Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 3:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kolonia 2005 ( i ŚDM ogólnie) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 20:16
Posty: 25
Post Kolonia 2005 ( i ŚDM ogólnie)
Nie bardzo wiem gdzie mam wrzucić ten wątek i czy taki jest gdzieś już tutaj. Szukałam trochę, ale nigdzie nie widziałam, jeśli jednak gdzieś jest, to przepraszam. Jeśli też piszę go w nieodpowiednim miejscu, to zróbcie z tym, co trzeba oki?
Chciałabym pogadać z kimś kto wybiera się na ŚŚwiatowe Dni Młodzieży do Kolonii. Ja mam to szczęście, że "załapałam" się do wolontariatu i pomocy w tym wydarzeniu. Chciałabym powymieniać zdania na ten temat. Podzielić się przemyśleniami, obawami itd. (a może poznać kogoś kto mieszka niedaleko i z kim mogłabym razem tam pojechać? :D )
A może ktoś ma jakieś wspomnienia z poprzednich ŚDM?

pozdrawiam

_________________
shalom!


Pn lut 28, 2005 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 17:34
Posty: 179
Post 
hej ja jade do Kolonii :)


Cz mar 31, 2005 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Ja rowniez jade. Wspomnienia? Co prawda niecalkiem moje, ale co tam :) . W Rzymie, bodajze 4 lata temu, bylo strasznie goraco. Kazdy dostawal 9 litrow wody na glowe, i jeszcze straz pozarna polewala. Mam nadzieje, ze w tym roku bedzie troche chlodniej.
Obawiam sie troche, ze nie bedzie Ojca Św. Spotkanie z Nim to duze przezycie(dotychczas bylem blisko raz, i pamietam to jak dzis).

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Cz mar 31, 2005 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 17:34
Posty: 179
Post 
tak chciałabym by Ojciec św. był, tylko by był. Tylko tyle :cry:


Cz mar 31, 2005 21:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Rzym 2000 :) Najpierw tydzień siedzieliśmy w wiosce w górach. Trzeba jednak pamiętać, że włoska wioska to nie jest to samo co polska wioska ;) Zwiedzalismy przepiękne okolice, achh ;) Następny tydzień to już Rzym i bezpośrednie przygotowania do obchodów ŚDM. Były katechezy w rzymskich parafiach, wspólne wieczory na placach, śpiewy w różnych językach, taniec. Rzym był wtedy przepełniony radością. Na ulicach pełno młodych ludzi. Nikogo nie dziwiło to, że uśmiechało się czy zagadywało do obcokrajowców. Chińczycy i Afrykańczycy zaczepiali nas, by zrobić sobie z nami zdjęcie, bo przezcież dla nich byliśmy niespotykanymi "okazami" ;)
Roszwor ma racje - był straszny upał. Oblewali nas armatkami wodnymi, by było czym oddychać mniej więcej ;) Niestety mojej grupce przyjaciół zabrakło wody do picia, ale nie było problemu, by podejść do nieznajomych i poprosić.
Ojciec Święty był. Pamiętam spotkanie z Nim na placu Św. Piotra... mogłabym opowiadać godzinami. Naprawdę ogrom pięknych wspomnień. Polecam :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Pt kwi 01, 2005 6:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 17:34
Posty: 179
Post 
tak chciałabym by Ojciec Św. był z nami w KOlonii. :cry:


Pt kwi 01, 2005 14:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 20:16
Posty: 25
Post 
Dzięki za te wpisy!
Hmm...qrcze, te Światowe Dni Młodzieży w Kolonii chyba bedą wyjatkowe. Z nowym Papieżem, ale i z Janem Pawłem II czuwającym nad nami :)
Dużo myśli, dziwne uczucia, niepewność jak to będzie...ale i wileka nadzieja na to, że będzie to czas wspaniały, czas jeszcze większego zjednoczenia młodzieży całego świata.
Do zobaczenia w Kolonii!

_________________
shalom!


N kwi 10, 2005 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 17:34
Posty: 179
Post 
hm, dziwne będą te dni młodzieży


smutniejsze niż zawsze (tak mi sięzdaje) i coś mi się zdjae że młodzi będą krzyczeli :Jan Paweł II, mimo tego że juz nie żyje


N kwi 10, 2005 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Mam nadzieje, ze nie beda, tzn, ze nie beda demonstrowac nowemu Ojcu
Sw, ze woleli starego. Zgadzam sie z katia, ze na tych dniach bedzie obecnych dwoch papiezy i przez to moze byc to niesamowite.

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


N kwi 10, 2005 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Wierzę w młodzież. Wierzę, że tak jak potrafiła uczcić Jana Pawła II, jak potrafi po jego śmierci coraz liczniej zapisywać się na wyjazd do Kolonii, tak będzie potrafiła okazać tam szacunek nowemu papieżowi. Jeśli nie z innych powodów, to ze względu na pamięć JP II. Ją ukochał, na niej nie zawiódł się w zeszłym tygodniu, nie zawiedzie się i w Kolonii :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N kwi 10, 2005 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 20:16
Posty: 25
Post 
Módlmy się o to, by kardynałowie wybrali dobrze w mocy Ducha Świętego!
By nowy Ojciec Święty podjął wyzwanie, którym jest spotkanie z młodymi świata, by nie bał się tego wydarzenia i sprawił, że będzie ono niesamowitym doświadczeniem.
Też tak sobie myślę, że ludzie godnie i z szacunkiem przyjmą nowego Papieża. W końcu mamy niepowtarzalną szansę, jako jedni z pierwszych, spotkać go i choć trochę poznać! :)

_________________
shalom!


Wt kwi 12, 2005 6:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do przebiegu ŚDM w Kolonii? Lepiej nie mogło się "złożyć" :D:D:D

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt kwi 19, 2005 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ja chciałem pojechać, jak żył jeszcze Jan Paweł II. Gdy umarł... odechciało mi się. Nie pojadę. Wobec niemieckiego papieża będzie to manifestacja niemieckości i niemieckiej dumy z "ich" człowieka na Piotrowym tronie.

Choć pewnie będzie to pierwsza okazja, żeby się przekonać czy ten człowiek będzie umiał podjąć dialog z młodzieżą.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt kwi 19, 2005 21:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Ja chce i może pojadę, zobaczę co da się zrobić.
TOmu nie podoba mi się twoja postawa, mamy nie jechać, tylko dlatego, że Benedykt XVI jest niemcem, a nie polakiem. To spotkanie dla młodych całego świata, a Jan Paweł II liczył, że my tam przybędziemy. On tam jest...


Wt kwi 19, 2005 22:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Ja też patrzę na to zupełnie inaczej od Tomka. Jakby wszyscy tak myśleli, to w Kolonii rzeczywiście pojawiłaby się jedynie niemiecka młodzież i może byłoby tak, jak piszesz. Jak mieliśmy papieża Polaka to było świetnie prawda? Był nasz, cieszyliśmy się i cieszyć miał się z tego cały świat. A jak mamy Niemca, to cieszyć się nie potrafimy, tylko układamy jakieś teorie spiskowe :whoeva:

Dwa tygodnie temu martwiliśmy się, że to będą i tak dni Jana Pawła II, teraz martwimy się, że jednak Benedykta XVI... Ekstra :?

PS. Masz coś przeciw Niemcom?

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt kwi 19, 2005 23:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL