Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Baczmy, aby obelżywe słowa nie wychodziły z naszych ust i spod naszych palców na klawiaturach.
I żyjmy spokojnie, z Bogiem w sercach i umysłach.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 29, 2010 17:26
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 16:35
Posty: 118
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Baczmy, aby obelżywe słowa nie wychodziły z naszych ust i spod naszych palców na klawiaturach.
I żyjmy spokojnie, z Bogiem w sercach i umysłach.


Bacz więc by więcej nie wklejać tych obrzydlistw jakie wygaduje ten chory człowiek Małkowski.


Śr gru 29, 2010 17:30
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Ksiądz Małkowski jest po pierwsze człowiekiem, więc proszę, nie obrażaj Go.
Po drugie jest wybitnym Kapłanem i wybitnym Polakiem.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 29, 2010 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 08, 2010 18:44
Posty: 47
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Ksiądz Małkowski jest po pierwsze człowiekiem, więc proszę, nie obrażaj Go.
Po drugie jest wybitnym Kapłanem i wybitnym Polakiem.


Hmmm pewnie nieścisłości ja tu widzę. Po pierwsze obrażać ks. Małkowskiego jakoś nie można, ale jak on obraża PUBLICZNIE wybranego w wolnych wyborach (!) prezydenta RP to jakoś nie kwapisz się do obrony p. prezydenta. No, ale to już nie mój problem.
Po drugie: co do kapłaństwa się nie wypowiadam. Z ogółu nie słucham tego co księża mówią. Dlaczego? Patrz mój login, wywal słowo "Prawie" i masz odpowiedź. Jednakże jak ktoś mi mówi o tym, że wybitnym Polakiem jest osobą łgająca, siejąca ferment i nie mająca zielonego pojęcia o czym mówi to jak w takiej sytuacji można nazwać taką osobę "wybitną". To uwłacza wielu innym, nparawdę wybitnym, naszym rodakom.

kenfollett napisał(a):
Jak mozna być kapłanem Chrystusa siejąc nienawiśc i opowiadając tak chore teorie.

Pomimo mojego sceptycznego podejścia do katolicyzmu pozwolę się z Tobą zgodzić. Nie jestem zwolennikiem tego jak obecnie wygląda kościół (niszczony jeszcze bardziej przez takich księży moim skromnym zdaniem), ale Jezusa zawsze uważałem za mądrą osobę (o ile można wierzyć temu jak go Ewnagelie przedstawiają - ale mniejsza z tym). Pozatym przez takich księży wielu wiernych odchodzi od Kościoła. Znam nie jeden przypadek kiedy dzięki tego typu księżom podobnym ludzie odchodzili od Kościoła (nie tak jak ja, "wypisując się"). No, ale jeśli tego chcą katolicy to ja jestem za.

Niedługo dojdzie, że Polak z Polakiem się nie dogada, a to będzie dopiero rozpacz.


Śr gru 29, 2010 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Przyjdzie moment, w którym każde z nas stanie przed Bogiem by zdać relację ze swego życia.
Ten moment może przyjść w każdej chwili, niezależnie ile kto ma z nas lat.
I staniemy przed Nim trzymając w rękach swoje własne czyny.


Zgadza się. Tak samo pewnie zgodzimy się, że oszczerstwa to nie są czyny, które mogą zaważyć na naszą korzyść. A ponieważ w całokształcie wydajesz się całkiem sympatyczną osobą, więc wiele osób apeluje do Ciebie, abyś nie szedł tą drogą. Co oczywiście niewiele da, dopóki sam nie dostrzeżesz, że piszesz i rozpowszechniasz oszczerstwa oraz bierzesz w obronę wybitne w formułowaniu oszczerstw osobistości.


Śr gru 29, 2010 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
kenfollett napisał(a):
Cytuj:
Musieliby jednak sami oskarżenia o takie czy inne działania wystąpić do organów ścigania w celu badania, czy nie popełniono przestępstwa.



Hmmm, a czy nie jest tak, ze oskarżanie Prezydenta RP o zbrodnicze działanie powinno byc ścigane z urzędu?
Tylko pytam, bo prawnikiem nie jestem, ale zastanawiam się czy nie złozyc doniesienia do prokuratury. (he he żart).
Nie, nie jest.

I nie wydaje mi się, żeby był to powód do żartów.

kenfollett napisał(a):
Czy jednak ktoś nie mógłby tak zrobić, przecierz mieliśmy przykład z prezydentem Kaczyńskim, którego jakis pijaczyna znieważył tylko obelżywym słowem, a prokuratura sie wmieszała. Tutaj mamy nie zelżenie, ale bezpodstawne oskarżenie o zbrodnię.
No mieliśmy. Tylko że to jest zupełnie inna kwestia - penalizowane w KK przestępstwo znieważenia Prezydenta RP, ścigane z urzędu:
Cytuj:
Art. 135. § 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
maly_kwiatek napisał(a):
Ksiądz Małkowski jest po pierwsze człowiekiem, więc proszę, nie obrażaj Go.
Po drugie jest wybitnym Kapłanem i wybitnym Polakiem.
Wybiórcze u Ciebie jest poszukiwanie prawdy. Jak ktoś popiera Twoje poglądy - to fajnie. Jak pisze i uważa inaczej - to
Cytuj:
"Baczmy, aby obelżywe słowa nie wychodziły z naszych ust i spod naszych palców na klawiaturach.
I żyjmy spokojnie, z Bogiem w sercach i umysłach.
czyli zamknąć dziób. Obiektywne :)

Brakuje Ci po prostu obiektywizmu. Bogiem bronisz tych, których uważasz - niesłusznie - za postępujących właściwie, i tym samym Bogiem starasz się postraszyć tych, którzy myślą inaczej od Ciebie, i niestety mają rację.

SweetChild napisał(a):
Zgadza się. Tak samo pewnie zgodzimy się, że oszczerstwa to nie są czyny, które mogą zaważyć na naszą korzyść. A ponieważ w całokształcie wydajesz się całkiem sympatyczną osobą, więc wiele osób apeluje do Ciebie, abyś nie szedł tą drogą. Co oczywiście niewiele da, dopóki sam nie dostrzeżesz, że piszesz i rozpowszechniasz oszczerstwa oraz bierzesz w obronę wybitne w formułowaniu oszczerstw osobistości.
:)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr gru 29, 2010 19:57
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 16:35
Posty: 118
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Cytuj:
Tylko że to jest zupełnie inna kwestia - penalizowane w KK przestępstwo znieważenia Prezydenta RP, ścigane z urzędu:


Czegos tutaj nie rozumiem.
Małkowski wyraźnie wskazuje na Prezydenta RP jako na mordercę winnego śmierci "niewiniatek" w katastrofie smoleńskiej.
Czyli nazwanie Prezydenta mordercą nie jest karalne, a wyzwanie go od ku...ów już tak?


Śr gru 29, 2010 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Tak, nie rozumiesz.

Tamto to znieważenie, ścigane z urzędu.

A to - bezpodstawne oskarżenie, ale o ściganie tego czynu musi wystąpić sam zainteresowany, ścigane na wniosek.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz gru 30, 2010 11:26
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Oto wywiad z księdzem Małkowskim, udzielony Rzeczpospolitej 3.03.2009.

Temat - Brak zeznań Prymasa Józefa Glempa i księdza Stanisława Małkowskiego w procesie beatyfikacyjnym księdza Jerzego Popiełuszki.

Cytuj:
Dla pasterza diecezji zeznania mogły być niewygodne
Cezary Gmyz 03 marca 2009 r.
ks. Stanisław Małkowski, przyjaciel ks. Popiełuszki, działacz opozycji

Rz: Co sądzi ksiądz o tym, że prymas Józef Glemp nie złożył zeznań w czasie procesu beatyfikacyjnego ks. Popiełuszki?

Ks. Stanisław Małkowski: Specjalnie mnie to nie zdziwiło. Takie zeznania, składane pod przysięgą, mogłyby być dla księdza prymasa niewygodne.

Co ksiądz ma na myśli?

Pewnie wolałby, by młodzież zapamiętała pasterza diecezji, jak w filmie „Popiełuszko”, przedstawionego w sposób ciepły. W rzeczywistości ks. prymas był dla księdza Jerzego znacznie ostrzejszy.

Czy angażując się w politykę, nie przekraczaliście czasem granicy tego, co dzieli sacrum od profanum?

Ksiądz Jerzy zginął za wiarę. Była to postawa kapłańska, nie polityczna. Owszem, mówił o życiu publicznym, ale zawsze w kontekście wiary.

Ja rzeczywiście uchodziłem za ostrzejszego, ale też nie przekraczałem granic – używałem porównań apokaliptycznych, które czasem były odbierane jako polityczne, zwłaszcza gdy mówiłem o czerwonym smoku.


Czy został ksiądz przesłuchany przez trybunał prowadzący proces kanonizacyjny ks. Jerzego?

Nie. Choć mogę się tylko domyślać, dlaczego.

Dlaczego?

Uchodzę za osobę niewygodną. Po śmierci księdza Jerzego ksiądz prymas, bez zapoznania się z treścią moich kazań, rozesłał pismo zabraniające zapraszania mnie ze słowem bożym do parafii archidiecezji. Zarzucił mi, że zamiast słowa bożego głoszę swoje słowa i szerzę nienawiść.

Pismo to nie zostało skierowane do mnie, więc uważałem, że mnie nie obowiązuje. Również część księży uznała zakaz za niesprawiedliwy i mnie zapraszała.


Jak wyglądało księdza życie po odzyskaniu przez Polskę wolności?

Zostałem skierowany na cmentarz, na Wólkę Węglową. Taka była pewnie wola boża.

Może ksiądz głosić kazania?

Nie zawsze. Z Wólki byłem też usunięty za opowiadanie się za lustracją. Jednak po pewnym czasie wróciłem. Parę razy zapraszano mnie także do wygłoszenia kazania, a kiedy miejscowy proboszcz orientował się, że to „ten Małkowski”, prosił mnie, bym mówił jak najkrócej, bo zaraz będzie kolejna msza. Niestety następnej mszy zwykle nie było.

Co dziś robiłby ksiądz Jerzy Popiełuszko, gdyby żył?

To nie był człowiek skłonny do kompromisów za cenę zasad. Może byłby tu ze mną na Wólce Węglowej. Zresztą jest. Często czuję jego obecność obok mnie.
Rzeczpospolita


Źródło: http://www.bibula.com/?p=7252

Szokujące są dla mnie informacje, ze zeznań nie złożył ani Prymas, ani ksiądz Małkowski, dwie osoby najbardziej istotne z duchownych, współpracujących z księdzem Popiełuszką.

Zdecydował o tym Prymas, na szczęście nie zaszkodziło to samemu procesowi beatyfikacyjnemu.

W wywiadzie, przy okazji, wyjaśniła się sprawa Czerwonego Smoka.
Ksiądz nie wziął tej alegorii ani z Fatimy, ani z Lichenia ani nie miał objawień prywatnych.
Ksiądz czerpał w 1984 roku wizję upadającego Czerwonego Smoka, wprost z Apokalipsy.
Sprawdziłem, faktycznie jest tam taka scena.

Zasługą księdza Małkowskiego było powiązanie sceny z Apokalipsy z rzeczywistą sytuacją ówczesnego Związku Radzieckiego i Kościoła. Tego, że niebawem Czerwony Smok sam upadnie - nie da się wyczytać z Apokalipsy. To dało się tylko wymodlić. I to było prorocze.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt gru 31, 2010 3:47
Zobacz profil
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
~mały_kwiatku, kiedy patrzę i słucham przekazu, jaki dla Polaków mają biskupi:Glemp, Nycz, Życiński, Gocłowski, Pieronek, oraz grupa aktywnych medialnie dominikanów,to otwieram Apokalipsę św Jana na rozdziale 13,11 i pasuje mi.
Korzystam z Biblii Tysiąclecia wydanej w 1969 roku, opatrzonej podstawowym komentarzem, i ten komentarz też mi tu pasuje.
W dziejach polskiego Kościoła to jest ten właśnie zakręt.

" Bestia druga, czyli Fałszywy Prorok, na usługach pierwszej

Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi:miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok.
I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i wszyscy jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona.
I czyni wielkie znaki, tak iż nawet każe ogniowi zstępować na ziemię wobec innych ludzi.
I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która ma cios od miecza, a ożyła.
I dano jej, by ducha dała obrazowi Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.
I sprawiła, że wszyscy:mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy dają sobie znamię na rękę swą prawą lub na swe czoło
i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto znamienia nie ma- imienia Bestii lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć."


Pt gru 31, 2010 9:43
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
oleksa57 napisał(a):
~mały_kwiatku, kiedy patrzę i słucham przekazu, jaki dla Polaków mają biskupi:Glemp, Nycz, Życiński, Gocłowski, Pieronek, oraz grupa aktywnych medialnie dominikanów,to otwieram Apokalipsę św Jana na rozdziale 13,11 i pasuje mi.
Korzystam z Biblii Tysiąclecia wydanej w 1969 roku, opatrzonej podstawowym komentarzem, i ten komentarz też mi tu pasuje.
W dziejach polskiego Kościoła to jest ten właśnie zakręt.

" Bestia druga, czyli Fałszywy Prorok, na usługach pierwszej

Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi:miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok.
I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i wszyscy jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona.
I czyni wielkie znaki, tak iż nawet każe ogniowi zstępować na ziemię wobec innych ludzi.
I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która ma cios od miecza, a ożyła.
I dano jej, by ducha dała obrazowi Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.
I sprawiła, że wszyscy:mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy dają sobie znamię na rękę swą prawą lub na swe czoło
i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto znamienia nie ma- imienia Bestii lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć."

Tak oleksa - to juz nie opluwanie "matki Kościoła" :( :( :(
Tylko gdzie Ci się zapowdziało 8 przykazanie Dekalogu.....Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu


Pt gru 31, 2010 10:32
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Król jest nagi, ~Alus, i nie ma co chwalić jego piękne szaty.
Przeczytaj sobie jeszcze Ap.14,8 i następne, tam jest ciąg dalszy tej historii.


Pt gru 31, 2010 10:43
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
oleksa57 napisał(a):
Król jest nagi, ~Alus, i nie ma co chwalić jego piękne szaty.
Przeczytaj sobie jeszcze Ap.14,8 i następne, tam jest ciąg dalszy tej historii.

Ale tylko ten król, który się Tobie nie podoba????
Chwała Bogu, ze Kościół nie jest własnością żadnego człowieka......a Bóg znający sumienia wie, który "król jest nagi".


Pt gru 31, 2010 10:55
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
~Alus, zarejestrowałam się na tym forum zasugerowana jego nazwą.
Uważam za rzecz nieuczciwą wykrzystywanie instrumentów ewangelicznych do walki politycznej.
Przejrzyj sobie polityczne wątki, w których wystąpiłaś. To są setki stron zapełnione cytatami z
PŚ i JPII .
A wszystko użyte w służbie jedynie słusznej partii, czyli PO.To daje do myślenia.

Mam nieprzeparte wrażenie, że - chyba wbrew intencjom założyciela tego forum- stało się ono areną służącą do urabiania opinii publicznej.
Nie byłoby w tym chyba nic złego, gdyby nie to, że nastąpił silny przechył z korzyścią dla tryumfalistów z PO. Z każdą dyskusją robicie co chcecie.
Niewygodni dyskutanci są eliminowani, niewygodne posty są natychmiast "zatapiane" 3-ma albo
i 4-ma stronami sto razy powtórzonych wcześniej treści.
Myślę, że chyba chcecie sobie dyskutować w swoim własnym gronie. To jest Wasz czas, więc działajcie.


Pt gru 31, 2010 11:32
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Cytuj:
~Alus, zarejestrowałam się na tym forum zasugerowana jego nazwą.
Uważam za rzecz nieuczciwą wykrzystywanie instrumentów ewangelicznych do walki politycznej.
Przejrzyj sobie polityczne wątki, w których wystąpiłaś. To są setki stron zapełnione cytatami z
PŚ i JPII .
A wszystko użyte w służbie jedynie słusznej partii, czyli PO.To daje do myślenia.

Tylko pod warunkiem, że słowa Jana Pawła II o powinnosci katolika - miłosci, miłosierdziu, wybaczaniu, przywoływanie Dekalogu, Ewangelii - służą jedynie PO.
Bo ja postrzegam PŚ, naukę Jana Pawał II jako uniwersalne służące do kształtowania człowieka wszystkich narodowości, ras....


Cytuj:
Mam nieprzeparte wrażenie, że - chyba wbrew intencjom założyciela tego forum- stało się ono areną służącą do urabiania opinii publicznej.
Nie byłoby w tym chyba nic złego, gdyby nie to, że nastąpił silny przechył z korzyścią dla tryumfalistów z PO. Z każdą dyskusją robicie co chcecie.
Niewygodni dyskutanci są eliminowani, niewygodne posty są natychmiast "zatapiane" 3-ma albo
i 4-ma stronami sto razy powtórzonych wcześniej treści.
Myślę, że chyba chcecie sobie dyskutować w swoim własnym gronie. To jest Wasz czas, więc działajcie.

Te uwagi do moderatorów.....


Pt gru 31, 2010 11:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL