Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Przyjdzie moment, w którym każde z nas stanie przed Bogiem by zdać relację ze swego życia.
Ten moment może przyjść w każdej chwili, niezależnie ile kto ma z nas lat.
I staniemy przed Nim trzymając w rękach swoje własne czyny.

Oceny innych osób, jakie czyniliśmy w życiu, rozwieją się na wietrze, zanim staniemy przed Bogiem. Nie da się na nich zbudować w nas niczego trwałego, wiecznego.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 29, 2010 13:38
Zobacz profil
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Maly_kwiatku. Gdybys nie napisal,
maly_kwiatek napisał(a):
Czy jest On osobą świętą, tego nie wiem, jednak na pewno jest on człowiekiem Kościoła i Wiary a nie polityki. Dlatego oskarżenia polityczne wobec księdza trafiają w próżnię.

po wklejeniu tekstu, gdzie ks. Malkowski 90% poswieca na tresci polityczne, pomawiajac politykow, ktorych nie lubi o najgorsze zbrodnie i to z wielka pewnoscia, ale bez dowodow, dalabym sobie i tobie spokoj.

Niestety, ty chciales przekonac nas do wlasnej wizji ks. Malkowskiego, pomijajac zgrabnie wlasnie to, co tej wizji zaprzecza. I takiej manipulacji ja nie uznaje. A milczenie, byloby akceptacja twojej manipulacji.

Dopoki nie zaczales pisac o ks. Malkowskim, byl mi on, co prawda osoba nieznana, ale jednoczesnie nie mialam o nim zadnego zdania.
Dzieki temu, ze najpierw ty sam o nim pisales, zreszta czesciowo rozmijajac sie z prawda (o zakazie gloszenia kazan - do czego do tej pory sie nie przyznales), a potem dajac dojsc do slowa samemu ks. Malkowskiemu, mam teraz wlasne zdanie o nim i jest mi go szkoda. Jako czlowieka, ktory nie potrafi dostrzec bledu u siebie, ktory oskarza biskupow za swoj los, a nie potrafi zrozumiec gdzie on sam bladzi, ktory upomnienia biskupa traktuje jako "pogrozki", ktory obrzuca blotem ludzi "za pochodzenie partyjne", ktory zapomnial o sensie swojego kaplanskiego powolania: prowadzic ludzi do jednosci w Chrystusie.

Dla ciebie to wizjoner i prorok. Dla mnie - zagubiony kaplan. Mozliwe, ze obie nasze wizje tego samego czlowieka, sa jakos po czesci prawdziwe.


Śr gru 29, 2010 13:41
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Przyjdzie moment, w którym każde z nas stanie przed Bogiem by zdać relację ze swego życia.
Ten moment może przyjść w każdej chwili, niezależnie ile kto ma z nas lat.
I staniemy przed Nim trzymając w rękach swoje własne czyny.

Oceny innych osób, jakie czyniliśmy w życiu, rozwieją się na wietrze, zanim staniemy przed Bogiem. Nie da się na nich zbudować w nas niczego trwałego, wiecznego.

Wedle kryterium - Chrystus chciał, abyśmy w życiu kierowali się miłosierdziem. To jest rdzeń Ewangelii , Dives in misericordia, 1980.


Śr gru 29, 2010 13:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie oceniam tego księdza jako kapłana, nie podejmuję się oceny jego życia.

Ale teoria spiskowa o zamachu i forsowanie intronizacji - nie.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr gru 29, 2010 13:53
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Kamala napisał(a):
Dzieki temu, ze najpierw ty sam o nim pisales, zreszta czesciowo rozmijajac sie z prawda (o zakazie gloszenia kazan - do czego do tej pory sie nie przyznales), a potem dajac dojsc do slowa samemu ks. Malkowskiemu, mam teraz wlasne zdanie o nim i jest mi go szkoda.


Dlaczego wkładasz mi w usta słowa ocen, jakie dokonała Alus ?

O rzekomym zakazie głoszenia kazań, rzekomo nie respektowanym przez księdza, rozpowszechniała informacje Alus w temacie Krzyża pod Pałacem Prezydenckim.
Wtedy dopiero się zainteresowałem i tematem i księdzem, bo księdza znałem od dawna i nie wyobrażam sobie, aby takie głupoty jakie Alus o Nim pisała mogły mieć miejsce.

Tam też rozpoczął się temat księdza Małkowskiego, od zarzucenia Mu przez Alus, odejścia od Kościoła.

viewtopic.php?f=37&t=25801&start=930


Temat zakazu kazań został przez nią wprowadzony na następnej karcie forum.

viewtopic.php?f=37&t=25801&start=945

Ponieważ sposób oceniania księdza przez Alus, miał charakter oszczerczy, ująłem się za nim i zacząłem badania internetowe na jego temat, które czynię nadal, stąd temat przeze mnie założony.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 29, 2010 14:07
Zobacz profil
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Kamala napisał(a):
Dzieki temu, ze najpierw ty sam o nim pisales, zreszta czesciowo rozmijajac sie z prawda (o zakazie gloszenia kazan - do czego do tej pory sie nie przyznales), a potem dajac dojsc do slowa samemu ks. Malkowskiemu, mam teraz wlasne zdanie o nim i jest mi go szkoda.


Dlaczego wkładasz mi w usta słowa ocen, jakie dokonała Alus ?

O rzekomym zakazie głoszenia kazań, rzekomo nie respektowanym przez księdza, rozpowszechniała informacje Alus w temacie Krzyża pod Pałacem Prezydenckim.
Wtedy dopiero się zainteresowałem i tematem i księdzem, bo księdza znałem od dawna i nie wyobrażam sobie, aby takie głupoty jakie Alus o Nim pisała mogły mieć miejsce.


To znaczy, ze to nie ty pisales?
viewtopic.php?f=36&t=26256&start=3
maly_kwiatek napisał(a):
Właśnie dlatego, zaraz po pogrzebie księdza Popiełuszki, ksiądz Małkowski został przeniesiony do innej, odległej parafii, przy okazji z zakazem wypowiadania się.


Czy dales sie zasugerowac Alus i agawie?


Śr gru 29, 2010 14:13
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 16:35
Posty: 118
Post Re:
ToMu napisał(a):
Nie oceniam tego księdza jako kapłana, nie podejmuję się oceny jego życia.

Ale teoria spiskowa o zamachu i forsowanie intronizacji - nie.


Hmmm, czyli nadal w społeczeństwie pokutuje obłedna opinia wciskana nam przez samych kapłanów, ze "kapłan znaczy lepszy".
Opinia wciskana przez wieki, a wymyślona przez samych księzy, gdyz nie ma ona najmniejszego oparcia w Ewangelii.
To, ze ktoś został wyświęcony przez biskupa, który ma o nim nikła wiedze, wcale nie oznacza, ze jest kimś lepszym - to kompletna bzdura i czysto ludzki wymysł.
Małkowski, miał niezła przeszłośc, ale obecnie wszedł na złą droge i niestety nia podąża, pociagając w te przepaśc niewinnych i ogłupionych ludzxi, dla których ksiądz jest czyms lepszym.

Nie jestem prawnikiem, ale zastanawiam sie czy wywiad Małkowskiego i oskarżanie prezydenta RP o zbrodnie nie ociera sie o kryminał.
Chociaz lepiej by było gdyby prokurator nie zajmował sie kimś, kto zdradza objawy choroby psychicznej. Po co tworzyc w umysłach ociemniałych ludzi "meczennika"....a może Małkowski zazdrości bł. Popiełuszce i teraz probuje sie wybic, niestety robiac z siebie zwykłego pajaca.


Śr gru 29, 2010 14:20
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Kamala napisał(a):
Czy dales sie zasugerowac Alus i agawie?


Zapewne tak.
W ogóle mały kwiatek ufa ludziom i przyjmuje w dobrej wierze, że to, co piszą, piszę również w dobrej wierze pisząc prawdę.
Jeśli okazuje się, że jest inaczej, to kwiatkowi jest przykro i oczywiście stara się weryfikować swoje podejście do treści, jakie przekazują osoby, którym się zdarza napisać nieprawdę.

Jednak swego ogólnego zaufania do ludzi nie zamierzam zmieniać.

Kamala,
jeśli interesuje Cię jak to było z tymi zakazami głoszenia kazań w stanie wojennym i przez następne 26 lat aż do teraz to przejrzyj tę stronę, gdzie ksiądz Małkowski sam o tym mówi. Jak tylko ją znalazłem, to Wam podałem.

http://www.dakowski.pl/index.php?option ... &Itemid=46

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 29, 2010 14:36
Zobacz profil
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
kwiatku - znajdź sobie w necie Biuletyn IPN nr 10 2004.
Zauważ, co ks Małkowski sam mówi o różnicy kazań bł J. Popiełusszko a swoimi.
Ks. Małkowski nadal utrzymuje, ż Waldemar Chrostowski To nie jest człowiek sumienia. To Judasz.
Pomimo, że Chrostowski wygrał proces o zniesławienie i przypisanie mu agenturalności SB.


Śr gru 29, 2010 15:20
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Pan Lech Wałęsa też nie da złego słowa powiedzieć o Panu Ministrze Wachowskim.
I co z tego?

Alus, piszą na forum, ze lubisz odwracać kota ogonem.
Lubisz?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 29, 2010 15:28
Zobacz profil
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Pan Lech Wałęsa też nie da złego słowa powiedzieć o Panu Ministrze Wachowskim.
I co z tego?

Alus, piszą na forum, ze lubisz odwracać kota ogonem.
Lubisz?

Pan Wałęsa winien odpowiadac za słowa, ale ksiądz w trójnasób.....
W kwestii zachowań ks. Małkowskiego, to porównaj zachowanie o. Pio, któremu na lata zabroniono publicznego sprawowania Mszy św i spowiadania......czy przeczytałeś gdziekolwiek jego słowa skargi, oskarzeń, buntu????

O odwracaniu kota ogonem, powtarzanym za ulubionym jajcarzem nie mam zamiaru dyskutować....kolejny sarkazm.


Śr gru 29, 2010 16:21
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Ani nie oceniam, ani nie porównuję.
Po prostu podziwiam.
I kocham.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 29, 2010 16:24
Zobacz profil
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
maly_kwiatek napisał(a):
Ani nie oceniam, ani nie porównuję.
Po prostu podziwiam.
I kocham.

I przyjmujesz wszystko "jak leci"?.......to znów Chrystus wyszedł przed szereg mówiąc o pokorze, nadstawianiu drugiego policzka, braterskim napomnieniu......nie kochał????????????


Śr gru 29, 2010 16:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
kenfollett napisał(a):
ToMu napisał(a):
Nie oceniam tego księdza jako kapłana, nie podejmuję się oceny jego życia.

Ale teoria spiskowa o zamachu i forsowanie intronizacji - nie.


Hmmm, czyli nadal w społeczeństwie pokutuje obłedna opinia wciskana nam przez samych kapłanów, ze "kapłan znaczy lepszy".
Opinia wciskana przez wieki, a wymyślona przez samych księzy, gdyz nie ma ona najmniejszego oparcia w Ewangelii.
To, ze ktoś został wyświęcony przez biskupa, który ma o nim nikła wiedze, wcale nie oznacza, ze jest kimś lepszym - to kompletna bzdura i czysto ludzki wymysł.
Małkowski, miał niezła przeszłośc, ale obecnie wszedł na złą droge i niestety nia podąża, pociagając w te przepaśc niewinnych i ogłupionych ludzxi, dla których ksiądz jest czyms lepszym.

Nie jestem prawnikiem, ale zastanawiam sie czy wywiad Małkowskiego i oskarżanie prezydenta RP o zbrodnie nie ociera sie o kryminał.
Chociaz lepiej by było gdyby prokurator nie zajmował sie kimś, kto zdradza objawy choroby psychicznej. Po co tworzyc w umysłach ociemniałych ludzi "meczennika"....a może Małkowski zazdrości bł. Popiełuszce i teraz probuje sie wybic, niestety robiac z siebie zwykłego pajaca.
Tu nie tyle o to chodzi, że święcenia robią z niego nadczłowieka. Nie robią i nie sprowadzałbym tego problemu do faktu, że niektórzy ludzie po prostu lubią w księżach supermanów widzieć. Nie jest dokładnie tak - jako że nie są takie osoby zapatrzone we wszystkich duchownych jak leci, a w wybranych - tak przez nich, jak i (w ich mniemaniu) przez Boga do wyjątkowo ważnych misji i demaskowania światowych spisków...

Nie neguję, że był zasłużony - ale jego teorie spiskowe najwyraźniej doprowadziły do podpadnięcia przełożonym już za komuny, skoro wtedy dostał zakaz głoszenia kazań.

Ja prawnikiem jestem akurat. I uważam, że są w tekście wprost zarzuty. Musieliby jednak sami oskarżenia o takie czy inne działania wystąpić do organów ścigania w celu badania, czy nie popełniono przestępstwa.

Nie wiem, czy x Małkowski zazdrości i komu... Mam nadzieję, że nie jest tak, jak piszesz.

Zastanawiające najbardziej jest coś innego. Jak niewiele dzieli świętego - Popiełuszkę - od, niestety moim zdaniem, oszołoma. I jak wielu tej różnicy nie zauważa.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr gru 29, 2010 16:35
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 16:35
Posty: 118
Post Re: Ks. St. Małkowski - wybitny Polak i kapłan
Cytuj:
Musieliby jednak sami oskarżenia o takie czy inne działania wystąpić do organów ścigania w celu badania, czy nie popełniono przestępstwa.



Hmmm, a czy nie jest tak, ze oskarżanie Prezydenta RP o zbrodnicze działanie powinno byc ścigane z urzędu?
Tylko pytam, bo prawnikiem nie jestem, ale zastanawiam się czy nie złozyc doniesienia do prokuratury. (he he żart).
Czy jednak ktoś nie mógłby tak zrobić, przecierz mieliśmy przykład z prezydentem Kaczyńskim, którego jakis pijaczyna znieważył tylko obelżywym słowem, a prokuratura sie wmieszała. Tutaj mamy nie zelżenie, ale bezpodstawne oskarżenie o zbrodnię.


Śr gru 29, 2010 17:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL