Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kościół i teczki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Kościół i teczki
Trafiłam na tekst debaty z Tygodnika Powszechnego... Kwestia lustracji ostatnio znów jest "na fali". Poczytajcie...
http://tygodnik.onet.pl/1546,1216858,1,dzial.html

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 02, 2005 12:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Hm... Listę już kiedyś przeglądałam i wiem, że imię i nazwisko mojego proboszcza na niej figuruje 3 razy (nie będę rzucać nazwiskami). Jednak jestem dobrej myśli, bo to jest bardzo często spotykane nazwisko... ale powinni to jakoś wyjaśnić. Zamieścić w internecie więcej informacji np. imiona i nazwiska rodziców osoby oraz datę urodzenia, to by bardzo pomogło w identyfikacji. Osobiście bardzo księdza szanuję i dlatego nie będę go podejrzewać o coś takiego :-) Aha zapomniałabym wikariusz z mojej parafii też firuruje na tej liście :lol:


Śr mar 02, 2005 12:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Już nie mówiąc o tym, że lista Wildsteina (o niej mówisz?) zawiera nazwiska nie tylko agentów, ale również osób które chciano zwerbować, osób badanych, pokrzywdzonych...

A to, co napisałaś jest tylko dowodem, jak bardzo jej opublikowanie mogło ludzi skrzywdzić...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 02, 2005 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
No to dodam jeszcze, że lista krąży w takiej formie, że dopisanie jakiejś osoby nie stanowi żadnego problemu. W związku z tym list jest wiele, z czego żadna nie jest wiarygodna...


Śr mar 02, 2005 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Wiem, że na tej liście są NIEtylko agenci, ale także osoby które próbowano zwerbować itd. dlatego myślę, że to nie onich chodzi :-D


Śr mar 02, 2005 13:01
Zobacz profil WWW
Post 
Propozycja: wszyscy Ci, którzy przykładają jakąś wagę do opublikowania listy nazwisk - jedynie współpracujących z "bezpieką", opłacają odpowiednich, predysponowanych, wykwalifikowanych do tego ludzi, by odzielili tzw. "ziarna od plew". Kto wyznaczy siebie do zbierania składek? kto zrobi wywiad wsród tych, którzy to wykonają celem orientacji w wysokości opłaty ? :-D


Śr mar 02, 2005 18:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Prymas: lista Wildsteina krokiem w dobrym kierunku
Cytuj:
Polacy mają prawo do prawdy, opublikowanie tzw. Listy Wildsteina to krok w dobrym kierunku - uważa Prymas Polski. W rozmowie z KAI podkreślił, że "dzięki tej liście obywatele będą mogli przejść egzamin ze swojej przeszłości, aby wejść w przyszłość w prawdzie".

http://andrzej.kai.pl/ekai/serwis/?MID=8993

Abp Michalik: lustracja w prawdzie, miłości i sprawiedliwości
Cytuj:
Według abp Józefa Michalika przy przeprowadzaniu lustracji trzeba kierować się prawdą, miłością i sprawiedliwością. - Życia prywatnego ani społecznego nie można budować na kłamstwie, na udawaniu czy fałszu. Po prostu się nie da. Kłamstwo zawsze szkodzi także kłamiącemu. Widać to i przy okazji lustracji czy dekomunizacji - mówi KAI przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

http://andrzej.kai.pl/ekai/serwis/?MID=8983

Abp Życiński: zachowajmy dystans wobec listy współpracowników
Cytuj:
Abp Józef Zyciński zaapelował, by zachować dystans wobec tzw. listy Wildsteina, nie wzmacniać atmosfery sensacji, a niewinne osoby cierpiące z powodu znalezienia się na liście otoczyć solidarną pomocą.

http://andrzej.kai.pl/ekai/serwis/?MID=8986

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 02, 2005 22:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL