Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Zamożni księża 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post Zamożni księża
Dzisiaj trochę dziwne pytanie... :-) Jakim samochód według was może posiadać ksiądz? Żeby nie wychodziły takie kwiatki jak z prałątem H. Jankowskim, nie wspominając już o ojczulku dyrektorze :shock:
Moim zdaniem powinni, mieć takie dobra materialne jakie posiada przeciętny człowiek.
A jakie jest wasze zdanie? :)


Śr mar 02, 2005 9:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 26, 2005 22:56
Posty: 270
Post 
Takim zeby nie zatruwal srodowiska i byl przyjazny dla pieszych :D
A tak na powaznie to wszystko zalezy od czlowieka - jednemu nie przeszkadza ze ksiadz ma najnowszy modej bmw a drugiemu ze posiada zdezelowanego malucha.

Osobiscie znam ksiedz ktory ma najnowszy model Peugouta (tak sie pisze?) 206 i alufelgami i innymi wodotryskami ale dostal go od rodziny ktora na to stac :) fajnie sie z nim zreszta gadalo o samochodach....

Mi osobiscie nie przeszkadza to jaki ksiadz ma samochod - gorzej gdy np. ma ekstra woz a obok stoi wyniszczony kosciol lub dom parafialny bo to moze budzic niezdrowe skojarzenia...


Śr mar 02, 2005 10:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 16, 2005 21:02
Posty: 220
Post 
chester napisał(a):
Mi osobiscie nie przeszkadza to jaki ksiadz ma samochod.


Mnie również nie przeszkadza to, jakim samochodem jeździ ksiądz.


Śr mar 02, 2005 15:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post Re: Zamożni księża
Meg napisał(a):
Jaki samochód według was może posiadać ksiądz?

1) Taki by mógł bez żadnych problemów, tzn. szybko i sprawnie dojechać np. do chorego zimą. 2) Taki, który będzie mu się podobał :) W końcu ksiądz to mężczyzna, a wiadomo, że meczyźni są na tym punkcie lekko... zabrakło mi słowa ;)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Śr mar 02, 2005 16:27
Zobacz profil
Post Re: Zamożni księża
rozalka napisał(a):
1) Taki by mógł bez żadnych problemów, tzn. szybko i sprawnie dojechać np. do chorego zimą.


Przy założeniu oczywiście, że jest lekarzem :?

Cytuj:
2) Taki, który będzie mu się podobał :) W końcu ksiądz to mężczyzna, a wiadomo, że meczyźni są na tym punkcie lekko... zabrakło mi słowa ;)


W myśl powyższego każdy mężczyzna powinien mieć taki samochód, który będzie mu się podobał. A ja chcę taki, który środowiska zanieczyszczać nie będzie (poczekam :) ) Rozalka, kiedy mi sprawisz taki samochodzik? Najlepiej jakiś "wan" (tak to się nazywa?) bo mam dość liczną rodzinkę :)

Pozdrawiam

P.S Jesteście za ubóstwem w Kościele, czy nie ?


Śr mar 02, 2005 18:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Nie - nie widzę powodu do autorytarnego narzucania, kto ile pieniędzy i dóbr mieć może.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 02, 2005 19:02
Zobacz profil
Post Re: Zamożni księża
old spirit napisał(a):
rozalka napisał(a):
1) Taki by mógł bez żadnych problemów, tzn. szybko i sprawnie dojechać np. do chorego zimą.


Przy założeniu oczywiście, że jest lekarzem :?



Jest kierowcą lekarza , który ma moc uzdrowić zarówno ciało, jak i duszę :) Księża jeżdżą do chorych z sakramentem Eucharystii, pokutyi namaszczenia chorych. Niestety, często o zaproszeniu Jezusa myśli się na końcu i nieraz kapłan musi się bardzo spieszyć :(

Ja również uważam, że samochód księdza powinien być przede wszystkim bezpieczny i ekonomiczny w eksploatacji. Nie widzę też nic złego w tym, żeby jego marka odpowiadała gustom właściciela.

Trochę inaczej wygląda ten problem w przypadku księży zakonnych- zakonnik może mieć samochód, który jest średnim standardem w środowisku, w jakim pełni posługę.


Śr mar 02, 2005 19:09
Post 
Jeśli więc ktoś przyjmuje śluby ubóstwa, to chyba narzuca sobie ile dóbr powinien mieć? J


Śr mar 02, 2005 19:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ubóstwo ślubuje się wstępując do zakonu, o ile wiem.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 02, 2005 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Cytuj:
Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie!
(Ew.Łukasza 10:4)

Kapłani powinni naśladować Jezusa również w ubóstwie. Bogactwo jest jednym z powodów, za które kapłani trafiają do piekła.

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Śr mar 02, 2005 19:55
Zobacz profil
Post 
Konserwatysta napisał(a):
Kapłani powinni naśladować Jezusa również w ubóstwie. Bogactwo jest jednym z powodów, za które kapłani trafiają do piekła.


Jak słusznie zauważyła jo_tka, ślub ubóstwa składają zakonnicy. Księża diecezjalni nie.

Problemem nie jest bogactwo- tylko sposób używania dóbr. I dotyczy to wszystkich ludzi, nie tylko księży.

A tak na marginesie- oprócz bogactwa materialnego istnieje bogactwo i ubóstwo duchowe. Znacznie ważniejsze.


Śr mar 02, 2005 20:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
Ostatnio rozmawiałam z moim WIkarym i jakoś zeszliśmy na ten temat. Stwierdził, że musi sobie kupić jakiś inny samochód, mniejszy, bo ludzie mówią, że ksiądz ma taki samochód duży i taki w ogóle, po co mu taki samochód (ma Octavię). Stwierdziliśmy więc, cóż, uroki życia na wsi...
Mówił jednak też, że kupi sobie "Kłada", żeby mógł polną szybciej do chorego dojechać :jezor: . Ehh pomysłowy ten nasz ksiądz :brawo: .
W zasadzie mnie również obojętnie jakim samochodem ksiądz jeździ. Ważne, żeby mógł szybko dojechać do chorego i aby ten samochód był bezpieczny, ażeby księdzu się nic nie stało.

Pozdrawiam

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


Śr mar 02, 2005 21:41
Zobacz profil
Post Re: Zamożni księża
baranek napisał(a):
old spirit napisał(a):
rozalka napisał(a):
1) Taki by mógł bez żadnych problemów, tzn. szybko i sprawnie dojechać np. do chorego zimą.


Przy założeniu oczywiście, że jest lekarzem :?



Jest kierowcą lekarza , który ma moc uzdrowić zarówno ciało, jak i duszę :) Księża jeżdżą do chorych z sakramentem Eucharystii, pokutyi namaszczenia chorych. Niestety, często o zaproszeniu Jezusa myśli się na końcu i nieraz kapłan musi się bardzo spieszyć :(


Tak to właśnie adaptowanie sztucznych kodów na bazie strachu, atawizmów i archetypów prowadzi do absurdalnych potrzeb. Ksiądz drajwerem Boga, ksiądz, przez którego Bóg leczy ciało i Duszę. Wiara, wiara... Nic mi do tego, że ludzie w to wierzą... Jednak bogactwo materialne Watykanu to nie tylko wystawne samochdy, czy samochody w ogóle... Czy ten cały przepych, a raczej dbanie o jego trwanie i pomnażanie jest zgodne z naukami, które są przypisywane niejakiemu Jeszu ?


Śr mar 02, 2005 21:49
Post 
jo_tka napisał(a):
Ubóstwo ślubuje się wstępując do zakonu, o ile wiem.


Dobrze wiesz. Jak więc niektórzy ludzie mają spokojnie patrzeć na zakonników, którzy złożyli takie śluby, wjeżdżających sobie przez bramę sterowaną pilotem na teren plebanii wystawnym samochodem?


Śr mar 02, 2005 21:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
A jakim samochodem jeździ przeciętny człowiek?
Jeżeli dwóch emerytów + jeden nauczyciel to jest w miarę przeciętna rodzina to nie mam nic przeciwko temu, żeby ksiądz też jeździł 10-letnim Golfem... ;)
Żartowałam ;) Ponieważ jest to zasadniczo kwestia niegorszenia więc myślę, że powinno to być w miarę stosownie do środowiska w którym się znajduje. Jeżeli pracuje na małej wsi z dużym bezrobociem, gdzie większość musi poprzestać na rowerze, to stosowny byłby maluch gdyby tylko się nie psuł...
Natomiast w naszych śląskich realiach gdzie - bądź co bądź jeszcze tak źle nie jest i pod co drugim domem stoi Golf (zwłaszcza po sierpniu 2004 ;) ) czy Astra... to ksiądz w syrence byłby raczej uważany za dziwaka i sknerę a nie za świadectwo ewangelicznego ubóstwa.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr mar 02, 2005 21:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL