Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 maly problem :P 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post maly problem :P
jak to w koncu jest z tym Odpustem w pierwszej oktawie listopada ?? wystarczy raz isc, przyjac Komunie, odmowic te modlitwy i jest Odpust dla zmarlYCH, czy trzeba przez 8 dni po jednej osobie ?? mam malenki dylemat bo niby podczas tej oktawy moglabym isc (oprocz poniedzialku bo to wiadomo,Swieto ZMarlych), isc we wtorek, czwartek (w srode mam konie :)), sobote (piatek nie licze bo piewszy piatek to wiadomo ze pojde, i niedziela tez ;) ), i ten 8.11 czyli poniedzialek. razem 4 dni "dodatkowe". problem w tym, ze - prosze, nie mowcie ze to przez lenistwo, nie jest tak ;) - ochote mam srednia. dlatego, ze jest ciemno, buro (nie cierpie listopada :( ), zimno, w kosciele jest wtedy najczesciej "babciowo", nie ma nikogo w moim wieku. poza tym zawsze wtedy komplikuje mamie zycie, bo Msze mamy na 18, a jak przyjdzie o 17 to robi nam obiadek na jakas 17.30- a ja wtedy ja prosze zeby odlozyla moj obiados na 19- nie dosc ze ja jestem glodna jak pies, to mama musi przekladac obiadek. poza tym nie moge nigdzie wyjsc, a w domu juz od 17 niczym sie nie moge azjac, bo mysle ze zaraz wychodze :/ np pouczyc sie do sprawdzianu nie dam rady. to samo sie tyczy nabozenstw czerwcowych - majowe, rozaniec dla mlodziezy- jak najbardziej!! :) ale co do czerwcowych- identyczna sytuacja, oprocz tego ze jest cieplej :P

co ja mam z tym zrobic? ..


So paź 30, 2004 11:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
nie jestem pewna, ale z tego co sie orientuje ( w sojej niekompletnej wiedzy na ten temat) to chyba wystarczy raz. ale pewnosci nie mam.

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


So paź 30, 2004 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Na początek kilka informacji dla przypomnienia.

Odpust cząstkowy uwalnia od kary doczesnej w części.
Odpust zupełny uwalnia od kary doczesnej w całości.
Możemy uzyskiwać odpust zupełny lub cząstkowy za siebie lub za zmarłego (w ciągu całego roku - nie tylko w listopadzie)
Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia, poza tymi, którzy są w niebezpieczeństwie śmierci, natomiast odpusty cząstkowe można uzyskiwać w ciągu dnia wielokrotnie.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
1. Stan łaski uświęcającej
(czyli niekoniecznie trzeba się spowiadać w dniu w którym chcemy uzyskać odpust)
2. Przyjęcie Komunii Św.
3. Modlitwa w intencjach papieża
(czyli nie za Niego, ale w tych intencjach jakie On wyznacza - nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić w sobie takie pragnienie i odmówić dowolną modlitwę)
4. Brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
(tutaj ocenę pozostawiamy Panu Bogu)
5. Spełnienie dzieła naznaczonego odpustem zupełnym.
(jeśli tym dziełem jest nawiedzenie kościoła lub kaplicy to należy również odmówić "Ojcze nasz" i "Wierzę")

W najbliższym czasie odpust za zmarłych będziemy mogli uzyskać wypełniając 4 pierwsze punkty oraz:

nawiedzając kościół w Dzień Wszystkich Świętych - po południu, oraz przez cały Dzień Zaduszny

lub każdego dnia od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych (choćby tylko w myślach)

Tak więc odpowiadając na zadane pytanie:
Możemy w tym czasie uzyskać 8 odpustów zupełnych - każdego dnia jeden dla jednej zmarłej osoby. Czy warto? Na to pytanie trzeba już samemu sobie odpowiedzieć, pamiętając, że zapewne i my kiedyś będziemy liczyli na to, że nasi bliscy, żyjący jeszcze na ziemi i mogący nam pomóc - nie zapomną o nas, ani nie zaniedbają tego z lenistwa czy wygody.

Pozdrawiam


So paź 30, 2004 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
czyli przez pojscie w dni od 1 do 8 listopada i spelnienie tych warunkow (modlitwa) nie otrzymuje sie Odpustu ? Trzeba isc na cmentarz, i modlic sie za Zmarlych ??

saxon napisał(a):
nie zapomną o nas, ani nie zaniedbają tego z lenistwa czy wygody.

Pozdrawiam


czyzby to byla jakas aluzja ??
w tamtym roku otrzymalam (mam nadzieje) Odpusty dla wszystkich moich bliskich zmarlych, nawet kilka dni zostalo mi dla "nieznajomych, ktorzy bardzo tego potrzebuja"...


So paź 30, 2004 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
Cytuj:
czyli przez pojscie w dni od 1 do 8 listopada



(przez pojscie do Kosciola, rzecz jasna )


So paź 30, 2004 14:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Tak jak napisałem - poprzez nawiedzenie kościoła i spełnienie pozostałych warunków odpust można uzyskać od południa 1 listopada i przez cały dzień 2 listopada.

Natomiast przez nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków od 1 do 8 listopada

I nie była to aluzja, a raczej przypomnienie pewnych rzeczy - najpierw sobie samemu, a później innym :)

Pozdrawiam


So paź 30, 2004 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaa!! czyli Odpust w KOSCIELE mozna uzyskac 1 i 2 listopada, natomiast od 1 do 8 TYLKO przez nawiedzenie CMENTARZA, tak ??


So paź 30, 2004 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
ano tak :)


So paź 30, 2004 18:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
jestes na 1000000000% pewien ?

jesli tak, to w takim razie problem sie sam rozwiazal- i tylko jeden Odpust uzyskam, bo nie mam mozliwosci zadylania po szkole na cmentarz, do ktorego nawet nie wiem jak trafic (ten w Gdansku) ://

pozdrawiam serdecznie


So paź 30, 2004 18:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
jestem pewien

i dwa odpusty możesz zyskać przecież: w poniedziałek i wtorek w kościele :)


So paź 30, 2004 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
ale we wtorek nie bede na cmentarzu ... tylko w poniedzialek ...


So paź 30, 2004 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Echhhhhh


Asia - a Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? ;) :)

Tłumaczę więc jak przedszkolakowi ;)

1 listopada po południu i 2 listopada przez cały dzień - można uzyskać odpust zupełny za zmarłych kiedy poza spełnieniem zwykłych warunków nawiedzi się kościół LUB cmentarz

3,4,5,6,7 i 8 listopada - warunkiem uzyskania odpustu jest spełnienie zwykłych warunków i nawiedzi się cmentarz

Pozdrawiam :)


So paź 30, 2004 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
aaahaa.. :lol: dzieki ;) 8)


So paź 30, 2004 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
prosiem 8)


So paź 30, 2004 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
kurcze no..
dzisiaj Xiadz w kosciele mowil, ze od 1 do 8 listopada mozna raz dziennie otrzymac odpust zupelny spelniajac ponizsze warunki: nawiedzenie kosciola LUB cmentarza, odmowienie (...) ://

jak to w koncu jest ??moze Xiedzu chodizlo wlasnie o to o czym pisal Saxon?? Mam nadzieje, bo juz jetsem zakrecona.


N paź 31, 2004 9:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL