Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Duszpasterstwo sympatyczne? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Duszpasterstwo sympatyczne?
To my jesteśmy Kościołem

Zdanie z wywiadu z polskim księdzem pracującym w Belgii
Cytuj:
Wyciągnąłem Biblię, dokumenty Soboru, Katechizm Kościoła Katolickiego, a oni zawrzeli, ogromnie się oburzyli: „Po co nam to Ojciec pokazuje? To nie jest ważne! To my jesteśmy Kościołem!”.


Poczytajcie - http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6 ... 1104781054

Kościół ma przede wszystkim głosić Boga czy - przyciągać ludzi?

Cytuj:
Zupełna dowolność Liturgii eucharystycznej. Zdarzało się, że nie było mszału. Kapłani improwizowali, zmieniali dowolnie ustalone formuły.

kurie biskupie wydawały specjalnie przygotowane teksty świeckie, którymi można było zastępować w czasie liturgii... czytania biblijne. Przykład? Zamiast Listu do Hebrajczyków czytamy „Małego Księcia”, zamiast Ewangelii, na przykład Bergsona.


Jest jakaś granica?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lut 21, 2005 10:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
W tym miejscu zdecydowanie już jest przekroczona !
A co do pierwszego pytania to Kościół ma przede wszystkim głosić Boga w przeciwnym razie przestaje być sobą.
Próba przyciągania ludzi do Kościoła przez zniekształcanie wiary, liturgii i "wyluzowywanie" Jezusa i zasad które głosił, jest największą pomyłką ostatnich lat w niektórych kręgach Kościoła

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 11:14
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Jest jakaś granica?


Nie, jotko.......ludzka głupota nie zna zadnych granic.....


Mimo wszystko artykuł jest bardzo optymistyczny i ukazuje bardzo istotna rzecz.......
Ateizm jest PUSTKĄ..........ludzie nie potrafią zyc w pustce.

Cytuj:
Ci ludzie, którzy żyli obok siebie, nagle zaczęli się o siebie troszczyć! Do tego stopnia, że gdy ktoś nie przyszedł do kościoła, dzwonili do niego: „Co się stało? Czy nie jesteś chory? Czy nie trzeba ci pomóc?”. Z tego zlepku ludzi Pan Bóg uczynił wspólnotę! Tak działa Słowo Boże! Pan Bóg spełnił to, o co Go prosiłem. Bo co mogłem zdziałać sam? Taki mały ksiądz z Polski?



pozdrowka


Pn lut 21, 2005 11:15
Post 
Cytuj:
Próba przyciągania ludzi do Kościoła przez zniekształcanie wiary, liturgii i "wyluzowywanie" Jezusa i zasad które głosił, jest największą pomyłką ostatnich lat w niektórych kręgach Kościoła


Agniulko.......osmiele sie stwierdzić, ze ludzie którzy tak robia.....nie sa juz w Kosciele....stoja z dala od niego.


Pn lut 21, 2005 11:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
A jeszcze mi się skojarzyło... tytuł twojego postu "Duszpasterstwo sympatyczne"... Wiecie co to są atramenty sympatyczne? Takie co ich nie widać... Można nimi napisać każdą bzdurę i nikt nie zobaczy. Prawdę pokazuje dopiero zbliżenie do ognia... a symbolikę ognia w Piśmie Świętym chyba znamy...

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:
Próba przyciągania ludzi do Kościoła przez zniekształcanie wiary, liturgii i "wyluzowywanie" Jezusa i zasad które głosił, jest największą pomyłką ostatnich lat w niektórych kręgach Kościoła

Agniulko.......osmiele sie stwierdzić, ze ludzie którzy tak robia.....nie sa juz w Kosciele....stoja z dala od niego.

Widzisz, ja nie chciałam aż tak nikogo osądzać. Bo zazwyczaj stoi za tym dobra wola a niestety kompletne pomieszanie pojęć. Natomiast nie zawsze jest to tak skrajne i całościowe jak w podanym przykładzie i by od razu mówić o byciu poza Kościołem. To schorzenie pojawia się też w "łagodnych odmianach" i to nawet u nas na codzień w postaci omijania na kazaniach tematów "niepopularnych"

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 11:21
Zobacz profil
Post 
Ja też nie twierdzę, ze "słabsze" odmiany tejże choroby skazuja na bycie poza Kosciołem.

Odniosłem sie głównie do tego artykułu i [...]zachowań kurii biskupiej, która zezwalała na wyrzucenie Biblii z czytań mszalnych..
[...]baranek
pozdrówka


Pn lut 21, 2005 11:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL