Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 K+M+B 
Autor Wiadomość
Post Re: K+M+B
lokis napisał(a):
Cytuj:
...masz współczesną wersję tej modlitwy:

Masz i wspolczesne (?) wyjasnienie calego nieporozumienia:
nieporozumienie

Naoczni świadkowie z racjonalisty wiedzą co mówią...


Pt sty 09, 2015 18:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: K+M+B
Cytuj:
@lokis, a co ciebie niescislosci chrzescijanskie obchodza?

Wyjatkowo dziwne pytanie. Co mnie maja nie obchodzic skoro otoczony nimi jestem?
Gdybym trzymal sie wylacznie obowiazkowych lektur to bym Boya-Zelenskiego, de Sadea, Cwierczakiewiczowej nie poznal. Moje zycie byloby tak ubogie jak zycie Kael. :P
Cytuj:
Naoczni świadkowie z racjonalisty wiedzą co mówią...

Skoro sa naoczni swiatkowie walki o.Pio z diablami, jego lawitacji, dokumenty na zakrwawiona hostie czemu akurat oni maja byc nieprawdziwi?


Pt sty 09, 2015 18:40
Zobacz profil
Post Re: K+M+B
Cytuj:
Skoro sa naoczni swiatkowie walki o.Pio z diablami, jego lawitacji, dokumenty na zakrwawiona hostie czemu akurat oni maja byc nieprawdziwi?

Raczej daru bilokacji, a nie lewitacji....nie czytałam nigdy o lewitowaniu o. Pio.


Pt sty 09, 2015 20:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: K+M+B
"Osoby, które żyły blisko niego, twierdzą, że po stygmatyzacji otrzymał wiele darów duchowych. Wśród nich wymieniają dar uleczania chorych, bilokację, lewitację, dar proroctwa, dar czynienia cudów, zdolność do abstynencji od snu i pokarmów (w jednej z relacji, czytamy, że ojciec Augustyn da San Marco zaobserwował przypadek, gdy ojciec Pio był w stanie żywić się jedynie samą Eucharystią przez przynajmniej 20 dni), zdolność do czytania w ludzkich sercach, dar mówienia w nieznanych mu językach, dar nawracania i zapach perfum lub kwiatów wydobywający się z ran po stygmatach"

Trzeba bylo zyc blisko tego ojca! Prawa fizyki zdefiniowane przez samego Boga, w dzialaniu niezmiennego, bylyby ci bzdura. :P


Pt sty 09, 2015 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: K+M+B
Alus napisał(a):
lokis napisał(a):
Cytuj:
...masz współczesną wersję tej modlitwy:

Masz i wspolczesne (?) wyjasnienie calego nieporozumienia:
nieporozumienie

Naoczni świadkowie z racjonalisty wiedzą co mówią...


Cudzoziemcy nie mieli żadnego interesu ,żeby kłaniać się żydowskiemu mesjaszowi. Jahwe komunikował się tylko i wyłącznie z narodem wybranym. Pozostałych ignorował albo używał ich jako narzędzia do bycia podbitym albo podbicia wcześniej wspomnianego narodu. I ,żeby było mało mesjasz miał przynieść supremację Żydów, a nie obietnicę życia po śmierci dla wszystkich.


Pt sty 09, 2015 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 28, 2014 11:03
Posty: 179
Post Re: K+M+B
Alus napisał(a):
Tradycja to nauka/przekaz pochodzący od Jezusa, Apostołów, Kościoła.
tradycja to zachowania/obrzędy pochodzące od kultury, obyczajowości ludowej - choćby choinka, szopka, jasełka.


Chyba powinno być „nauka\przekaz pochodzący od Jezusa Chrystusa, apostołów i proroków”

Czy nie jest to dziwne że w miejsce proroków wstawia się religię ? Bo przecież Kościół to wszyscy wierzący i prowadzeni Duchem Świętym.

_________________
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe


N sty 11, 2015 13:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 28, 2014 11:03
Posty: 179
Post Re: K+M+B
lokis napisał(a):
Moje pytanie; skad wziela sie ta potoczna nazwa? Kto ja wymyslil? Komu zalezy na zaciemnianiu Prawdy? Czemu nikt z czuwajacych nad wiara larum nie podniosl?
Niestety, w moim przekonaniu mamy kolejna sciemne. Fabrykowanie zdarzen w celu podniesienia wlasnej (watpliwej) wiarygodnosci.


Szkoda że nikt w zwyczajny sposób nie odpowiada na to pytanie. Do tego pytania i ja się dołączam.

Mam podobne przekonanie...

_________________
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe


N sty 11, 2015 13:14
Zobacz profil
Post Re: K+M+B
Odświeżam temat :) Okazuje się, że K+M+B też jest dozwolone. Tyle że nie przez polskie "Obrzędy", a przez watykański dokument o pobożności ludowej. Poniżej ktoś zamieścił wczoraj skan z tego dokumentu.
http://twojaparafia.pl/posts/36319

Swoją drogą, w jednym zdaniu te dwie interpretacje zmieścić - mistrzostwo :brawo:


Pt sty 06, 2017 12:16
Post Re: K+M+B
Bartosik napisał(a):
Odświeżam temat :) Okazuje się, że K+M+B też jest dozwolone. Tyle że nie przez polskie "Obrzędy", a przez watykański dokument o pobożności ludowej. Poniżej ktoś zamieścił wczoraj skan z tego dokumentu.
http://twojaparafia.pl/posts/36319

Swoją drogą, w jednym zdaniu te dwie interpretacje zmieścić - mistrzostwo :brawo:

Poza anonimowym userem komu jeszcze Deony wciskają, ze nie nalezy wpisywać na drzwiach K+M+B, podziel się wiedzą.


Pt sty 06, 2017 14:34
Post Re: K+M+B
Alus napisał(a):
Bartosik napisał(a):
Odświeżam temat :) Okazuje się, że K+M+B też jest dozwolone. Tyle że nie przez polskie "Obrzędy", a przez watykański dokument o pobożności ludowej. Poniżej ktoś zamieścił wczoraj skan z tego dokumentu.
http://twojaparafia.pl/posts/36319

Swoją drogą, w jednym zdaniu te dwie interpretacje zmieścić - mistrzostwo :brawo:

Poza anonimowym userem komu jeszcze Deony wciskają, ze nie nalezy wpisywać na drzwiach K+M+B, podziel się wiedzą.


Nie wiem komu, ja Deona od dawna nie czytam. Ale jak gościu tak skomentował, to trzeba raczej jego się pytać, o co mu chodzi, ja nie jestem jego rzecznikiem prasowym ;) Ja tylko udostępniam interesujący głos w tej (niepotrzebnej skądinąd) dyskusji.
Zresztą moje zdanie też tam jest, ale wiele do sprawy właściwie nie wnosi:
http://twojaparafia.pl/forum/thread/795


So sty 07, 2017 11:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL