Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 maly problem :P 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
zapewne o to mu chodziło 8)


N paź 31, 2004 9:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Asia napisał(a):
do ktorego nawet nie wiem jak trafic (ten w Gdansku) ://


Wiesz Asiu... w Gdansku jest kilak cmentarzy, ale zakladam ze pewnie chodzi Ci o dojazd albo na Lostowice albo na Srebrzysko, na oba cmentarze dosc latwo trafic pytanie tylko czy skad sie jedzie i w ktorej czesci ma sie groby.

Wiesz... zreszta zawsze mozesz, nawiedzic jakis inny cmentarz np zolnierzy francuskich, napewno armia Napoleona se ucieszy ;)

Pozdrawiam cieplutko :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N paź 31, 2004 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
ja "mam" groby w gdyni ;)


N paź 31, 2004 15:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Asia napisał(a):
do ktorego nawet nie wiem jak trafic (ten w Gdansku) ://

Asia napisał(a):
ja "mam" groby w gdyni ;)


To chyba zbyt skomplikowane dla mnie ;)
Pozdrowki

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N paź 31, 2004 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
:lol: .

chodzi mi o to, ze "mam" groby bliskich w Gdyni, ale zeby uzyskac Odpust, chyba wystarczy jakikolwiek cmentarz.. ?? zreszta i tak nie ma o czym mowic, nie dam rady na cmentarz pojechac w szkolnym tygodniu :/ zostaje poniedzialek i wtorek.


N paź 31, 2004 17:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
Asiu , naboznie odwiedzamy cmentarz, nie musi być ten cmentarz na którym pochowani sa bliscy Tobie zmarli , dla których chcesz uzyskać odpust:

poprzez nawiedzenie kościoła i spełnienie pozostałych warunków odpust można uzyskać od południa 1 listopada i przez cały dzień 2 listopada.

przez nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków od 1 do 8 listopada

Cytuj:
Odpust cząstkowy uwalnia od kary doczesnej w części.
Odpust zupełny uwalnia od kary doczesnej w całości.
Możemy uzyskiwać odpust zupełny lub cząstkowy za siebie lub za zmarłego (w ciągu całego roku - nie tylko w listopadzie)
Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia, poza tymi, którzy są w niebezpieczeństwie śmierci, natomiast odpusty cząstkowe można uzyskiwać w ciągu dnia wielokrotnie.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
1. Stan łaski uświęcającej
(czyli niekoniecznie trzeba się spowiadać w dniu w którym chcemy uzyskać odpust)
2. Przyjęcie Komunii Św.
3. Modlitwa w intencjach papieża
(czyli nie za Niego, ale w tych intencjach jakie On wyznacza - nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić w sobie takie pragnienie i odmówić dowolną modlitwę)
4. Brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
(tutaj ocenę pozostawiamy Panu Bogu)
5. Spełnienie dzieła naznaczonego odpustem zupełnym.
(jeśli tym dziełem jest nawiedzenie kościoła lub kaplicy to należy również odmówić "Ojcze nasz" i "Wierzę")

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Pn lis 01, 2004 7:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Asiu! Witaj!
Co sie matrwisz rob co mozesz, Pan Bog patrzy na serce. Mozna tez odczymac odpust w kazdym kosciele w dzien odpustu w tym kosciele, czyli w dzien jego patrona, oczywiscie zachowujac pozostale warunki, ale spowiedz nie musi byc tego samego dnia, "wystarczy" 10 przed albo po. I jedna spowiedz "liczy sie" do wielu odpustow.

Mozna tez uzyskac odpust czytajac polgodzinny dziennie Pismo Swiete, przy wypelnieniu pozostalych warunkow.

A za zmarlych warto sie modlic (caly listopad jest miesiacem szczegolnej modlitwy za nich) nie tylko po by za sie pozniej modlili, ale zeby im ulzyc w cierpianiach, to tez sa naszi bracia i siostry w Chrystusie, tez naleza do Kosciola, a tak bedzie tez rosla czesc Kosciola nazywa chwalebna.
:zdrowie:


N lis 14, 2004 12:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL