Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy Chrystus jest potomkiem Dawida??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Dobrze zostalo ustalone ze nie chodzi o biologiczne pochodzenie tylko prawne, bardzo prawdopobne ze Maryja tez byla potomkiem Dawida, gdyz naogol zwiazki malzenskie zawierano w jednym "pokoleniu", tez dlatergo ze Nazaret bylo osadnictwem wlasnie potomkow Dawida.

Maryja byla tez kuzynka Ezlbiety, czyli prawdopobnie z "pokolenenia" kaplanskiego, czyli Jezus bylby z rodu krolewskiego i kaplanskiego.


So sty 29, 2005 12:40
Zobacz profil
Post 
Drogi Saxonie - po lekturze artykułu zadałem kilka pytań i zapisałem wcześniej kilka uwag, stan mojej niewiedzy sie nie zmienił....
ustosunkujesz sie do nich, czy podasz jakiś link...

Zachęcony prośbą Belizariusza o nieustanne zadawanie pytań zrobię to.
Cóż.... drogi Belizariuszu, pytasz o to, dlaczego jest dla mnie ważne biologiczne ojcostwo i macierzyństwo Chrystusa.
Przyznam szczerze że nie jest ważne - dlaczego nie jest ważne? Otóż musiał się urodzić gdyz umarł, musiał umrzeć aby zmartwychwstać.
Nie podważam zmartychwstania - dla mnie to oczywiste, jak i dla wielu tych (dla Ciebie pewnie także), którzy spotkali Chrystusa. Dla mnie Zmartwychwstanie jest jedynym centrum chrześcijaństwa.
Z tego punktu widzenia, nieważne jest kto był biologicznym ojcem i biologiczna matką Chrystusa.
Jednak nasz Kościół przyjął kilka dogmatów ... - a to oznacza, że poczęcie Jezusa oraz Jego narodziny są ważkim elementem naszej religijnej doktryny i wiary, a moje własne poglądy są nic nie znaczącym "widzimisię".
Z tego powodu własnie zadaję pytania, a że czas był świąteczny pytałem o takie rzeczy jakie pytałem (w okolicach świąt wielkiej nocy zapytam o inne dręczące mnie wątpliwości)
Dlatego pytałem o biologicznego ojca Chrystusa, gdyż istnieje Dogmat o Jego niepokalanym poczęciu.
Jesli tak jest nieustannie proszę o próbę wyjasnienia mi moich wątpliowści
Między innymi - jesli do zapłodnienia każdego człowieka potrzebne jest kobiece jajo oraz męskie nasienie - to jak doszło do "poczęcia" Chrystusa - jak Kościół rozwiązał tę kwestię
Czy do poczęcia doszło "cudownie" i w owym poczęciu nie brała uziału ani komórka żeńska ani tym bardziej męska?
Jak kościół rozwiązał ten problem.... pytałem o to w temacie dotyczącym Osoby Marii, ale też nie uzyskałem odpowiedzi.
dlatego pozwoliłem sobie zadać to pytanie i tutaj.

pozdrawiam serdecznie
Scriptor


Wt lut 01, 2005 10:13

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Czolem Sciptor!
Pewnie Saxon bedzie mial bardziej obszerne wytlumaczenie.
Nie wiemy jak do konca to sie stalo, pozostanie to na zawsze tajemnica, mozna jednak zakladac ze fizyczynie Jezus przejal caly genetyczny od Maryji. Dogmat o niepokalanym poczeciu dotyczy poczesia Maryji nie Jezusa. Jezus Chrystus naridzil sie z dziewicy, ktora juz wczesniej byla bez grzechu (od jej poczecia)


Wt lut 01, 2005 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Według halachy narodowość dziedziczy się po matce a ród po ojcu.
Dzieci przysposobione i uznane przez opiekuna nie otrzymują ciągłości rodu jak i np obowiązków przechodzących z ojca na syna (np dziecko uznane przez koheina nie jest automatycznie koheinem).


Wt lut 01, 2005 13:11
Zobacz profil
Post 
Hmm, czy twierdzenie, że łukaszowy rodowód Jezusa tylko zewnętrznie jest rododem Józefa, a w rzeczy samej mówi o linii rodowej Maryji, jest chyba sprzeczne z tekstem i prawem żydowskim. Przeciez tutaj nie wylicza się krewnych z linii matki, miarodajną jest bowiem tylko męska linia.

Pozdrawiam


Wt lut 01, 2005 20:21
Post 
Ktoś wspomniał o Jechoniaszu (masz już odpowiedź Belizariuszu?) Zważcie, że w rodowodach mateuszowym i łukaszowym identyczne są tylko dwa imiona.

Król judzki Jechoniasz umieszczony został przez Mateusza w linii rodowej Jezusa, a przeciez prorok Jeremiasz napisał:

"Tak mówi pan:"Zapiszcie męża tego jako bezdzietnego, jako męża któremu przez całe jego życie sie nie wiedzie: bo żadnemu z jego potomków nie uda się zasiąść na tronie Davida i znowu panowac w Judzie" ( Jr 22. 30: 24. 1-10: 29. 1n: 2 Krn 36. 9n: Mt 1. 11).

:co:

Pozdrawiam


Wt lut 01, 2005 20:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL