Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 19:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Prawda o kościele katolickim !!!!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 12:49
Posty: 2
Post Prawda o kościele katolickim !!!!!
Powiem tyle że kościół katolicki kłamie jak z nut bo:
-wielce w kościele mówią : "my chrześcijanie..." a potem : "drodzy katolicy..." to ja sie pytam kim my są katolickimi chrześcijanami ? ? ? przecież katolicy prześladowali chrześcijan.
- Matka Boża:czy Bóg ma matkę ? przecież każdy powie, to była matka Chrystusa, prawda ? no a przecież Chrystus nie był Bogiem tylko "Synem Bożym" tak więc powinno sie mówić : Matka Chrystusowa
- Chodźcie do kościoła sie modlić,bo w kosciele jest Bóg: a przecierz sami nas uczą że : "Bóg jest wszędzie" to po co mam iść do kościoła ? poto rzeby dać na msze ? przecież jeżeli ja bede chciał sie pomodlić to pomodle się wszendzie, bo
: "Bóg jest wszędzie"

PS.tak dla wiadomości to jestem wierzący i wierzę w Boga , ale w to co nam kościół katolicki mydli oczy to niewierze.
ps.2.wiem ze może to być usunięte ale zapewniam ze nie stego ze jest to obraźliwe tylko dlatego że dla kościoła katolickiego może to być niewygodne.


Wt lis 30, 2004 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Nie sądzę, żeby to mogło być niewygodne :D

a komentarz nasuwa się jeden - żeby coś krytykować trzeba się najpierw na tym znać :)

Pozdrawiam :)


Wt lis 30, 2004 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 19:30
Posty: 42
Post 
hm temat jeszcze nie poleciał ? :o

_________________
Dzwońcie do mnie - 880700191 !! Chętnię podyskutuję na różne tematy związane z filozofią życiową i katolicyzmem :).


Wt lis 30, 2004 14:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 12:49
Posty: 2
Post Prawda o kościele katolickim !!!!!
to nie krytyka tylko odsłanianie prawdy,bo błędy które kościół katolicki popełnia(prawdopodobnie celowo)to ktoś musi odsłonić .....



_____________________________________________________________
czy winny człowiek przyzna sie do winy którą popełnił ... ?


Wt lis 30, 2004 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Inspektor

Ano nie poleciał :)

Lecą posty obraźliwe - a tutaj autor ośmiesza sam siebie - to mu akurat wolno na tym forum :)


Wt lis 30, 2004 14:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
no Fajnie, fajnie.... Saxon masz rcję aby dyskutować trzeba się znać na tym , o czym się dyskutuje, ale przedewszystkim trzeba umieć pisać.... czego tutaj u xsas -a niestety nie zauważyłem...

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


Wt lis 30, 2004 15:36
Zobacz profil WWW
Post 
Edukacja religijna Xas'a zakończyła się stanowczo za wcześnie ...
Biedak nie zdążył poznać nawet podstaw :-(


Wt lis 30, 2004 16:13

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 19:30
Posty: 42
Post 
to że jego postawa jest sprzeczna z waszą oznacza że trzeba go od razu krytykować ? a może ktoś podejmie się polemiki ? :? dziwne jest to forum... n/c

_________________
Dzwońcie do mnie - 880700191 !! Chętnię podyskutuję na różne tematy związane z filozofią życiową i katolicyzmem :).


Wt lis 30, 2004 16:25
Zobacz profil
Post 
Ispektorze !

Po to, by zaczynać pewną dyskusję należałoby
- albo posiadać minimum wiedzy na jakiś temat
- albo zaznaczyć, że takie sa jego osobiste przemyślenia.

Jeżeli xsas chce zdobyć minimum wiedzy na zarzuty, które postawił - to proponowałbym wziąć książeczkę do nabożeństwa lub przejrzeć Biblię.
[...] - jo_tka


Wt lis 30, 2004 16:54

Dołączył(a): N lis 21, 2004 21:15
Posty: 70
Post 
Cytuj:
-wielce w kościele mówią : "my chrześcijanie..." a potem : "drodzy katolicy..." to ja sie pytam kim my są katolickimi chrześcijanami ? ? ? przecież katolicy prześladowali chrześcijan.
- Matka Boża:czy Bóg ma matkę ? przecież każdy powie, to była matka Chrystusa, prawda ? no a przecież Chrystus nie był Bogiem tylko "Synem Bożym" tak więc powinno sie mówić : Matka Chrystusowa
- Chodźcie do kościoła sie modlić,bo w kosciele jest Bóg: a przecierz sami nas uczą że : "Bóg jest wszędzie" to po co mam iść do kościoła ? poto rzeby dać na msze ? przecież jeżeli ja bede chciał sie pomodlić to pomodle się wszendzie, bo
: "Bóg jest wszędzie"

Zajmę sie może kwestią Bogarodzicy w szerszym, teologicznym aspekcie. Chrystus jest teandryczny - jest Bogoczłowiekiem, ma dwie wole, Boską i ludzką. Inaczej mówiąc jest hipostazą Logosu Boga i natury Człowieka. Bogurodzica jest matką Bogoczłowieka, Chrystusa czyli Boga i Człowieka, w pełni człowieka i w pełni Boga. Teraz chyba rozumiesz?

Bóg jest wszędzie, dobrze, ale my jesteśmy ludem Bożym i zbawienie tylko w Kościele. "Tam gdzie dwóch lub trzech zbiera się w imię moje, tam Ja jestem pośród nich". Stąd liturgia nie moze być słuzona tylko przez kapłana, bez udziału co najmniej kogoś jeszcze, wtedy nie ma liturgii. Poza tym, musimy uczestniczyć w eucharysti, a jak eucharystia bez liturgi?

_________________
Obrazek
"Łaska Boża jest zbawienna, lecz nie zbawia ona nas bez nas"


Wt lis 30, 2004 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4102
Post 
inspektor napisał(a):
to że jego postawa jest sprzeczna z waszą oznacza że trzeba go od razu krytykować ? a może ktoś podejmie się polemiki ? :? dziwne jest to forum... n/c


Polemiki... ale na jaki temat?

Cytuj:
-wielce w kościele mówią : "my chrześcijanie..." a potem : "drodzy katolicy..." to ja sie pytam kim my są katolickimi chrześcijanami ? ? ? przecież katolicy prześladowali chrześcijan.


Zero konkretów, pytanie jest nielogiczne... nic z tego nie wynika... z czym tu polemizować?

Cytuj:
- Matka Boża:czy Bóg ma matkę ? przecież każdy powie, to była matka Chrystusa, prawda ? no a przecież Chrystus nie był Bogiem tylko "Synem Bożym" tak więc powinno sie mówić : Matka Chrystusowa


Na ten temat były już polemiki :
Na tym forum jest taki dział : "Maryja"... polecam chociażby ten temat :
http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php ... c&start=30

Co do Chrystusa, także miała miejsce na tym forum polemika, temat o Trójcy Świetej :

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=293&start=0

Cytuj:
Chodźcie do kościoła sie modlić,bo w kosciele jest Bóg: a przecierz sami nas uczą że : "Bóg jest wszędzie" to po co mam iść do kościoła ? poto rzeby dać na msze ? przecież jeżeli ja bede chciał sie pomodlić to pomodle się wszendzie, bo
: "Bóg jest wszędzie"


Polemika :

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=1587&start=0


Jeżeli ktoś chce rozmawiać na jakiś temat, najpierw powinien zobaczyć, czy już nie został taki założony ... gdyż może się okazać, że niektóre rzeczy zostały już wyjaśnione i uzasadnione.
I faktycznie... można się ośmieszyć, zwłaszcza, że podaje się "coś" bez uprzedniego uargumentowania - i w taki sposób, który wskazuje jednoznacznie na nieznajomość tematu :).

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Wt lis 30, 2004 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 19:30
Posty: 42
Post 
no to może lepiej byłoby zamknąć ten temat...... ? :?

_________________
Dzwońcie do mnie - 880700191 !! Chętnię podyskutuję na różne tematy związane z filozofią życiową i katolicyzmem :).


Wt lis 30, 2004 18:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Uprzejmie proszę o zakończenie pustego natrząsania się z innych uzytkowników forum.

Do inspektora - dzięki za zwrócenie uwagi :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lis 30, 2004 21:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
Moi drodzy, to że posiadamy wiedzę większą od kogoś, nie daje nam prawa do tego, by się z niego nabijać. Zwrócił się do was człowiek, który po prostu ma braki w edukacji religijnej i stąd jego słuszne wątpliwości. Te braki należy pomóc mu uzupełnić i wyjaśnić wątpliowści, a nie odrzucać z nim jakąkolwiek dyskusję, z powodu jego skąpej wiedzy. Czy każdy z nas od razu wiedział wszystko, co wie teraz ? Czy nikt nie był w takiej sytuacji jak ten człowiek ? Jeśli Bóg dał nam wiedzę, to właśnie po to, byśmy się mogli nią dzielić z innymi i pomagać tym, którzy są daleko od Niego lub się od Niego oddalają. Szkoda, że jeden tylko Phosius, zamiast krytykować pytającego, próbował wyjaśnić jego wątpliwości :(

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Śr gru 01, 2004 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Zgadzam sie pomozmy clopakowi, nam wszesniej nikt nie pomogl?

Phosiuszu, swietnie piszesz, ale uzywasz slow ktore ja juz mam problemy w zrozumieniu, nie podaje siebie za przyklad, albo nie mowie ze wiem wszystko, ale troche ksiazek i zachodnich i wschodnich sie naczytalem. Trezba probowac wyjacniac wszystko slowami mogacymi byc zromiale przez odbiorce. Nie wiem byc moze xsas to rozumie, w takim razie przepraszam.

Xsasie, mam prosbe podaj jeden dwa watki naraz nie da sie odpowiadac na wszystko.
Co do odslaniania bledow juz w pierwszym wieku pojawili sie tacy co to robili, odpowiedzia na to sa dziela apologetow. Nawet wiele z tego co mowili "odslaniacze" wiemy tylko z dziel tych ktorzy im odpowiadali, bo orginaly zginely.

Co masz na mysli wprowadzajac rozdzwiek miedzy katolikami a chrzescianami. Wedlug wiary w zasadzie wszytkich wiekszych kosciolow i wspolnot koscielnych (kolejno: prawoslawni i protestanci) uznaja katolikow jako czesc rzeczywistosci nazwanej chrzescianami, czyli tymi co wierza w Chrystusa.

To troche jak mowic uczniowie, a potem drodzy chlopcy, widzicz jakas sprzecznosc, ew. nastepuje zwedzenie grona odbiorcow, ale nie zaprzeczenie.

Jesli Ci chodzi natomiast o zachowanie sie wielu katolikow, coz zgadzam sie nie jestesmy czesto dobrym przykladem, ale wlasnie w tej slabosci pokazuje sie czesto milosc Boza.

Na razie tyle.


Śr gru 01, 2004 13:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL