oddano dzieciaka do domu dziecka. Mozna przytoczyc wiele innych przypadków.


Śr cze 11, 2008 11:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL