Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 08, 2010 18:44
Posty: 47
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
oleksa57 napisał(a):
~Alus, zarejestrowałam się na tym forum zasugerowana jego nazwą.
Uważam za rzecz nieuczciwą wykrzystywanie instrumentów ewangelicznych do walki politycznej.
Przejrzyj sobie polityczne wątki, w których wystąpiłaś. To są setki stron zapełnione cytatami z
PŚ i JPII .
A wszystko użyte w służbie jedynie słusznej partii, czyli PO.To daje do myślenia.

Jedynie słuszną partią w Polsce jest PiS. Każdy dobrze o tym wie. Różnego rodzaju stronki i fora katolickie (na ten przykład fronda) opierają się głównie na krytyce PO (pomijając fakt, ze SLD dalej do Kościoła niż PO) i gloryfikowaniu PiSu. Także to co napisałaś nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.


N sty 02, 2011 15:04
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Pierwszy raz słyszę, że fronda jest katolicka.
Zajrzałem tam raz, bo Alus polecała, i tak mi zajechało stamtąd Szatanem i magicznymi działaniami, uprawianymi tam przez jakieś osoby, że po kilkunastu minutach musiałem stamtąd wyjść z bólem głowy.


Temat jest o wielce zasłużonym dla Polski i dla Kościoła księdzu Małkowskim.

Z radością spieszę zawiadomić, że ksiądz został laureatem Nagrody im. Grzegorza Wielkiego.
Przypomnijmy, że Grzegorz Wielki był wybitną postacią Kościoła, niezwykle skromnym człowiekiem, który nie zabiegał o żadne godności i stanowiska ludzkie. Z woli ludu, przyjął wybór na Papieża Kościoła Katolickiego. Od tej pory Kościół stał się miejscem licznym, istotnych do dziś reform, opartych o głęboką wiarę Papieża i jego wolę działania na rzecz Kościoła i Ludu Bożego.

Nagroda przyznawana jest przez "Nowe Państwo" za głoszenie prawdy.

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategor ... -wielkiego

Przypomnijmy, że to nie jest pierwsze ważne odznaczenie księdza Stanisława Małkowskiego.
23 września 2006 roku prezydent RP Lech Kaczyński za zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju odznaczył księdza Stanisława Małkowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


N sty 02, 2011 15:21
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Profesor Mirosław Dakowski, niezwykle zasłużony dla nauki, szczególnie dla fizyki jądrowej znany jest ze swej działalności społecznej, publicystycznej i patriotycznej postawy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Miros%C5%82aw_Dakowski

Znany ze swego powiedzenia:

Najgroźniejszy obecnie atak, to atak na PRAWDĘ

profesor zamieścił w swoim portalu internetowym najnowszy wywiad z ks. Stanisławem Małkowskim udzielony w lutym, w związku ze zbliżającą się pierwszą rocznicą tragedii pod Smoleńskiem.

Wywiad nosi tytuł: Zamach stanu a działania wojenne.
Znamienne jest zagajenie profesora, który pisze, że zamieszcza ten wywiad, bo ksiądz Małkowski "jest zakneblowany".

Zakneblowany w jakoby wolnej Polsce ...

Proponuję z uwagą przeczytać, co ma nam do powiedzenia ksiądz Małkowski, wybitny Polak.
Można się z księdzem nie zgadzać, polemizować. Nie można odmówić mu świadomości tego, co pisze i mówi. I to właśnie jest przerażające. Przerażające nie tylko dla czytelników, takich jak ja. Przede wszystkim ta Prawda głoszona przez księdza Małkowskiego jest przerażająca dla ludzi o nieczystych sumieniach, będących u władzy i wykorzystujących ją do załatwiania spraw zupełnie nie polskich, wykorzystujących władzę do ukrywania wielu prawd o prowadzeniu zbrodniczej działalności w niedalekiej historii Polski, prawd schowanych i zamazanych przed publicznością.

Zamach stanu a działania wojenne. Ks.St.Małkowski



Zamach stanu jest sprawą wewnętrzną, gdyby Platforma zrobiła go sama, można by mówić o zamachu stanu. Ponieważ wystąpiły tu czynniki zagraniczne, bez których ten zamach by się nie dokonał, można mówić o działaniu wojennym

Wywiad z księdzem Stanisławem Małkowskim dla Mediowo na Facebooku utworzona przez użytkownika Mediowo w dniu 4 lutego 2011

Ksiądz Stanisław Małkowski: Jako ratunek dla Polski widzę intronizację Jezusa na króla Polski, oraz ofiarowanie Rosji Niepokalanemu Sercu NMP przez Ojca Świętego Benedykta XVI, w jedności z biskupami Kościoła Katolickiego na świecie.

Na tej drodze może przyjść ratunek dla innych narodów i państwa, dla świata. Natomiast owocem ofiarowania Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z obietnicą Matki Bożej Fatimskiej - będzie nawrócenie Rosji i pokój w Europie.

www.facebook.com/Mediowo Forma: On-line Godzina: 1930

1. Samuel Rodrigo Pereira: Tradycyjnie chciałbym zacząć własnym pytaniem. Interesuje mnie temat księdza powołania. Gdyby mógł ksiądz trochę więcej o tym opowiedzieć.

Ksiądz Stanisław Małkowski: Najpierw doświadczyłem tak jak to rozumiałem wtedy powołania do życia zakonnego i sądziłem, że Pan Jezus wzywa mnie do zakonu. Był to rok 1973.

Najpierw myślałem o karmelitach bosych, bo przejąłem się lekturą mistyków hiszpańskich św. Jana od Krzyża i św. Teresy od Jezusa. Za radą spowiednika u św. Anny w Warszawie zwróciłem się do benedyktynów w Tyńcu z prośbą o przyjęcie mnie do nowicjatu. Tam odbyłem dwuletni nowicjat (lata 1964-66 r.)

Powołanie kapłańskie natomiast zrodziło się później, pod koniec studiów socjologicznych, które podjąłem po powrocie z nowicjatu tynieckiego.

W roku 1970 wstąpiłem do seminarium duchownego w Warszawie. 4 lata później zostałem wyświęcony.

2. Beata Tlen: Zawsze mnie interesowało czy ksiądz skończył resocjalizację . Jeżeli tak to kiedy? Przed czy po seminarium? Pamiętam księdza z różańcem jeszcze z pikiety Pro LIfe z roku '90 lub '91 pod sejmem RP. Dziękuję że X z nami tam był.

Ksiądz Stanisław Małkowski: Studiowałem socjologię na UW, przed wstąpieniem do seminarium, napisałem i obroniłem prace magisterską w roku 1969. Moim promotorem był prof. Adam Podgórecki, natomiast recenzentami byli prof. Maria Ossowska i prof. Stanisław Jedlewski. Pracę magisterską pisałem o tzw. "drugim życiu" w zakładzie wychowawczym.

Tematem obrony życia zająłem się jako współtwórca ruchu Gaudium Vitae, który powstał w roku 1979.

3. Mateusz Siepielski: Co ksiądz myśli o problemach liturgicznych i doktrynalnych po Vaticanum II?

4. Radosław Kąpiński: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Czy mógłby ksiądz powiedzieć co sądzi o Tradycji Katolickiej a konkretnie o Mszy Trydenckiej,Bractwie św Piusa X oraz o działaniach w tym wzgledzie Ojca Świętego Benedykta XVI. Szczęść Boże.

Ksiądz Stanisław Małkowski: Reforma liturgiczna, która weszła w życie w czasie gdy odwiedzałem Tyniec (już po zakończeniu nowicjatu), była - przez benedyktynów, a wśród nich liturgistów - akceptowana jako słuszna. Gdziekolwiek później pełniłem posługę ministranta w różnych kościołach, zauważyłem że zmiany liturgiczne przez księży były chętnie przyjmowane. Z wcześniejszej posługi ministranckiej pamiętam posługę w rycie trydenckim, podczas tzw. Mszy Wszechczasów.

Owszem wiem o różnych "dewiacjach liturgicznych", które na szczęście w niewielkim stopniu występują w Polsce.

Mszę Świętą Trydencką odprawiałem kilkakrotnie. Najpierw w kaplicy Res Sacra Miser, następnie u św. Benona na Nowym Mieście, a później we wspólnocie założonej przez księdza Łukasza Kadzińskiego.

Co do spraw doktrynalnych, to Sobór Watykański II miał zasadniczo charakter pastoralny, duszpasterski. Ewentualne zmiany doktrynalne w nauczaniu księży i biskupów na Zachodzie, były i są błędną interpretacją Soboru, wręcz rodzajem dewiacji w dziedzinie wiary i moralności.

Benedykt XVI konsekwentnie, spokojnie i stanowczo dąży do pojednania zwolenników liturgii trydenckiej z tzw. Kościołem posoborowym. Trudność polega nie tyle na formach liturgicznych, co na odniesieniu do uchwał Soboru Watykańskiego II. Trzeba rozróżnić dokumenty soborowe, oraz ich błędną interpretację.

5. Robert Kowalewski: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Uważam, że czas Najwyższy by zwykli księża podobni do ks. Popiełuszki wyszli z ludźmi: w obronie Prawdy, w obronie Wolności.

Na Hierarchię jak widać liczyć nie można. Czas by Księża stanęli w Obronie Boga i Narodu. Jak ksiądz widzi tę sytuację?

Ksiądz Stanisław Małkowski: Uważam że hierarchowie bronią Kościoła i Narodu. Sam fakt istnienia hierarchii, Kościoła hierarchicznego jest już czynnikiem Ich obrony. Natomiast nauczanie biskupów i księży w różnym stopniu, niekiedy niedostatecznym odnosi się do sprawy patriotyzmu i obrony Polski, jako Narodu i państwa.

Funkcjonują "medialni" nagłaśniani hierarchowie, kardynałowie, arcybiskupi i biskupi związani z Platformą Obywatelską i jej polityką. Na szkodę Polski. Motywy tego związku są różne: rodzinne, towarzyskie, koniunkturalne, oportunistyczne. Być może niekiedy agenturalne. Tacy hierarchowie są w mniejszości w Episkopacie.

Trzeba jednak zauważyć, że żaden z polskich biskupów, nie wypowiada się w jakiejkolwiek sprawie przeciwko wierze i moralności, rozumianej jako kanon prawd wiary i dekalog. Czego nie da się powiedzieć o różnych biskupach na Zachodzie. Np. wszyscy biskupi w Polsce, są obrońcami życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. I wszyscy uważają, że krzyż ma prawo funkcjonować w przestrzeni publicznej.

6. Łukasz Kuriata: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Czy jest możliwość głoszenia, określonych poglądów co do stanu Państwa, Kościoła, Narodu Polskiego w kościele przez Hierarchie kościelną.

Polityczna poprawność, nie jest dobra na dłuższą metę. Tu chodzi o Polskę i o prawdę. Czas na kazania w kościele, które wstrząsną Narodem. Wskażą adekwatny, odpowiedni stan Państwa Polskiego.

Czy ten czas już nastąpił ? Czy są naśladowcy ks. błogosławionego Jerzego Popiełuszko w Polskim kościele?

Ksiądz Stanisław Małkowski: Smoleńsk to preludium do powiedzenia sobie prawdy o stanie Państwa.

Wielu biskupów wygłasza mocne, jednoznaczne kazania, oceniające stan duchowy i materialny Polski. Jednak, w publicznych wypowiedziach kaznodziejskich, trzeba się liczyć z opłakanym stanem świadomości społeczeństwa.

Wielu ludzi w Polsce wyznaje bezsensowne hasło, iż Kościół nie powinien się mieszać do polityki. Mocna wypowiedź duchownego, odnosząca się do polityki, często powoduje reakcje przeciwne, do oczekiwanych. Inna była świadomość społeczna, duchowa i moralna Polaków w czasie stanu wojennego, gdy kazania głosił ks. Jerzy Popiełuszko, a inna jest teraz.

Żyjemy w czasie chaosu, zamętu i skuteczności oddziaływania medialnego na ludzka świadomość. Inaczej mówiąc wielu ludziom zrobiono "wodę z mózgu", gdy w czasie komuny, był dosyć jednoznaczny podział "My" i "Oni".

7. Robert Chrzanowski: J 18 36-37:

Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd».Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».

W przytoczonym fragmencie Ewangelii wg św. Jana, Chrystus mówi że Jego królestwo nie jest z tego świata, jak zatem pogodzić te słowa z ruchem dążącym do intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski. Czy nie ma tu sprzeczności? Czy nie jest to pewnego rodzaju umniejszenie Osoby Boskiej i sprowadzenie Jej do wymiaru politycznego? Jak ksiądz tłumaczy swoje przekonanie o konieczności tych dążeń?

Ksiądz Małkowski: Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata, ale jest na tym świecie. Chrystus, Król Wszechświata tworzy swoje Królestwo na ziemi, odwołując się do wolności, rozumności i wiary ludzi. Ludzi, którzy albo chcą, żeby Chrystus królował, albo nie chcą.

Chrystus chce królować, ale szanuje ludzki sprzeciw. Intronizacja Jezusa, na króla Polski, jest wyrazem pragnienia, aby Jezus królował w sprawach społecznych. Nie tylko osobistych i rodzinnych. W sprawach narodowych, państwowych. W dziedzinie ludzkich ustaw.

To królowanie Pan Jezus uzależnia od naszej woli, która zgodnie z przesłaniem, jakie otrzymała Sługa Boża Rozalia Celakówna, może i powinno przybrać postać intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Dla ocalenia Polski, a następnie innych krajów.

Intronizacja, zgodnie z przesłaniem Jezusa, ma dokonać się przy współudziale obu władz: kościelnej i państwowej. Na razie władze tego nie chcą. [działania w tej sprawie]:

4 lata temu grupa posłów zwróciła się z projektem uchwały iż Jezus jest Królem Polski. Nie byłaby to jeszcze intronizacja, ale krok w jej stronę. Podobno ówczesne władze PiSu, wyraziły zgodę na tą uchwałę, z zastrzeżeniem że inicjatywa powinna wyjść od biskupów.

Tymczasem kilku "medialnych" hierarchów podniosło gwałtowny, wręcz histeryczny sprzeciw wobec Intronizacji. Sprawa upadła.

8. Anna Awdziej: Szczęść Boże! Zawsze był Ksiądz niezwykle aktywnym kapłanem, zaangażowanym rozmaite inicjatywy i pełniącym różne posługi. Czy mógłby Ksiądz przybliżyć, na czym głównie polega Księdza praca duszpasterska w chwili obecnej? W jakie dzieła jest Ksiądz teraz najbardziej zaangażowany?

Ksiądz Stanisław Małkowski:Od czasu stanu wojennego, odprawiam pogrzeby na cmentarzu komunalnym północnym na Wólce Węglowej. Równolegle na zaproszenie różnych proboszczów, wśród nich księży Czesława Sadłowskiego, Romana Indrzejczyka, Leona Kantorskiego, Teofila Boguckiego, Jana Huryna - pełniłem posługę w różnych parafiach.

Od 20 lat, pełnię posługę w parafii św. Patryka na zaproszenie ks. Wojciecha Zdziebłowskiego. Przez 3 lata byłem kapelanem hospicjum Res Sacra Miser.

Od '79 roku zajmowałem się obroną życia dzieci poczętych i też od tego roku, do roku 1991 pełniłem posługę we wspólnotach Wiary i Światła, tzw. Muminków.

Od 1991 roku do 2002, pełniłem posługę, jako wolontariusz w areszcie śledczym w Białołęce. Od 10 lat prowadzę szeroką korespondencję z więźniami z różnych zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.

9. Samuel Rodrigo Pereira: Jakie widzi rozwiązanie dla dzisiejszej Polski i świata?

Ksiądz Stanisław Małkowski: Jako ratunek dla Polski widzę intronizację Jezusa na króla Polski, oraz ofiarowanie Rosji Niepokalanemu Sercu NMP przez Ojca Świętego Benedykta XVI, w jedności z biskupami Kościoła Katolickiego na świecie.

Na tej drodze może przyjść ratunek dla innych narodów i państwa, dla świata. Natomiast owocem ofiarowania Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z obietnicą Matki Bożej Fatimskiej - będzie nawrócenie Rosji i pokój w Europie.

10. Grzegorz Czerwiński: Szczęść Boże!

Mam pewien dylemat moralny. Dotąd wydawało mi się, że nie ma sprzeczności pomiędzy wiarą, a polskim patriotyzmem, który przecież ma chrześcijańskie korzenie. Patriotami byli bł. ks. Jerzy Popiełuszko oraz wkrótce bł. papież Jan Paweł II. Stwiali nam oni trudne i piękne zadania, których pokonywanie miało nas zbliżyć do Boga. Ale jednym z nich BYŁA PRZECIEŻ MIŁOŚĆ DO SWOJEJ OJCZYZNY. Tymczasem mam wrażenie, że teraz próbuje się to zmarginalizować.... A może ja to jednak źle interpretuję?

Drugie moje pytanie dotyczy abp-a Józefa Kowalczyka. Czy modląc się pod krzyżem uprawia się politykę? Czy wołając o "odpolitycznienie" nie wpisuje się właśnie w polityczną retorykę jednej z partii, niejako staje po jej stronie (obojętnie - świadomie czy nie) stając się właśnie BARDZO ALE TO BARDZO POLITYCZNYM?

Ksiądz Stanisław Małkowski: Pan zadając to pytanie, sam trafnie na nie odpowiedział. Postulat odłączenia Krzyża od polityki, oznacza zarazem postulat odłączenia polityki od Krzyża, czyli odłączenia polityki od Chrystusa, od dekalogu, od Ewangelii od sensu, od troski o wspólne dobro. Taka właśnie politykę uprawia w Polsce Platforma Obywatelska, którą niestety uwiarygadniają biskupi, zaprzyjaźnieni z politykami PO i ulegający postulatom, które Platforma zawarła w żądaniu niech Kościół ani Chrystus nie mieszają się do naszej polityki. Zaznaczmy polityki zgubnej dla Polski.

11. Robert Kowalewski:W ogóle lub mało znanym tematem/zagrożeniem jest Masoneria w kościele i polityce. Czy zgodzi się ksiądz, że powinna zostać powołana służba/zespół w celu ujawnienia tych osób i eliminacji z życia publicznego, tym samym ujawnienie jej prawdziwych i destrukcyjnych celów ?

Ksiądz Stanisław Małkowski: Tak, zgadzam się z tym. Zresztą co do katastrofy smoleńskiej, która niewątpliwie była aktem nie tylko zamachu stanu, ale aktem wojny przeciwko Polsce, to jak przypuszczam nie tylko czynnik wewnętrzny i wschodni wchodzą w grę, ale prawdopodobnie również zachodni. Być może niemiecki i rosyjski.

Czołówka Platformy i polityczna czołówka rosyjska zachowują się w sposób typowy, dla wspólników zbrodni, następnie mimo zacierania śladów, niszczenia dowodów, likwidowania i zastraszania świadków. Zachowało się wystarczająco dużo świadectw i obserwacji, które świadczą o precyzyjnie przygotowanym zamachu. Np. zmasakrowanie ciał i kształt wielu części rozerwanego samolotu, świadczą, nie o zgnieceniu, a o wybuchu wewnątrz samolotu. Zakaz ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, świadczy o tym że jeszcze w ciałach ofiar można znaleźć ślady działania bomby paliwowo-powietrznej. Polecam oba tomy "Zeszytów Smoleńskich", z aneksem dołączonym do drugiego tomu. Tam została zawarta dostępna wiedza na ten temat. Wiele można dowiedzieć się z lektury "Naszego Dziennika", "Gazety Warszawskiej", "Gazety Polskiej" i "Naszej Polski".

Zamach stanu jest sprawą wewnętrzną, gdyby Platforma zrobiła go sama, można by mówić o zamachu stanu. Ponieważ wystąpiły tu czynniki zagraniczne, bez których ten zamach by się nie dokonał, można mówić o działaniu wojennym.

12. Samuel Rodrigo Pereira:Na koniec chciałem spytać o znajomość z księdzem Popiełuszko. Kiedy się poznaliście?

Ksiądz Stanisław Małkowski: Księdza Jerzego poznałem w seminarium, jako kleryka, później spotykałem się z nim, kiedy pracował u św. Anny, gdzie zbliżyła nas troska o życie dzieci poczętych. Ksiądz Popiełuszko zaprosił mnie do św. Stanisława Kostki i tam przez przeszło rok z nim współpracowałem (1983-84). Beatyfikacja męczennika księdza Jerzego ukazuje aktualność jego postawy i przesłania. Ksiądz Jerzy, jako obrońca Krzyża i społecznego panowania Chrystusa w Polsce, wskazuje drogę ku Intronizacji.

Dziękuję za wywiad, dobranoc

Źródło: http://dakowy.nowyekran.pl/post/1373,za ... -malkowski

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pn kwi 18, 2011 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Temat jest o wielce zasłużonym dla Polski i dla Kościoła księdzu Małkowskim.


Zacny człowiek, tylko najwyraźniej mu się nieco na stare lata, klepki obluzowały, skoro takie głupoty wygaduje...


Wt kwi 19, 2011 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Łączenie polityki z religią, przede wszystkim niekorzystnie odbija się na samej religii, zaś korzystają z tego politycy - najczęściej ci którzy dzięki takiemu aliansowi wzbudzą wystarczająco dużo negatywnych emocji po obu stronach barykady. Tak czy inaczej jeśli chodzi o Ewangelię Jezus wypowiedział się przeciwko angażowaniu się w politykę.


Śr kwi 20, 2011 9:30
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
szyszkownik napisał(a):
Ten ksiądz popełnia przestępstwo. (...) Najlepiej dla niego by było gdyby przeszedł na emeryturę i przestać wygadywać głupoty.
(cytat z tekstu, usuniętego chwilę później przez autora)

Szyszkownik, wygląda na to, że dla Ciebie będzie najlepiej, jeśli udasz się na najbliższy posterunek Policji i zgłosisz o domniemanym przestępstwie księdza Małkowskiego. Uspokoisz sumienie i będzie Ci lżej na duszy w czasie świąt Wielkanocnych, czego Ci serdecznie życzę :)

Tylko nie pomyl się, Małkowskiego, a nie Małeckiego !

viewtopic.php?p=594806#p594806

Ksiądz pójdzie na emeryturę gdy przyjdzie czas, co nie oznacza, że przestanie żyć i funkcjonować jako człowiek i ksiądz. Mam nadzieję, że nadal będzie pięknym, tajemniczym kwiatem wśród wybitnych postaci Polski i Kościoła. Jak dotąd.

Swoją drogą, ci co Go chcieli zamordować 30 lat temu, teraz sobie pewnie w brodę plują ze złości, że tego wówczas nie zrobili ...

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr kwi 20, 2011 9:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
szyszkownik napisał(a):
Ten ksiądz popełnia przestępstwo. (...) Najlepiej dla niego by było gdyby przeszedł na emeryturę i przestać wygadywać głupoty.
(cytat z tekstu, usuniętego chwilę później przez autora)

Szyszkownik, wygląda na to, że dla Ciebie będzie najlepiej, jeśli udasz się na najbliższy posterunek Policji i zgłosisz o domniemanym przestępstwie księdza Małkowskiego. Uspokoisz sumienie i będzie Ci lżej na duszy w czasie świąt Wielkanocnych, czego Ci serdecznie życzę :)

Tylko nie pomyl się, Małkowskiego, a nie Małeckiego !

viewtopic.php?p=594806#p594806

Ksiądz pójdzie na emeryturę gdy przyjdzie czas, co nie oznacza, że przestanie żyć i funkcjonować jako człowiek i ksiądz. Mam nadzieję, że nadal będzie pięknym, tajemniczym kwiatem wśród wybitnych postaci Polski i Kościoła. Jak dotąd.

Swoją drogą, ci co Go chcieli zamordować 30 lat temu, teraz sobie pewnie w brodę plują ze złości, że tego wówczas nie zrobili ...


Na szczęście sumienie mam spokojne. I to ma być tajemniczy piękny kwiat wśród wybitnych postaci Polski i kościoła? No to powodzenia. Jak na razie mam coraz większy szacunek dla premiera Tuska, który jak do tej pory nikogo nie podał do sądu za obrazę (a mógłby już to zrobić nie raz).


Śr kwi 20, 2011 10:28
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Tutaj można odsłuchać przepięknej homilii księdza Stanisława Małkowskiego z 17.04.2011, wygłoszonej podczas Mszy Świętej wieńczącej VIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. ułana Zdzisława Peszkowskiego.

http://lukas.nowyekran.pl/post/11274,ks ... jasna-gora

Ten wybitny kaznodzieja, zakneblowany przez 30 lat przez biskupów warszawskich, odkrył nam swoje charyzmaty na Jasnej Górze, w miejscu, które dla Polaków zawsze było miejscem wolności.

Biada tym, którzy chcą budować na rozlanej krwi ludzkiej ...
Odsuńmy od władzy złoczyńców ...
Chrystus jest Królem Wszechświata, uznajmy Go naszym królem...
Ofiarujmy Rosję Bogu samemu i módlmy się za Rosję ....
Z tragedii smoleńskiej wyprowadźmy dobro ...

Polska niech będzie Królestwem Chrystusa i Jego Matki Najświętszej!
Amen

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr kwi 20, 2011 11:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Tutaj można odsłuchać przepięknej homilii księdza Stanisława Małkowskiego z 17.04.2011, wygłoszonej podczas Mszy Świętej wieńczącej VIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. ułana Zdzisława Peszkowskiego.

http://lukas.nowyekran.pl/post/11274,ks ... jasna-gora

Ten wybitny kaznodzieja, zakneblowany przez 30 lat przez biskupów warszawskich, odkrył nam swoje charyzmaty na Jasnej Górze, w miejscu, które dla Polaków zawsze było miejscem wolności.

Biada tym, którzy chcą budować na rozlanej krwi ludzkiej ...
Odsuńmy od władzy złoczyńców ...
Chrystus jest Królem Wszechświata, uznajmy Go naszym królem...
Ofiarujmy Rosję Bogu samemu i módlmy się za Rosję ....
Z tragedii smoleńskiej wyprowadźmy dobro ...

Polska niech będzie Królestwem Chrystusa i Jego Matki Najświętszej!
Amen


Odsuńmy od władzy złoczyńców...? Brzmi kurcze blade jak teologia wyzowlenia. Ten ksiądz powinien sobie mocno rozważyć dialog Jezusa z Barabaszem...

Osobiście nie przepadam za patosem. Jeśli chcecie zobaczyć najwspanialszego polskiego kapłana i to co robi dla konkretnych ludzi to zapraszam:

http://www.youtube.com/watch?v=Mm3Rg3fl ... re=related


Śr kwi 20, 2011 12:09
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Bardzo fajne i potrzebne duszpasterstwo.
Chwała księdzu, który się tego podjął.

Poza tym - trochę to nie w temacie.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr kwi 20, 2011 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Ten wybitny kaznodzieja, zakneblowany przez 30 lat przez biskupów warszawskich, odkrył nam swoje charyzmaty na Jasnej Górze, w miejscu, które dla Polaków zawsze było miejscem wolności.

Biada tym, którzy chcą budować na rozlanej krwi ludzkiej ...
Odsuńmy od władzy złoczyńców ...
Chrystus jest Królem Wszechświata, uznajmy Go naszym królem...
Ofiarujmy Rosję Bogu samemu i módlmy się za Rosję ....
Z tragedii smoleńskiej wyprowadźmy dobro ...

Polska niech będzie Królestwem Chrystusa i Jego Matki Najświętszej!
Amen


Kto chce niby budować na rozlanej krwi ludzkiej? Chyba, że mowa o PiS-ie, który niemiłosiernie wykorzystuje Katastrofę Smoleńską do celów politycznych.


Śr kwi 20, 2011 13:04
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Cytuj:
Księga Habakuka

Wielokrotne "biada"

5 Zaiste, bogactwo oszukuje;
a człowiek pyszny nie zazna spokoju:
traci rozsądek i spokój;
gardziel szeroko rozwiera jak Szeol
i jak śmierć nigdy nie jest nasycony;
choć zebrał ludy wszystkie wokół siebie,
wszystkie narody przy sobie połączył.
6 Czyż one go nie wezmą za przedmiot szyderstwa,
piosenki i wiersze na niego ułożą?
Powiedzą:

Pierwsze
"Biada temu, co mienie cudze zabiera <...>
i obciąża się zastawem zbyt wielkim!"
7 Czyż nie powstaną nagle wierzyciele twoi
i nie obudzą się twoi dręczyciele -
a ty się staniesz ich łupem?
8 Ponieważ złupiłeś liczne narody,
złupią i ciebie pozostałe ludy -
z powodu rozlewu krwi ludzkiej
i gwałtów dokonanych w kraju
przeciwko miastu i jego mieszkańcom.

Drugie
9 Biada ciągnącemu dla domu swego zysk nieprawy,
aby zbudować wysoko swe gniazdo
i tym sposobem uniknąć nieszczęścia!
10 Postanowiłeś na hańbę swojemu domowi -
wytracić liczne narody,
przeciw życiu własnemu tym grzesząc.
11 Kamień ze ściany zawoła,
a belka budowy mu zawtóruje:

Trzecie
12 "Biada temu, co miasto na krwi przelanej buduje,
a gród umacnia nieprawością!"

13 Czyż nie jest to wolą Pana Zastępów,
że ludy dla ognia pracują
i darmo się trudzą narody?
14 Albowiem kraj się napełni znajomością chwały Pana,
jak wody napełniają morze.

Czwarte
15 Biada temu, co zmusza bliźniego do picia,
pucharem swego jadu go upaja,
by się przyglądać jego nagości.
16 Nasyciłeś się hańbą, nie chwałą,
upij się sam i pokaż swe nieobrzezanie;
bo ciebie dosięgnie kielich [podany] przez prawicę Pańską,
a wstyd pokryje całą twoją sławę.
17 Spadnie na ciebie krzywda Libanu,
rzeź zwierząt napełni cię strachem:
z powodu rozlewu krwi ludzkiej
i gwałtów dokonanych w kraju
przeciwko miastu i jego mieszkańcom.

Piąte
19 Biada temu, co mówi: "Obudź się!" - do drzewa,
i - "Podnieś się!" - do niemego głazu!
Okryte one złotem i srebrem,
lecz ducha wcale w nich nie ma.
18 Cóż może posąg, który rzeźbiarz czyni,
obraz z metalu, fałszywa wyrocznia -
że w nich to twórca nadzieję pokłada,
gdy wykonuje swoje nieme bogi?
20 Lecz Pan mieszka w świętym domu swoim,
niechaj zamilknie przed Nim cała ziemia.


Nie mnie komentować Proroczych Ksiąg Pisma Świętego. Nie mnie komentować charyzmatycznych homilii opartych na Piśmie Świętym.
Takie teksty i treści najlepiej w cichości serca rozważać.

Zestawiłem wyżej po prostu trafiające mi do serca główne wezwania homilii.

Znalazłem też w internecie osobistą wypowiedź księdza Małkowskiego, zawierająca ten cytat:

Cytuj:
Smoleńsk to największa katastrofa po wojnie. Czy Ksiądz uważa, że to był tragiczny wypadek, skandaliczne niedbalstwo, czy może jednak wynik działania czynników i sił zewnętrznych?
Stwierdzić należy po raz kolejny, że w Smoleńsku doszło do zamachu i ten zamach był aktem agresji wymierzonym w Polskę i Polaków. I to aktem agresji nie tylko wewnętrznej, ale także zewnętrznej. Jeśli chodzi o sprawstwo tej zbrodni, na smoleńską katastrofę złożyły się trzy czynniki,:
- czynnik wschodni (udział Rosji)
- czynnik zachodni (przyzwolenie lub współudział państw zachodnich na przeprowadzenie zamachu)
- czynnik wewnętrzny, polski (współudział w zamachu obecnych najwyższych władz Polski).
Podkreślić należy, że bez tego czynnika zachodniego, czynnik wschodni nie zadziałałby, Rosja nie zdołałaby przeprowadzić zamachu. Mówiąc w skrócie – tuż przed stanem wojennym Jaruzelski błagał Rosjan, żeby interweniowali i oni się nie zgodzili, bo nie mieli poparcia Zachodu. To, czego nie osiągnął Jaruzelski, osiągnął Tusk, który poparcie Zachodu miał. Dzięki temu stało się możliwe przeprowadzenie w Smoleńsku zamachu.
Dlatego uważam, że na przyszłym pomniku, czy też pamiątkowej tablicy powinien znaleźć się cytat ze Starego Testamentu: „Biada temu, kto buduje na przelanej ludzkiej krwi.”


Całość wywiadu udzielonego przez księdza, tutaj:

http://www.gf24.pl/index.php/warszawska ... -krwi.html

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr kwi 20, 2011 13:27
Zobacz profil
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Biorąc pod uwagę oczekiwania współczesnego człowieka w stosunku do kapłana, widzimy, że sprowadzają się one w istocoe do jednego, wielkiego oczekiwania: Pragnie on Chrystusa
O wszystko to, czego potrzebuje w wymiarze ekonomicznym, społecznym i politycznym, może zwrócić się do innych.
Kapłana prosi o Chrystusa!!
......najwidoczniej nasz rodak Jana Paweł II nie miał pełnego rozeznania w potrzebach części polskich katolików..


Śr kwi 20, 2011 14:12
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Alus napisał(a):
Biorąc pod uwagę oczekiwania współczesnego człowieka w stosunku do kapłana, widzimy, że sprowadzają się one w istocoe do jednego, wielkiego oczekiwania: Pragnie on Chrystusa
O wszystko to, czego potrzebuje w wymiarze ekonomicznym, społecznym i politycznym, może zwrócić się do innych.
Kapłana prosi o Chrystusa!!
......najwidoczniej nasz rodak Jana Paweł II nie miał pełnego rozeznania w potrzebach części polskich katolików..


Właśnie dlatego Ksiądz Małkowski niesie wiernym Chrystusa i jest gorącym orędownikiem uznania Go za Króla Polski. Właśnie dlatego ksiądz Małkowski broni Krzyża i Wiary, przed próbami zepchnięcia Chrystusa i Jego Krzyża do sfery prywatnej, jak było za czasów stalinowskich.
Władza tak państwowa, jak kościelna jednak obawia się Chrystusa jako Króla i coraz powszechniej wyrażaną potrzebę Intronizacji Chrystusa bagatelizują i marginalizują w mediach.

Cytuj:
Jest Ksiądz gorącym zwolennikiem intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Tymczasem w mediach temat ten nie jest w ogóle poruszany, nawet marginalnie. Co więcej – zarówno w Europie, jak i w Polsce coraz częściej propagowane są koncepcje eliminowania symboli chrześcijańskich z życia publicznego. Jak Ksiądz myśli, dlaczego tak się dzieje?

Władze nie są zainteresowane intronizacją Jezusa Chrystusa na Króla Polski, bo sądzą, że władza Chrystusa umniejszyłaby ich władzę. W Polsce i w całej Europie trwa wręcz detronizacja Chrystusa, przez którą należy rozumieć odejście od prawdy obiektywnej, powszechnej, uniwersalnej, od prawa naturalnego. Uznanie władzy Chrystusa oznaczałoby nie tylko uznanie istnienia Boga, ale też konieczność oparcia prawa stanowionego na prawie naturalnym, a tego współczesne pogaństwo nie chce. Jest ono rewolucją nihilizmu. Jest to teoria destrukcyjna, gdyż innej Europy niż oparta na Ewangelii nie było, nie ma i nie będzie. Europa, która odrzuci prawdę obiektywną, chrześcijańskie wartości, przestanie istnieć.


Całość wywiadu, jak wyżej, tutaj:

http://www.gf24.pl/index.php/warszawska ... -krwi.html

Uwaga o Janie Pawle II, który jakoby nie miał rozeznania w duchowych potrzebach Polaków - nie na temat i nie na miejscu.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr kwi 20, 2011 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):

Właśnie dlatego Ksiądz Małkowski niesie wiernym Chrystusa i jest gorącym orędownikiem uznania Go za Króla Polski. Właśnie dlatego ksiądz Małkowski broni Krzyża i Wiary, przed próbami zepchnięcia Chrystusa i Jego Krzyża do sfery prywatnej, jak było za czasów stalinowskich.
Władza tak państwowa, jak kościelna jednak obawia się Chrystusa jako Króla i coraz powszechniej wyrażaną potrzebę Intronizacji Chrystusa bagatelizują i marginalizują w mediach.


Intronizacja Chrystusa - kolejny dziwaczny pomysł, typowy dla oderwanego od realiów, patetycznego polskiego katolicyzmu. Nie rozumie komu i w czym miałoby to pomóc. Nie mówiąc już o tym, że przecież w rozumieniu teologii katolickiej Chrystus jest już królem Polski, przez to że jest królem wszechświata.
Na tym polega cały problem, że my Polacy jesteśmy najlepsi w głupich, nikomu niepotrzebnych inicjatywach. Bo tak jest łatwiej, aniżeli zająć się codzienną, żmudną pracą... Lepiej wznosić pomniki (jak ten w Świebodzin - jeden z największych pomników Chrystusa i największych kiczów zarazem - wygrał plebiscyt na najbardziej makabryczną bryłę...). Czy tego chcecie, żeby znowu dochodziło do takich scen jak spod pałacu prezydenckiego?
Obrazek
Zgadzam się z tym że obecnie ludzie bardzo potrzebują Chrystusa, Buddę, Allaha, słowem jakiejś formy duchowości. Lecz nie kolejnych pomników, czy bzdurnych inicjatyw, lecz prawdziwych ludzi z krwii i kości, którzy praktykując swoją ścieżkę duchową, będą promieniować spokojem, szczęściem, radością, miłością, życzliwością i współczuciem. Tego potrzebują dziś ludzie nie wybujałe megalomanii, która stanie się jedynie kolejną okazją do pośmiewiska.


Śr kwi 20, 2011 23:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL