Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 K.Jankowski 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Coz mysle ze mozna przytoczyc odpowiedz pozniejszego papieza Jana XXIII. Gdy w Paryzu mu powiedziano ze zrobia wszytko by zniszczyc, Kosciol odpowiedzial ze sie nie da, o dowod na to ze ksierza probowali od 2 tysiecy lat i im sie nie uda.

A wracajac do temutu ks. Jankowskiego, mysle wszyscy to wykorzystuja, nie tylko Samoobrona, ale wszyscy "przeciwnicy" tez. Dlaczego jest tyle czumu wokol tego?
Dlatego ze wszystkie polskie gazety dbaja o swietosc ksierzy, smiem watpic. Nie zaprzeczam ze jak Bog stawia kogos na swieczniku to ma wieksze zadania dla takiej osoby, ale tez sad bedzie pozniej ostrzejszy, ten przez Bogiem oczywiscie


N lis 28, 2004 17:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
po owocach poznacie ich:

Atak na p.o. proboszcza św. Brygidy

GW, Marek Wąs, Gdańsk 28-11-2004, ostatnia aktualizacja 28-11-2004 19:16

Ks. Krzysztof Czaja, p.o. proboszcza św. Brygidy, jest atakowany przez zwolenników prałata Henryka Jankowskiego. Listy z pogróżkami, zdewastowany samochód, wreszcie obelgi podczas mszy

- Zapomniałeś o prałacie, kapusiu! - krzyknął w kościele jeden z wiernych na zakończenie homilii, w której ksiądz Czaja apelował o modlitwę za Ukraińców. Okrzyk wywołał śmiech wiernych.

Już dwukrotnie obrońcy prałata niszczyli samochód księdza Czai. Wczoraj pomarańczowym sprayem wymalowali na aucie swastyki, gwiazdy Dawida i napis: "Żyd i ch... to ty".

- Dostaję też anonimy, jest w nich wszystko - i pogróżki i wulgaryzmy - przyznał po mszy nowy administrator parafii. - Nie będę zgłaszał tych spraw na policję, nie boję się. Modlę się za tych ludzi.

Ksiądz nie zareagował również, gdy przed mszą posłanka Danuta Hojarska ustawiła przed ołtarzem wielki kosz biało-czerwonych róż z logo Samoobrony i napisem "Jesteśmy z Tobą, Prałacie".

Ks. Krzysztof Czaja, od dziesięciu lat związany z parafią św. Brygidy, budzi nienawiść części wiernych, bo w kazaniach nie komentuje decyzji arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego o odwołaniu prałata z funkcji proboszcza. Wczoraj powiedział wiernym, że do modlitwy za zdrowie księdza Jankowskiego ostentacja jest niepotrzebna.

[...]


Pn lis 29, 2004 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A ja dodam tylko fragment komentarza ks Czaji [z Onetu]
Cytuj:
"Ks. prałat też jest dla mnie przykładem. Były czasy kiedy on był mocno prześladowany, napiętnowany. Robili to inni ludzie. Dzisiaj trochę przykro, że ja się spotykam z tym ze strony ludzi, którzy są jego przyjaciółmi, bo on sam przez to przechodził i wie, co to oznacza"


Cieszy mnie odstąpienie od odwołań. Cokolwiek i ktokolwiek by już nie mówił - sprawa ma szansę zostać zakończona.
A z tego typu zachowaniami jak zacytowałaś, Elka, nie można chyba zrobić nic innego, niż stwierdzić, że są działaniami przeciwko Kościołowi i samemu ks Jankowskiemu - i zignorować... Bo akcja budzi reakcję...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lis 29, 2004 8:37
Zobacz profil
Post 
Wszystkie te nieprawidłowe działania, postawy, wynikają z braku znajomości Ewangelii.
..."Potem rozesłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Rzekł do nich:"Nie zabierajcie niczego w drogę:ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też dwóch tunik"... Łk 9,2
Beli -"bogata rodzina zafundowała księdzu drogi samochód"-
Księdzu Jerzemu Popiełuszce bogata ciotka z USA (która go wspomagała finansowo), znając jego "słabość" do samochodów i szybkiej jazdy, zafundowała mu drogi sportowy samochód.
Na delikatną uwagę bp. Miziołka, ks. Jerzy sprzedał samochód, kupił Fiata 127p a resztę pieniędzy przeznaczył na wspomożenie ubogich.
Taki on zreszta był, wszystko co miał przeznaczał dla innych potrzebujących - nawet własne życie oddał.
Nie trzeba być bogaty, aby być pod działaniem ducha materializmu. Materializm to pożądanie i pragnienie posiadania tego co ma świat: pieniędzy, znaczenia, popularności, sławy, zasług, stanowisk...
... "Bo wprawdzie zgorszenia nieuchronnie zachodzić będą, lecz biada człowiekowi, przez którego przychodzi zgorszenie" Mt 18,7..... a ostanie ekscesy na mszy św. i pod kościołem.... aż serce boli jak się na to patrzy...tak postępują katolicy znający Ewangelię???????


Pn lis 29, 2004 9:13
Post 
Alus napisał(a):
Wszystkie te nieprawidłowe działania, postawy, wynikają z braku znajomości Ewangelii.
..."Potem rozesłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Rzekł do nich:"Nie zabierajcie niczego w drogę:ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też dwóch tunik"... Łk 9,2
Beli -"bogata rodzina zafundowała księdzu drogi samochód"-
Księdzu Jerzemu Popiełuszce bogata ciotka z USA (która go wspomagała finansowo), znając jego "słabość" do samochodów i szybkiej jazdy, zafundowała mu drogi sportowy samochód.
Na delikatną uwagę bp. Miziołka, ks. Jerzy sprzedał samochód, kupił Fiata 127p a resztę pieniędzy przeznaczył na wspomożenie ubogich.
Taki on zreszta był, wszystko co miał przeznaczał dla innych potrzebujących - nawet własne życie oddał.
Nie trzeba być bogaty, aby być pod działaniem ducha materializmu. Materializm to pożądanie i pragnienie posiadania tego co ma świat: pieniędzy, znaczenia, popularności, sławy, zasług, stanowisk...
... "Bo wprawdzie zgorszenia nieuchronnie zachodzić będą, lecz biada człowiekowi, przez którego przychodzi zgorszenie" Mt 18,7..... a ostanie ekscesy na mszy św. i pod kościołem.... aż serce boli jak się na to patrzy...tak postępują katolicy znający Ewangelię???????

czy ks rydzi i jankowski pownie brac przykład z wielkiego ks popiuszki


Pn lis 29, 2004 9:26

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 9:58
Posty: 3
Post ciężkie czasy nadchodzą....
Przecież nikt mu nic nie udowodnił.. to że ktoś publicznie wyraża opinie na temat polityki i państwa w którym żyje to chyba nie jest jakieś przestępstwo.. a tu od razu krytyka z każdej strony! przecież mamy wolność słowa nie??
Dziwi mnie również fakt że Koścół w jednej chwili usuwa "swojego" zamiast starać się go bronić... czyżby "czarne owce" polskiego kościoła były bielsze niż te białe??? ..wszyscy znamy starą zasadę że jeśli ktoś za wiele mówi to trzeba się go pozbyć.. ale dlaczego to robi Kościół?? gdzie tu jakikolwiek sens??
Jeśli wewnątrz jest źle to co będzie na zewnątrz...
A może Trzecia tajemnica fatimska właśnie się wypełnia...?


Pn lis 29, 2004 11:14
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
a tu od razu krytyka z każdej strony! przecież mamy wolność słowa nie??


Owszem, wolnosc slowa istnieje.....sa jednak pewne granice, ktorych przekraczac nie wolno.
To ze mamy "wolnosc slowa" nie upowaznia nas do tego by innych lzyc.
Sprobuj kogos zwyzywac.....skonczysz w sadzie :D

Niestety Jankowski przekroczyl juz kilkakrotnie dozwolone granice. Czego dowodem nie sa artykuly w gazetach....ale reakcja jego bezposredniego zwierzchnika. Tym razem miarka sie przebrala i bardzo dobrze, ze Kosciol zareagowal tak jak zareagowal. Gdyby tego nie zrobil, znow posypaly by sie slowa krytyki ze "chronia swoich".

Pytasz dlaczego Kosciol nie chroni Jankowskiego.....alez chroni go!!!
Chroni przed nim samym i przed tymi (pozal sie Boze) obroncami.
Krzywda mu sie nie dzieje....na daleka prowincje nikt go nie zsyla. Nikt mu nie nakazuje pracowac na jakiejs wsi, gdzie jest 1000 parafian i trudno zwiazac koniec z koncem.
Nie rozumiem wiec o co ten ogromny szum???
Przeciez to nie jest powiedziane, ze on musi DOZYWOTNIO byc proboszczem w par. sw. Brygidy. Od kiedy to proboszczowanie jest bezterminowym kontraktem?
Dozywotnio to sie jest ksiedzem.....ale nie proboszczem.

Teraz w dodatku tak sie nad nim uzalaja "bo biedny zachorał".
Jakie to chrakterystyczne......jak tylko kogos chca odwolac, przesluchac, osadzic itp. To zaraz biedactwo ciezko choruje.
Przykladow mozna by mnozyc bez liku......poczawszy od dawnych Gomulek, Gierkow.....skonczywszy na Lepperze, Kulczyku i paru innych jeszcze.
Ciekawe jak sie taka choroba nazywa fachowo w medycynie......moze to jakas odmiana epidemii ?? Moze nalezaloby wynalezc jakas szczepionke dla tych co akurat "u wladzy"?

pozdrowka :)


Pn lis 29, 2004 14:24

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 9:58
Posty: 3
Post 
Tak czy siak wszystko powoli schodzi na psy..
od rządów począwszy a skonczywszy nawet na Kościele :-(


Pn lis 29, 2004 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
Cytuj:

Niestety Jankowski przekroczyl juz kilkakrotnie dozwolone granice.

Pytasz dlaczego Kosciol nie chroni Jankowskiego.....alez chroni go!

Dozywotnio to sie jest ksiedzem.....ale nie proboszczem.



Dozywotnio jest sie księdzem i jako księdzu i człowiekowi nalezy sie szacunek.
Wobec czego zwyczajem i kulturą jest pisanie przed nazwiskiem -statusu- wszak były proboszcz parafii św Brygidy jest księdzem -

Wobec tego kultura wymaga napisać o osobie - ksiądz Jankowski

awe

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Ostatnio edytowano Wt lis 30, 2004 8:53 przez awe, łącznie edytowano 1 raz



Pn lis 29, 2004 23:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Są to główne dwa powody:
1) wykorzystywanie ambony dla celów pozaduszpasterskich, na co jako biskup nie mogę w sumieniu przyzwolić i 2) nieład etyczny, który wytworzył Ksiądz na plebanii, a którego jako biskup nie będę tolerował, gdyż jest on naruszeniem fundamentalnych zasad moralnych, o czym mogłem się przekonać, przeglądając udostępnione mi przez prokuraturę pismem z dnia 18 października 2004 r. akta w sprawie. Dokumentacja, w tym fotograficzna, nakłada na mnie obowiązek przerwania tej atmosfery, która budzi głęboki niepokój.


Z treści dekretu abpa Gocłowskiego (Gazeta Wyborcza)
http://www.wiara.pl/wiadomosc.php?idena ... 796125http:

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lis 30, 2004 7:59
Zobacz profil
Post 
"Uderz w pasterza a rozproszą się owce". Gorzej, gdy pasterz pasterza uderza, wtedy owce nie bardzo wiedzą za kim mają podążać. Najchętniej wtedy podążają za antykościelną "Gazetą Wyborczą".


Wt lis 30, 2004 8:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
W parafii św Brygidy stała sie rzecz całkowicie podobna do tej ,którą obserwowac można było w kościołach tuz po stanie wojennym.
Opustoszały kościoły - mało osób modliło się za Ojczyznę , bo przecież zagrożenie mineło, a dzień Niepodległości mało kto juz świętuje i tak naprawdę to nawet nie wie za bardzo o co to chodzi. (wypowiedzi w TV ukazały to niedawno)
Ludzie przychodzili do kościoła na Mszę -- dla.. osób ,dla kazań ,.... zapominając o najwazniejszej Osobie którą jest Bóg -Jezus Chrystus.

I dokładnie to sie dzieje również w kościele św Brygidy. Nieuporzadkowana hierarchia wartości. Bo nijak zrozumieć wypowiedz lektora - ministranta, że tylko słuzy do Mszy św jak odprawia ksiądz Jankowski?
Czyżby słaba formacja ministrancka?
I nie mogę zrozumiec ludzi ,którzy mają w sobie tyle jadu, złości i złośliwości - wykrzykujacych pod kościołem, niszczących mienie cudze.
To parodia postawy chrześcijańskiej.
Myslę , że i sam Ks. prałat Jankowski - wstydzi się za tych ludzi. Szczerze Mu współczuję.

Myślę ,że wszystko poszło w niewłaściwym kierunku- tak jak kiedyś nastapiło nieopacznie rozdarcie Kościoła -
Dobrze, że nad wszystkim czuwa Bóg, który prostuje poplatane ścieżki życia.

awe

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Wt lis 30, 2004 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 7:42
Posty: 320
Post 
No coz, ksiadz Jankowski przykladem nie swieci, malo tego, mnie gorszy jego zachowanie, obnoszenie sie ze zlotymi lancuchami, paradowanie w purpurach i jakichs innych szmatkach. zaprawde, gorszy mnie to. Nie chcialabym tego ogladac, bo wstyd mi! :shock:
Ale z innej beczki - musze powiedziec i chce, ze na swojej drodze zycia spotkalam samych swietnych kalpanow. Oddanych ludziom, szczegolny podziw mam dla proboszcza na os Kalinowym w Nowej Hucie ksStanislawa Podziornego. Wielki duchem, skromny, pracowity, dobry gospodarz. Parafia trudna jak nie wiem, duzo patologii, beznadzieja, bezrobocie i alkoholizm. Bieda. a on nigdy do parafian nie wola o pieniadze. zawsze mowi - najpierw wasze rodziny i wy, a potem dajcie na kosciol. I to jest kaplan godzien szacunku. rozumiejacy.

_________________
słowa są dla mnie ważne, jestem w połowie drogi:)))Obrazek


So gru 11, 2004 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Agato ale Ks. Jankowski chodzi w fiolecie poniewaz jest pralatem :) i dla pralata takie kolory sa niejako "naturalne" ;)

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So gru 11, 2004 23:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Mnie się wydaje, że takie kolory i "szmatki" prałackie były odpowiednie dla Kościoła triumfującego, trzymającego z bogatymi. Dzisiaj potrzeba Kościoła ubogiego, pokornego i otwartego na wszystkich. To, co robi ks. Jankowski świadczy, że Ewangelia ubogiego Jezusa Chrystusa jeszcze do jego serca nie dotarła.


N gru 12, 2004 19:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL