Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:46



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Współpraca KK z nazistami 
Autor Wiadomość
Post 
Trzeba jednak zacisnąc zęby Chrystus powiedział że beda ataki na kościół ale na szczescie od 2000 lat trzyma on się dobrze. Niestety na przestrzeni dziejów powstały pewne grupy religijne które chca zniszczyc chrzescijan.


Śr cze 11, 2008 11:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 11, 2008 5:27
Posty: 75
Post 
Cytuj:
Nie bardzo wiem czemu ma służyc dyskusja i te zdjęcia. To że jacyś księżą współpacowali z nazistami bo pewnie tacy byli to nie znaczy że cały Kościół Katolicki współpracował

Ale nikt tego nie twierdzi. Prawda jest jednak taka że zbyt wielu współpracowało z nazistami a zdjęcie jak to poniżej są dla takich księży nie tylko dokumentem ich współpracy ale i hańbą:
Obrazek

I to żaden atak na religię i kościół tylko fakty które są wstydem dla każdego wierzącego i o których trzeba mówić by się ich ustrzec w przyszłości.


Śr cze 11, 2008 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
Stanisław Adam napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
A powinni postąpić tak się zachować jeśli mieli odrobinę wiary w Boga:

Daniela 3: 13 Z rozpalonego pieca ognistego i z ręki twojej, królu, on nas wyratuje. 18 A jeśli nie, to niech ci będzie wiadomo, królu, że nie twoim bogom służymy, a złotemu posągowi, który postawiłeś, nie oddamy czci”.

Słusznie, powinnością każdego prawdziwie wierzącego jest męczeńska śmierć.


Nie zrozumiałeś. Tu chodzi o zaufanie do Boga i wierność jego prawu. Nikt nie musi zaraz za przestrzeganie prawa Bożego umierać. Można być skazanym na więzienie, obozy itd. Wszystkich i tak by nie wymordowali. Moi bracia w Niemczech faszystowskich odmawiali Hitlerowi wstąpienia do niemieckiej armii żeby nie zabijać ludzi. być może ty dzięki temu żyjesz Bo jakiś ŚJ nie poszedł na wojnę, nie strzelał do polaków, nie trafił twojego dziadka czy babci dzięki temu urodziła się twoja mama i tato i w końcu ty. ŚJ doprowadzali Hitlera do furii więc zamykał ich w obozach -kobiety dzieci i mężczyzn poza wiekiem poborowym- a poborowych najpierw rozstrzeliwał, a potem kazał ścinać. Myślisz że ci ŚJ źle robili? Powinni robić tak jak ci duchowni z tych fotografii?

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Śr cze 11, 2008 18:25
Zobacz profil
Post 
Oczywiście że hańbą !!! Ale zobacz kuba to było wiele lat temu co ja moge dzis zrobic ? Nic. Każdy otrzyma zapłate za swoje czyny. Tylko ja chce pokazac to że ci ksieza ktorzy przyjaźnili sie z nazistami to nie cały kościół i nie wszyscy chrzescijanie. Dla mnie autorytetem w takiej sytuacji jest np ks Kolbe. Tylko mam wrazenie że ktos zakładając ten temat chce osmieszyc cały kościół. Jesli jakis ksiadzjest pedofilem to czy ja jako katolik i chrzescijanin tez nim jestem ?


Śr cze 11, 2008 18:32
Post 
JAcku ale w czasie wojny zabijali takze katolików , prawosławnych , protestantów i pewnie ŚJ i nawet ateistów którzy byli przeciw Hitlerowi. To są bardzo trudne tematy. NAs tam nie było i wiesz ja nie chciałbym oceniac ludzi ktorzy w tym okresie żyli i cos tam robili. Bo my nie przeżyliśmy obozów itd.


Śr cze 11, 2008 18:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Jan Paweł II też współpracował z komunistami, bo zaprosił generała Jaruzelskiego do Papamobile. Jest setki zdjęć to ukazujących. Więcej niż zdjęć pokazujących hierarchów niemieckich lub słowackich na oficjalnych państwowych uroczystościach. Skoro tych zdjęć jest tak nieproporcjonalnie więcej, to również współpraca Jana Pawła II z krwiożerczą komuną musiała być niepomiernie większa.

Taka jest logika wywodu autora wątku [...].

[...] - jo_tka

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Śr cze 11, 2008 18:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
lereeeek napisał(a):
JAcku ale w czasie wojny zabijali takze katolików , prawosławnych , protestantów i pewnie ŚJ i nawet ateistów którzy byli przeciw Hitlerowi. To są bardzo trudne tematy. NAs tam nie było i wiesz ja nie chciałbym oceniac ludzi ktorzy w tym okresie żyli i cos tam robili. Bo my nie przeżyliśmy obozów itd.


To znaczy kto zabijał katolików itd. bo nie nadążam. Na pewno nie ŚJ bo to u nas podstawowa rzecz być neutralnym

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Śr cze 11, 2008 20:03
Zobacz profil
Post 
Jacku nie czytasz moich postów ;p a czemu SJ ? Zobacz pisałeś ( chyba że źle zrozumiałem) że SJ gineli z rąk hitlerowców. A ja napisałem że nie tylko SJ ale w zasadzie kazdy kto był przeciw hitlerowi, tak samo gineli katolicy , prawosławni, Żydzi i ateisci. Ja jestem katolikiem i nawet jak ksieza za czasów nazizmu byli przychylni hitlerowcą to ja na to nic nie poradze. Ja nie odpowiem za ich czyny. Zhanbili się i tyle. Pewnie każdy na sądzie otrzyma zapłate.


Śr cze 11, 2008 21:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 11, 2008 5:27
Posty: 75
Post 
Stanisław Adam
Cytuj:
Jan Paweł II też współpracował z komunistami, bo zaprosił generała Jaruzelskiego do Papamobile. Jest setki zdjęć to ukazujących. Więcej niż zdjęć pokazujących hierarchów niemieckich lub słowackich na oficjalnych państwowych uroczystościach. Skoro tych zdjęć jest tak nieproporcjonalnie więcej, to również współpraca Jana Pawła II z krwiożerczą komuną musiała być niepomiernie większa.

Typowe wywracanie kota do góry ogonem, starasz się Stanisław Adam ale tym razem nie wyszło bo prawdy o współpracy KK z nazistami nie ukryjesz.


Cz cze 12, 2008 7:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
kuba dworzański napisał(a):
Typowe wywracanie kota do góry ogonem, starasz się Stanisław Adam ale tym razem nie wyszło bo prawdy o współpracy KK z nazistami nie ukryjesz.

Ależ nie ukrywam, bo nie ma czego ukrywać. Mie ma, bo Kościół z nazistami nie współpracował. Współpracowali nieliczni duchowni i wielu omamionych świeckich. Kościół tak samo nie współpracował z nazistami, tak jak nie współpracował z komunistami. Z komunistami współpracowali w stosunku do całego Kościoła nieliczni.

Nie ośmieszaj się człowieku taką argumentacją. [...]

[...] - jo_tka

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz cze 12, 2008 8:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 11, 2008 5:27
Posty: 75
Post 
Stanisław Adam
Cytuj:
Współpracowali nieliczni duchowni i wielu omamionych świeckich.

A skąd masz te dane Panie domorosły historyku ?
A tysiące wojskowych kapelanów katolickich w Wehrmachcie nawołujących do zabijania Polaków, Francuzów, Rosjan i innych w imię Boga ?

Ośmieszasz się brakiem wiadomości i obłudną chęcią ukrycia prawdy Stanisław Adam ale pamiętaj "Prawda Was wyzwoli"- tak mówił Pan Jezus, [...]

[...] - jo_tka


Cz cze 12, 2008 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
1. Posty z wyzwiskami będę od tej chwili usuwała w całości.

2.
Cytuj:
A tysiące wojskowych kapelanów katolickich w Wehrmachcie nawołujących do zabijania Polaków, Francuzów, Rosjan i innych w imię Boga?


Powtórzę Twoje słowa: a skąd masz takie dane? W szczególności dotyczące nawoływania do zabijania? Czekam na dowód - zanim podejmiesz w tym wątku dalszą dyskusję.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz cze 12, 2008 9:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 11, 2008 5:27
Posty: 75
Post 
Jezeli twierdzisz ze w Wehrmachcie nie było katolickich i protestanckich kapelanów wojskowych to po co Jotka wypowiadasz sie w tym temacie ?

Wehrmacht stacjonował w dzisiejszej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego. Przeciwlotnicy stacjonowali w Pałacu przy ul. Staromiejskiej 6 /dziś Urząd Miejski/. Stacjonowali również przy Pl. Kilińskiego w "Kamienicy Żurowskiego" /areszt dla oficerów/. Stacjonowali również i kapelani zarówno przynależni do Kościoła Rzym. Kat. oraz do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Korzystali z kościoła św. Bartłomieja, ale częściej korzystali z kościoła św. Marii Magdaleny na cmentarzu w Opocznie. Do Mszy św. rzym. kat. służył syn kościelnego śp. Franciszka Zięby. Korzystali z miejscowych szat liturgicznych i naczyń. Zachowywali się przyjaźnie, tj. wobec Polaków.
Do ciekawości należy, iż kapelani nosili mundury oficerskie Wehrmachtu bez naramienników ze stopniami wojskowymi.
(...)Niemiecki kapelan Wehrmachtu zawsze odprawiał Mszę św. z taką wielkopruską butą.

http://opoczno.republika.pl/okupacja.html

Obrazek

A to tylko jedno z tysięcy źródeł historycznych. Więc nie mówcie proszę obłudnie że tylko kilkudziesięciu księży katolickich współpracowało z nazistami, bo na prawdę było tych księży dziesiątki tysięcy.


Cz cze 12, 2008 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Nie wiem co jot_ka odpowie, ale moim zdaniem posługa kapłańska, również kapelanów w wojsku, jest częścią misji Kościoła. Niezależnie w jakich warunkach się odbywa. Twierdzenie, że jest to "współpraca" to nadużycie. Delikatnie mówiąc - chamskie.
Wojsko, w tym przapdku Wehrmacht, nawet jeśli w czasie swoich działań popełnia czyny zbrodnicze, jest częścią państwa, nie partii, ideologi, tu - narodowo-socjalistycznej.

Jot_ka: Temat jest idiotyczny, na innych forach już dawno zostałby zamknięty. Przecież tu nie idzie o prawdę obiektywną, tylko o propagandę i okazję do niesprawiedliwych oskarżeń.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz cze 12, 2008 10:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Jak wklejacie zdjęcia to podajcie źródło, a także jakieś podstawowe dane, bo akurat to jest bardzo ważne dla tej dyskusji.


Cz cze 12, 2008 14:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL