Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Zamożni księża 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Meg napisał(a):
Tak ale jeszcze więcej na samo jego kupno. :-D
Pozdrawiam również


Mowi sie, ze ksiadz potrzebuje samochod a ja powiem, ze to tylko fantazja.Ksiadz zawsze moze sobie poradzic bez samochodu o ile bedzie chcial.Nie twierdze, ze nie powinien miec samochodu lecz nie to powinno byc jego priorytetem.Obliczylem, ze taniej jest wynajac taryfe za potrzebami (mysle o przestrzeni jednego roku) niz kupic samochod + i placic koszty ubezpieczenia i paliwa.


Raz jeszcze powtorze; gdybym byl ksiedzem najmniej bym dbal o to jak bede mieszkal, co bede jadl i czym bede jezdzil.To sa marnosci o ktorych nie warto myslec.Wazniejsze byloby zrobic wszystko aby zbawic cala parafie.

Pozdrawiam serdecznie :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So mar 12, 2005 3:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
Tess napisał(a):
Raz jeszcze powtorze; gdybym byl ksiedzem najmniej bym dbal o to jak bede mieszkal, co bede jadl i czym bede jezdzil.To sa marnosci o ktorych nie warto myslec.Wazniejsze byloby zrobic wszystko aby zbawic cala parafie.



Tess .... wszystko to piekne co piszesz ... ale to ma jedna malenka wade ... skad wiesz, ze dla danego proboszcza (mowie teraz ogolnie a nie o jakims konkretnym) ten samochod jest najwazniejszy ?? ze samochod jest dla niego priorytetem ??
a moze dostal od rodziny (przeciez tak tez sie zdarza)

bardzo chcialabym widziec jak bedac proboszczem i majac na glowie cala parafie obchodzisz sie bez samochodu.

A tak na marginesie dodam jeszcze, ze z samochodu mojego proboszcza moze posrednio skorzystac kazdy. Nie raz bylo w kosciele cos oglaszane co wiazalo sie z jakims dojazdem gdzies i byla adnotacja, ze jezeli ktos ma problem z transportem wystarczy poinformowac i wtedy albo proboszcz albo wikary zawioza.

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


So mar 12, 2005 12:41
Zobacz profil
Post 
Zoe napisał(a):

bardzo chcialabym widziec jak bedac proboszczem i majac na glowie cala parafie obchodzisz sie bez samochodu.

A jak bez samochodu obchodzili się proboszczowie, zanim skonstruowano pierwszy samochód? Przecież to wynalazek drugiej połowy XIX wieku.


So mar 12, 2005 13:15
Post 
Teofil, Jan napisał(a):
A jak bez samochodu obchodzili się proboszczowie, zanim skonstruowano pierwszy samochód? Przecież to wynalazek drugiej połowy XIX wieku.


Pewnie jeździli powozem :D Utrzymanie konia zaprzęgowego - lub pod siodło- też kosztuje i to sporo...

Teofilu, po co używać lamp elektrycznych lub komputera, skoro świeczki i liczydła jeszcze są dostępne ...? A może jednak... w ramach oszczędności trzeba by wprowadzić takie innowacje do kancelarii ? :x

Dobra materialne są po to, by z nich korzystać. Sztuką jest korzystać mądrze .


So mar 12, 2005 13:45
Post 
Baranku roztomiły, od 1945 do 1949r. byłem minstrantem w parafii pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Małej Dąbrówce (obecnie dzielnica Katowic). A to dzielnica typowo robotnicza. Proboszcz nie miał ani garażu ani stajni, więc nie miał także ani samochodu ani konia z bryczką. A dystanse od probostwa do peryferyjnych zabudowań parafii dochodziły do 1,5 km. Także nie kursowały tam żadne autobusy i ten dystans trza było pokonać pieszo i to nader często, aby zdążyć do umierającego z Wiatykiem. Ja nie mam nic przeciwko posiadaniu przez księzy samochodu, bo skoro Pan Bóg pozwolił aby takie pojazdy skonstruowano i używano, to dlaczego niemieliby z niego korzystać księża. A ważne jest i to aby to były bardzo sprawne samochody. Ale i bez tych wynalazków można było sobie poradzić dawniej, to dlaczego by nie teraz.


So mar 12, 2005 14:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Zoe napisał(a):
Tess napisał(a):
Raz jeszcze powtorze; gdybym byl ksiedzem najmniej bym dbal o to jak bede mieszkal, co bede jadl i czym bede jezdzil.To sa marnosci o ktorych nie warto myslec.Wazniejsze byloby zrobic wszystko aby zbawic cala parafie.



Tess .... wszystko to piekne co piszesz ... ale to ma jedna malenka wade ... skad wiesz, ze dla danego proboszcza (mowie teraz ogolnie a nie o jakims konkretnym) ten samochod jest najwazniejszy ?? ze samochod jest dla niego priorytetem ??
a moze dostal od rodziny (przeciez tak tez sie zdarza)


Skad wiem droga Zoe ???? Otoz nasz ks. proboszcz mial samochod nie zly choc troche starszy.Po pewnym czasie kupil sobie nowy za ok. 30 tys. dolarow.Rodzina nie mogla mu pomoc gdyz nie jest w stanie.Raczej on moze pomagac w ramach uczciwosci swojej rodzinie.Wiem, ze ten ksiadz ma udzialy w pewnym biznesie.

Szczerze mowiac mnie to wcale nie obchodzi lecz ksieza na wzor Pana Jezus powinni swiecic przykladem jaki nasz Pan zostawil.Chcial sobie ksiadz kupic lepszy samochod ???? Kupil sobie. Mi nic do tego.Wiem jak ja bym postapil majac taka KASE.
Zoe napisał(a):
bardzo chcialabym widziec jak bedac proboszczem i majac na glowie cala parafie obchodzisz sie bez samochodu.


Obchodzic sie bez samochodu jest taniej niz miec ten samochod.W koncu parafianie placa rachunek.Taniej jest jednak najac taryfe ( w skali roku).

Twoj powyzszy cytat zdaje sie sugerowac to, ze jestem ksiedzem.

Nie jestem nim (to tak dla wyjasnienia).
Zoe napisał(a):
A tak na marginesie dodam jeszcze, ze z samochodu mojego proboszcza moze posrednio skorzystac kazdy. Nie raz bylo w kosciele cos oglaszane co wiazalo sie z jakims dojazdem gdzies i byla adnotacja, ze jezeli ktos ma problem z transportem wystarczy poinformowac i wtedy albo proboszcz albo wikary zawioza.


To pieknie ze strony twojego proboszcza.Oby takich proboszczow bylo wielu.

Pozdrawiam :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So mar 12, 2005 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Tess napisał(a):
Gdybym byl ksiedzem najmniej bym dbal o to jak bede mieszkal, co bede jadl i czym bede jezdzil.To sa marnosci o ktorych nie warto myslec.Wazniejsze byloby zrobic wszystko aby zbawic cala parafie.

Taaa. Gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem... Wiele z naszego dobrego działania konczy się i rozbija na "gdyby", a troska o zbawienie całej parafii powinna być twoją troską także teraz a nie tylko "gdybyś" był księdzem. I obowiązek świadczenia na wzór Chrystusa życiem czystym posłusznym i ubogim też jest obowiązkiem każdego z nas.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So mar 12, 2005 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
baranek napisał(a):

Dobra materialne są po to, by z nich korzystać. Sztuką jest korzystać mądrze .


Ja tez jestem tego zdania.Wiele ludzi uczynilo sobie cel zyciowy z dobr materialnych.Rozczarowanie bedzie ogromne dla kogos kto uczynil sobie bozka z materialu.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So mar 12, 2005 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Agniulka napisał(a):
Tess napisał(a):
Gdybym byl ksiedzem najmniej bym dbal o to jak bede mieszkal, co bede jadl i czym bede jezdzil.To sa marnosci o ktorych nie warto myslec.Wazniejsze byloby zrobic wszystko aby zbawic cala parafie.

Taaa. Gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem... Wiele z naszego dobrego działania konczy się i rozbija na "gdyby", a troska o zbawienie całej parafii powinna być twoją troską także teraz a nie tylko "gdybyś" był księdzem. I obowiązek świadczenia na wzór Chrystusa życiem czystym posłusznym i ubogim też jest obowiązkiem każdego z nas.


Agniulka nie muszisz wierzyc moim zapewnieniom.Ja tez nie mam zamiaru przekonywac o czyms co juz wczesniej napisalem.

Do zycia czystego i nacechowanego posłuszenstwem wobec Boga i Kosciola zachecam kazdego brata i siostre.Do sluzby ubogim rowniez.Ksiadz jako osoba duchowna winna wiesc w tym prym.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So mar 12, 2005 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
Tess napisał(a):
Twoj powyzszy cytat zdaje sie sugerowac to, ze jestem ksiedzem.


nie ... nie sugeruje :) to bylo takie gdybanie ... nie wiem, moze troche nieczytelnie to napisalam ... przepraszam :)

wiesz co Tess .... bo ten dialog to sobie tak mozemy ciagnac i ciagnac ... poniekad masz racje. Chodzi o to, ze ksieza powinni glownie zajmowac sie sprawami duchowymi i w ogole. Ale z drugiej strony to sa tacy sami ludzie jak swieccy i dlaczego nie maja korzystac z takich samych dobr ?? Bo chyba zgodzisz sie ze mna, ze kazda osoba deklarujaca sie jako wierzaca powinna na pierwszym miejscu stawiac wiare, dobro swojej wspolnoty i swojego otoczenia i nie przywiazywanie wagi do dobr materialnych.
W zwiazku z powyzszym chcialabym sie zapytac czy w tym momencie uwazasz, ze wszyscy powinni pozbyc sie samochodow i miec gdzies to co beda jedli i to w co beda sie ubierali ??

Jezeli tak, to ciekawa jestem jak wygladalby nasz swiat...
A jezeli nie ... to dlaczego wymagasz tego od ksiazy a nie od wszystkich...

pozdrawiam :)

ps wiem, ze troche zamotalam ale jasniej nie umiem sformulowac o co mi chodzi ... ale jak beda jakies watpliwosci (albo znowu sie nie zrozumiemy ;) ) to napisze to jasniej :)

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


So mar 12, 2005 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Zoe napisał(a):
Tess napisał(a):
Twoj powyzszy cytat zdaje sie sugerowac to, ze jestem ksiedzem.


nie ... nie sugeruje :) to bylo takie gdybanie ... nie wiem, moze troche nieczytelnie to napisalam ... przepraszam :)

wiesz co Tess .... bo ten dialog to sobie tak mozemy ciagnac i ciagnac ... poniekad masz racje. Chodzi o to, ze ksieza powinni glownie zajmowac sie sprawami duchowymi i w ogole.


Oczywiscie Zoe.Na pirwszym miejscu obowiazki a na drugim potrzeby wlasne w tym i samochod lub inzcej; ksieza powinni robic wszystko aby sie Panu podobac.Pan obiecal zatroszczyc sie o potrzeby.
Zoe napisał(a):
Ale z drugiej strony to sa tacy sami ludzie jak swieccy i dlaczego nie maja korzystac z takich samych dobr ?? Bo chyba zgodzisz sie ze mna, ze kazda osoba deklarujaca sie jako wierzaca powinna na pierwszym miejscu stawiac wiare, dobro swojej wspolnoty i swojego otoczenia i nie przywiazywanie wagi do dobr materialnych.


Zgadzam sie z toba co do tego, ze ksieza sa tacy sami jak my i wcale nie zaluje im korzystania ze zdobyczy techniki.Jednak wstepujac w stan kaplanski wiedza, ze nie dla rzeczy materialnych to uczynili lecz z milosci do Chrystusa, ktory ich powolal do tego, zeby wyrywali dusze diablu.

Zoe napisał(a):
W zwiazku z powyzszym chcialabym sie zapytac czy w tym momencie uwazasz, ze wszyscy powinni pozbyc sie samochodow i miec gdzies to co beda jedli i to w co beda sie ubierali ??


Nie.Powinni troszczyc sie o to tylko aby nie ranic Najswietszego Serca grzechami.Reszta bedzie dodana.
Zoe napisał(a):



ps wiem, ze troche zamotalam ale jasniej nie umiem sformulowac o co mi chodzi ... ale jak beda jakies watpliwosci (albo znowu sie nie zrozumiemy ;) ) to napisze to jasniej :)


Droga Zoe pisze mi sie swietnie z toba.Najwazniejsze jest to, ze laczy na milosc do Pana Jezusa.

Pozdrawiam w Panu :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So mar 12, 2005 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
Ciesze sie Tess, ze tym razem jestesmy mniej wiecej zgodni :)

ale:
Cytuj:
Jednak wstepujac w stan kaplanski wiedza, ze nie dla rzeczy materialnych to uczynili lecz z milosci do Chrystusa, ktory ich powolal do tego, zeby wyrywali dusze diablu.

tu znowu mozemy to rozpatrzec z dwoch stron ;) przeciez my tez (czy to bedac w stanie malzenskim czy tez wolnym) nie powinnismy zyc dla rzeczy materialnych, ale dla Chrystusa.

pozdrawiam :)

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


N mar 13, 2005 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Zoe napisał(a):
Ciesze sie Tess, ze tym razem jestesmy mniej wiecej zgodni :)

ale:
Cytuj:
Jednak wstepujac w stan kaplanski wiedza, ze nie dla rzeczy materialnych to uczynili lecz z milosci do Chrystusa, ktory ich powolal do tego, zeby wyrywali dusze diablu.

tu znowu mozemy to rozpatrzec z dwoch stron ;) przeciez my tez (czy to bedac w stanie malzenskim czy tez wolnym) nie powinnismy zyc dla rzeczy materialnych, ale dla Chrystusa.

pozdrawiam :)


Przeciez, ze tak !! W jakimkolwiek stanie jestesmy powinnismy zachowywac slowa Jezusowe mowiace; "Szukajcie Krolestwa Bozego i Jego sprawiedliwosci a wszystko wam bedzie dodane".

Pozdrawiam :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


N mar 13, 2005 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 13, 2005 19:37
Posty: 62
Post 
Zazdrość wyrazona bądz nie jest jedną z domen człowieka....
Kapłanów nie bronię... a raczej moje nastawienie jest Im przeciwne ale napisze tak:
Człowiek nie rodzi się doskonały, a po to by do tej doskonałości dążyć ;)


Pn mar 14, 2005 3:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 13, 2005 19:37
Posty: 62
Post 
I z cytując moją babcię: "Nie daj - nie łaj".


Pn mar 14, 2005 8:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL